Jump to content

Cris Angel. Ποια η γνώμη σας;


Lux
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτον τον μαγο; κανει βουντου, αιωρειται, αιωρει αλλους, σπαει πραματα με το μυαλο του, μετακινει πραματα με το μυαλο του και αλλα πολλα!! κανει οπως το ονομαζουμε street magic.
Link to comment
Share on other sites

Μαγος? μπαααα... ταχυδακτυλουργος? ναι.

 

αιωρειται, αιωρει αλλους

 

Αν ψαξετε λιγο θα δειτε πως γινεται αυτο. δεν ειναι δυσκολο να το κανεις να φαινεται ετσι, το χω δει πως γινεται.

 

κανει βουντου

 

Τι βουντου?

 

σπαει πραματα με το μυαλο του, μετακινει πραματα με το μυαλο του
ε καποιο τρικ θα παιζει κ σ αυτο μη νομιζεις
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ταχυδακτυλουργος. αιωρειται παιρνοντας την σταση του Ιησου οταν ηταν στο σταυρο. κα επισης αιωρειται μπροστα σε δρομους και οχι σε σκηνες.. επισης βαζει φωτιες τον εαυτο του, περπαταει αναποδα σε τοιχους και εξαφανιζεται.. εχει ικανοτητες τηλεκινησης , διαβαζει σκεψεις και κανει παρα πολλα αλα πραματα.. οσοι δεν εχετε δει τις εκπομπες του υπαρχουν σε torrent. παντε στο http://www.mininova.org/ και καντε αναζητηση με το Cris Angel> η εκπομπη του λεγεται MindFreak.. θα σας αφησει αφωνους!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ποτέ τον Cris Angel αλλά έχω χαζέψει με τον David Blaine που κάνει πάνω κάτω τα ίδια. Street magic. Είναι απίστευτα τα περισσότερα που κάνει και ακόμη πιο απίστευτο είναι πως δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάνει την απατεωνιά σε κάθε κολπάκι. Γιατί σαφέστατα πρόκειται για 100% τρικ.

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ποτέ τον Cris Angel αλλά έχω χαζέψει με τον David Blaine που κάνει πάνω κάτω τα ίδια. Street magic. Είναι απίστευτα τα περισσότερα που κάνει και ακόμη πιο απίστευτο είναι πως δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάνει την απατεωνιά σε κάθε κολπάκι. Γιατί σαφέστατα πρόκειται για 100% τρικ.

O Blaine ειναι ο καλυτερος στο ειδος...και αυτο ελειπε να καταλαβαινες πως το κανει...:ninja:

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

.:ninja:

ΩΧ!!!!!Πως το κανες αυτό?:p

 

Επίσης, μ'αρέσει που πάει σε παππούδες, παιδάκια, άστεγους, μπάτσους και τους τρελαίνει. Και έχει και ένα ύφος χαλαρό και μισοκοιμισμένο του στυλ εντάξει δεν έγινε και τίποτα σπουδαίο, απλά βρήκες στην κάλστα σου το τραπουλόχαρτο που ΄μόλις έφαγα, σιγά το πράγμα.

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

david blaine. μαλιστα.. φτηνα κολπακια κανει. τα περισσοτερα υπαρχουν σε magic shops και μπορεις να τα αγορασεις.. οποτε αυτο με το νομισμα που " τρωει " ή εκεινο που βγαζει το κεφαλι μιας κοτας και το ξαναβαζει..

 

επισης οι copperfield, marvey, ferrer κανουν μαγικα επι σκηνης και ειναι ταχυδακτυλουργοι. τωρα δεν ξερω μονο τι παιζει με τον cyril.

 

O Blaine ειναι ο καλυτερος στο ειδος
δεν αντιλεγω, αλλα εδω το θεμα μας δεν ειναι τα ταχυδακτυλουργικα, αλλα η μαγεια..
Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο με το πεταγμα ειναι εντυπσωσιακο. αν και δεν πεταει παραπανω απο 1-1,5 μετρο παραμενει εντυπωσιακο. επισης πολυ μου αρεσε εκει που αιωρησε μια κοπελα λες και της αφαιρεσε το βαρος της.. πρωτα την υπνωτισε..

 

και τα αλλα καλα που κανει ειναι αυτα με τις τηλεκινησεις.. μπορει να κουναει πραματα με το χερι του. και βεβαια ειναι πιστευτος, αφου και για λιγα δευτερολεπτα τα κανει και δειχνει να κουραζεται πολυ..

 

btw, εκεινο με την φωτια που του βαζουν και μετα απο 39 δευτερολεπτα πεφτει κατω, τον σβηνουν κατι πυροσβεστες και εχει φυγει απο τα ρουχα του. ειναι ενας απο τους πυροσβεστες! πως το κανει;

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι εκπληκτικο το οτι αιωρειται ή οτι πεταει ή οτι τηλεμετακινειται...τοτε τι να πω για ενα βιντεακι οπου....τηλεμετακινει ενα αλλο ζευγαρι στον διαδρομο ενος ξενοδοχειου;;;Εαν θελεται μπορω να το ανεβασω καπου το videaki...;)

Οπως και να εχει ειτε τρυκ ειναι αυτα ειτε καθαρη μαγεια...κατα την γνωμη μου το ατομο ειναι...χμ...πως να το πω...ΑΠΑΙΧΤΟΣ!:happy:

Οτι κλιπακι του εχω (εχω μερικα) δει πραγματικα με εχει αφησει...αφωνο!!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω σχεδον ολα τα επεισοδια απο την σειρα Mindfreak και ψαχνω και για το show που ειχε κανει οταν πρωτοεμφανιστηκε στην ιαπωνια. για εκεινο το βιντεακι που λες παιζει και αυτο: το " ζευγαρι " εχει διδυμα αδερφια. μολις λεει ο cris angel οτι it could be happen, αν το βαλεις σε slow motion θα δεις οτι η κοπελα παει να κινηθει καπως προς τα αριστερα της ( σε εμας δεξια ). το ζευγαρι παει προς τα μεσα αριστερα και δεξια αντιστοιχα και στο βαθος εμφανιζονται οι διδυμοι τους.. δεν ξερω αν ευσταθει αυτο που λεω. μπορει και να τους μετακινει στα αληθεια οπως κανει και τοσα αλλα υπεροχα πραματα!!
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα κι εγω αυτο...αλλα το βιντεο δεν το εχω και σε καμια τρομερη ποιοτητα οποτε και σε slow που το εβαλα δεν διεκρινα κατι...:O

Παντως να πω οτι μου αρεσει και το στυλακι του ε!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ποτέ τον Cris Angel αλλά έχω χαζέψει με τον David Blaine που κάνει πάνω κάτω τα ίδια. Street magic. Είναι απίστευτα τα περισσότερα που κάνει και ακόμη πιο απίστευτο είναι πως δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάνει την απατεωνιά σε κάθε κολπάκι. Γιατί σαφέστατα πρόκειται για 100% τρικ.

[off_topic] όποιος θέλει, πμ για να δώσω λίνκ προς βιβλίο που εξηγεί τα κόλπα του Blaine. [/off_topic]

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο του Angel που τους μετακινει στο τελος του διαδρομου μου φαινεται λιγο φτηνο...σιγουρα υπαρχει καποιο κολπακι πισω απο αυτο.

Ορισμενα απο τα κολπα του Blaine ειναι οντως φτηνα και συνηθισμενα ταχυδακτυλουργικα, άλλα ειναι εντυπωσιακοτερα και άλλα ειναι απλως για να τριβεις τα ματια σου. Παντως παιζει πολυ αρκετα απο αυτα τα κολπα να ειναι στημενα, μην τα μασατε ετσι απλα...

δεν αντιλεγω, αλλα εδω το θεμα μας δεν ειναι τα ταχυδακτυλουργικα, αλλα η μαγεια..

Προσωπικα δν πιστευω σε μαγειες κλπ. ειμαι γενικα δυσπιστος. Θεωρω οτι για ολα αυτα υπαρχει εξηγηση μιας και εχω αγορασει ταινια που σου διδασκει διαφορα ταχυδακτυλουργικα και πολλα απο αυτα ειναι κολπα που κανει και ο Blaine. Το εντυπωσιακο σε αυτους τους δυο ειναι το levitation που κανουν. Υπαρχουν διαφορα levitations στο internet που εξηγουνται, αυτων των δυο ομως δν τα εχει εξηγησει κανεις. Του Angel βεβαια νομιζω οτι ειναι καλοστημενη μουφα μιας και υψωνεται ποοολυ ψηλα και πολυ απλα. Παντως λεγεται πως και οι δυο εχουν σχεση με yoga κλπ. και πιστεψτε με αυτες οι βουδιστικες τεχνικες ειναι ισως ο μονος τροπος να κανεις "μαγικα" (συμπεριλαμβανομενου του levitation).

 

PS: Στο http://www.metacafe.com εχει πολλα videaκια του Angel για οποιον θελει

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο metacafe τον γνωρισα... κατεβαστε παντως και τα επεισοδια του!! στα γνωστα μερη υπαρχουν.. εχω παρατηρησει οτι στα επεισοδια μετα απο καθε κολπο δειχνει το ματι του σε κοντινο πλανα με φωτιες και να λεει κατι παραξενα.. μου φαινεται οτι περναει υποσυνειδητα μηνυματα. πολλοι λενε οτι ειναι ο Αντιχριστος. επισης φοραει παντα ενα σταυρο και ενα τροποποιημενο πενταλφα που εχει και ενα Α απο το Angel.

 

Angel ειναι ο αγγελος και το Cris μπορει να βγαινει απο το Jesus Crist.. πολλα τα παραξενα!!

 

μερικα ακομα καλα κολπα που κανει ειναι πως μετατρεπει το νερο σε μπυρα, δεν αισθανεται πονο αφου τον παραει ροδα ενος 4X4 και ειναι ξαπλωμενος πανω σε πελωρια καρφια χωρις να παει τπτ το σοβαρο, παιρνει φωτια χωρις να παθει τπτ ( και αλλαζει και σωμα με εναν πυροσβεστη. αυτο μπορει να το εξηγησει καποιος; ), πεφτει σε μια λακουβιτσα με νερο οπου παιζουν παιδακια και εμφανιζεται στην απεναντι ταρατσα της πολυκατοικιας και περπαταει αναποδα σε τοιχο ( κρατωντας παντα μια ομπρελα ) και γενικα βλεπω οτι κανει μικρα θαυματα παντου και εχει αποκτησει ηδη πολλους οπαδους..!

 

btw αυτο με το νομισμα που τρωεει ο blaine ειναι ψευτικο.. αλλα μια απορια. πως κολλαει κατευθειαν; ειναι με μαγνητη; ή με το που φτηνει ( ή κανει πως φτηνει ) πεταει το μισο που εχει στο χερι του και βαζει το πραματικο;

Link to comment
Share on other sites

Ok είδα κι εγώ κανα δεκαριά βιντεάκια του Chris Angel. Κάποια είναι χαριτωμένα. Είναι λίγο πιο εξωστρεφής από τον D. Blaine, πιο αγριεμένος, λέει και κακές λεξούλες, ενώ ο blaine με το βλέμα της αγελάδας έχει άλλο στυλάκι. Κατα τ'άλλα τα κόλπα μια απ'τα ίδια, δεν νομίζω πως είναι κάτι διαφορετικό από τον Blaine. Καλός πάντως.

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Μονο που αυτα του blaine μπορουν να εξηγηθουν και πωλιουνται προς 5 δολλαρια το ενα, ενω του cris angel οχι..
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα δει πολυ παλια ενα επεισοδιο στην τηλεοραση σχετικα με μαγεια αλλα δεν θυμαμαι τιποτα.αν δω τιποτα θα σας πω.α επισης παρατηρησατε στο mininova.org το τελευταιο επεισοδιο ηταν τον οκτωβριο....
Link to comment
Share on other sites

Μονο που αυτα του blaine μπορουν να εξηγηθουν και πωλιουνται προς 5 δολλαρια το ενα, ενω του cris angel οχι..

 

Σε κάποια βίντεο στο metacafe προδίδει σε slow motion το κόλπο του angel (βλέπε άδειασμα πορτοφολιού αστυνομικού κατά τη διάρκεια άλλου κόλπου κ.ά.).

Επίσης, πριν λίγο είδα βιντεάκι που ο ίδιος ο angel εξηγεί και παρουσιάζει την απάτη της αιώρησης, ένα από τα εντυπωσιακότερα κολπάκια του. Δυστυχώς δεν μπορεσα να βάλω link αλλά αν κάποιος ενδιαφέρεται να το δει μπορώ να του δώσω πληροφορίες μέσω PM.

(τι είναι αυτά τα κίτρινα? μαγεία? ΑΚΥΡΟ)

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο είδα βιντεάκι που ο ίδιος ο angel εξηγεί και παρουσιάζει την απάτη της αιώρησης, ένα από τα εντυπωσιακότερα κολπάκια του.
αυτο θα ηθελα να το δω. γιατι αν προκειται περι κολπου, τοτε δεν ειναι αυτος που περιμεναμε.. αν και δεν πιστευω οτι λεει τπτ..
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτον τον μαγο; κανει βουντου, αιωρειται, αιωρει αλλους, σπαει πραματα με το μυαλο του, μετακινει πραματα με το μυαλο του και αλλα πολλα!! κανει οπως το ονομαζουμε street magic.

kapoio lako exei h fava....;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο του Angel που τους μετακινει στο τελος του διαδρομου μου φαινεται λιγο φτηνο...σιγουρα υπαρχει καποιο κολπακι πισω απο αυτο.

Ορισμενα απο τα κολπα του Blaine ειναι οντως φτηνα και συνηθισμενα ταχυδακτυλουργικα, άλλα ειναι εντυπωσιακοτερα και άλλα ειναι απλως για να τριβεις τα ματια σου. Παντως παιζει πολυ αρκετα απο αυτα τα κολπα να ειναι στημενα, μην τα μασατε ετσι απλα...

 

Προσωπικα δν πιστευω σε μαγειες κλπ. ειμαι γενικα δυσπιστος. Θεωρω οτι για ολα αυτα υπαρχει εξηγηση μιας και εχω αγορασει ταινια που σου διδασκει διαφορα ταχυδακτυλουργικα και πολλα απο αυτα ειναι κολπα που κανει και ο Blaine. Το εντυπωσιακο σε αυτους τους δυο ειναι το levitation που κανουν. Υπαρχουν διαφορα levitations στο internet που εξηγουνται, αυτων των δυο ομως δν τα εχει εξηγησει κανεις. Του Angel βεβαια νομιζω οτι ειναι καλοστημενη μουφα μιας και υψωνεται ποοολυ ψηλα και πολυ απλα. Παντως λεγεται πως και οι δυο εχουν σχεση με yoga κλπ. και πιστεψτε με αυτες οι βουδιστικες τεχνικες ειναι ισως ο μονος τροπος να κανεις "μαγικα" (συμπεριλαμβανομενου του levitation).

 

PS: Στο http://www.metacafe.com εχει πολλα videaκια του Angel για οποιον θελει

καπια videakia δεν ανοιγουν... τι γινεται ξερεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...