Jump to content

Eurovision 2006 @ Greece!


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποιά χώρα θέλετε να νικήσει φέτος στην Eurovision;  

43 members have voted

  1. 1. Ποιά χώρα θέλετε να νικήσει φέτος στην Eurovision;

    • Φινλανδία
    • Ελλάδα
    • Σουηδία
    • Ρουμανία
    • Βοσνία & Ερζεγοβίνη
    • Ρωσία
    • Ηνωμένο Βασίλειο
    • Νορβηγία
    • FYROM
    • Λιθουανία


Recommended Posts

ΔΕΝ μπορούν μάλλον αλλιώς, προσπαθούν με μασκαρέματα να ξεχωρίσουν.

 

 

 

file mou edo oles oi xores sxedon deixnan mpouti,v*zi kai k*lo..to maskarema ton lordi se enoxlhse?

Βρίσκεις κάτι το άσχημο σε αυτό; Μήπως θα πρέπει να θεωρούμε απο εδώ και πέρα άσχημο το θέαμα του γυναικείου σώματος;:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ειπε κανεις οτι ηταν και ΟΙ φιρμες, εκτος φινλανδιας support παιζουν, απλα οποιος ασχολειτε με μεταλ και ξερει πολλα συγκροτηματα σηγουρα θα τους ξερει. Το diva απο τα ποιο γνωστα τους.

 

Τα ξυλινα σπαθια και τους πυξ λαξ τους ξερουν εξω; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Η μήπως ηξεραν την Βίσση;

 

Αλλα τι λεω. πολλοι Ελληνες δεν ξερουν καν τους nightfall και rotting christ.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

xpuser

δε λέω αυτό και το ξέρεις..

αναφέρομαι σε όσους φέρουν ως επιχείρημα το "ακατάλληλο" θέαμα τον λόρδι για τα παιδιά τους..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω και εγώ τη γνώμη μου μιας έλειπα και δεν την είπα νωρίτερα :rolleyes:

- Μου άρεσαν οι lordi αν και δεν περίμενα να βγουν πρώτοι.

- Μου άρεσε επίσης η Ουκρανία.

- Δεν μου άρεσε που η ΕΡΤ έβαλε διαφημίσεις την ώρα που τραγουδούσε η Παπαρίζου.

- Της Μενούνος νομίζω ότι δεν της πήγαινε το κοντό φόρεμα που φόρεσε. Κάπως ήταν τα πόδια της ή ήταν ιδέα μου?

- Η Βίσση δεν ήταν και ότι καλύτερο. Το φόρεμα, αυτό που φορούσε τέλος πάντων, μου άρεσε.

- Ε όχι και να βγουν στη 10αδα οι Λιθουανοί.... Ε όχι :mad:

- Η μακρυπούλια με το Καπουτζίδη, έτσι και έτσι.... Ειδικά εκεί που ακούστηκε η Μακρυπούλια.... Τι ντροπή :wacko:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, διάβασα τα περισσότερα posts, ας γράψω και εγώ την γνώμη μου για την Σαββατιάτικη βραδιά.

 

Μπράβο για τους Lordi. Συγχαρητήρια, επιτέλους τέλος για τα γλυκανάλατα σαχλά παγκοσμιοποιημένα βλακώδες pop καρμπόν τραγουδάκια.:mad:

To τραγούδι τους ήταν πολύ καλό και η σκηνική παρουσία τους καθώς και το όλο μακιγιάζ τους, πρωτοποριακό. Από εδώ και πέρα που τους έμαθα, έγινα fun τους. Ήδη χθες κατέβασα 15 κομμάτια τους και σας πληροφορώ πως υπάρχουν και 2-3 καλύτερα από αυτό που διαγωνίστηκαν.:)

Όσο για την Βίσση, καλή ήταν για το στυλ τραγουδιού που διαγωνίστηκε.

Πλήρωσε φυσικά τον κλασσικό εγωισμό της και μάλλον προσγειώθηκε απότομα στην πραγματικότητα.

 

 

http://www.drakkar.de/images/lordi_band_01.jpg

Link to comment
Share on other sites

BEST.TOPIC.EVER. :p

 

Δε θέλω να είμαι σπαστικός, αλλά εγώ είχα πρωτογράψει το ΑΕΣ (νομίζω τουλάχιστον, στο thread για την πρωτοποριακή υπηρεσία της CosmΟΤΕ) και θέλω royalties. :D

 

Kαι μια και μιλάτε για γιουχαϊσματα: τους Λιθουανούς που είχαν τρελό γέλιο γιατί τους γιουχάιζε το κοινό; Το παρατήρησα και στην εμφάνισή τους και όταν έπαιρναν καλές βαθμολογίες. Ξεχειλιζει από χιούμορ το κοινό της Eurovision και της ΑΕΣ....:stupid:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε πραγματικά να μάθετε γιατί δε πήγε ο Ρουσόπουλος στην απονομή διαβάστε το άρθρο αυτό. Το ευ αγωνίζεσθαι, η ευγενής άμιλλα επιβάλλουν να απονέμουμε τα βραβεία μόνο εκεί που γουστάρουμε. Όταν δεν μας αρέσει ο νικητής, την κάνουμε. ;) Τι πιο δημοκρατικό. :rolleyes:

 

Μπράβο lewton για το κατατοπιστικότατο άρθρο. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και βρίσκω τους διαγωνισμούς τέτοιου είδους κιτσάτους και ασήμαντους, το Σάββατο έριξα τρελό γέλιο. Καλή φάση ήταν, πουρά είχε (ΑΕΣ- copyright by marvin-, Καρόλα), μπούτι είχε (Ουκρανία, Φύρομ, Τουρκία κλπ), πλάκα είχε (Λιθουανία, ο φαλακρός που χτυπιόταν με έστειλε στο πάτωμα) και χαιρέκακα χαμόγελα όσο η ΑΕΣ (copyright by marvin) έπαιρνε τα 1 και τα 2.

 

Αν η Eurovision ήταν πόκερ η Αννούλα θα κέρδιζε με καρέ του άσου LOLLLLL

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

και χαιρέκακα χαμόγελα όσο η ΑΕΣ (copyright by marvin) έπαιρνε τα 1 και τα 2.

 

Μια κουβέντα είπαμε :lol:

 

Ποιος χαμογελούσε χαιρέκακα; Για πείτε, για πείτε.

Εγώ τη λυπήθηκα λίγο την ΑΕΣ, προβλέπεται σταύρωση μέχρι να βρει κάτι καλύτερο να ασχολείται το φιλοθεάμον κοινό.

 

Πάντως το άσμα (btw πολύ χαίρομαι που δεν θα το ξανακούσω - ελπίζω τουλάχιστον) ήταν σαφές εξαρχής ότι θα ψιλοπάτωνε. Αυτού του τύπου τα καψουροτράγουδα (πεθαίνω, συγκλονίζομαι, αυτοκτονώ για την αγάπη κλπ. - ντάξει κοπέλα μου κι εμείς αγαπήσαμε και δεν κάναμε έτσι) πολύ δύσκολα έχουν απήχηση σε χώρες χωρίς ανατολίτικες επιρροές. Δεν τα σηκώνει η ψυχοσύνθεσή τους, είναι λιγότερο drama queens από εμάς, τους Τούρκους και λοιπούς βαλκάνιους.

 

ΥΓ. Η Νορβηγίδα ήταν ωραιότατη :love: , και το τραγούδι της για δεδομένα Eurovision δεν αποτελούσε βαναυση επίθεση στα αυτιά μου, ήταν σχεδόν ωραίο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

i FYROM otan bgike gia anakinwsei tous ba8mous tis , pws xeretise!?

 

hello from macedonia!? ( den akousa!)

i hello from skopia!!??

i just HELLO ! :)

 

Pagmatika den 8imame ,

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

e όχι και σταύρωση

άλλωστε η απόλυτη ελληνίδα ενατη δήλωσε πως ξέρει πως είναι νούμερο 1 στις καρδιές μας,και πως πoλυς κόσμος φοβήθηκε το everything γι αυτο και δε κέρδισε..

αυτό που δεν αντέχω είναι πως σε όλα τα ραδιόφωνα πια,απορούν γιατί βγήκαν τα "τέρατα" όπως τους αποκαλούν..

κάποιος να τους εξηγήσει βάση ποιwν κριτηρίων κερδίζει ένα τραγούδι(βαθμολογίες κτλ κτλ)

 

τέλος λέτε να ίδρωσε το αυτi της βίσση(και της κάθε βίσση) που δε βγήκε πρώτη?

άλλωστε δεν είχε τίποτα να χάσει..όλα τα είχε δοκιμάσει

και την eurovision στο παρελθόν(και δε πρόκοψε) και τη διεθνή καριέρα(εκεί πια ήταν "το βατερλό της")ισα ισα μπορεί πλέον να αποχωρήσει με το κεφάλι ψλά καθώς για την ερμηνεία και τραγούδι ,μια χαρά θέση κατέλαβε!

και θα της μείνει και η ωραία μπλουζίτσα με το κολάν να το φοράει ρε αδελφέ μέσα στο σπίτι!

(για τα ταξιδάκια που έκανε για το promotion δε λέω τίποτα...)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους Φινλανδούς που στείλαν ένα κομμάτι που δεν το είχαν φαβορί οι ίδιοι, επειδή τόσα χρόνια έστελναν τραγούδια και δεν έπερναν καλούς βαθμούς.

Μπράβο στο συγκρότημα "Λόρδοι" που τρώνε ώρες για το μακιγιάρισμα, και ζουν αυτοι οι κακόμοιροι μακιγιέρ όπου μπορούν και αποδεικνύουν μέσω αυτών το μπορούν να κάνουν, πως μεταμορφώνουν έναν άνθρωπο.

 

Το αποτέλεσμα ήταν καταπληκτικό. Την αντίδραση που θέλαν να βγάλουν την βγάλανε.

 

-----

Για την ΕΡΤ: Ουστ που σας δεινουμε 50 ευρώ τον χρόνο και μας κοψατε την Ελενίτσα που τραγουδούσε το Μαμπο για να διαφημίσετε τους χορηγούς σας.

------

Για την Άννα: Ιστορικά στοιχεία για το μαύρο χρώμα των ρούχων στην Γιουροβίζιον:

Ρακιντζής (μαυρη στολη): Πάτος

Μαντώ(μαύρο φόρεμα): πάτος

(και δερμάτινα).

Για όσους τραγουδιστές πάνε να μην φορέσουν μαύρα. ΜΟΝΟ άσπρα!

 

Και κάτι ως επαγγελματίας για τα χρώματα. Όταν τα φόντο είναι σκοτεινό (περιέχει μαυρο χρώμα ή σκούρο) ΔΕΝ ΦΟΡΑΣ ΜΑΥΡΑ. Δεν παίζεις τον ρόλο του χεριού στην οικογένεια ΑΝταμς!!

Φοράς κάτι το φανταχτερό. Το μόνο που φαινόταν ήταν τα άσπρα μανίκια.

 

Αυτό ήταν το χάλι της Ελληνικής παρουσίας.

 

Συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να προσπαθώ να δω που είναι το μεμπτό αυτών των στίχων, δεν μπορώ. Με τίποτα όμως.

 

Το καταλαβαινω οτι εισται ασχετοι με αυτα και δεν μπορειτε να διακρινεται τι ειναι σωστο και τι αθλιο και βλακωδες σε αυτους τους στιχους.Δεν εχω σκοπο να τσακοθω με κανεναν.Αν βαζεται αυτην την αϊδια που βγηκε με αλλα κομματια οτι ειναι καλυτερο μπραβο εχεται σε αυτο το θεμα αρκετη κριτηκη σκεψη!!απο παρουσια;μια λεξη για γελια.Τοαν ειναι η δεν ειναι σατανιστες ποσως με ενδιαφερει κακο του κεφαλιου τους.Ομως οι στιχοι αυτο δειχνουν και προσβαλλουν αρτετα πραγματα.Το αν εισται εναντια της Βισσης ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ αυτη παρα αυτους που χαιρεσται οτι βγηκαν!!!τουλαχιστον ειχε καλη ερμεινια και φωνη και αξιοπρεπεια που οι καραγκιοζηδες δεν ειχαν.Φιλικα παντα αυτα που ειπα.:)

Link to comment
Share on other sites

Πνεύμα και εμένα δε μου άρεσαν, όμως δεν είναι ωραίο να αποκαλείς τους άλλους άσχετους... Ο καθένας ακούει ότι του αρέσει!

 

Πάνατα φιλικά

xpuser :)

Link to comment
Share on other sites

Την εκπρόσωπο της Κροατίας την θυμάστε; Ναι εκείνη την Σεβερίνα, που την είχε καλεσμένη και ο Θέμος. Ε λοιπόν έχω θέμα για τα μεσημεριανά. :p :lol: Δεν το έχω δει κάπου να το λένε, αλλά αυτή η κυρία είναι η Παρίς Χίλτον της Κροατίας. Έχει κυκλοφορήσει στο ίντερνετ βιντεάκι της πάρα πολύ καυτό (αυτό της Παρίς Χίλτον δεν είναι τίποτα). Έχει πέσει λοιπόν στα χέρια μου το βιντεάκι αυτό, αν ψάξετε ίσως το βρείτε κι εσείς.

 

Υ.Γ. Κι έλεγα από μέσα μου, κάπου την ξέρω αυτή, αλλά πού! :confused: :worry: :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη αναφερθεί αυτό, φίλε minovg. Και όχι, links μη ζητήσετε. Ψάξτε λίγο και θα το βρείτε ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Την εκπρόσωπο της Κροατίας την θυμάστε; Ναι εκείνη την Σεβερίνα, που την είχε καλεσμένη και ο Θέμος. Ε λοιπόν έχω θέμα για τα μεσημεριανά. :p :lol: Δεν το έχω δει κάπου να το λένε, αλλά αυτή η κυρία είναι η Παρίς Χίλτον της Κροατίας. Έχει κυκλοφορήσει στο ίντερνετ βιντεάκι της πάρα πολύ καυτό (αυτό της Παρίς Χίλτον δεν είναι τίποτα). Έχει πέσει λοιπόν στα χέρια μου το βιντεάκι αυτό, αν ψάξετε ίσως το βρείτε κι εσείς.

 

Υ.Γ. Κι έλεγα από μέσα μου, κάπου την ξέρω αυτή, αλλά πού! :confused: :worry: :p

afti itan pou xoreve me ena kokino foustani kai xorevan mazi tis kapoioi me paradosiakes stoles????egw aftin exw dei se tetoia video!tromeri!!:lol:

den xerw an milame gia tin idia padws afti pou sou lew einai pragmatika thea!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πνεύμα και εμένα δε μου άρεσαν, όμως δεν είναι ωραίο να αποκαλείς τους άλλους άσχετους... Ο καθένας ακούει ότι του αρέσει!

 

Πάνατα φιλικά

xpuser :)

 

 

Δεν το ειπα για να προσβαλλω απλα εννοουσα οτι για τους συγκεκριμενους στιχους οτι ειναι ασχετοι με την θεολογια και δεν μπορουν να διακρινουν ποιο ειναι σωστο και ποιο οχι πανω σε αυτους τους στιχους.ολοι καπου ειμαστε ασχετοι σε κατι.εγω ισως στα περισοτερα ομως δεν κανω σε κατι που δεν γνωριζω οτι το γνωριζω!:)

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαινω οτι εισται ασχετοι με αυτα και δεν μπορειτε να διακρινεται τι ειναι σωστο και τι αθλιο και βλακωδες σε αυτους τους στιχους.Δεν εχω σκοπο να τσακοθω με κανεναν.Αν βαζεται αυτην την αϊδια που βγηκε με αλλα κομματια οτι ειναι καλυτερο μπραβο εχεται σε αυτο το θεμα αρκετη κριτηκη σκεψη!!απο παρουσια;μια λεξη για γελια.Τοαν ειναι η δεν ειναι σατανιστες ποσως με ενδιαφερει κακο του κεφαλιου τους.Ομως οι στιχοι αυτο δειχνουν και προσβαλλουν αρτετα πραγματα.Το αν εισται εναντια της Βισσης ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ αυτη παρα αυτους που χαιρεσται οτι βγηκαν!!!τουλαχιστον ειχε καλη ερμεινια και φωνη και αξιοπρεπεια που οι καραγκιοζηδες δεν ειχαν.Φιλικα παντα αυτα που ειπα.:)

 

 

The saints are crippled

On this sinners’ night

Lost are the lambs with no guiding light

 

The walls come down like thunder

The rocks about to roll

It’s The Arockalypse

Now bare your soul

 

All we need is lightning

With power and might

Striking down the prophets of false

As the moon is rising

Give us the sign

Now let us rise up in awe

 

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

Demons and angels all in one have arrived

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

In God’s creation supernatural high

 

The true believers

Thou shall be saved

Brothers and sisters keep strong in the faith

On the day of Rockoning

It’s who dares, wins

You will see the jokers soon’ll be the new kings

 

All we need is lightning

With power and might

Striking down the prophets of false

As the moon is rising

Give us the sign

Now let us rise up in awe

 

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

Demons and angels all in one have arrived

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

In God’s creation supernatural high

 

Wings on my back

I got horns on my head

My fangs are sharp

And my eyes are red

Not quite an angel

The one that feel

Now choose to join us or go straight to Hell

 

Hard Rock Hallelujah!

Hard Rock Hallelujah!

Hard Rock Hallelujah!

Hard Rock Hallelujah!

 

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

Demons and angels all in one have arrived

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

In God’s creation supernatural high

 

Hard Rock Hallelujah!

 

 

 

Που ειναι το σατανιστικο ρε παιδια; Εγω βλεπω ενα τραγουδι που απλα υμνη το Hard Rock...

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε στην 9η θέση με 128 πόντους, κάτι που σημαίνει ότι του χρόνου η χώρα μας στο Ελσίνκι θα διαγωνιστεί στον ημιτελικό για να διεκδικήσει το εισιτήριό της για τον τελικό. Κι αυτό γιατί η EBU άλλαξε τον κανονισμό και, εκτός από τις τέσσερις βασικές χώρες (Γαλλία, Γερμανία, Ισπανία, Βρετανία), απ' ευθείας στον τελικό θα περνάνε μόνο οι πρώτες έξι χώρες.:worry:

 

..Απο την σημερινη "Ελευθεροτυπια"

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

The saints are crippled

On this sinners’ night

Lost are the lambs with no guiding light

 

The walls come down like thunder

The rocks about to roll

It’s The Arockalypse

Now bare your soul

 

All we need is lightning

With power and might

Striking down the prophets of false

As the moon is rising

Give us the sign

Now let us rise up in awe

 

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

Demons and angels all in one have arrived

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

In God’s creation supernatural high

 

The true believers

Thou shall be saved

Brothers and sisters keep strong in the faith

On the day of Rockoning

It’s who dares, wins

You will see the jokers soon’ll be the new kings

 

All we need is lightning

With power and might

Striking down the prophets of false

As the moon is rising

Give us the sign

Now let us rise up in awe

 

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

Demons and angels all in one have arrived

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

In God’s creation supernatural high

 

Wings on my back

I got horns on my head

My fangs are sharp

And my eyes are red

Not quite an angel

The one that feel

Now choose to join us or go straight to Hell

 

Hard Rock Hallelujah!

Hard Rock Hallelujah!

Hard Rock Hallelujah!

Hard Rock Hallelujah!

 

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

Demons and angels all in one have arrived

Rock ‘n roll angels bring that Hard Rock Hallelujah

In God’s creation supernatural high

 

Hard Rock Hallelujah!

 

 

 

Που ειναι το σατανιστικο ρε παιδια; Εγω βλεπω ενα τραγουδι που απλα υμνη το Hard Rock...

 

 

 

Για κάνε καμιά μετάφραση φίλε να δεις....:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

@Ryback3 για αυτες η χωρες θεωρουνται βασικες; Επειδη συνεχια πατωνουν; Μηπος παιζει νταβατζιλικη...;

 

@xpuser την κανω την μεταφραση και αυτο που αντιλαμβανωμαι εγω ειναι ενας υμνος για την ροκ η οπια χρησιμοποιη αγγελου δεμονες και τα σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

@Ryback3 για αυτες η χωρες θεωρουνται βασικες; Επειδη συνεχια πατωνουν; Μηπος παιζει νταβατζιλικη...;

 

Δεν γνωριζω το λογο. Ισως, πηγαινουν απευθειας διοτι εχουν "εφευρει" το θεσμο της Eurovision πριν 51 χρονια και αποτελουν την EBU!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

@xpuser την κανω την μεταφραση και αυτο που αντιλαμβανωμαι εγω ειναι ενας υμνος για την ροκ η οπια χρησιμοποιη αγγελου δεμονες και τα σχετικα.

 

Ορίστε?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...