Jump to content

Τραγούδια που παίζουν οι Djs;


Lux
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά τ' άλλα, η Stevie Nicks είναι η κοπέλα στην υπογραφή μου...:)

 

Τότε θα γέλασες τρελά με το O Stevie Nicks που έβαλα όταν σου απάντησα...

 

Sorry... :O :O :O

 

Πάντως το διόρθωσα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

όχι, νομίζω ότι το κάνουν πολλοί αυτό το λάθος, ακριβώς επειδή το όνομα είναι αντρικό :) . Είναι λογικό να μην την ξέρεις στην ηλικία σου. Εγώ απλώς είμαι μεγάλη φαν των Fleetwood Mac, των οποίων ήταν η βασική τραγουδίστρια και το Dreams είναι από τα καλύτερα τραγούδια τους. Αρχαία πράγματα:D (πάλι οφφ-τόπικ είμαι...)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Και μια και αναφέρθηκα πιο πάνω στους Everything But The Girl να προτείνω και το πιο αγαπημένο μου dance κομμάτι...το Missing (...and I miss you, like the deserts miss the rain...)... Βρείτε το στο remix από Todd Terry και θα με θυμηθείτε...;) ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και μια και αναφέρθηκα πιο πάνω στους Everything But The Girl να προτείνω και το πιο αγαπημένο μου dance κομμάτι...το Missing (...and I miss you, like the deserts miss the rain...)... Βρείτε το στο remix από Todd Terry και θα με θυμηθείτε...;) ;)

 

Αγαπητέ Desert, κάτι είχα υποψιαστεί από το nickname σου...:shifty:

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Desert, κάτι είχα υποψιαστεί από το nickname σου...:shifty:

 

 

Τρελή αγάπη μην το ψάχνεις :O :O

 

11 χρόνια τώρα το ακούω σχεδόν κάθε 2-3 μέρες!

 

Είμαι άρρωστος γιατρέ:p :p ...Το έχω σε όλες τις πιθανές εκδοχές (album version, acoustic, live, 10-15 διαφορετικά remix!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

όχι, νομίζω ότι το κάνουν πολλοί αυτό το λάθος, ακριβώς επειδή το όνομα είναι αντρικό :) . Είναι λογικό να μην την ξέρεις στην ηλικία σου. Εγώ απλώς είμαι μεγάλη φαν των Fleetwood Mac, των οποίων ήταν η βασική τραγουδίστρια και το Dreams είναι από τα καλύτερα τραγούδια τους. Αρχαία πράγματα:D (πάλι οφφ-τόπικ είμαι...)

 

off topic: η Stevie Nicks έχει απίστευτη φωνή... Και είναι πολύ γλυκιά!:)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

off topic: η Stevie Nicks έχει απίστευτη φωνή... Και είναι πολύ γλυκιά!:)

 

Sorry κι εγώ για το off-topic αλλά χάρηκα με το μήνυμά σου dexter!!:) Για μένα είναι η ωραιότερη γυναικεία φωνή σε αυτό το είδος μουσικής τουλάχιστον

 

Ψάχνω να το βρω αυτό των Deep Dish, είμαι πολύ περίεργη να δω πώς το χουν κάνει το τραγούδι σε dance.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να το βρω αυτό των Deep Dish, είμαι πολύ περίεργη να δω πώς το χουν κάνει το τραγούδι σε dance.

 

isolde το τραγούδι το έχω.. αν το θες στείλε pm :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια... Lux θα μου στειλεις με mail κανενα απο τα κομματια που κατεβασες;; Απο αυτα που σου ειπε ο CarpeNoctom. Αμα ειναι πες μου για να σου στειλω το mail μου σε pm. Ok;
:w00t: LEVADEIAKOS FANS! :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Merika kommatia pou pezoun se clubs einai :

 

 

Wonderland Avenue - White Horse (Mike Monday Mix)

Pakito - Living on video

Bob_Sinclar_feat._Steve_Edwards_-_World_Hold_On

The Egg - Walking Away (Tocadisco's Acid Walk Mix)

benassi_bros_fat._dhany - hit_my_heart_(sfaction_mix) (a8anato :P)

Benny Benassi - whos your daddy (david guetta remix)

OTTOMIX-Raggasex (mono o orgasmos :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω λοιπόν... Υπάρχει τρόπος να μαθαίνω/ουμε το τι παίζει σε εξωτερικό για να μπορούμε να κατεβάζουμε κ μεις τα κομμάτια; Δλδ αν όντως ισχύει αυτό με το Galvanize, τι να πω... Πρέπει να ενημερωθούμε... Απλά αυτό που θέλω είναι πχ να βρίσκω κομμάτια ωραία που να μην είναι φορεμένα :p (Όλοι από το M@D περιμένουν να μάθουν τι κυκλοφορεί... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!)
Link to comment
Share on other sites

παντως πλακα πλακα εχω βρει μερικα ωραια τραγουδια μεσω ξενων ραδιοφωνικων σταθμων. θα τα δωσω σε λιγες μερες αμα ειναι.. πολυ ωραιες οι περισσοτερες επιλογες που προτεινατε παιδια!!
Link to comment
Share on other sites

Το faraway της gala γιατι το προτείνατε? Κομμάτι του 90 είναι κι απλα έτυχε να το βαλουν στο chart του ραδιο1 και όλοι νομίζουν οτι ειναι καινουριο.

 

Λουξ κατέβασε Axwell and Steve Angello - why

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το faraway της gala γιατι το προτείνατε? Κομμάτι του 90 είναι κι απλα έτυχε να το βαλουν στο chart του ραδιο1 και όλοι νομίζουν οτι ειναι καινουριο.

 

Είναι δεν είναι καινούργιο...παίζεται στα clubs...και αυτλη ήταν η αρχική ερώτηση...Εξ άλλου εγώ πρότεινα και άλλο ένα dance κομμάτι των 90s που ακούγεται ακόμα στα clubs (το Missing (Todd Terry Club Mix) από EBTG)...

 

To οτι κάποιο κομμάτι δεν βγήκε πρόσφατα δεν σημαίνει κάτι!;) ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν κάνετε τον διαχωρισμό μεταξύ clubs, κατά δεύτερον μεταξύ DJ's...

 

Τα mainstream μαγαζά ξεκινάν πάντα με rnb, περνάνε από χαζοpop, πάνε από 80's, 90's και 70's και συνεχίζουν με πριόνια και κάπου μπαίνουν και τα Ελληνικά! Ένας πανικός!!!

 

Για ποιο ακριβώς μουσικό στυλ θέλεις να σου πρωτείνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεν είναι καινούργιο...παίζεται στα clubs...και αυτλη ήταν η αρχική ερώτηση...Εξ άλλου εγώ πρότεινα και άλλο ένα dance κομμάτι των 90s που ακούγεται ακόμα στα clubs (το Missing (Todd Terry Club Mix) από EBTG)...

 

To οτι κάποιο κομμάτι δεν βγήκε πρόσφατα δεν σημαίνει κάτι!;) ;)

Να αρχίσω κι εγω να προτείνω τοτε οτι κομμάτια ακούω στα μαγαζιά ανεξαρτήτου εποχής και στυλ κι άμα δε φαω κραξιμο έλα και πες μου.Να ξέρουμε και τι ακούμε/προτείνουμε

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Pedia mipos pezi an mporite na ri3ete edo ta komatia pou pezonte sta clamp stin ellada gt ta psaxno kai den ta brisko epigi an mporite tha mou kanete megali xari efxaristo kai sori an to egtapsa se lathos katigoria

 

Ψάξε το τελευταίο top 40 uk :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kαι που λέτε δείτε τι θέμα ξέθαψα... :p

Δε θέλω κάτι δύσκολο.. Πολύ απλά, κομμάτια που παίζονται τους τελευταίους 2 μήνες σε clubs (ελληνικά και ξένα). Λέμε να κάνουμε ένα παρτάκι τέλος του μήνα! ;)

Link to comment
Share on other sites

δες στο youtube εχει καποια set που ανεβαζουν οι dj s. καποτε ειχαμε κανει ενα παρτυ και ειχαμε παρει 2-3 τετοια και επαιζε χωρις κοψιματα και μιξαρισμενα ολοκαινουργια τραγουδια
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

δες στο youtube εχει καποια set που ανεβαζουν οι dj s. καποτε ειχαμε κανει ενα παρτυ και ειχαμε παρει 2-3 τετοια και επαιζε χωρις κοψιματα και μιξαρισμενα ολοκαινουργια τραγουδια

 

Μάλιστα. Θα κοιτάξω!

Πώς το κόβεις για έναρξη του πάρτι;

. Ξέρεις, σβηστά φώτα και τέτοια στην εισαγωγή και μετά όλα μαζί!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...