Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Εγώ σήμερα στο σχολείο είδα μια φίλη μου από 2α λυκίου που είχε τατουάζ σε όλη της την πλάτη... Που έχουν το μυαλό οι γονείς των παιδιών αυτών:mad:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ σήμερα στο σχολείο είδα μια φίλη μου από 2α λυκίου που είχε τατουάζ σε όλη της την πλάτη... Που έχουν το μυαλό οι γονείς των παιδιών αυτών:mad:

Θελεις να πεις οτι δε νοιαζονται ισως για τα παιδια τους? :mad: Συγνωμη lowbap96 τι σκεπτικο ειναι αυτο? Δηλαδη ειμαστε κατι κακο αν αφησουμε το παιδι μας να κανει tattoo? Δε τα αγαπαμε? Εσυ υποθετω θα εισαι ο φοβερος γονεας που ειναι παντα κοντα στο παιδι του -αν εχεις, που αμφιβαλλω- να το προσεχει απο περιθωριακα και αναρμοστα thoughts and actions. Το thread αυτο ειναι για ατομα που ενδιαφερονται για body art και που το αγαπανε, οχι για μερικους που κριτικαρουνε οτι δε τους αρεσει. Δε συμφωνεις και δε σου αρεσει το thread? Don't bother with it pal.:!:

Link to comment
Share on other sites

φαντασου αν δεν αρεσει σε μερικους το διακριτικο τατουαζ σκεψου το δικο μου που ειναι πανω στο χερι μου..βασικα εχω βαρεθει να το βλεπω αλλα τι να κανω θα ζησω με αυτο κ μαλιστα σκεφτομαι να κανω κ αλλο..

ξερετε καποιον που να κανει κ καλες τιμες? γιατι πριν 5 χρονια που ειχα κανει το πρωτο μου ειχα πεσει σ εναν κλεφτη που ευτυχως το εκλεισε το μαγαζι γιατι θα επερνε σβαρνα πολλα αθωα θυματα..

εχω ηδη ενα μικρο τριανταφυλλακι χαμηλα στο δεξι ποδι & σκεφτομαι να το εμπλουτισω λιγακι μ ενα tribal σχεδιακι για να το μεγαλωσω καπως.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να πεις οτι δε νοιαζονται ισως για τα παιδια τους? :mad: Συγνωμη lowbap96 τι σκεπτικο ειναι αυτο? Δηλαδη ειμαστε κατι κακο αν αφησουμε το παιδι μας να κανει tattoo? Δε τα αγαπαμε? Εσυ υποθετω θα εισαι ο φοβερος γονεας που ειναι παντα κοντα στο παιδι του -αν εχεις, που αμφιβαλλω- να το προσεχει απο περιθωριακα και αναρμοστα thoughts and actions. Το thread αυτο ειναι για ατομα που ενδιαφερονται για body art και που το αγαπανε, οχι για μερικους που κριτικαρουνε οτι δε τους αρεσει. Δε συμφωνεις και δε σου αρεσει το thread? Don't bother with it pal.:!:

Το thread αυτό είναι για να λένε όλοι τη γνώμη τους άσχετα αν αυτή η γνώμη σου αρέσει ή όχι.

Αν κάνεις τον κόπο και βρεις κι άλλα παρόμοια threads (δες πχ αυτο του Πανούση) θα το διαπιστώσεις ιδίοις όμμασιν.

Αλλοίμονο αν γράφαμε μόνο στα threads που ομαδικά συμφωνούμε ή διαφωνούμε. Εκτός από βαρετό το βρίσκω και λίγο ...προβατίσιο ε?;)

Link to comment
Share on other sites

φαντασου αν δεν αρεσει σε μερικους το διακριτικο τατουαζ σκεψου το δικο μου που ειναι πανω στο χερι μου..βασικα εχω βαρεθει να το βλεπω αλλα τι να κανω θα ζησω με αυτο κ μαλιστα σκεφτομαι να κανω κ αλλο..

ξερετε καποιον που να κανει κ καλες τιμες? γιατι πριν 5 χρονια που ειχα κανει το πρωτο μου ειχα πεσει σ εναν κλεφτη που ευτυχως το εκλεισε το μαγαζι γιατι θα επερνε σβαρνα πολλα αθωα θυματα..

εχω ηδη ενα μικρο τριανταφυλλακι χαμηλα στο δεξι ποδι & σκεφτομαι να το εμπλουτισω λιγακι μ ενα tribal σχεδιακι για να το μεγαλωσω καπως.

ego kai alla polla atoma filoi mou kai gnostoi mou exoume kanei tattoo sto peristeri stin "drakaina" para poli kali douleia kai katapliktikes times..endiktika na sou po oti gia tattoo pou pianei apo ton agona kai pano olo ton omo to miso stithos kai tin omoplati me diko mou sxedio(pou diskola to dexode) mou kostise perisi ta xristougenna mono 300 euro!!!

:oops: Spiros
Link to comment
Share on other sites

όλα μια ιδέα είναι.κι εγώ έλεγα στη μάνα μου,θα χτυπήσω tattoo,όταν ήμουν 15 και μου έλεγε : αν το κάνεις ,θα έχω 2 παιδιά μετά (είμαστε 3),οι φυλακισμένοι τα κάνουν αυτά ,κι άλλα τέτοια.μετά απο αυτό κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι.έχω ήδη 4 σε χέρια,πλάτη,πόδι.σκουλαρίκια,και φτάσαμε στο σημείο να αστειέυεται στο επόμενο που θα κάνω,να πάρω και τον πατέρα μου μαζί να χτυπήσει κι αυτός.

powerz πήγαινε prive καισαριανή.φοβερές τιμές,και πολύ καλή δουλειά.

εκεί χτύπησα το τελευταίο,και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ego kai alla polla atoma filoi mou kai gnostoi mou exoume kanei tattoo sto peristeri stin "drakaina" para poli kali douleia kai katapliktikes times..endiktika na sou po oti gia tattoo pou pianei apo ton agona kai pano olo ton omo to miso stithos kai tin omoplati me diko mou sxedio(pou diskola to dexode) mou kostise perisi ta xristougenna mono 300 euro!!!

καλά ρε φίλε,τι σχέδιο έκανες και πιάνει τόσο πολύ??

μόνο 300???πολύ φτηνά πάντως.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το thread αυτό είναι για να λένε όλοι τη γνώμη τους άσχετα αν αυτή η γνώμη σου αρέσει ή όχι.

Αν κάνεις τον κόπο και βρεις κι άλλα παρόμοια threads (δες πχ αυτο του Πανούση) θα το διαπιστώσεις ιδίοις όμμασιν.

Αλλοίμονο αν γράφαμε μόνο στα threads που ομαδικά συμφωνούμε ή διαφωνούμε. Εκτός από βαρετό το βρίσκω και λίγο ...προβατίσιο ε?;)

Υπαρχουν και οι διαξιφισμοι αγαπητη μου.;)

Link to comment
Share on other sites

nai odos itan poli ftina giati exo paei kosmo arketo ekei...vevea monoxromia olo mavro...den to exo gemisei akomi eimai me to perigrama kai vevea oi apopseis diistade alloi lene na to afiso etsi ki alloi na to gemiso
:oops: Spiros
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και χενα με χρωματα?

 

Παντως παλια οταν ειχα κανει μου το ειχε φτιαξει μια φιλη μου (πολυ καλη στην ζωγραφικη) και δεν μου κοστισε τιποτα :p

 

Και αργησε να χαθει σχεδον 3βδομαδες κρατησε. Ισως παιζει ρολο η ποιοτητας της χενα (την ειχαμε αγορασει απο μαγαζι τυπου body shop)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω χενα..Ξερετε κανενα καλο μαγαζι??Που να μενουν τα χρωματα και να μην γινεται μουτζουρα μετα απο 1μιση εβδομαδα????:O

pezei rolo i poiotita tis xenas(poso pikni einai i morfi tis kai to araioma pou exei ypostei) kai fysika megalytero rolo pezei i poiotita tou dermatos(aporofitikotita) opos kai sta aromata kai tin diarkeia tous kai fysika to simeio to opoio kaneis to sxedio(an akoumpaei kapoio rouxo pano) kai to ti mpenei pano sto derma(aromata,kremes,klp)

:oops: Spiros
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
επειδή δεν γίνεται να διαβάσω 24 σελίδες...(βαριέμαι) θα ήθελα να ρωτήσω και να πάρω απαντήσεις αν γίνεται από άτομα που έχουν κάνει ήδη piercing στο φρύδι...πονάει πολύ? πόσο επικύνδινο είναι?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

24 σελιδες!!! για ριξε μια :worry: καλυτερα.ισως 47 :O

παντως καλο ειναι να διαβασεις ολο το topic και να παρεις πολλες γνωμες,ο καθανας εχει την αποψη του και με μια γνωμη δεν προκειτε να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kaliperoudia:)

 

Exw sto fridi den exw(den m'aresei) miti kai afalo. lipon afalo den ponesa katholou stin mitoula mou omws nai :cry: snif.

 

katarxas na ksereis oti sto fridi i tripa kai na to vgaleis exeis meta ena apesio simadi. oti einai epikindino einai.... alla to posoepikindino distixos den kserw.Logika prepei na poneiwra analoga kai to atomo poso aivestito einai:rolleyes:

 

Egw proswpika den tha tin ekana fisika ec apofasizeis opws leei kai i ataka.

 

 

See ya

/[/url]www.sofia.esmartdesign.com/[/url]
Link to comment
Share on other sites

η τρυπα απο το φρυδι δεν κλεινει γρηγορα???(αρκετα γρηγορα εχω ακουσει)

@freak δεν εννοω σε σχεση με τα αλλα σημεια του προσωπου..γενικα μιλαω..περισσοτερα με ΡΜ πλιζ!!

Link to comment
Share on other sites

ANTE PALI..

toses dores ta exoume pei...apo ola ta shmeia pou ginete piercing pio grhgoura epoulonetai h glossa...

 

me to na rotate diarkos to idio pragma den allazei kati..ektos an 8elete na graftei ayto pou 8elete na akousete :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

PepeLePew τί την θές και εσύ την τρύπα βρε παιδί μου??

Καλό θα είναι να μην κάνεις..Γιατί για να την φοράς την ώρα του μπόξ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ και να την βγάζεις τόσο συχνά ειδικά τις πρώτες εβδομάδες δεν θα είναι και οτι καλύτερο...Θα σε πονάει και μπορεί να πάθεις και καμμιά μόλυνση..μη ξεχνάς οτι θα είναι φρέσκια η τρύπα/πληγή και μέχρι να "δέσει" μπορεί να είναι πόλος έλξης πολλών μικροβίων και τέλος θα ταλαιπωρήσεις πολύ το αυτί σου..(και πολύ φοβάμαι με άσχημα αποτελέσματα...)

Πρόσεξε όσα σου είπαμε,ξανασκέψου,ρώτα και 1-2 ειδικούς και κάνε ότι νομίζεις καλύτερο!

Πάνω απο όλα όμως η υγεία!!!;)

 

 

Re paidia egw ekana perusi mia trupa alla epeidh me epreize o coach na bgazw to skoularikh stis proponhseis eprepe na sumorfo8o...

Kai exw na epishmano merikes parathrhseis :

1) h trypa dn kleinei se diasthma 2 wrwn(oute kan se 1 mera).2) dn einai toso odynuro na thn 3ana-anoi3hs(proswpika nomizw oti dn ponaei ka8olou ,einai apla ena tsimpima) 3) emena gia kapoio kairo ebgaze pion alla who cares?.

Kai eixa proponhseis ka8e mera sxedon apo 2 wres.....

Twra lew na 3anakanw btw uparxei kundunos na pa8w tpt ama thn anoi3w monos mou ??

Link to comment
Share on other sites

3) emena gia kapoio kairo ebgaze pion alla who cares?

 

 

bouthgmenos sthn upeu8unothta eisai ki esu..kala toso afelhs eiste h apla to paizete cool?

 

Twra lew na 3anakanw btw uparxei kundunos na pa8w tpt ama thn anoi3w monos mou ??
e les na mhn uparxei??edo uparxei otan thn anoigoun epaggelmaties..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Re paidia egw ekana perusi mia trupa alla epeidh me epreize o coach na bgazw to skoularikh stis proponhseis eprepe na sumorfo8o...

Kai exw na epishmano merikes parathrhseis :

1) h trypa dn kleinei se diasthma 2 wrwn(oute kan se 1 mera).2) dn einai toso odynuro na thn 3ana-anoi3hs(proswpika nomizw oti dn ponaei ka8olou ,einai apla ena tsimpima) 3) emena gia kapoio kairo ebgaze pion alla who cares?.

Kai eixa proponhseis ka8e mera sxedon apo 2 wres.....

Twra lew na 3anakanw btw uparxei kundunos na pa8w tpt ama thn anoi3w monos mou ??

 

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα όταν τρύπησα τη μύτη μου. Επειδή έπρεπε να το βγάζω στις προπονήσεις (καθώς επίσης και από τα αυτιά) την πρώτη μέρα παρατήρησα ότι ζοριζόμουν να το ξαναβάλω. Δεν είχε κλείσει η τρύπα αλλά είχε "στενέψει" και αν την άφηνα χωρίς σκουλαρίκι για κανα δίωρο ακόμα σίγουρα θα έκλεινε περισσότερο. Εξάλλου μου το 'χαν πει και στο μέρος που έκανα την τρύπα πως για λίγες μέρες καλό θα ήταν να μην έβγαζα το σκουλαρίκι παρά μόνο για να καθαρίσω την περιοχή. Τελικά, για κανα δέκα μέρες στις προπονήσεις δεν έβγαζα το σκουλαρίκι (σκοτωθήκαμε με το δάσκαλο για να μου το επιτρέψει) το κάλυπτα με ένα τσιρότο και είχα προειδοποιήσει τους συναθλητές πως απαγορεύονται τα χτυπήματα στο κεφάλι.(no :vava:). ¨Όταν τρύπησα τον αφαλό μου δεν είπα κουβέντα στο δάσκαλο, αλλά ενημέρωσα τους συναθλητές να προσέχουν που χτυπάνε.

Όσο για να ανοίξεις μόνος σου τρύπα: 1.ΓΙΑΤΙ?

2. Έχω δει μολυσμένη αυτοσχέδια

σκουλαρικότρυπα και πιστεψέ με δεν

είναι κάτι που θέλεις να έχεις πάνω

σου

Επειδή παραδόξως δεν έχω απαντήσει ποτέ στο θέμα, έχω και ένα tattoo λίγο πιο κάτω απ'τον αυχένα, ψηλά στη μέση της πλάτης. Ψήνομαι να κάνω και δεύτερο.

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παραδόξως δεν έχω απαντήσει ποτέ στο θέμα, έχω και ένα tattoo λίγο πιο κάτω απ'τον αυχένα, ψηλά στη μέση της πλάτης. Ψήνομαι να κάνω και δεύτερο.

Πες μας και τι σχεδιάκι έχεις κάνει! :)

Μικρό; Μεγάλο; Έγχρωμο; Μονόχρωμο;

Μοιράσου το μαζί μας. :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τι σχεδιάκι έχεις κάνει! :)

Μικρό; Μεγάλο; Έγχρωμο; Μονόχρωμο;

Μοιράσου το μαζί μας. :)

 

Ας το μοιραστώ λοιπόν. Είναι τρια ιδεογράμματα το ένα κάτω από το άλλο, ο ύψος του καθενός είναι περίπου 3 cm και το συνολικό ύψος του tattoo (το μήκος του δηλ. αλλά επειδή είναι κάθετο λέω ύψος) είναι 12 cm υποθέτω, δεν το χω μετρήσει κιόλας. Το πρώτο ιδεόγραμμα συμβολίζει τη γαλήνη, το δεύτερο την τιμή και το τρίτο τη θλίψη. Φυσικά μονόχρωμο.

 

χαχαχαχα μόλις σκέφτηκα πως μπορεί να με αναγνωρίσει καποιος γνωστός συμφορουμίτης από την περιγραφή του tattoo :X

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Pou na se dei na se anagnorisei kale?

sto dromo me to soutien bgaineis h kukloforeis me eksoplata tora xeimoniatika?os to kalokairi 8a ksexastei :p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Pou na se dei na se anagnorisei kale?

sto dromo me to soutien bgaineis h kukloforeis me eksoplata tora xeimoniatika?os to kalokairi 8a ksexastei :p

Όχι καλέ , έχω σταματήσει να κυκλοφορώ με το σουτιέν γιατί μου κάναν παρατηρήσεις, κάτι για προσβολή της δημοσίας αιδούς, δεν έχω καταλάβει καλά...

Εννοούσα, να με αναγνωρίσει καποιος γνωστός μου που έχει δει το tattoo και τυχαίνει να είναι συμφορουμίτης και δεν το ξέρω.

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...