Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κανείς να μου απαντήσει γιατί εγω δεν ακούω τις "wav" φωνητικές ειδοποιήσεις για μπλόκα dangerous points κλπ

τα έχω στο σωστό directory (voice/greek) μηπως πρέπει να γίνουν speex format????

 

Από όσο το δοκίμασα μου φαίνεται πιο γρήγορο από το PN. Επίσης είναι πολύ πιο "εκλεπτυσμένο" ως εφαρμογή. Μπορείς να αλλάξεις σε άλλο πρόγραμμα (alt+tab) κανονικά και δεν τα παίζει αν το ppc μπει σε standby.

Το αρχείο με τις κάμερες δουλεύει κανονικά. Φαίνονται και στο χάρτη και δουλεύει και η ειδοποίηση. Έχουν αλλάξει όμως τα directories σε σχέση με το PN.

Τα .dat και τα .bmp τα βάζετε στο \DestinatorApps\Destinator\UserData\Favorites

και τα voice στο

\DestinatorApps\Destinator\Voice\Greek

 

Όσον αφορά τις φωνητικές ειδοποιήσεις, όντως η κυριά πρέπει να είναι αλλοδάπή. Ορίστε λοιπόν η παλία φωνή για όσους δεν μπορούν να την αποχωριστούν. Κάντε overwrite τα αρχεία στο \DestinatorApps\Destinator\Voice\Greek

Το αρχείο περιέχει και τις ειδοποίησεις (male) από τις κάμερες συμπιεσμένες με το ίδιο format που χρησιμοποιεί πλέον το Destinator.

Για όποιον θέλει να παίξει με το voice, το codec που χρησιμοποιείται είναι το Speex.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε παρατηρήσει προβλήματα με τον τελευταίο χάρτη?

 

Pros to paron oxi..... alla exo kanei mono 2 diadromes.....

ti akrivos paratireis??

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

stin parapanw erwtisi milaw gia to destinator 7

 

γιατί δεν κοιτάς στο φόρουμ για το Dest 7? οι φωνές πρέπει να είναι spx και υπάρχουν έτοιμα αρχειάκια από χρήστες για να χρησιμοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα το "πακετο" Destinator 6.1.1.4 Sapho Voices+POI June 2007+CAMS June 2007 και το εγκατεστησα στο P3300 με παραλληλη χρηση του GPS Gate 2.5.

 

Οταν ξεκιναει το Destinator βρισκει σε 2-3 λεπτα 8-10 δορυφορους,δινει στιγμα και υψομετρο αλλα με χαμηλο σημα (δεν πρασινιζουν δλδ).

 

Εκανα αρκετες βολτες σημερα απογευμα-βραδυ και παρατηρησα οτι με ταχυτητες απο 10-100 χλμ/ωρα το Destinator ειχε προβλημα να με ακολουθησει.Κοινως με εχανε στο δρομο και αναγκαζοταν να "πηδαει" το σημαδακι για να με δειχνει στο σωστο σημειο.Το δοκιμασα και στα 200mhz και στα 247mhz.

 

Επισης σε ορισμενες περιπτωσεις με εμφανιζεσαι σε παραδρομους,παραλληλους ή διαγωνιους δρομους και γενικα δεν ειχε ομαλη-σωστη απεικονιση σηματος στο χαρτη.

 

Και μιλαμε ακομα και σε ανοικτους ευθειους δρομους (Συγγρου,Παραλιακη απο Δελτα μεχρι ΣΕΦ,Εθνικη,Πειραιως).

 

Παρολα αυτα τα POI και τις καμερες τις εμφανιζε και ενημερωνε κανονικα ενω και στην πλοηγηση ακουγες καθαρα τις φωνητικες οδηγιες.

 

Σε παραλληλη δοκιμη της απλης 6.1.1.4 απο το γνωστο μαγαζι παλι,με τα POI και CAMs περασμενα με το χερι (copy-paste) και χωρις χρηση του GPS Gate αλλα με την πατεντα του TCM,ναι μεν επρεπε να ψαξεις καθε φορα τους δορυφορους, εκανε κανενα 10λεπτο να τους βρει αλλα ειχαμε καμπανα σημα και καθοδηγηση και το Destinator δεν μας εχασε καθολου στο δρομο ουτε "πηδαγε" σε διαφορα σημεια για να διορθωσει τις καθυστερησεις.

 

Και μιλαμε για δοκιμες σε αδερφακι μηχανημα αρα δεν ειναι θεμα επεξεργαστη και υλοποιησης.

 

Δεν ξερω ομως αν φταιει το 6.1.1.4 Sapho Voices ή το GPS Gate ή συνδυασμος αυτων των 2.Τα συμπτωματα ειναι ομοια με αυτα που ειχαν αναφερθει στην εκδοση 6 με τον παλιο χαρτη που το Destinator κολλαγε και σε εχανε ανα διαστηματα χωρις ομως να χανεται η κεραια ή το σημα (γιατι ειναι ενεργες οι αντιστοιχες φωνητικες και θα μας το ελεγε).

 

Τι να κανω ρε παιδια???Καμια προταση????

 

Εχει συναντησει κανεις αλλος προβληματα με το πακετο Sapho Voices+POI+Cams June 2007????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,οταν παταω GO μου βγαζει warning "origin or destination points cannot be reached by vehicle" η στα ελληνικα "η αφετηρια η ο προοισμος ειναι μη προσβασιμα!Αλαξτε αφετηρια η προοπισμο".μπορει να με βοηθησει κανενας αν ξερει τι να κανω?

Eχω το 6.1.1 με GreeceU 2007.Q2

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξε μηπως ο προορισμος ειναι πεζοδρομος (την εχω πατησει ετσι) οποτε δοκιμασα το αμεσως επομενο νουμερο (πχ 45 αντι 43) και με πηγε.

 

Αλλιως τσεκαρε μηπως το Destinator εχει γυρισει στην επιλογη της πεζοποριας.

 

Ή μπορει να ηταν παροδικο κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξε μηπως ο προορισμος ειναι πεζοδρομος (την εχω πατησει ετσι) οποτε δοκιμασα το αμεσως επομενο νουμερο (πχ 45 αντι 43) και με πηγε.

 

Αλλιως τσεκαρε μηπως το Destinator εχει γυρισει στην επιλογη της πεζοποριας.

 

Ή μπορει να ηταν παροδικο κολλημα.

Μου βγαζει την ειδοποιηση μονο οταν ειναι στην επιλογη οχηματος και για ολες τις αφετηριες και ολους τους προορισμους

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. μια βοήθεια θέλω παιδιά. στο HP 5710 υπήρχε το PN. δοκιμάζοντάς το σε διαδρομή μου έλεγε στροφές κλπ. πέρασα το 6.1 και τον τελευταίο χάρτη και τη φωνή της Sapfon. ενώ μου έλεγε χθες που το δοκίμασα τον αρχικό χαιρετισμό, μετά όλες τις οδηγίες τις έδειχνε μόνο σε εικόνα χωρίς φωνή. το ίδιο και όταν βάζω τη φωνή την προηγούμενη. γιατί;καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,οταν παταω GO μου βγαζει warning "origin or destination points cannot be reached by vehicle" η στα ελληνικα "η αφετηρια η ο προοισμος ειναι μη προσβασιμα!Αλαξτε αφετηρια η προοπισμο".μπορει να με βοηθησει κανενας αν ξερει τι να κανω?

Eχω το 6.1.1 με GreeceU 2007.Q2

 

?..αυτό είναι ένα απο τα βασικά προβλήματα της έκδοσης 7.

αν είναι έτσι πολυ φοβάμαι οτι τελικά το πρόβλημα είναι στους νέους χάρτες και όχι στην έκδοση..

ELA MWRH AEKARAAA..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χάρτες Ευρώπης που μπορούμε να βρούμε;

 

gine ligo pio sygkekrimenos

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,οταν παταω GO μου βγαζει warning "origin or destination points cannot be reached by vehicle" η στα ελληνικα "η αφετηρια η ο προοισμος ειναι μη προσβασιμα!Αλαξτε αφετηρια η προοπισμο".μπορει να με βοηθησει κανενας αν ξερει τι να κανω?

Eχω το 6.1.1 με GreeceU 2007.Q2

 

φιλε μου μηπως εχεις το 7??γιατι αυτο ειναι ενα απο τα bugs (μαζι με το σβησιμο της οθονης κατα την πλοηγηση) της εκδοσης 7 του destinator ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... μόλις παρέλαβα το Χ500+. Μια βοήθεια μόνο, έχω το Destinator 6.1.1 ,αυτο που γίνεται εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη(αλήθεια δε γίνεται να το βάλω στην Micro Sd?) και δεν έχω χάρτες. Μπορεί να μου δώσει κάποιος κάπιο Link? Αν είναι δυνατόν τους ποιο καινούριους.

Ευχαριστώ παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπαίνει στην sd. Καλορίζικο!
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν σβήσει από εκεί!!! :( Έχεις και pm

 

Βοήηηθεια παιδιά... σε 2 μέρες φέυγω και δεν έχω ούτε χάρτες ούτε τελικά και destinator 6.1.1

Πρεπει να εισαι ενταξει τωρα:D για κοιτα τωρα:happy:δεν ειδα οτι τα θελεις ολα,ξανακοιτα σε λιγο τα μυνηματα σου
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

i apantisi kai gia tis 2 erotisis sou, einai :nai

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν ξερετε

 

Αρχικα ειχα περασει μια εκδοση Destinator (την 6.1.1.4 με ενσωματωμενους χαρτες,μπλοκα και POI τα τελευταια) με copy-paste στην καρτα καθως δεν ηθελε εγκατασταση, η οποια ομως εμφανιζε προβληματα (εχανε το στιγμα,αργουσε να ενημερωσει τη θεση μου στην οθονη,αργουσε στις στροφες και γενικα στην πλοηγηση).

 

Οποτε δοκιμαστικα σε αλλο folder εκανα copy-paste την καθαρη 6.1.1.4 και περασα μονος μου τους νεους χαρτες,τα μπλοκα και τα POI.

 

Η 2η εκδοση δουλεψε αψογα οποτε σκεφτομαι να σβησω την 1η για να ελευθερωσω και 80mb στην MicroSD.

 

Η απορια μου ειναι αρκει ενα απλο delete του folder απο την καρτα ή πρεπει να σβησω και κατι αλλο???Γιατι την πρωτη φορα που ειχα τρεξει το Destinator με ειχε ρωτησει αν θελω να τρεξει και να κανει register στο συστημα καποια αρχεια *.dll ή κατι τετοιο γιατι δεν ηταν λεει απο εμπιστη πηγη.Υπαρχει περιπτωση να εχουν περαστει με το 1ο τρεξιμο τιποτα αρχεια στην κυριως μνημη των προγραμματων, τα οποια να πρεπει να σβησω για να ελευθερωσω χωρο???

 

Σας ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλό σβήσιμο από την sd αρκεί. :cool:
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...