Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Μια ερωτησούλα που ίσως σε κάποιους να μην αρέσει..

Κάτι πήρε το αυτί μου ότι υπάρχουν τατουάζ που εξαφανίζονται σε 1 χρόνο ή παραπάνω..

Γνωρίζει κάποιος περισσότερες πληροφορίες?

Tattoo εντελώς μόνιμο δεν νομίζω να κατάφερνα να κάνω.. αν ξέρω ότι σε 1.. σε 2.. σε 3 χρόνια θα φύγει θα το έκανα! Το μόνιμο όμως με φοβίζει και η διαδικασία σβησίματος και ακριβή είναι και επώδυνη.

 

Όσο αναφορά το σημείο που σκέφτηκα να το κάνω είναι ένα σημείο που δεν έχω δει κανένα tattoo μέχρι στιγμής… είναι στον λαιμό πολύ χαμηλά από την μεριά της πλάτης.

Μήπως έχει κανένας φωτογραφίες από τέτοιο?

Θα φαίνεται λιγάκι με μπλούζα και μ’αρέσει αυτό

 

 

 

Ξεκαθαρίζω ότι είμαι από αυτούς που θέλουν να κάνουν tattoo για λόγους καλαισθησίας και για να το βλέπουν οι άλλοι και όχι από αυτούς που το κάνουν για προσωπικούς λόγους και για την πάρτη τους.

Πρέπει να είναι σεβαστές και οι ομάδες ανθρώπων φυσικά (και εγώ τους σέβομαι) αλλά σίγουρα οι περισσότεροι είναι σαν και μένα που το κάνουν για εμφανησιακούς λόγους.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτησούλα που ίσως σε κάποιους να μην αρέσει..

Κάτι πήρε το αυτί μου ότι υπάρχουν τατουάζ που εξαφανίζονται σε 1 χρόνο ή παραπάνω..

Γνωρίζει κάποιος περισσότερες πληροφορίες?

Tattoo εντελώς μόνιμο δεν νομίζω να κατάφερνα να κάνω.. αν ξέρω ότι σε 1.. σε 2.. σε 3 χρόνια θα φύγει θα το έκανα! Το μόνιμο όμως με φοβίζει και η διαδικασία σβησίματος και ακριβή είναι και επώδυνη.

 

Όσο αναφορά το σημείο που σκέφτηκα να το κάνω είναι ένα σημείο που δεν έχω δει κανένα tattoo μέχρι στιγμής… είναι στον λαιμό πολύ χαμηλά από την μεριά της πλάτης.

Μήπως έχει κανένας φωτογραφίες από τέτοιο?

Θα φαίνεται λιγάκι με μπλούζα και μ’αρέσει αυτό

 

 

 

Ξεκαθαρίζω ότι είμαι από αυτούς που θέλουν να κάνουν tattoo για λόγους καλαισθησίας και για να το βλέπουν οι άλλοι και όχι από αυτούς που το κάνουν για προσωπικούς λόγους και για την πάρτη τους.

Πρέπει να είναι σεβαστές και οι ομάδες ανθρώπων φυσικά (και εγώ τους σέβομαι) αλλά σίγουρα οι περισσότεροι είναι σαν και μένα που το κάνουν για εμφανησιακούς λόγους.

ταττοο Ημι-μονιμο δεν υπαρχει..εκτος και αν εννοεις χεννα η οποια δεν ειναι ταττοο!!

ομως μπορεις να κανεις ταττοοο και αν εχεις τα χρηματα να πας να το βγαλεις με lazer.

 

αλλα με αυτο το σκεπτικο καλυτερα να μην το κανεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Temporary_tattoo

 

Στην σελίδα 154 γινόταν η συζητηση αν υπάρχει ή οχι..

και η απόδειξη είναι στο wikipedia.. υπάρχουν.. με μελάνια που εξαφανίζονται μετά από 2-3 χρόνια!

Το θέμα είναι να μάθουμε πληροφορίες για αυτά τα ημιμονημα tattoo

 

Και άλλο link..

Αυτό είναι ενα μαγαζί στην Αγγλία που λέγετε temptat2z

http://www.wevh.org.uk/showcase2/newdawnsite/temp.htm

Εδώ είναι κάποιες ερωτήσεις-απαντήσεις για τα ημιμονημα

http://www.wevh.org.uk/showcase2/newdawnsite/quest.htm

 

Κρατάνε 3-5 χρόνια και δεν ξέρουμε κάτι βασικό.. όταν έρχετε η ώρα να φύγει αν φεύγει γρήγορα και άνετα ή αν θα είναι μια αηδία για κάποιο καιρό.

Και η συμαντικότερη απορία..

Ποιός κάνει τέτοιο στην Ελλάδα?!?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα.. στο στρατό έχουν κανένα πρόβλημα με τα tattoo?

 

Εσυ τι λες??:p

Αρκει να μην φαινονται....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λες??:p

Αρκει να μην φαινονται....

Εγω στο στρατο δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα,βεβαια δεν το εδειχνα συνεχεια..αλλα καποιες φορες ειδικα το καλοκαιρι φανηκε.κανενα προβλημα..:)

 

Ποιός κάνει τέτοιο στην Ελλάδα?!?

 

Στην Ελλαδα απο τα σοβαρα studio κανεις δεν χτυπαει ημι-μονιμα ταττοο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο στρατο δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα,βεβαια δεν το εδειχνα συνεχεια..αλλα καποιες φορες ειδικα το καλοκαιρι φανηκε.κανενα προβλημα..:)

 

Φιλε μου εχω 12 χρονια στον Στρατο και κατι ξερω!:)

Ισως εκει που πηγες εσυ οχι...δεν συμβαινει παντου το ιδιο ομως!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Temporary_tattoo

 

Στην σελίδα 154 γινόταν η συζητηση αν υπάρχει ή οχι..

και η απόδειξη είναι στο wikipedia.. υπάρχουν.. με μελάνια που εξαφανίζονται μετά από 2-3 χρόνια!

Το θέμα είναι να μάθουμε πληροφορίες για αυτά τα ημιμονημα tattoo

 

Και άλλο link..

Αυτό είναι ενα μαγαζί στην Αγγλία που λέγετε temptat2z

http://www.wevh.org.uk/showcase2/newdawnsite/temp.htm

Εδώ είναι κάποιες ερωτήσεις-απαντήσεις για τα ημιμονημα

http://www.wevh.org.uk/showcase2/newdawnsite/quest.htm

 

Κρατάνε 3-5 χρόνια και δεν ξέρουμε κάτι βασικό.. όταν έρχετε η ώρα να φύγει αν φεύγει γρήγορα και άνετα ή αν θα είναι μια αηδία για κάποιο καιρό.

Και η συμαντικότερη απορία..

Ποιός κάνει τέτοιο στην Ελλάδα?!?[/QUOΤΕ]

To link που παραθεσες απο την Wikepedia ειναι το ιδιο που εχει παραθεση και καποιος αλλος εδω στο forum πριν απο καιρο. Θα σου δωσω την ιδια απαντηση. Διαβασε τη τελευταια παραγραφο του κειμενου που παραθετεις

"There is some discrepancy as to whether these semi-permanent tattoos are in fact "temporary tattoos" at all. In practice, semi-permanent tattoos have had mixed results, and caution would say that any tattoo performed by inserting pigment under the skin should be considered permanent."

Ημι-μονιμα δεν υπαρχουν. Οταν ανακαλλυφθει το μελανι που θα κραταει 2 χρονια μονο, τοτε θα υπαρξουν και ημι-μονιμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω 12 χρονια στον Στρατο και κατι ξερω!:)

Ισως εκει που πηγες εσυ οχι...δεν συμβαινει παντου το ιδιο ομως!!;)

Στην θητεια μου αλλαξα 4 στρατοπεδα.κανενα προβλημα..και στο κατω κατω αν υπηρχε,τι θα μου κανανε?? η υπαρχει σχετικη ενδειξη οτι το ταττοο απογορευεται??

μιλαω σαν απλος στρατιωτης.τωρα σαν μονιμος ισως να υπαρχει προβλημα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί κάποιοι είστε τόσο μα τόσο επίμονοι?!?

Μπορεί εσείς να σας αρέσει το μόνημο.. μπορεί να το θεωρείται πιο σωστό.. πιο σοβαρό.. πιο οκ!

Αλλά ημι-μόνημο που κρατάει μερικά χρόνια υπάρχει σίγουρα!

 

eliasj μπήκε στο temptat2z?

Είναι μαγαζί στην αγγλία που κάνει ημιμόνημα ταττου και σε αυτά επικεντρώνεται.

Το όνομα το μαγαζιού κιόλας είναι "temptat2z" δηλαδή "προσωρινά-τατουζ"!

 

Τον είχατε τρελάνει τον άνθρωπο που του λέγατε οτι δεν υπάρχουν και δεν υπάρχουν.

Υπάρχουν σίγουρότατα όπως βλέπετε.

 

Πληροφορίες όμως που θα μάθουμε!!

 

Είναι κανονικό χτυπιτό αλλά...

Semi-permanent temptat2z is different from tattoos. Both techniques are done with needles, needles that are disposable, i.e. a one-use-only needle. In the semi-permanent method the epidermis layer is worked on: the pigments used are totally natural made of mineral extracts and stay in the skin between 3-5 years approximately, depending on different factors, such as skin type, regeneration of the skin etc.

In the permanent method of tattooing the dermis layer is worked and the inks and chromatic pigments used are for life.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω..το tragus ποναει??ειναι επίφοβο για την υγεια ?η ειναι οπως μια τρυπα στον λοβο του αυτιού ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω..το tragus ποναει??ειναι επίφοβο για την υγεια ?η ειναι οπως μια τρυπα στον λοβο του αυτιού ?

εγώ δεν πόνεσα καθόλου..τώρα για το άλλο που ρωτάς δε ξέρω να σου πω :p

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1217720#post1217720

 

 

kapoy se αυτες τις σελιδες νομιζω τα ειχα ποσταρει..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν πόνεσα καθόλου..τώρα για το άλλο που ρωτάς δε ξέρω να σου πω :p

 

και εγώ θέλω τρύπα στο tragus αλλά το σκέφτομαι μια το σκέφτομαι δυο και ποτέ δεν πάω να το κάνω...βασικά μου έχουν πει ότι πονάει πολύ όταν σου βάζουν το σκουλαρήκι...και φοβάμαι πολύ και την μόλυνση...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εγώ θέλω τρύπα στο tragus αλλά το σκέφτομαι μια το σκέφτομαι δυο και ποτέ δεν πάω να το κάνω...βασικά μου έχουν πει ότι πονάει πολύ όταν σου βάζουν το σκουλαρήκι...και φοβάμαι πολύ και την μόλυνση...

 

τι να σου πω...είναι ανάλογα τον οργανισμό και πως το δέχεται..

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...είναι ανάλογα τον οργανισμό και πως το δέχεται..

 

μου είπαν κ όλας γύρω στο 50άρικο δίνεις ε;τι σκουλαρίκι που προτείνετε να πάρω;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν κ όλας γύρω στο 50άρικο δίνεις ε;τι σκουλαρίκι που προτείνετε να πάρω;

 

θα βάλεις τιτάνιο.δε θυμάμαι τιμή αλλά λογικά κάπου εκεί θα είναι :happy:

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 θα τα εδινα για να κανω piercing.αλλα 100 με τιποτα.το σκεφτομαι εδω και καιρο αλλα δεν εχω αποφασισει.αν καποια στιγμη βγαλεις το σκουλαρικι η τρυπα κλεινει ε?
Link to comment
Share on other sites

50 θα τα εδινα για να κανω piercing.αλλα 100 με τιποτα.το σκεφτομαι εδω και καιρο αλλα δεν εχω αποφασισει.αν καποια στιγμη βγαλεις το σκουλαρικι η τρυπα κλεινει ε?

 

Mporeis aneta na to pazareyeis h na pas sto dildo(tzenios e?) kai na sou parei molis 20 giouria. Profanws kleinei ,ama thn exeis kairo den pezei problhma, Alla ama den einai healed akoma to piercing kleinei sta tsak mpam :P:PPPP

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Sos!!! Ekana proxtes ena tatoo alla ksurainetai k otan to plenv kati vgazei.. tou vazw bepanthol to aporrofaei alla akoma k meta pali vgazei kati san xrwma(den ksevagei to tatoo) alla otan stegnwnei pali einai ksuro!!! Einai fusiologiko auto??
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να κανω στο χενα στο χερι!ποσο παει τ μαλλι?γυρω στους δεκα ποντους θα ειναι...
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να κανω στο χενα στο χερι!ποσο παει τ μαλλι?γυρω στους δεκα ποντους θα ειναι...

η χεννα εχει ελευθερο τιμολογιο.αντε να πληρωσεις κανενα 30-40 ευρο.ετσι υπολογιζω εγω.

 

Sos!!! Ekana proxtes ena tatoo alla ksurainetai k otan to plenv kati vgazei.. tou vazw bepanthol to aporrofaei alla akoma k meta pali vgazei kati san xrwma(den ksevagei to tatoo) alla otan stegnwnei pali einai ksuro!!! Einai fusiologiko auto??

 

Καταρχας να γραφεις με Ελληνικα!!

Τωρα στο θεμα μας..να βαζεις αλοιφη λιγη ποσοστητα και να να την βαζεις απο την μια πλευρα στην αλλη και οχι κυκλικα.επισης αυτο που βγαζει ειναι καυκαλο..και ειναι φυσιολογικο και με το καιρο θα εξαφανιστει μονο του.(μην το τραβας εσυ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ηθελα κι εγω την βοηθεια σας μιας και μου ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω 174 σελιδες :p

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο καλο μαγαζι για piercings (στομα,φρυδι, αυτια κτλ); Γνωριζω για το barcode που ειναι απ'τα καλυτερα αλλα ακριβουτσικο, για ενα στο Μοναστηρακι εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι καλο (κι εχω δει δλδ) και απο λιγους οτι ειναι χαλια και για ενα στο Παλαιο Φαληρο μ' εναν Τζενιο που ενω ειναι απροσεχτος ειναι καλος. Τι εχετε να προτεινετε; Αν μπορειτε να συνοδευσετε το ποστ με διευθυνση και τιμη θα το εκτιμουσα :p

Ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...