Jump to content

Norton Ghost 10


GiorgosH
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα το Norton Ghost 10 για να έχω έτοιμο ένα Backup σε dvd του συστήματος μου όπως το έχω τώρα, αλλά περίμενα πως θα είχε κάποια επιλογή για να το περάσω σε cd..

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να φτιάξω ένα CD/DVD, με το 'συστημα' μου όπως είναι τώρα (settings, προγράμματα, κτλ) και να μπορώ να το κάνω restore με κάποιο τρόπο σε περίπτωση που κάνω κάποιο φορμάτ στο μέλλον..

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποια συμβουλή?

Επίσης, θέλω βοήθεια για το πως να απενεργοποιήσω το Ghost να τρέχει στην εκκίνηση.. Θέλει 15Mbytes RAM, κι εγώ το μόνο που θέλω είναι να φτιάξω το backup μου και δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσω..

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Norton Ghost 10 για να έχω έτοιμο ένα Backup σε dvd του συστήματος μου όπως το έχω τώρα, αλλά περίμενα πως θα είχε κάποια επιλογή για να το περάσω σε cd..

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να φτιάξω ένα CD/DVD, με το 'συστημα' μου όπως είναι τώρα (settings, προγράμματα, κτλ) και να μπορώ να το κάνω restore με κάποιο τρόπο σε περίπτωση που κάνω κάποιο φορμάτ στο μέλλον..

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποια συμβουλή?

Επίσης, θέλω βοήθεια για το πως να απενεργοποιήσω το Ghost να τρέχει στην εκκίνηση.. Θέλει 15Mbytes RAM, κι εγώ το μόνο που θέλω είναι να φτιάξω το backup μου και δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσω..

Ευχαριστω..

 

Θα επιλέξεις recovery θα πατήσεις save (για ό,τι θες να σώσεις), και το iso που θα δημιουργηθεί θα το γράψεις σ' ένα cd ή dvd με το nero για παράδειγμα... Άσε που το manual του προγράμματος είναι κατατοπιστικότατο. Τυφλοσούρτης είναι, πολύ εύκολο. Τώρα για περαιτέρω, ρίξε και δω μια ματιά ίσως σε βοηθήσει:

http://service1.symantec.com/SUPPORT/powerquest.nsf/docid/2005092814004262?OpenDocument&src=hot&prod=Norton%20Ghost&ver=10.0&csm=no&seg=hho&tpre=

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όμως δεν θα μπορώ να μπουτάρω απο το DVD, σωστά? Επίσης, γιατί δεν μπορώ να επιλέξω ποιους φακέλους ΔΕΝ θέλω να γράψω σε DVD...?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο χωρο θα καταλαβει εμα Image απο, ας πουμε 40GB, δεδομενων? περιπου τον ιδιο χωρο η υπαρχει σημαντικο ποσοστο συμπίεσης?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...