Jump to content

The Elder Scrolls IV: Oblivion


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εβαλα κι εγω στο pc μου βασικα απο απορια να δω αν θα το παιξει γιατι ακουσα για τρελες απαιτησεις αλλα δεν ειχα κανενα προβλημα αν και με pc 1,5-2 ετων και γραφικα 1024*768 στο full.Παντως δεν μου αρεσε σαν παιχνιδι.Δεν ειναι του στυλ μου προφανως...:)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Dragon heart ασε την main quest. Αρχινα να εξερευνας το κοσμο, τις πολεις και ασχολησου με κανενα guild τοτε θα μαγευτεις πραηματικα. Μολις βρεις ενα ρυθμο κι αρχιζεις να κανεις πολλες αποστολες θα ανεβαινεις level χωρις να το καταλαβεις.
Link to comment
Share on other sites

Dragon heart ασε την main quest. Αρχινα να εξερευνας το κοσμο, τις πολεις και ασχολησου με κανενα guild τοτε θα μαγευτεις πραηματικα. Μολις βρεις ενα ρυθμο κι αρχιζεις να κανεις πολλες αποστολες θα ανεβαινεις level χωρις να το καταλαβεις.

 

Τελικα δε μπορουσα να ανεβω lvl γιατι δεν κοιμονουνα..! lol Λοιπον πως θα μπω σε καποιο Guild? Ποια υπαρχουν? Ξερεις πως μπορει καποιος να μπει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δε μπορουσα να ανεβω lvl γιατι δεν κοιμονουνα..! lol Λοιπον πως θα μπω σε καποιο Guild? Ποια υπαρχουν? Ξερεις πως μπορει καποιος να μπει?

 

Σε κάθε πόλη υπάρχουν "παραρτήματα" των guilds Μάγων, Warriors κτλ... Αν θες να γίνεις μέλος, πρέπει να πας σε οποιοδήποτε από αυτά σε ενδιαφέρει και να το συζητήσεις με όποιον είναι "υπεύθυνος" για τα νέα μέλη...Όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει... Αχχχχ πικρα που δεν μπορώ να παίξω με την μπακατέλα που έχω για υπολογιστή! :cry: :cry:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Περα απ'τα Fighters Guild και Mages Guild παρχει επισης το Thieves Guild και το Dark Brotherhood.

 

Για να μπεις στο πρωτο αρκει να βρεις ενα ποστερ στην Ιμπεριαλ σιτυ που να λεει για τον Gray Fox και στη συνεχεια ρωτοντας τους Beggars γι'αυτον θα σου πουν τι να κανεις για να μπεις. Για το Dark Brotherhood θα σε πλησιασει καποιος στον υπνο σου τη πρωτη φορα που θα κοιμηθεις αφου θα εχεις σκοτωσει πρωτα καποιον

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε πόλη υπάρχουν "παραρτήματα" των guilds Μάγων, Warriors κτλ... Αν θες να γίνεις μέλος, πρέπει να πας σε οποιοδήποτε από αυτά σε ενδιαφέρει και να το συζητήσεις με όποιον είναι "υπεύθυνος" για τα νέα μέλη...Όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει... Αχχχχ πικρα που δεν μπορώ να παίξω με την μπακατέλα που έχω για υπολογιστή! :cry: :cry:

 

Ρε γαμωτο εψαξα στη μεγαλη πολη αλλα δεν βρηκα τιποτα! Που ειναι χωμενα τα παραρτηματα?

Link to comment
Share on other sites

Στη μεγαλη πολη δεν υπαρχουν mages και fighter guild, αλλωστε οποιον φρουρο και να ρωτησεις θα στο πει. Υπαρχει βεβαια το arcane univercity αλλα για να μπεις πρεπει να χεις κανει τις αποστολες των υπολοιπων mages guild που ναι στις αλλες πολεις.
Link to comment
Share on other sites

Στη μεγαλη πολη δεν υπαρχουν mages και fighter guild, αλλωστε οποιον φρουρο και να ρωτησεις θα στο πει. Υπαρχει βεβαια το arcane univercity αλλα για να μπεις πρεπει να χεις κανει τις αποστολες των υπολοιπων mages guild που ναι στις αλλες πολεις.

 

Τωρα που γυρισα λιγο την χωρα καταλαβα οτι τα fighters και mages guilds ειναι μονο στις αλλες πολεις.. Αντε να αρχισουμε αυτα τα quest να δουμε τι λενε..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, παίζω το Oblivion εδώ και 2 μήνες περίπου, και έχω κολλήσει όσο με λίγα παιχνίδια. Στο PC μου βέβαια σέρνεται (P4 3.8 GHz 64bit, 2 GB RAM, nVIDIA GeForce 7800). Μάλλον όμως φταίει ότι έχω όλες τις ρυθμίσεις γραφικών στο φουλ και ότι έχω αντικαταστήσει όλα τα textures (1024x1024) με κάποια custom μεγαλύτερης ανάλυσης (2048x2048).

 

Πάντως διάφορες συμβουλές για tweaking αλλά και για modifications του παιχνιδιού, υπάρχουν στο GameSpot.

 

Στο PC έχω φτάσει level 20, και έχω τελειώσει σχεδόν κάθε διαθέσιμο quest (εκτός από ελάχιστα Daedra Shrines). Τώρα παίζω από την αρχή στο XBOX360 και είμαι level 4. Εδώ ο χειρισμός είναι λίγο πιο άνετος (ασύρματο gamepad και ξάπλα στην καρέκλα) και στο frame rate δεν υπάρχουν προβλήματα, ακόμα και στις "ζούγκλες" των εξωτερικών χώρων. Βέβαια δυστυχώς δεν υπάρχουν cheats (στο PC δεν μπορούσα να αντισταθώ στο "ΑΤΜ" cheat που σου έδινε όσο χρυσάφι ήθελες :whistle: ).

 

Επίσης στο cast που έδωσε τις φωνές κάποιων βασικών χαρακτήρων συμμετέχουν οι Patrick Stewart, Sean Bean και Terence Stamp.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω καεί!!!!!!!!!!!!!!!!

Δε μπορώ να ξεκολλήσω, θέλω τη ζωή μου πίσω...

Αν σου περισσεύουν και 5+ ώρες την ημέρα και δε σιχαίνεσαι τα RPGs (αν σου αρέσουν έστω και λίγο θα γίνεις φανατικός) απλά πάρτο.

Αν δε σου περισσεύουν 5+ ώρες την ημέρα μην το πάρεις, θα βρεθείς στη θέση τη δικιά μου...

Πρόσεξε μόνο μην πάθεις ότι και εγώ... Μετά από 2 μήνες συνεχούς Oblivion έβλεπα στον ύπνο μου ότι πέταγα όπλα και πράγματα στο πάτωμα, και όταν πλησίαζα οποιοδήποτε από αυτά, εμφανιζόταν ένας action marker :dizzy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
απτο inventory

 

Γεια σας παίδες. Μόλις άρχισα να παίζω και εγώ το εν λόγο παιχνίδι αλλά γέμισε το inventory. Με ποιο τρόπο του αφαιρείς αντικείμενα; Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες stelmaras.

 

Για να βγάλεις ένα αντικείμενο από το Inventory σου απλά το πιάνεις και το σύρεις έξω από αυτό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

...ή κρατάς πατημένο το Shift και κάνεις κλίκ στο αντικείμενο που θέλεις να αφαιρέσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...