Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalo mhna se olous...

 

paides dystixos nomizo oti anamasame ta idia k ta idia stis teleutaies selides....afoy ta eipame k ta xanaeipame....

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Ας κλείσει εδώ το θέμα.

Καλό μήνα σε όλους

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

loipon...

otan ginetai tatouaz sthn eksoterikh stivada tou dermatos xanetai met apo ligo kairo...einai sa to maurisma

anaplhronontai ta kuttara tou dermatos kai xanetai siga siga..

το ενα δικο μου που το ειχα κανει πριν 3 χρονια περιπου με μαυρο μελανι εχει ξεθωριασει λιγακι αυτο ειναι αληθεια.στην αρχη ηταν εντονο μαυρο και τωρα εχει γινει σε μερικα σημεια ανοιχτο γκριζο.ισως φταιω και γω γιατι του ειπα να το χτυπησει πολυ μαλακα :)

ενω αντιθετα το αλλο που εχω στο ποδι παραπανω χρονια ειναι το ιδιο εντονο μαυρο οπως την πρωτη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης καλο θα ηταν να παρεις ενα σαπουνι (σε υγρη μορφη) το ANTIBACTER που το βρισκεις στα φαρμακεια. Κανει πολυ καλη δουλεια θα με θυμηθεις!!!

Μικρα σκουλαρικια απο τιτανιο υπαρχουν (λιγο πιο ακριβα βεβαια αλλα δεν ειναι τιποτα) και ειναι συνηθως λυγισμενα. Σαν και αυτα που λεγαμε παλιοτερα...

 

EDIT : παντως καλο θα ηταν αμα παρεις ενα τετοιο σκουλαρικι να το βαλεις πιο μετα που θα εχει στρωσει τελειως η τρυπα.

Βρήκες διευθύνσεις??

Γιατί να βάλω πιο μετά το σκουλαρίκι?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες διευθύνσεις??

Γιατί να βάλω πιο μετά το σκουλαρίκι?

Δοκιμασε Νοτια Προαστεια το Unicorn Tattoo στη Γλυφαδα, Μεταξα 39 και ζήτα την Κατερίνα (Best piercer in town!!!1 :up: :cool: ). 210-894 0839

Βορεια Προαστεια Global Tribe Piercing στο Μαρουσι, Μητροπολεως 43. 210-614 6142

Για καθαριστικο παρε Hibitane Scrub το καλυτερο για piercings στη μυτη αλλα μπορεις να δοκιμασεις και Tea Tree Oil που ειναι πολυ δυνατο antiseptic και πιθανοτατα δε σου χρειαζεται τοσο πολυ για το συγκεκριμενο.

Ελπιζω να βοηθησα :)

Το σκουλαρικι συνηθως μπορεις να το αλλαξεις μετα απο 1 μηνα αλλα και παλι εξαρταται το σημειο. Για τη μυτη ρωτα αυτον που σου το εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες διευθύνσεις??

Γιατί να βάλω πιο μετά το σκουλαρίκι?

Ωχ...sorry σε ξεχασα...

Παντως αυτα που αναφερει ο eliasj ειναι μια καλη αρχη. Θα τσεκαρω και εγω και θα σου πω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο. Ξεκίνησα με το antibacter χθές και ανακάλυψα ότι μέσα στη μύτη έχω κάτι σαν σπυράκι!? Φοβάμαι ότι έχει μαζέψει πύον, πρέπει να πάω εκεί που την έκανα να δω τι θα μου πει

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή λέω να κάνω φέτος piercing στο φρύδι η δεξιά-αριστερά κάτω από το χείλη είπα να ασχοληθώ λίγο για να ξέρω..1on πως μπορώ να ξέρω αν κάνοντας piercing στο φρύδι θα έχω αργότερα βλεφαρόπτωση η οποιαδήποτε άλλη μεταβολή ?και κάνοντας piercing κάτω από τα χείλη η τρυπα φεύγει γρήγορα η αργά (ποσο?) υπάρχει περίπτωση να εμφανίσω κάποια ασθένεια...?

:confused: :worry: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:confused: :worry: :wacko:

Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να ρωτήσεις ειδικούς, μη σε πάρουμε στο λαιμό μας.:) :) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

όταν λες ειδικούς εννοείς αυτούς που θα δουλεύουν στο μαγαζί(συγκεκριμένα λέω να το κάνω στο νίκος tatoo@thessaloniki,έχω ακούσει τα καλύτερα γί αυτούς) η γιατρό?
Link to comment
Share on other sites

loipon...an kaneis piercing sto frydi endexomenos an einai kapoios atzamhs na sou peiraksei kana neyro(pernan polla apo ekei)

pera apo th blefaroptosh mporeis na pa8eis kai alla...mhn ksexnas oti h perioxh tou prosopou einai idiaiterh,me polles apolhkseis neuron..

oso gia thn trupa sta xeilia,kleinei sxetika arga alla pote teleios...kai fysika ki ekei uparxei kindunos na "magkoseis" kapoio neyraki

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

έχω μία τρύπα στο δεξί αυτί,δύο στο αριστερό,μία στο αριστερό ρουθούνι,μία στον αφαλό, σκέφτομαι και για άλλες αλλά σιγά σιγά από οτι έχει πει και ο takissam!
Link to comment
Share on other sites

πεστα ρε φιλε και εσυ γιατι εδω μεσα δεν με ακουει κανεις,εγω εχω 4 tattoo και μαλιστα τα εχω χτυπησει σε διαφορετικα studio και απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο εχουν περασει 9 χρονια και τα tattoo μου παραμενουν ακομη στην θεση τους...παντως με οποιο τροπο τα χτυπησεις και με οποιο μεγεθος βελονας..το tattoo δεν θα φυγει.το tattoo για να φυγει και παλι μουτζουρα θα ειναι απλα δεν θα ειναι η αρχικη του μορφη,θα πρεπει ο τυπος που σου το εκανε να μην χρησιμοποιησε καλη μελανη και εσυ να μην το περιποιηθηκες οπως θα επρεπε.να φυγει τελειως γινεται με lazer.

:w00t:

Πες μου ότι έχεις κάνει και καμιά psychedelιά να γουστάρουμε! :D ;) :cool:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

το ενα δικο μου που το ειχα κανει πριν 3 χρονια περιπου με μαυρο μελανι εχει ξεθωριασει λιγακι αυτο ειναι αληθεια.στην αρχη ηταν εντονο μαυρο και τωρα εχει γινει σε μερικα σημεια ανοιχτο γκριζο.ισως φταιω και γω γιατι του ειπα να το χτυπησει πολυ μαλακα :)

ενω αντιθετα το αλλο που εχω στο ποδι παραπανω χρονια ειναι το ιδιο εντονο μαυρο οπως την πρωτη μερα.

 

Και το δικό μου tattoo μαυρό το έκανα αλλα ψιλοξεθώριασε επίσης. Στο studio μου το χτύπησε κανονικά αλλά υποθέτω οτι επειδή δεν το πρόσεξα πολύ και μετά απο 3 εβδομάδες έκανα 2-3 μπάνια και το έβγαλα στον ήλιο έχασε λίγο το χρώμα του. Αυτό που θέλω όμως να σας πώ είναι οτι ακόμα και τώρα το tattoo είναι ελαφρώς "πρησμένο", εξέχει δηλαδή απο το δέρμα μου όπως ακριβώς όταν το έκανα πριν απο 1 χρόνο + κάτι μήνες... φταίει που δεν το πρόσεξα πολύ τότε ή μήπως να αρχίσω να ανησυχώ για κάτι άλλο; :worry: :worry:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογως σε ποιο σημειο θα το κανεις. Εγω εκανα ενα διπλα στον αφαλο και ειναι φουσκωμενο οπως λες, ενω αυτο που εχω στο γοφο ειναι λειο, δε προεξεχει καθολου. Εχει να κανει με το παχος του δερματος βασικα!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου tattoo μαυρό το έκανα αλλα ψιλοξεθώριασε επίσης. Στο studio μου το χτύπησε κανονικά αλλά υποθέτω οτι επειδή δεν το πρόσεξα πολύ και μετά απο 3 εβδομάδες έκανα 2-3 μπάνια και το έβγαλα στον ήλιο έχασε λίγο το χρώμα του. Αυτό που θέλω όμως να σας πώ είναι οτι ακόμα και τώρα το tattoo είναι ελαφρώς "πρησμένο", εξέχει δηλαδή απο το δέρμα μου όπως ακριβώς όταν το έκανα πριν απο 1 χρόνο + κάτι μήνες... φταίει που δεν το πρόσεξα πολύ τότε ή μήπως να αρχίσω να ανησυχώ για κάτι άλλο; :worry: :worry:

Τις πρώτες 10 μέρες έβαζα 3 φορές τη μέρα (μια πρωί,μια μεσημέρι,μια βράδυ) αλοιφή (Bepanthol ή Bepanthene+ μου φαίνεται) για να φύγει το καύκαλο. Εννοείται πως πρώτα έκανα μπάνιο και μετά έβαζα την αλοιφή.

Απέφευγα (όσο μπορούσα βέβαια μιας και ήμουν στο στρατό) να κάνω ασκήσεις και να μην ιδρώνω πολύ για να μη φύγουν τα χρώματα.

 

Να υποθέσω πως το χτύπησες και καλοκαίρι; :rolleyes:

Καλύτερη εποχή για να χτυπήσεις tattoo πιστεύω πως είναι ο χειμώνας μιας και δεν έρχεται σε επαφή με τον ήλιο και γενικότερα δεν ιδρώνεις εύκολα.

 

Εμένα το δικό μου ύστερα από 6 χρόνια είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση. :) ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

:w00t:

Πες μου ότι έχεις κάνει και καμιά psychedelιά να γουστάρουμε! :D ;) :cool:

 

που το καταλαβες ;) ολα μου τα tattoo ειναι ξωτικα και μανιταρια "μαγικα".μετα απο μια 10ετια περιπου στο σωμα μου..παραμενουν ακομη στην αρχικη τους θεση εκτος απο μερικες φορες που φευγουν χωρις να το καταλαβω..μαζι με αυτα φευγω κι εγω :!: αχ..επικινδυνα ξωτικα :nuke: :nuke:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως δεν το εχω σκεφτει..τις προσεχεις μερες θα αναβασω τα tattoo μου σε photo.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον οσοι απο εμας εχουν tattoos και piercings ας ανεβασουμε μερικες φωτογραφιες. Να δουμε ποιος θα κανει την αρχη!!! :p
Link to comment
Share on other sites

όταν λες ειδικούς εννοείς αυτούς που θα δουλεύουν στο μαγαζί(συγκεκριμένα λέω να το κάνω στο νίκος tatoo@thessaloniki,έχω ακούσει τα καλύτερα γί αυτούς) η γιατρό?

Οι γιατροί θα σου πουν να μη το κάνεις για λόγους υγείας (εμένα μου είπαν ότι θα μαραθεί η μύτη μου :( ), να ρωτήσεις σε studio

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον οσοι απο εμας εχουν tattoos και piercings ας ανεβασουμε μερικες φωτογραφιες. Να δουμε ποιος θα κανει την αρχη!!! :p

 

Εγω ειχα ανεβασει μια αλλα την εβγαλα μετα απο λιγες ημερες γιατι διαπιστωσα οτι μπορουσες να διακρινεις σε ποιο σημειο εκανα το τατουαζ!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχει η Βισση μεταλλικα ρουθουνια;

Και εσυ πηγες στον γιατρο που πηγε και η Βισση για τα ρουθουνια της;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω στα 18 μου το σημα του ολυμπιακου ή τη σημεα τησ εθνικης!

http://images.google.com.gr/images?q=tbn:Q-OdFZM-6EIJ:www.dingdongsonline.com/marilyn_manson_012.jpg

 

Αγριο Κολλημα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...