Jump to content

Sony Ericsson K610i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

1ο bug: Μπαίνω σε σιωπηλό mode (μέσω του πλήκτρου που είναι δεξιά απο το 0) και βάζω να παίξει ένα movie mp4... Ο ήχος ακούγεται κανονικά! :wacko:

 

2ο bug (?): Όταν χτυπάει το ξυπνητήρι ενώ το κινητό είναι κλειστό, δεν παίζει το mp3 που του έχω ορίσει, άλλα κάποιο άσχετο... :blink:

 

Οκ όχι ότι με χαλάν τα παραπάνω... απλά τα ανακοίνωσα ;)

 

Έχει βρεί κανείς θήκη μεταφοράς (της SE κατά προτίμηση) για το K610i ?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

1ο bug: Μπαίνω σε σιωπηλό mode (μέσω του πλήκτρου που είναι δεξιά απο το 0) και βάζω να παίξει ένα movie mp4... Ο ήχος ακούγεται κανονικά! :wacko:

 

2ο bug (?): Όταν χτυπάει το ξυπνητήρι ενώ το κινητό είναι κλειστό, δεν παίζει το mp3 που του έχω ορίσει, άλλα κάποιο άσχετο... :blink:

 

Οκ όχι ότι με χαλάν τα παραπάνω... απλά τα ανακοίνωσα ;)

 

Έχει βρεί κανείς θήκη μεταφοράς (της SE κατά προτίμηση) για το K610i ?

Όσο αφορά την πρώτη παρατήρη σου δεν ισχύει κάτι τέτοιο και δεν είναι bug.Όταν περνάς το κινητό το σιωπηλό σημαίνει ότι δεν θες να κτυπάει όταν σε καλούνε ή όταν λαμβάνεις ένα μήνυμα (SMS, E-mail,...). Όταν όμως επιλέξεις να δεις ένα βίντεο τότε επίτηδες θες να παίζει ο ήχος του βίντεο κάτι που γίνεται.Αυτό ισχύει σε όλα τα κινητά της SE.Για τις άλλες εταιρίες δεν γνωρίζω πως λειτουργούν.

Όσο αφορά τη δεύτερη παρατήρη σου αυτό είναι όντος bug.

:D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όλοι εδω μιλάτε για την έκδοση R1ED001...

Εγώ πρίν 10 λεπτά έκανα αναβάθμιση και μου πέρασε την R1GB001

 

τι παίζει; είναι νέο firmware?

 

(1η φορά κάνω update σε κινητό παίδες, και δεν κατέχω πολλά :-) )

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όλοι εδω μιλάτε για την έκδοση R1ED001...

Εγώ πρίν 10 λεπτά έκανα αναβάθμιση και μου πέρασε την R1GB001

 

τι παίζει; είναι νέο firmware?

 

(1η φορά κάνω update σε κινητό παίδες, και δεν κατέχω πολλά :-) )

 

Κανείς δεν ξέρει;

Μη βαριέστε ρε παιδία, δώστε μου τα φώτα σας... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

και μια ακόμα ερώτηση:

Πως γίνεται κατά το τέλος μιας κλήσης να εμφανίζει τον χρόνο ομιλίας;;;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

exeis dei kamia ousiastikh diafora sto kinito sou? giati egw prin kana mina ekana anavathmish mi traviemai tsampa:blink: makari na vrethei kapoios na apatisei einai symantiko

 

Ήταν η 1η αναβάθμιση που έκανα στο κινητό και στην κυριολεξία δεν είδα την παραμικρή διαφορά... :(

 

------------------------------------------

 

firmware version R1GB001

 

Improvements

- Updated Video folder - video thumbnails now play when they are hovered over.

- Highlighted menu item animation is now supported.

 

Bug fixes

- Selecting More / Information on the Applications and Games folders no longer returns 0KB used and 0 files.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε λεπτομερως πως μπορω να εγκαταστήσω παιχνιδια το κινητό μου που κατεβαζω απο το pc μου (όπως v-rally 2)? Τα βάζω την μνήμη του κινητου μου αλλά δεν ξερω πως να τα εγκαταστήσω. Έχω K610im cosmote...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε λεπτομερως πως μπορω να εγκαταστήσω παιχνιδια το κινητό μου που κατεβαζω απο το pc μου (όπως v-rally 2)? Τα βάζω την μνήμη του κινητου μου αλλά δεν ξερω πως να τα εγκαταστήσω. Έχω K610im cosmote...

Τα βαζεις στον φακελο other και τα κανεις εγκατασταση απο εκει.τωρα ανα σου φαινεται δυσκολο μπορεις να στειλεις το αρχειο jar και αν ειναι σωστη η εφαρογη,τοτε το κινητο το κανεις εγκατασταση αυτοματα και το βαζει στον φακελο παιχνιδια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καποιο προβλημα με Κ610 vodafone live;;;Εχει καποιο σημα της vodafone πανω του το κινητο ή καποια αχρηστευμενη λογω vodafone live συντομευση;Σκεφτομαι να το παρω αλλα επειδη δυστυχως η επιδοτηση μπορει να χρησιμοποιηθει μονο σε καταστημα vodafone θα πρεπει να το παρω vodafone live(τι μα...κια κ αυτη!!!).Κανοντας unbranding τι διαφορες θα υπαρξουν;

Παντως ειναι κριμα να μην εχει η SE ενα κινητο με οθονη της προκοπης(σε αναλυση)χωρις να ειναι τεραστιο(βλ.Κ800)!Ενα clamshel με τις δυνατοτητες του Κ610 τουλαχιστον θα ηταν πολυ καλο!!!Γνωριζετε μηπως σκοπευει να βγαλει κατι τετοιο στο μελλον;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καποιο προβλημα με Κ610 vodafone live;;;Εχει καποιο σημα της vodafone πανω του το κινητο ή καποια αχρηστευμενη λογω vodafone live συντομευση;Σκεφτομαι να το παρω αλλα επειδη δυστυχως η επιδοτηση μπορει να χρησιμοποιηθει μονο σε καταστημα vodafone θα πρεπει να το παρω vodafone live(τι μα...κια κ αυτη!!!).Κανοντας unbranding τι διαφορες θα υπαρξουν;

Παντως ειναι κριμα να μην εχει η SE ενα κινητο με οθονη της προκοπης(σε αναλυση)χωρις να ειναι τεραστιο(βλ.Κ800)!Ενα clamshel με τις δυνατοτητες του Κ610 τουλαχιστον θα ηταν πολυ καλο!!!Γνωριζετε μηπως σκοπευει να βγαλει κατι τετοιο στο μελλον;;;

Δεν υπαρχει λογος να το κανεις unbranded.το κινητο δεν εχει τιποτα κλειδωμενο και βγαζωντας το¨"κοκκινο μενου" αυτοματως χανεις και την εγγυηση,σε συμφερει αραγε? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα βαζεις στον φακελο other και τα κανεις εγκατασταση απο εκει.τωρα ανα σου φαινεται δυσκολο μπορεις να στειλεις το αρχειο jar και αν ειναι σωστη η εφαρογη,τοτε το κινητο το κανεις εγκατασταση αυτοματα και το βαζει στον φακελο παιχνιδια.:)

 

Μα δεν βλεπω πουθενα την εντολή "εγκατασταση" ούτε κανει αυτοματη εγκατασταση...Τα βαζω στο "other" αλλα δεν κανει τιποτα...

Τα αρχεια που προσπαθω να βαλω είναι

Lord_of_the_Rings.jar

VRally3D.jar

MotoGP_2.jar

MotoRaver3.jar

και αλλα

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν βλεπω πουθενα την εντολή "εγκατασταση" ούτε κανει αυτοματη εγκατασταση...Τα βαζω στο "other" αλλα δεν κανει τιποτα...

Τα αρχεια που προσπαθω να βαλω είναι

Lord_of_the_Rings.jar

VRally3D.jar

MotoGP_2.jar

MotoRaver3.jar

και αλλα

αν εχουν καταληξη jar τοτε θα επρεπε να να τα κανει αυτοματα εγκατασταση το κινητο.ειναι σιγουρα σωστα τα παιχνιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εχουν καταληξη jar τοτε θα επρεπε να να τα κανει αυτοματα εγκατασταση το κινητο.ειναι σιγουρα σωστα τα παιχνιδια?

 

Νομίζω οτι είναι σωστά τα παιχνίδια, μήπως υπαρχει πιθανοτητα το κινητό μου να είναι κλειδωμενο?Δηλαδη να μην μπορω να εγκαταστησω τα παιχνιδια και εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι σωστά τα παιχνίδια, μήπως υπαρχει πιθανοτητα το κινητό μου να είναι κλειδωμενο?Δηλαδη να μην μπορω να εγκαταστησω τα παιχνιδια και εφαρμογες?

οχι βεβαια...κανενα sony ericsson vodafone live δεν εχει τετοιο περιορισμο.προσπαθησε να κανεις καλυτερα την διαδικασια,ισως το αρχειο να εχει και αλλο αρχειο μεσα.αυτος ειναι ο τροπος παντως! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis an ta k610i kai k610im exoun provlhmata me to akoustiko?se xwrous me fasaria tha mporw na akouw to sunomilhth?to k610im exei allh diafora ektos apo to imode menu??
http://www.fantasycars.com/cgi-bin/photos/index.cgi?action=view&link=Wallpaper%20of%20the%20Week/800&image=McLaren_F1_1.jpg&img=24&tt=
Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis an ta k610i kai k610im exoun provlhmata me to akoustiko?se xwrous me fasaria tha mporw na akouw to sunomilhth?to k610im exei allh diafora ektos apo to imode menu??

καμια αλλη διαφορα.τωρα για το ακουστικο εξαρταται απο πολλους παραγοντες(δικτυο,φασαρια).αυτο ειναι σχετικο...και αν δεν το δοκιμασεις στις συνθηκες που θελεις εσυ..δεν μπορει να σου δωσει καποιος απαντηση.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια...κανενα sony ericsson vodafone live δεν εχει τετοιο περιορισμο.προσπαθησε να κανεις καλυτερα την διαδικασια,ισως το αρχειο να εχει και αλλο αρχειο μεσα.αυτος ειναι ο τροπος παντως! :)

 

Δεν έχω vodafone live, αλλά cosmote με i-mode...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει καποιο handsfree ραδιοφωνο για το κινητο αυτο?περιεργη κινηση της εταιριας να μην εχει το κινητο ραδιοφωνο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει καποιο handsfree ραδιοφωνο για το κινητο αυτο?περιεργη κινηση της εταιριας να μην εχει το κινητο ραδιοφωνο.

Απο'τι ξερω δεν εχω :blink: handsfree ραδιοφωνο γι'αυτο το κινητο.

αξεσουαρ για το k610i.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια...κανενα sony ericsson vodafone live δεν εχει τετοιο περιορισμο.προσπαθησε να κανεις καλυτερα την διαδικασια,ισως το αρχειο να εχει και αλλο αρχειο μεσα.αυτος ειναι ο τροπος παντως! :)

 

Απ' οτι φαίνεται το κινητό μου που είναι K610im με cosmote, είναι κλειδωμένο.Ούτε παιχνίδια ούτε εφαρμογες κανει εγκατασταση. Το παλιό μου κινητο SIEMENS m75 κανει εγκατασταση. Δεν είναι παραξενο? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να to ξεκλειδώνει?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα με κάποιο javaκι να ακούς ράδιο μέσω GRPS άλλα δεν λέει οικονομικά... :)

Μόνη λύση είναι ένα hansfree που να έχει ράδιο ;) (αν υπάρχει 3ου κατασκευαστή μια που η SE μάλλον δεν έχει κάποιο συμβατό με το K610i)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Είμαι νέος κάτοχος του Κ600i και βρίσκομαι στη Γερμανία. Η εταιρία που το αγόρασα, ο Γερμανικός ΟΤΕ (Τ-Com), μου είπε πως το κινητό αυτό θα είναι κλειδωμένο για 2 έτη και μετά θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω με άλλη κάρτα Sim σε άλλη χώρα.

 

Τώρα, το πρόβλημά μου είναι πως δεν έχει Ελληνική γλώσσα στο μενού για να την επιλέξω, παρά μόνο Γερμανικα-Ιταλικά-Τουρκικά-Σλοβακικα-Ολανδικά-Βελγικά.

Πού μπορώ να κατεβάσω ελληνικά βρε παιδιά?

 

Άλλη ερώτηση είναι το πόσο διαρκεί η εγγραφή video. Έχω παραγγείλει μια κάρτα Micro M2 1GB (45€) και αναρωτιέμαι εάν μπορώ να γράψω ένα βίντεο 5-10'.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...