Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4 τρυπες στο αριστερο αυτι = 6 ευρο + σκουλαρικη.Στην μυτη 12 ευρο με σκουλαρικη.θελω αλλη μια στο αυτι μου και μια η στο κατω χειλος,η στο φρυδη.πολλοι με θεωρουν φρικιο,η "ψυχωσωματικα χαμενος' οπως λενε περισσοτερο.εχω και μαλλι 10 ποντους μακρι με ξυρισμενα τα πλαινα (μοικανα λεγετε,τα ξυριζω καθε 2 βδομαδες) και πισω βαμμενα ξανθα.εγω δεν ασχολουμε και δεν θα καθομαι να κρινω τον καθε μ@λ@κ@,γιατι αμα το κανω ειμαι σιγουρος πως θα του βρω 1002 μειων και θα ειναι και αληθεια...
blah..
Link to comment
Share on other sites

4 τρυπες στο αριστερο αυτι = 6 ευρο + σκουλαρικη.Στην μυτη 12 ευρο με σκουλαρικη.θελω αλλη μια στο αυτι μου και μια η στο κατω χειλος,η στο φρυδη.πολλοι με θεωρουν φρικιο,η "ψυχωσωματικα χαμενος' οπως λενε περισσοτερο.εχω και μαλλι 10 ποντους μακρι με ξυρισμενα τα πλαινα (μοικανα λεγετε,τα ξυριζω καθε 2 βδομαδες) και πισω βαμμενα ξανθα.εγω δεν ασχολουμε και δεν θα καθομαι να κρινω τον καθε μ@λ@κ@,γιατι αμα το κανω ειμαι σιγουρος πως θα του βρω 1002 μειων και θα ειναι και αληθεια...

To μονο σιγουρο ειναι πως δεν περνας απαρατηρητος! :)

Link to comment
Share on other sites

4 τρυπες στο αριστερο αυτι = 6 ευρο + σκουλαρικη.Στην μυτη 12 ευρο με σκουλαρικη.θελω αλλη μια στο αυτι μου και μια η στο κατω χειλος,η στο φρυδη.πολλοι με θεωρουν φρικιο,η "ψυχωσωματικα χαμενος' οπως λενε περισσοτερο.εχω και μαλλι 10 ποντους μακρι με ξυρισμενα τα πλαινα (μοικανα λεγετε,τα ξυριζω καθε 2 βδομαδες) και πισω βαμμενα ξανθα.εγω δεν ασχολουμε και δεν θα καθομαι να κρινω τον καθε μ@λ@κ@,γιατι αμα το κανω ειμαι σιγουρος πως θα του βρω 1002 μειων και θα ειναι και αληθεια...

Γιατί, σε απασχολεί, αν ασχολούνται ή όχι μαζί σου? Νομίζω ότι όλες αυτές οι τρύπες, τα ξυρισμένα μαλλιά, τα βαμμένα ξανθά κλπ, αυτό ακριβώς θέλουν να πουν: σας έχω γραμμένους και δε δίνω μία για τη γνώμη σας.

Νομίζω ότι θέλεις να δείχνεις φρικιό. Αλλιώς γιατί να υποβληθείς σε τέτοιο κόπο και στυλ τρυπήματος?

Τώρα αν είσαι "ψυχοσωματικά χαμένος" σιγά μωρέ... Δεκάξι είσαι ακόμα. εφηβεία είναι, θα περάσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα πράγματα σε αυτόν τον μάταιο κόσμο, έχουν και το αντίθετό τους.

Τα πάντα τα χωρίζει μια λεπτή γραμμή. Ενα όμορφο τατουάζ ένα όμορφο σκουλαρίκι (εκεί που πρέπει) αρκετές φορές είναι καλό. Αν όμως περάσουμε την γραμμή και βρεθούμε στην άλλη άκρη, το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να κάνουμε κακό στον εαυτό μας ή τουλάχιστον πληγές για τις οποίες αργότερα θα μετανοιώσουμε. Οσο "περισσότερο" περνάτε την γραμμή, τόσο λιγότερο μειώνετε και τις προοπτικές σας να ενταχθείτε κάποια στιγμή στην κοινωνία. Γιατί κάποια στιγμή θα υποχρεωθείτε να το κάνετε.

 

Τώρα αν αλλάξει η κοινωνία και πχ είναι τις μόδας σε μερικά χρόνια να κυκλοφορούμε στο δρόμο με τίποτα παλούκια σε λάθος τρύπες, ε τότε ίσως να μην υπάρχει πρόβλημα...

 

Είστε σε ένα δημόσιο βήμα και καλό θα είναι να δέχεστε και την κριτική όλων ανεξαιρέτως των χρηστών και όχι να απαντάτε όπως απάντησαν (μερικοί ευτυχώς) σε προηγούμενα μυνήματα του στύλ "εγώ είμαι κατά κλπ κλπ"

 

Εδώ σαν παρακολουθούν και παιδιά ευάλωτα ψυχικά τα οποία μπορεί να πάρουν λάθος μυνήματα. Δεν θα συγχωρήσω ποτέ στον εαυτό μου το ότι άρχισα το τσιγάρο πολύ μικρός γιατί "έτσι θα γινόμουν άντρας"

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, σε απασχολεί, αν ασχολούνται ή όχι μαζί σου? Νομίζω ότι όλες αυτές οι τρύπες, τα ξυρισμένα μαλλιά, τα βαμμένα ξανθά κλπ, αυτό ακριβώς θέλουν να πουν: σας έχω γραμμένους και δε δίνω μία για τη γνώμη σας.

Νομίζω ότι θέλεις να δείχνεις φρικιό. Αλλιώς γιατί να υποβληθείς σε τέτοιο κόπο και στυλ τρυπήματος?

Τώρα αν είσαι "ψυχοσωματικά χαμένος" σιγά μωρέ... Δεκάξι είσαι ακόμα. εφηβεία είναι, θα περάσει. :)

 

 

Γεια σου βρε garfield! ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε garfield! ;) :D

Εμ έτσι δεν είναι? Δυσκολη κατάσταση η εφηβεία.

Εμένα η κόρη μου ζήτησε τατού. Κάτσε αγάπη μου να μάθουμε πως γίνεται, αν είναι ασφαλές, αν θα μπορέσεις αργότερα να το ξεφορτωθείς όποτε το θελήσεις και βλέπουμε.

Κολλήσαμε στην τιμή. Ωραίο, καλό, ασφαλες αν ακολουθήσεις τις οδηγίες, αλλα 150 - 200 ευρώ, δεν τα δίνω. Τα άλλα (χέννα κλπ) τα βρίσκει "μουφιές" :p και δεν τα θέλει.

Οποτε μενει ως έχει. Αργότερα, είδομεν :)

Link to comment
Share on other sites

Εμ έτσι δεν είναι? Δυσκολη κατάσταση η εφηβεία.

Εμένα η κόρη μου ζήτησε τατού. Κάτσε αγάπη μου να μάθουμε πως γίνεται, αν είναι ασφαλές, αν θα μπορέσεις αργότερα να το ξεφορτωθείς όποτε το θελήσεις και βλέπουμε.

Κολλήσαμε στην τιμή. Ωραίο, καλό, ασφαλες αν ακολουθήσεις τις οδηγίες, αλλα 150 - 200 ευρώ, δεν τα δίνω. Τα άλλα (χέννα κλπ) τα βρίσκει "μουφιές" :p και δεν τα θέλει.

Οποτε μενει ως έχει. Αργότερα είδομεν.... :)

Οντως ειναι πολλα τα 150-200 για ενα τατου.Εμενα δεν μου πολυαρεσουν αναλογως βεβαια και που θα το εβλεπα και σε ποιον θα το εβλεπα! :w00t:

Αχ τι ζητανε τα παιδια απο τις μανες τους :D ..(ξερω και εγω τι ζηταω απο τι μανα μου γι'αυτο το λεω! :p :p ) Αληθεια garfield η κορη σου ποσο χρονων ειναι?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τον Μάιο έκλεισε τα 15. Μιλάμε φυσικά για ένα μικρούλι τατού, σεμνό κι ωραίο ε? :D Ενα λουλουδάκι ή κάτι παρεμφερές, μη φανταστείς κάτι ακραίο. Σ' αυτό συμφωνήσαμε. Στα ευρώ κολλήσαμε. Γιατί υπάρχουν και πολυ φτηνότερα, αλλά όλοι λένε για καποιον στην Πλάκα που πηγαίνει το επάγγελμα απο πατέρα σε γιο και είναι σουπερ ειδικοί κλπ. Η τιμή τους είναι αυτή που μου είπε ο φίλος μας πιο πάνω. Οπότε.... αναβάλλεται. Δε μου φτανουν τα 150 ευρώ το μήνα που δίνουμε μόνο για τα αγγλικά? :D
Link to comment
Share on other sites

vre garfield mou de mou ferneis thn korh sou sto msn na ths po 2-3 pragmatakia gia ta tatou?na ths doso kai bibliografeia an 8elei-sta agglika- na exei plhrh enhmerosh h mikrh :p
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις πως πάει με τα δικά μου τουλάχιστον τα παιδια (ας μου συγχωρεθεί αυτο το μικρό off topic ή ας σβυστεί αν θέλετε): ποτέ μη πας κόντρα. Με μαθηματική ακρίβεια, θα κάνουν αυτό που δεν τους επιτρέπεται. Ας γίνει λοιπον αυτό που θέλουν (στα λογικά πλαίσια πάντα) και έτσι έχεις και τον έλεγχο. Ετσι, καταλαβαίνει, και λεει "εντάξει, θα περιμένω". Για σκέψου να έλεγα κατηγορηματικά "όχι" και να μου γύριζε με τατού χτυπημένο σαν ξέμπαρκος ναύτης! 'Η με το τσιγάρο. Ελεγα έλεγα κατά, της είπα όμως πως αν ντε και καλά αρχίσει το κάπνισμα, καλό είναι να το ξερω. Γιατί εμένα η δική μου μητέρα δεν το ήξερε κι έκανα ένα πακέτο στις δυο ώρες που πήγαινα για καφέ. Αυτά τα χάλια.. Ηρθε και μου το πε λοιπον. Κάπνισε, ήταν αηδία, δεν θα το ξανακάνει, γιατί απλά δεν της άρεσε και γιατί ακόμα πιο απλά δεν την κυνήγησα. Το απομυθοποίησα εντελώς. Ας το κάνει το τατού της.. Με μένα όμως δίπλα της να της κρατάω το χέρι και με μένα πάλι δίπλα της σε καμιά δεκαριά χρονάκια που θα το βαρεθεί να της κρατάω ξανα΄το χέρι για να το βγάλει.. :)
Link to comment
Share on other sites

ma den eipa pos 8a ths po kati tou styl " a mhn kaneis giati 8a pa8eis ayto ayto kai ayto"

apla ti na proseksei kai ti epiloges exei...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

συγχαίρω την garfield ως μητέρα!αν και πρέπει να μάη λίγο μεγαλύτερος της κόρης της(μήνες),εάν η μητέρα μου ήταν θετική σε τέτοια θέματα,θα το δεχόμουν..είναι έτσι ακριβώς όπως τα λέει..

πχ. πριν 2 χρονια το καλοκαίρι,έλεγα θα κάνω τρυπα,και μου είπε όχι κατηγορηματικά,e νευριάζω κι εγώ και λέω,σιγά μην δεν κάνω,μετά της πετάω θα βάψω και τα μαλλιά μου κόκκινα(δεν το εννοούσα για το κόκκινο) και πάλι άρχιζε και μου έλεγε,μετά ψάξε να βρείς σπίτι..αυτά όλα νόμιζε ότι τα λέγκα για πλακα,τέλος πάντων, έρχεται το καλοκαίρι,3 μέρες πριν πάω κατασκήνωση,πάω κλείνω ραντεβού,κάνω ανταύγειες,k μετά την μέρα που ήταν να φύγω κάνω και μια τρυπα στο αυτή,χωρίς να το ξέρει..πάω σπίτι τρώω μεσημεριανό(σε μια ώρα θα φεύγα για κατασκήνωση)..τα βλέπει αρχίζει να νευριάζει..e και καταλαβαίνετε..τι έπεται..την επομενη χρονια,κάνω και μια αποτρίχωση,ξανακάνω ανταύγειες και τα μαλλιά μου(όλα αυτά χωρίς να της το πω),αλλα φέτος της ετοιμάζω κάτι πολύ ωραίο..τρυπα κάτω από τα χείλη στο πλάι... :p :lol: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Kostakiss, αλλα να ξέρεις πως οι μαμάδες των άλλων μας φαίνονται πάντα οι καλύτερες (όπως και το φαί που μαγειρεύουν επίσης :p ).

Τώρα για την τρύπα στα χείλη θα σου πρότεινα να το σκεφτείς. Δεν είναι κάτι που φεύγει και ίσως δεν θέλεις σ' όλη σου τη ζωή να έχεις μια τρύπα. Εξ άλλου, ίσως τώρα να νιώθεις ωραία μ' ένα σκουλαρίκι στο στόμα, αλλά όταν περάσουν αρκετά χρόνια, και δεν θα το θέλεις πια, (άσε που κάτι τέτοιο ίσως να είναι όμορφο στην ηλικία σου, αλλά σε μια μεγαλύτερη θα δείχνει αντιαισθητικό) μένεις με μια μικρή παραμόρφωση που την έκανες μαλιστα κατ' επιλογήν.

Στα μαλλιά κάνε ό,τι θέλεις, το τατού φεύγει, αλλά οι τρύπες δυστυχώς μένουν κι αφήνουν σημάδια.

Link to comment
Share on other sites

μια τρυπούλα τι σημάδι μπορεί να αφήσει?είχε ένας φίλος μου κάτω από τα χείλη στη μέση,του έμεινε ένα μαυράκι,κάτι σαν ελιά..αυτό δεν φεύγει ποτε?για την τρυπα στο φρύδι τι έχεις να πεις?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου αρέσει, αλλά είναι σαφώς προτιμότερη στο φρύδι παρά στα χείλη..

Τώρα για το σημάδι, τι να σου πω.. Εγώ που έχω τις κλασικές τρύπες στ' αυτιά, φαίνονται σημαδάκια οταν δε φοράω σκουλαρίκια, ίσως επειδή έχω πολύ λευκό δέρμα. Φυσικά και δεν φεύγουν τα σημάδια, αφού τρυπάς το δέρμα..

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 μηνα και συνολικα 6 ωρες στο studio τελειωσα το καινουργιο μου tattoo αφιερωμενο στη κορη μου :) Συγχαρητηρια στον Mat για τη φοβερη δουλεια που εκανε :up:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου αρέσει, αλλά είναι σαφώς προτιμότερη στο φρύδι παρά στα χείλη..

Τώρα για το σημάδι, τι να σου πω.. Εγώ που έχω τις κλασικές τρύπες στ' αυτιά, φαίνονται σημαδάκια οταν δε φοράω σκουλαρίκια, ίσως επειδή έχω πολύ λευκό δέρμα. Φυσικά και δεν φεύγουν τα σημάδια, αφού τρυπάς το δέρμα..

ναι αλλα στο φρύδι υπάρχει η περίπτωση να πάθω βλεφαρόπτωση.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

4 τρυπες στο αριστερο αυτι = 6 ευρο + σκουλαρικη.Στην μυτη 12 ευρο με σκουλαρικη.θελω αλλη μια στο αυτι μου και μια η στο κατω χειλος,η στο φρυδη.πολλοι με θεωρουν φρικιο,η "ψυχωσωματικα χαμενος' οπως λενε περισσοτερο.εχω και μαλλι 10 ποντους μακρι με ξυρισμενα τα πλαινα (μοικανα λεγετε,τα ξυριζω καθε 2 βδομαδες) και πισω βαμμενα ξανθα.εγω δεν ασχολουμε και δεν θα καθομαι να κρινω τον καθε μ@λ@κ@,γιατι αμα το κανω ειμαι σιγουρος πως θα του βρω 1002 μειων και θα ειναι και αληθεια...

 

Είναι της ηλικίας...Και εγώ στην ηλικία σου φόραγα 7 κρικάκια στο κάθε αυτί,κρικάκι στην μύτη στον αφαλό και στα χείλη...Ντυνόμουν συνέχεια με μάυρα και γενικά ήμουν πολύ γκόθικ φάση..Και εγώ τα ίδια με εσένα πέρασα(μέχρι και πρεζού με είχαν πεί που δεν έχω ΚΑΜΜΙΑ σχέση με αυτά)αλλά απο ότι θυμάμαι δεν πολυέδινα σημασία...

Την όλη φάση με τα σκουλαρίκια κλπ την ξεπέρασα μετά απο 1-2 χρόνια..Το θετικό της όλης υπόθεσης είναι ότι ο πατέρας μου με άφηνε να φοράω όσα σκουκλαρίκια θέλω αλλά να μην κάνω τρύπα...Έτσι,φόραγα κλιψάκια και όταν τα ξεπέρασα όλα αυτά δεν έμεινε τίποτα στο πρόσωπο,το σώμα και τα αυτιά μου...το μόνο που έμεινε αναμνήσεις και καμμιά φωτογραφία.. :)

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο να μην σου μενουν σημαδια. αλλα ποσα σημαδια μπορει να αφησει μια τοση δα τρυπιτσα? ουτε που θα φαινεται..

εμενα παλι οι γονεις μου ποτε δεν μου ειπαν γιατι εκανες τατου η γιατι τρυπισες την μυτη σου. η μονη κουβεντα ηταν "καλα κ αλλο τατου"? κατι τετοιο και μετα αμεσως το θεμα ξεχνιοτανε!

kostakiss αν θες να κανεις τρυπα στο φρυδι καντην δεν πιστευω οτι ειναι τοσο επικινδυνο οσο ακουγεται. ποτε δεν εχω ακουσει καποιον να ειχε προβλημα απο θεωριες καλοι ειμαστε ολοι!

εγω προσωπικα τρελαινομαι για τετοια αλλωστε μια τρελα ειναι και καποια στιγμη θα σου φυγει! εμενα ο φιλος μου εχει σκουλαρικι στο αφτι μονο και 4 τατουαζ..παλιοτερα ειχε σκουλαρικια παντου κτλ αλλα σαν εφτασε τα 27 ειπε να σοβαρευτει καπως.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο να μην σου μενουν σημαδια. αλλα ποσα σημαδια μπορει να αφησει μια τοση δα τρυπιτσα? ουτε που θα φαινεται..

εμενα παλι οι γονεις μου ποτε δεν μου ειπαν γιατι εκανες τατου η γιατι τρυπισες την μυτη σου. η μονη κουβεντα ηταν "καλα κ αλλο τατου"? κατι τετοιο και μετα αμεσως το θεμα ξεχνιοτανε!

kostakiss αν θες να κανεις τρυπα στο φρυδι καντην δεν πιστευω οτι ειναι τοσο επικινδυνο οσο ακουγεται. ποτε δεν εχω ακουσει καποιον να ειχε προβλημα απο θεωριες καλοι ειμαστε ολοι!

εγω προσωπικα τρελαινομαι για τετοια αλλωστε μια τρελα ειναι και καποια στιγμη θα σου φυγει! εμενα ο φιλος μου εχει σκουλαρικι στο αφτι μονο και 4 τατουαζ..παλιοτερα ειχε σκουλαρικια παντου κτλ αλλα σαν εφτασε τα 27 ειπε να σοβαρευτει καπως.. :rolleyes:

 

Μη το λές...Μια τρυπίτσα είναι μια τρυπίτσα...και πάντα φαίνεται πολύ ή λίγο...Το θέμα είναι να είναι κάποιος 100% σίγουρος και να το έχει σκεφτέι πολύ καλά και ώριμα(ειδικά στο θέμα τατουαζ) για να το κάνει και όχι σε φάση ενθουσιασμού,ώστε να μη το μετανιώσει μετά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μη το λές...Μια τρυπίτσα είναι μια τρυπίτσα...και πάντα φαίνεται πολύ ή λίγο...Το θέμα είναι να είναι κάποιος 100% σίγουρος και να το έχει σκεφτέι πολύ καλά και ώριμα(ειδικά στο θέμα τατουαζ) για να το κάνει και όχι σε φάση ενθουσιασμού,ώστε να μη το μετανιώσει μετά... ;)

Συμφωνώ. Και μ' αυτό (το υπογραμμισμένο) και με τα υπολοιπα.

Ισως έχει δίκιο η PowerZ Kostakiss και η περίπτωση της βλεφαρόπτωσης να είναι εξαιρετικά σπάνια. Το ρισκάρεις όμως, να είσαι συ ο "τυχερός"?

Γνώμη μου είναι να μην κάνεις τρύπες στο πρόσωπο. Αν θελεις ντε και καλά, κάνε άλλη μια στο αυτί . Γιατί να σημαδεύεσαι άδικα? Ασε που όσο μεγαλωνεις και τεντώνει το δερμα, το σημάδι μεγαλωνει κι αυτό.

Το ξέρω πολυ καλά απο εμπειρία! ;)

Link to comment
Share on other sites

αχ ,δεν ξέρω αλλα πολύ θέλων να κάνω μια τρυπα σε ένα από αυτά τα δυο μέρη,είναι το όνειρο μου,εδώ και πολύ καιρό,αλλα τώρα ακούω διαφορα,βλεφαρόπτωση να αφήσει σημάδι..καλά και πως κάνουν όλοι?θέλω πολύ να κάνω piercing!!!!
Link to comment
Share on other sites

αχ ,δεν ξέρω αλλα πολύ θέλων να κάνω μια τρυπα σε ένα από αυτά τα δυο μέρη,είναι το όνειρο μου,εδώ και πολύ καιρό,αλλα τώρα ακούω διαφορα,βλεφαρόπτωση να αφήσει σημάδι..καλά και πως κάνουν όλοι?θέλω πολύ να κάνω piercing!!!!

αμα θες κατι να το κανεις ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!!

το κανεις φιλος και δεν καθεσαι και το παιδευεις!

εδω μεσα θα ακουσεις 30 γνωμες!

 

Υ.Γ.εγω οταν χτυπησα το πρωτο μου tattoo ημουν 14 χρονων και με ορισμενα ατομα που ειχα μειλησει ολοι μου ειχαν πει να μην κανω,αλλα εγω το ηθελα και πηγα και το εκανα,και δεντο εχω μετανοιωσει καθολου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...