Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχθές πήρα κι εγώ την ακαδημαϊκή μου ταυτότητα από το κατάστημα vodafone. Είμαι από κατατακτήριες και είμαι 33ο εξάμηνο. Άργησα πολύ να κάνω τη διαδικασία γιατί δεν ήξερα ότι είναι διαφορετικό το όνομα χρήστη με το οποίο εγγράφομαι στην γραμματεία του Τμήματος μου (είμαι στα ΤΕΙ Αθήνας) και άλλο το όνομα χρήστη για την ακαδημαϊκή ταυτότητα και χρειάστηκε να πάω να μου δώσουν το 2ο username από τον Κόμβο του ΤΕΙ και να κάνω την αίτηση online (και καθώς δεν πατάω πλέον ποτέ στη σχολή μου πήρε... 6 μηνάκια να πάω να δω τι παίζει :rolleyes:).

Αύριο θα πάω να κάνω Φοιτητικό CU κάποιον από τους αριθμούς Vodafone που ήδη έχω. Μου είπαν ότι μπορώ να το κάνω αυτό και θα πάρω κανονικά τις προσφορές (για ένα μήνα, μάλλον, μόνο, αφού είναι ως 30/6).

Επειδή δεν βρίσκω άκρη με τις ανακοινώσεις, μήπως ξέρετε:

1) Με την ενεργοποίηση θα πάρω 100' προς όλους; Θα πάρω και κάποιο άλλο δώρο;

2) Με υπόλοιπο στην κάρτα μηδέν ευρώ, θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω τα 100' προς όλους;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πήρα κι εγώ την ακαδημαϊκή μου ταυτότητα από το κατάστημα vodafone. Είμαι από κατατακτήριες και είμαι 33ο εξάμηνο. Άργησα πολύ να κάνω τη διαδικασία γιατί δεν ήξερα ότι είναι διαφορετικό το όνομα χρήστη με το οποίο εγγράφομαι στην γραμματεία του Τμήματος μου (είμαι στα ΤΕΙ Αθήνας) και άλλο το όνομα χρήστη για την ακαδημαϊκή ταυτότητα και χρειάστηκε να πάω να μου δώσουν το 2ο username από τον Κόμβο του ΤΕΙ και να κάνω την αίτηση online (και καθώς δεν πατάω πλέον ποτέ στη σχολή μου πήρε... 6 μηνάκια να πάω να δω τι παίζει :rolleyes:).

Αύριο θα πάω να κάνω Φοιτητικό CU κάποιον από τους αριθμούς Vodafone που ήδη έχω. Μου είπαν ότι μπορώ να το κάνω αυτό και θα πάρω κανονικά τις προσφορές (για ένα μήνα, μάλλον, μόνο, αφού είναι ως 30/6).

Επειδή δεν βρίσκω άκρη με τις ανακοινώσεις, μήπως ξέρετε:

1) Με την ενεργοποίηση θα πάρω 100' προς όλους; Θα πάρω και κάποιο άλλο δώρο;

2) Με υπόλοιπο στην κάρτα μηδέν ευρώ, θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω τα 100' προς όλους;

Ευχαριστώ!

 

θα μπορέσεις κανονικa. Τa εκατό λεπτα προσ ολους θα τa πάρεισ δωρεαν ! Και θα μπορέσεις να τa κατανάλωσεις κανονικa. Επίσης θα πάρεis μπονους 600λεπτα προσ ολη την cu για ένα μηνα το ίδιο θα γίνει και τον ιούνιο μετά σταματάει η προσφορά με τa εξακοσια λεπτα τώρα άμα δώσουν παράταση δεν το ξερω !!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ηρθα απο φορητότητα whats up στο cu φοιτητικο.. Λοιπον 2 ερωτησεις :

1) Εκανα εγγραφη στο vodafonecu.gr ολα οκ, μπαινω και βλεπω ποσα πακετα εχω,τι υπολοιπο μου μενει κλπ. Απο την android εφαρμογη myvodafone , μπαινω με τα ιδια στοιχεια; Τα βαζω και μου λεει: ακυρος συνδυασμος ονοματος χρηστη κωδικου προσβασης προσπαθηστε ξανα. Παταω να κανω εγγραφη [στην εφαρμογη τωρα] και μου λεει οτι το e-mail χρησιμοποιειται ηδη [λογικο αφου το χω βαλει στο vodafonecu.gr . Τι παιζει ? Στην εφαρμογη μπαινω απ το wi fi

 

2) που στελνω να μου ρθουν ρυθμισεις για το ιντερνετ ? εστειλα στο 1392 πριν κανα 3ωρο ,εστειλα και μολις πριν λιγο,δεν απαντησε :lol: . Kενο εντελως μηνυμα δε μ αφηνει να στειλω, οποτε παταω το space μια και στελνω. Εντελως κενο δε μπορω να στειλω :worry:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Μπες και κανε log in ή register με τα ίδια στοιχεία και στο site της Vodafone. Μετά θα λειτουργεί κανονικά η εφαρμογή.

 

Μέσα από το site της Vodafone έχει κάπου για τις ρυθμίσεις του ίντερνετ.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ηρθα απο φορητότητα whats up στο cu φοιτητικο.. Λοιπον 2 ερωτησεις :

1) Εκανα εγγραφη στο vodafonecu.gr ολα οκ, μπαινω και βλεπω ποσα πακετα εχω,τι υπολοιπο μου μενει κλπ. Απο την android εφαρμογη myvodafone , μπαινω με τα ιδια στοιχεια; Τα βαζω και μου λεει: ακυρος συνδυασμος ονοματος χρηστη κωδικου προσβασης προσπαθηστε ξανα. Παταω να κανω εγγραφη [στην εφαρμογη τωρα] και μου λεει οτι το e-mail χρησιμοποιειται ηδη [λογικο αφου το χω βαλει στο vodafonecu.gr . Τι παιζει ? Στην εφαρμογη μπαινω απ το wi fi

 

2) που στελνω να μου ρθουν ρυθμισεις για το ιντερνετ ? εστειλα στο 1392 πριν κανα 3ωρο ,εστειλα και μολις πριν λιγο,δεν απαντησε :lol: . Kενο εντελως μηνυμα δε μ αφηνει να στειλω, οποτε παταω το space μια και στελνω. Εντελως κενο δε μπορω να στειλω :worry:

 

Τηλεφωνο παρε στο 1392, με μνμ δε γινεται δουλεια.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

οντως,μπηκα και στο site της voda .gr εκανα κ εκει log in και τωρα μπαινει απο το wi fi και η εφαρμογη. παω να φτιαηω ρυθμισεις ιντερνετ τωρα

http://www.vodafone.gr/portal/smartmanuals?menuId=11246 για οποιον τυχον ψαξει στο μελλον , βεβαια εγω το galaxy 1 ενω το σαιτ δε το χει αλλα σιγα μωρε λογικα τις ιδιες ρυθμισεις θα χει :P

 

Edit: πηγαινε για τον Psylos κ ευχαριστω manosn2 παιρνω τωρα :Ρ

πηρα τηλεφωνο,ποση ωρα κανει περιπου να ρθει ; Θυμαμαι που στην Q εστελνε ρυθμισεις με το που ανοιγες το τηλεφωνο αν δεν υπηρχαν μεσα και οταν ειχα πρωτοβαλει whats up ηρθαν σχεδον αμεσως μολις εστειλα! τεσπα, αναμενουμε :Ρ

 

edit2: κανανε ωρα να ρθουν,τις εκανα χειροκινητα :lol: :P

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

ναι τέλος για τους νέους τα 300.

Δεν θυμάμαι αυτό για το βόνταφον πακέτο, αλλά νομίζω πως ναι.

τα 150 προς σταθερά σίγουρα καταργούνται για τους νέους. Και μένα με είχε μπερδέψει η ανακοίνωση σε αυτό το σημείο, αλλά νομίζω πως μάλλον εννοεί ότι για τους παλιούς θα διατηρηθεί.

Ναι δεν γίνεται να βάζεις 200 λεπτά όταν έχεις τα 300. Αν έχεις τα 300 μετά με 7 ευρώ θα παίρνεις 80. Επίσης υπάρχει και το 1 λεπτό το λεπτό.

για τους παλιους που εχουμε τα 300 με την ανανεωση των 10 ευρω , αν κανουμε εγγραφη στο 200 λεπτα με 5 ευρω , υπαρχει επιστροφη η ειναι μονοδρομος εκει? Δηλαδη , μπορεις να ξαναεπιστρεψεις και να θεωρείσαι παλιος η πηγες στο νεο εισαι νεος?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε το βρήκα πουθενά στο σάιτ τα φοιτητικά cu exclusive 5 η 7 μέχρι πόσες φορές μπορούν να ενεργοποιηθούν σε ένα μήνα; Δύο ή τέσσερις; Γιατί στις λεπτομέρειες δε λέει τίποτα αλλά δε μπορεί να ναι απεριόριστες ενεργοποιήσεις φαντάζομαι

 

Τελικά μιας και το έμαθα λέω ας μου απαντήσω. Το exclusive πακέτα του φοιτητικού δεν έχει περιορισμό ως προς τις ενεργοποιήσεις μπορούν να ενεργοποιηθούν απεριόριστες φορές μέσα στα μήνα. Απίστευτο αλλά αληθινό αν και με τόσα λεπτά δύσκολο κάποιος να ενεργοποιήσει πάνω από 3 πακέτα θεωρώ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

για τους παλιους που εχουμε τα 300 με την ανανεωση των 10 ευρω , αν κανουμε εγγραφη στο 200 λεπτα με 5 ευρω , υπαρχει επιστροφη η ειναι μονοδρομος εκει? Δηλαδη , μπορεις να ξαναεπιστρεψεις και να θεωρείσαι παλιος η πηγες στο νεο εισαι νεος?

 

Το νέο πακέτο ομιλίας δεν θα είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στα προγράμματα Bonus All και Bonus Vodafone. Επιπλέον δεν θα είναι διαθέσιμο για συνδρομητές της υπηρεσίας προνομιακής χρέωσης με ανανέωση από 20€ και των πακέτων ομιλίας ‘’300 λεπτά προς όλη τη Vodafone’’ και ‘’600 λεπτά προς όλη τη Vodafone’’. Οι συγκεκριμένοι συνδρομητές θα μπορούν να ενεργοποιήσουν το νέο πακέτο ομιλίας εφόσον διαγραφούν από το αντίστοιχο πρόγραμμα ή πακέτο στο οποίο είναι εγγεγραμμένοι, με δωρεάν κλήση στο 1286.

πηγη : http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40070&dateFrom=&dateUntil= 18/5/2013 και ώρα 21:15

 

δηλαδη θα πρεπει να κανεις διαγραφη απο το προγραμμα με τα 300 λεπτα και μετα θα σου δωθει η δυνατοτητα να αγορασεις το συγκεκριμενο πακετο .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου έχει cu.Υπάρχει κάποιο πακέτο καρτοκινητής vodafone με 10ευρώ να έχει 300' ομιλίας προς όλους ή να κάνει φορητότητα σε άλλη εταιρία?
Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου έχει cu.Υπάρχει κάποιο πακέτο καρτοκινητής vodafone με 10ευρώ να έχει 300' ομιλίας προς όλους ή να κάνει φορητότητα σε άλλη εταιρία?

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτή την στιγμή 300' από vodafone έχει το καρτοκινήτο ελτα και απο cosmote το frog.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτή την στιγμή 300' από vodafone έχει το καρτοκινήτο ελτα και απο cosmote το frog.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Μόνο το ΕΛΤΑ από Vodafone. Το μεγάλο μειονέκτημα όμως είναι ότι δεν υπάρχουν πακέτα να αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου έχει cu.Υπάρχει κάποιο πακέτο καρτοκινητής vodafone με 10ευρώ να έχει 300' ομιλίας προς όλους ή να κάνει φορητότητα σε άλλη εταιρία?

 

μπορεις να παρεις και νεο νουμερο που μοιραζουνε στο μετρο πανορμου με 300 λεπτα προς ολους με 10 ευρω

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις και νεο νουμερο που μοιραζουνε στο μετρο πανορμου με 300 λεπτα προς ολους με 10 ευρω
αμπελόκηπων εννοείς. Κι οχι μόνο εκεί βέβαια
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και συγγνώμη αν είναι αφελής. Έχω τα 300 λεπτά με τα 10 ευρώ. Από όσο καταλαβαίνω με συμφέρει να κάνω την αλλαγή στα 200 λεπτά με 5 ευρώ γιατί με δύο ανανεώσεις και 10 ευρώ θα έχω 400 λεπτά. Κρύβεται κάποια παγίδα;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στα 300 λεπτά δεν χρεώνονται τα 10 € - παραμένουν ως υπόλοιπο -, αρκεί η ανανέωση.

Τα 200 λεπτά τα αγοράζεις με κόστος 5 €.

Link to comment
Share on other sites

Στα 300 λεπτά δεν χρεώνονται τα 10 € - παραμένουν ως υπόλοιπο -, αρκεί η ανανέωση.

Τα 200 λεπτά τα αγοράζεις με κόστος 5 €.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, δεν το είχα καταλάβει...θα μείνω όπως είμαι μάλλον

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

πολυ ακριβη η voda,ποια η διαφορα με cosmote???? πως θα χτυπησετε την πληθωρα των χρηστων του whats up???? αλλαξτε μυαλα και δωστε κατι καλο και φτηνο τοσο σε cu οσο και σε καρτοκινητο vodafone,μονο η wind με την Q εχει να δωσει κατι καλο,γι αυτο ειμαι εκει.......
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ρε παιδιά.

Έχω έναν αριθμό cu ως δεύτερο τηλέφωνο που το χρησιμοποιώ σε κάποιες περιπτώσεις.

Είχα καιρό να κάνω κλήση ή να στείλω μήνυμα από τον εν λόγω αριθμό.

Οι κλήσεις γίνονται κανονικά αλλά δοκιμάζοντας να στείλω ένα μήνυμα που ήθελα μου έβγαλε στην οθόνη:

Η αποστολή του μηνύματος απέτυχε!

 

Επίσης παίρνω το εξής μήνυμα...

 

Σύντομο μήνυμα:

Μη έγκυρος αριθμός τηλεφώνου.

Ελέγξτε τον αριθμό και δοκιμάστε ξανά.

 

Δοκίμασα ξανά... Τα ίδια.

Έστειλα ΥΠ στο 1252 (που είναι το υπόλοιπο και αποκλείεται να είναι λάθος, εκτός αν το άλλαξαν πρόσφατα). Τα ίδια.

Δοκίμασα να στείλω και στον βασικό μου αριθμό. Πάλι τα ίδια...

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Μήπως έχει αλλάξει ο αριθμός κέντρου μηνυμάτων;

Στις ρυθμίσεις του έχει τους παρακάτω αριθμούς.

 

VODAFONE: +306942190000

SMS centre: +306935970000

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ρε παιδιά.

Έχω έναν αριθμό cu ως δεύτερο τηλέφωνο που το χρησιμοποιώ σε κάποιες περιπτώσεις.

Είχα καιρό να κάνω κλήση ή να στείλω μήνυμα από τον εν λόγω αριθμό.

Οι κλήσεις γίνονται κανονικά αλλά δοκιμάζοντας να στείλω ένα μήνυμα που ήθελα μου έβγαλε στην οθόνη:

Η αποστολή του μηνύματος απέτυχε!

 

Επίσης παίρνω το εξής μήνυμα...

 

Σύντομο μήνυμα:

Μη έγκυρος αριθμός τηλεφώνου.

Ελέγξτε τον αριθμό και δοκιμάστε ξανά.

 

Δοκίμασα ξανά... Τα ίδια.

Έστειλα ΥΠ στο 1252 (που είναι το υπόλοιπο και αποκλείεται να είναι λάθος, εκτός αν το άλλαξαν πρόσφατα). Τα ίδια.

Δοκίμασα να στείλω και στον βασικό μου αριθμό. Πάλι τα ίδια...

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Μήπως έχει αλλάξει ο αριθμός κέντρου μηνυμάτων;

Στις ρυθμίσεις του έχει τους παρακάτω αριθμούς.

 

VODAFONE: +306942190000

SMS centre: +306935970000

 

Στο κέντρο μηνυμάτων σε μένα είναι ο πρώτος αριθμός που αναφέρεις. Επίσης για ερώτηση υπολοίπου, στέλνεις μόνο το Υ στο 1252.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο μηνυμάτων σε μένα είναι ο πρώτος αριθμός που αναφέρεις. Επίσης για ερώτηση υπολοίπου, στέλνεις μόνο το Υ στο 1252.

 

Έχεις δίκιο. Υ είναι για το υπόλοιπο και όχι ΥΠ (που είναι στην wind). Δικό μου το μπέρδεμα.

 

Το πρόβλημα εντοπίστηκε πάντως, αφού με πονήρεψες κι εσύ.

Μου έκανε κι εμένα εντύπωση που είχε δύο αριθμούς στο κέντρο μηνυμάτων και είδα ότι υπάρχει επιλογή για το ποιός θα είναι σε ισχύ.

Ήταν ο δεύτερος. Πρόσφατα είχα βάλει άλλη SIM στη συγκεκριμένη συσκευή και προφανώς τον άλλαξε αυτόματα,

κάτι που δεν έκανε εκ νέου όταν ξανά έβαλα τη δική μου SIM! (να επαναφέρει δηλαδή αυτόν της vodafone)

Επέλεξα λοιπόν να είναι ενεργός ο VODAFONE: +306942190000 και τώρα όλα καλά.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια. ;)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Υ είναι για το υπόλοιπο και όχι ΥΠ (που είναι στην wind).

 

Για τα υπόλοια της Wind:

F2G: κενό μήνυμα στο 1269

Q: κενό μήνυμα στο 1225

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...