Jump to content

Sony Ericsson K510i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα 8/12 και μετά από 11 μέρες (για δεύτερη φορά) παρέλαβα το κινητό!

Το αποτέλεσμα: ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΑΛΙ!!! Απλά του ξαναέκαναν αναβάθμηση λογισμικού!!!

Δεν ξέρω τι να πω πλέον... Την πλήρωσε ο ταλαίπωρος υπάλληλος της SE!!! Τους πήρα τηλ και τους έβρισα άσχημα!!! Το μόνο που μπόρεσαν να μου πουν είναι να ξαναστείλω το κινητό για επισκευή. (3η φορά σε 1 μήνα!!!) και ρωτάω πόσο μ@λ@κ@ς πρέπει να είναι κάποιος για να καταλάβει πως η συσκευή είναι ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΗ;;; Το απόγευμα θα τα ακούσουν και οι υπάληλοι της ΤΙΜ απ' όπου αγόρασα το κινητό! Νεότερα στα δελτία των 8...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου μέσα σε σχεδόν δύο βδομάδες έσβησε τρεις φορές μόνο του, χωρίς λόγο και αιτία. Αναβάθμιση έχω κάνει μέσα ατό το πρόγραμμα Update Service της Sony Ericsson.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μέσα σε σχεδόν δύο βδομάδες έσβησε τρεις φορές μόνο του, χωρίς λόγο και αιτία. Αναβάθμιση έχω κάνει μέσα ατό το πρόγραμμα Update Service της Sony Ericsson.

 

Δεν ξέρω αν έχουμε πέσει στην περίπτωση ή πραγματικά πρόκειται για αποτυχημένη σειρά της SE αλλά εγώ έχω χαλάσει πάρα πολύ :mad: Ήδη ξαναγύρισα στη Nokia (6111). Όσο για το K510i θα επιδιώξω να μου το αντικαταστήσουν με καινούριο το οποίο και θα πουλήσω άμεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το βράδυ άρχισε να κάνει και άλλα τρελά. Χάνει που και που τις πρόσφατες κλήσεις, ενώ δεν μπορεί ξαφνικά να λάβει mms. Μόλις του έκανα master reset και αυτήν την στιγμή που γράφω το ξαναναβαθμίζω. Σύντομα το βλέπω στο σέρβις για ολικό φλασάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους.Μόλις χτες αγόρασα το k510 και οι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές αλλά έχω μερικά ερωτήματα σε σχέση με την λειτουργία του.Πρώτον όταν ορίζω την γλώσσα γραφής στα Ελληνικά για τα sms μπορώ να γράψω μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες για το κάθε μήνυμα και μόνο αν αλλάξω την γλώσσα στα Αγγλικά μπορώ για παραπάνω.Δεύτερον μου έβγαλε ένα μήνυμα για να κάνω update την έκδοση λογισμικού αλλά δεν ξέρω πως.Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους.Μόλις χτες αγόρασα το k510 και οι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές αλλά έχω μερικά ερωτήματα σε σχέση με την λειτουργία του.Πρώτον όταν ορίζω την γλώσσα γραφής στα Ελληνικά για τα sms μπορώ να γράψω μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες για το κάθε μήνυμα και μόνο αν αλλάξω την γλώσσα στα Αγγλικά μπορώ για παραπάνω.Δεύτερον μου έβγαλε ένα μήνυμα για να κάνω update την έκδοση λογισμικού αλλά δεν ξέρω πως.Καμία ιδέα;

Στην δημιουργία νέου SMS πατάς Πρόσθετα>Εθνικοί χαρακτήρες>Μη ενεργό.

 

Το firmware update γίνεται με το καλώδιο, την εφαρμογή Update Service που θα βρεις στο site της SE, adobe flash player εγκατεσυημένο στον internet explorer και φυσικά γραμμή internet. Σε συμβουλεύω να μην το κάνεις για την ώρα. Περίμενε να δεις αν έχεις προβλήματα με το τηλέφωνο και μετά το ξανασυζητάμε! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω το SE W800i και σκεφτομαι να παρω το K510i αλλα θελω να ρωτησω για συμβατοτητα μεταξυ τους

 

το MyPhoneExplorer 1.5.7 παιζει στο K510i;

 

το καλωδιο USB που δινει το W800i παιζει στο K510i ?

το handsfree που δινει το W800i παιζει στο K510i ?

 

επεκταση μνημης εχει το K510i?

 

ΥΓ USB και φορτιστης παιζουν και στα δυο απο οτι ειδα.

Link to comment
Share on other sites

εχω το SE W800i και σκεφτομαι να παρω το K510i αλλα θελω να ρωτησω για συμβατοτητα μεταξυ τους

 

το MyPhoneExplorer 1.5.7 παιζει στο K510i;

 

το καλωδιο USB που δινει το W800i παιζει στο K510i ?

το handsfree που δινει το W800i παιζει στο K510i ?

 

επεκταση μνημης εχει το K510i?

 

ΥΓ USB και φορτιστης παιζουν και στα δυο απο οτι ειδα.

Ολα "παιζουν" μια χαρα.τωρα νομιζω οτι το κ510 δεν εχει καρτα μνημης.

αλλα γιατι να αλλαξεις το w800i και να πς σε χαμηλοτερη κατηγορια και χειροτερα χαρακτηριστικα που εχει το κ510 :blink: ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολα "παιζουν" μια χαρα.τωρα νομιζω οτι το κ510 δεν εχει καρτα μνημης.

αλλα γιατι να αλλαξεις το w800i και να πς σε χαμηλοτερη κατηγορια και χειροτερα χαρακτηριστικα που εχει το κ510 :blink: ?

 

Πραγματι, το Κ510 δεν δεχεται καρτα μνημης. Συμφωνω οτι προκειται για 'υποβαθμιση' σε σχεση με το w800.. Βεβαια, απο την αλλη, αμα δε σε ενδιαφερουν τα φρου-φρου του w800, το κ510 ειναι μια χαρα τηλεφωνο. Το σπαστικο ειναι στην οθονη του η οποια ειναι πολυ καλη αλλα δεν ειναι συμβατη με την πλειοψηφια των παιχνιδιων που κυκλοφορουν για το 700,750,800 κτλ. Κατα τ'αλλα ειναι τιμια προταση για τα λεφτα του και προσωπικα η 2μηνη χρηση του με εχει αφησει ικανοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

εχω επιδοτηση 90€ και λεω να τα χρησιμοποιησω...

 

τo W800 θα ειναι το κανονικο και το K510 για το FreeToGo...!!!

 

δε θελω να δωσω πολλα λεφτα επιπλεον και θελω να μεινω σε SE γιατι ειμαι ευχαριστημενος και εχω τα διαφορα περιφερειακα... USB, HandsFree,MyPhoneExplorer,φορτιστες κλπ...

Link to comment
Share on other sites

εχω επιδοτηση 90€ και λεω να τα χρησιμοποιησω...

 

τo W800 θα ειναι το κανονικο και το K510 για το FreeToGo...!!!

 

δε θελω να δωσω πολλα λεφτα επιπλεον και θελω να μεινω σε SE γιατι ειμαι ευχαριστημενος και εχω τα διαφορα περιφερειακα... USB, HandsFree,MyPhoneExplorer,φορτιστες κλπ...

Ε,τοτε αλλαζει το σκηνικο..:p για δευτερο κινητο ειναι μια χαρα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε..καλοριζικο το νεο μου κινητο !!

 

Ερωτηση: Βρηκα ενα car-kit που ειναι και φορτιστης στο site της SE. Που μπορω να βρω τα προϊοντα που αναφερονται στο site? Στο Γερμανο δεν το εχει και απο μια ερευνα που εκανα στο skroutz το εχει μονο στο Technomatic(το ονομα περιπου)...

 

 

ΥΓ Που μπορω να βρω USB Drivers για το 510 ? στο site της SE δεν εχει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Αντε..καλοριζικο το νεο μου κινητο !!

 

Ερωτηση: Βρηκα ενα car-kit που ειναι και φορτιστης στο site της SE. Που μπορω να βρω τα προϊοντα που αναφερονται στο site? Στο Γερμανο δεν το εχει και απο μια ερευνα που εκανα στο skroutz το εχει μονο στο Technomatic(το ονομα περιπου)...

 

 

ΥΓ Που μπορω να βρω USB Drivers για το 510 ? στο site της SE δεν εχει τπτ

 

Αν ασχολεισαι με ebay, θα το βρεις εκει (κατα 99.9%). Αν δεν ασχολεισαι, ειναι καιρος να αρχισεις :blink:

 

Προσωπικα, αγοραζοντας απο ebay (με προσοχη ομως), εχω γλυτωσει αρκετα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

k ego apo epidotisi gia 2o kinito to pira!!!mia xara kinitaki...timio mexri stigmis...arketa kaludia pano tu k kalutsika kamera 1,3mp....mia xara....to mono arnitiko mexri stigmis:

 

oi hxoi otan einai apo mp3 dne akugontia poly dynata..mallon sto meso ths katigorias

 

donisi kato tu metriou...sthn tsepi tu jean oute kan to katalavaineis oti doneitai!

 

to piso portaki pu sikoneis gia thn bat exei ligo tzogo all oxi kai to anisixitiko

 

auta pros to paron pantos san geniki eikona mia xara!!!!;-)))))

 

 

ahhh xroma mauro k ligo asimi sta plagia!;-pppp

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

epistrefo:

 

euxaristi ekplixi...proti fortisi deutera meshmeri k mexri tora bat braxos....deixnei sto 32%...h monh mu enstansi eina oti otna milas hpaizeis me to kinitaki...meta apo ligo...su peftie mia grami h su leei bat 20%...to afhneis ligo idle xoris na dexteis klisi ktl....k meta apo 1 mera deixenei apli as pume 32%...oxi oti me xalaei na krataei toso h bat...apla san mia paratirisi

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

υπαρχει τροπος να περασουμε τα sms απο την καρτα στην συσκευη???

 

κ κανενα προγραμμα για ξυπνητηρι! γιατι εχει μονο 2 κ χειαζομαι περισσοτερα. ξερει κανεις?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής,αν κάνουμε update στο λογισμικό του τηλεφώνου, μειώνεται και η μνήμη του ? δηλαδή από τα 10mb που μου έχω αν κάνω update ποσα θα μείνουν ?
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής,αν κάνουμε update στο λογισμικό του τηλεφώνου, μειώνεται και η μνήμη του ? δηλαδή από τα 10mb που μου έχω αν κάνω update ποσα θα μείνουν ?

 

 

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος δεν νομίζω.Το λειτουργικό και οι αναβαθμίσεις πρέπει να γράφονται στη flash,που δεν έχει σχέση με την storage memory.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία κατά την αγορά, υπάρχει και καλώδιο usb;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά το πήρα και εγώ. Αλλά δε μπορώ να βρω τρόπο να βάλω ως screensaver το ρολόι. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ. Αλλά δε μπορώ να βρω τρόπο να βάλω ως screensaver το ρολόι. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

 

Ρυθμίσεις / Οθόνη / Ρολόι λειτουργίας ύπνου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Έχω το μενού στα αγγλικά και δε φαντάστηκα ότι το sleep mode είναι το screensaver! Από ότι βλέπω όμως με τα βίας διακρίνεται.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Άλλξη ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να το συνδέω στον Η/Υ χωρίς να αρχίζει να φορτίζει; Το λυπάμαι να το βάζω με μισογεμάτη μπαταρία και να αρχίζει πάλι η φόρτιση.

Επίσης, πως μπορώ να πάρω αντίγραφο των επαφών μου; Με το συγχρονισμό θα συγχρονιστούν οι επαφές του κινητού με τις επαφές που έχω στο MS Outlook; Γιατί κάτι τέτοιο ΔΕΝ το θέλω.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Άλλξη ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να το συνδέω στον Η/Υ χωρίς να αρχίζει να φορτίζει; Το λυπάμαι να το βάζω με μισογεμάτη μπαταρία και να αρχίζει πάλι η φόρτιση.

Επίσης, πως μπορώ να πάρω αντίγραφο των επαφών μου; Με το συγχρονισμό θα συγχρονιστούν οι επαφές του κινητού με τις επαφές που έχω στο MS Outlook; Γιατί κάτι τέτοιο ΔΕΝ το θέλω.

 

Σε idle mode, δοκίμασε το εξής:

 

*> * < < * < *

 

Επιλέγεις «Ρύθμιση υπηρεσίας» και από εκεί ρυθμίζεις αν θα φορτίζει ή όχι από την USB. Προσοχή, αυτό δουλεύει για το Κ610 μου ενώ για το Κ310 που επίσης έχω, όχι.

 

Κάνε μία δοκιμή και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K510i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...