Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

me αυτα που του λες να σαι σιγουρη οτι θα παει τρεχοντας!

Γνωμη μου Κωστακη ειναι να πας και να κανεις, ειλικρινα δεν ξερω κανεναν να ειχε προβλημα, μεχρι τωρα θα το ειχες κανει τοσες μερες που το συζητας και θα ειχες ανεβασει και φωτο να το δουμε !

Στην μυτη μην κανεις με τιποτα, αγορι με τρυπα στην μυτη? απαπα εκτος και αν κανεις στο κεντρο οπως οι αγελαδες :P

Εγω παλι ειδα χθες μια κοπελα μ'ενα μικρο τατου κορωνα στον λαιμο πλαι προς τα πισω και ηταν τελειο.. μου βαλε ιδεες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σιγα καλε πλακα εκανα...αλλωστε δεν προσπαθω να τον πεισω,αυτος ξερει!

kostakiss ο μονος τροπος για να μαθουμε ειναι να το κανεις...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειδα χτες στην ναυαρινου μια κοπελιτσα γυρω στα 15-16 με σκουλαρικι στο αυτακι της το οποιο διαπερνουσε οοοολο το αυτι.ξεκσινουσε δλδ απο τον λοβο και ανεβαινε ,τρυπουσε το κεντρο του αυτιου και εβγαινε απο το πτεριγιο επανω...

προσωπικα δε μου αρεσε κα8ολου...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με το 1,2 δεν υπαρχει κινδυνος για ατυχημα στο φρυδι?100% ??

Σίγουρα ο κίνδυνος είναι λιγότερος γιατί θα είναι πιο ελαφριά η μπάρα. Το 1,6 είναι πιο χοντρή μπάρα,πιο βαριά και με μεγαλύτερες μπίλιες(καλά αυτό εξαρτάται).

Εγώ έχω 1,2 και το φρύδι μου είναι στη θέση του χρόοονια τώρα :happy:

 

στην γλωσσα ποσο διαμετρο εχει η μπαρα?

1,6 αλλά μπορείς να βάλεις και μεγαλύτερη αν θες :p

 

Εγω παλι ειδα χθες μια κοπελα μ'ενα μικρο τατου κορωνα στον λαιμο πλαι προς τα πισω και ηταν τελειο.. μου βαλε ιδεες..

Τέεελειο?? Για αυτό το μέρος σκεφτόμουν 1 μικρό αστεράκι ;)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που βρίσκω τα piercing ξεπερασμένα πλέον;

Οι εποχές άλλαξαν και πάει ο καιρός που τα piercing ήταν στα φόρτε τους και ήταν ένας καλός τρόπος για να τραβήξεις προσοχή.

 

Ακριβώς.Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Τέεελειο?? Για αυτό το μέρος σκεφτόμουν 1 μικρό αστεράκι ;)

Το σκεφτομαι καιρο για τριτο τατου αλλα λεω μηπως παραπαει? δεν ξερω..

Εχω ενα στο χερι απο μεσα σε πολυ εμφανες σημειο και ενα αλλο στο ποδι.

και τα 2 ειναι μικρα αλλα οσο να ναι φαινοντε..ειδικα συτο στο χερι.

δεν ξερω ωραια τα τατου και αυτα αλλα οσο μεγαλωνω με πειραζει ο τροπος που τα κοιτανε μερικοι και συνηδητοποιω οτι δεν αρεσει κ πολυ στον περισσοτερο κοσμο να εχεις πολλα τατου, θα μου πεις απο την στιγμη που αρεσει σε σενα χεσμενους τους εχουμε τους αλλους αλλα καλυτερα να προσεξουμε τωρα γιατι στα 40 μας μπορει να χτυπαμε κανα κεφαλι στον τοιχο ποτε δ ξερεις πως θα σκεφτεσαι τοτε. εμενα αυτο που εχω στο χερι κανει μπαμ ολοι αμεσως αυτο κοιταν και μερικοι οχι κ με τον καλυτερο τροπο..:rolleyes:

αλλα ειναι να μην μου την βιδωσει, μπορει να ξυπνησω ενα πρωι και να παω να κανω ενα μικρο στον λαιμο αστερακι κατα προτιμηση..μου βαλες μεγαλυτερες ιδεες εσυ τωρα..:p

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι PowerZ ...ηταν να παω να κανω τατου με μια φιλη μου αλλα το μετανοιωσα προς το παρων...δεν ξερω,αυτο που λες με το πως θα σε κοιτανε κ το χειροτερο αν θα σαρεσει αργοτερα...

μαλλον ομως θα κανω ενα μικρο καπου που δεν θα φαινεται καθολου...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν κανω τωρα επειδη..εχω προπονησεις-μπασκετ- και δεν κανει να φοραμε κατα τη διαρκεια τους-μπορει να χτυπησουμε,ειδικα οταν θα ειναι <φρεσκο> μπορει να δημιουργησει ενα μωβ πραγμα,δεν θυμαμαι πως μου το πε ο νικος...κατα τη διαρκεια των εξετασεων η τελη ιουνιου θα κανω..παντως powerZ κ τινκερμπελ σας βλεπω ενημερωμενες..:happy:
Link to comment
Share on other sites

...δεν θα μιλησω γιατι θα με πειτε κακο...παλι... IronMaiden και Βασιλη συμφωνω παντως...ε-λ-ε-ο-ς

τροποποίηση: αν ηθελε να το ειχε κανει, θα το ειχε κανει, ελεος με οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολες αυτες τις ερωτησεις. anyway, ελευθερο forum ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Κωστακη αστους να λενε! Καντο! και δεν θα το μετανιωσεις που στην τελικη αμα το μετανιωσεις λεμε τωρα που ειμαι σιγουρη πως δεν, το βγαζεις και ολα μελι γαλα!! Μεγειααααα!!!!! :P
Link to comment
Share on other sites

...δεν θα μιλησω γιατι θα με πειτε κακο...παλι... IronMaiden και Βασιλη συμφωνω παντως...ε-λ-ε-ο-ς

 

δεν καταλαβα τι εννοεις?νομιζω πως με τον Βασιλη λεμε το ακριβως αντιθετο...

Link to comment
Share on other sites

tatoo gia antra enan ilio,katw aristera apo ton afalo,se simeio pou na fenete o misos peripou me panteloni,pws to vlepete,sxedio epitelous vrika.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

για εκεινο το σημειο εχω δει ενα ταττου που ειναι ενας ανθρωπος με μια μηχανη που κοβει το γκαζον...ειναι φανταστικο!

για ενα απλο ταττου καλος ειναι κ ο ηλιος

Link to comment
Share on other sites

πολυ μου αρεσε το σημειο που λες...ειναι πολυ καλη ιδεα..και ισως..προσελκυσει το αλλο φυλο για να δει και το αλλο μισο απο κατω..:D
Link to comment
Share on other sites

isxyei ayto pou les alla prepei oso to exeis na prosexeis ti diatrofi sou,genika to swma sou,giati an arxiseis kai kaneis kai ligo koilia tha arxisei na fouskwnei to panw meros tou iliou kai tha fenetai xalia:lol:
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

τι να πονεσεις μωρε??σιγα το πραμα..παντως πρωτα δοκιμασε αν σου παει!βαλε ενα μαγνητικο και δες πως ειναι..παντως εχω δει και παιδια που εχουν αλλα τους πανε και δεν μπορεις να τους χαρακτηρισεις αδερφες..
Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι αυτα βρε....ενταξει..εχω δει και κοπελα που εχει στο ποδι(πανω απο τον αστραγαλο)..σε αυτην αρεσει και τους γραφει τους αλλους στα τετοια της..αρκει να αρεσει σε αυτην ;)
Link to comment
Share on other sites

Re paidia to medusa einai kalo?

A epishs mou eipe enas filos oti to exei kapoios proedros tatouatzidwn (gia yema to kobw :lol: :lol: ), 3erei kaneis an alh8euei??

Alla apo thn allh exw akousei kai arnhtika sxolia .....

 

Kana allo kalo exete na proteinete(tatouatzidiko ennow)??

 

 

thx !

 

p.s. soz an sas kourasa :p ;) :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

exo ena trianafilo trisdiastato piso stin omoplath mou. skeftomai na kano kai skoulariki sthn miti fovamai mipos poneso omos. ponaei??

 

εχω σκουλαρικι 5 χρονια περιπου στην μυτη, βασικα ειχα 2 αλλα λογω μολυνσης μου εμεινε η μια.

Αν σκοπευεις να κανεις να το κανεις παντα σε μαγαζι καλο τατουαζιδικο κτλ και οχι σε μαγαζια στυλ Μοναστηρακι οπου εκανα εγω την 2η τρυπα και δεν μου κρατησε ουτε 2 μηνες μολυνοταν συνεχεια μεχρι που βαρεθηκα και την αφησα να κλεισει.Την πρωτη τρυπα που την εκανα σε μαγαζι δεν ειχα ποτε μα ποτε προβλημα εδω και 5 χρονια!

Να κοιταξεις να στο κανουν με βελονα και οχι με το τρυπιτηρι πως λεγεται..:O

Εκεινη την στιγμη ποναει στιγμιαια λιγακι ε και μετα νειωθεις ενα μικρο σαν ενοχληση για περιπου 1 εβδομαδα..ισως και 2 οχι τιποτα το ιδιαιτερο, γενικα δεν ειναι τιποτα θα το κανεις και θα πεις αυτο ητανε?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ακριβώς το λόγο σκέφτομαι να κάνω κάτι πιο light για παράδειγμα ένα σπαθί ή οτιδήποτε epic είμαι κολλημένος με το epic μεταλ :)

 

 

kane tous manowar hahahahaha

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εγω έχω σκεφτει κ ψήνομαι αγρια αλλα πρεπει να βρω χρόνο κ χρημα ευτυχως εδω που είμαι εχει πολυ καλα κ έμπειρα τατουατζιδικα(Λονδινο) να κανω μιας κ είναι η αγαπημένη μου μπάντα προσεξτε είναι κορυφαία έμπνευση -τον Αγγελο της δισκογραφικής εταιρίας των Λεντ Ζεππελιν να κρατάει απο πανω τα 4 σήματα των ζεπς.Τι λέτε?

 

http://images.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.segundamano.es/templates/imagen.cfm%3Fid%3D527277&imgrefurl=http://www.segundamano.es/fichaI.cfm%3Fid%3D21482464%26categoria_id%3D11%26subcategoria_id%3D10%26seccion_id%3D1090&h=225&w=158&sz=10&tbnid=2uP3UPkqC7XcLM:&tbnh=102&tbnw=71&hl=en&ei=209VRLmPMLzoQY_jmYQC&sig2=GbM1AnqEnj5B26sO0EteRQ&start=1&prev=/images%3Fq%3Dled%2Bzeppelin%2Bangel%26svnum%3D10%26hl%3Den%26lr%3Dlang_en%26sa%3DG

 

αυτόν τον αγγελο φανταστείτε τον να κραταει τα 4 σήματα που είναι απο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...