Jump to content

Ζηλεύετε το σύντροφό σας;


Stalitsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oι γυναίκες στο μεγαλύτερο ποσοστό τους, την υποκρισία την έχουν στο αίμα τους. Ειναι κάτι σαν κατάρα δηλαδή. Άλλα σου λένε και άλλα σκέφτωνται και τελικά υλοποιούνε. Δεν τους νοιάζει εαν πληγώνουν, αρκεί να κάνουν το κέφι τους.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oι γυναίκες στο μεγαλύτερο ποσοστό τους, την υποκρισία την έχουν στο αίμα τους. Ειναι κάτι σαν κατάρα δηλαδή. Άλλα σου λένε και άλλα σκέφτωνται και τελικά υλοποιούνε. Δεν τους νοιάζει εαν πληγώνουν, αρκεί να κάνουν το κέφι τους.

 

Αυτο εχει καποια σχεση με τη ζηλεια?Αυτο που λες δεν ισχυει οταν εισαι με καποιον νιώθεις καποια συναισθήματα δεν χωραει υποκρισια....

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει σχέση με την συζήτηση. Δεν ξεκίνησα να πετάω αρλούμπες.

Και αυτό που λέω υσχίει, το βλέπω κατα κόρον. Δεν ζω σε γυάλινο κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ζηλέυω. Το μόνο νομίζω που θα καταφέρω είναι αντίθετα αποτελέσματα παρά να γίνει καλύτερη η σχέση μας!

Είτε ζηλεύω είτε όχι αν αυτός θελήσει να κάνει κάτι θα το κάνει. Και ίσως η ζήλεια να τον ωθήσει ακόμα πιο πολύ.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H (παθολογική) ζήλεια έχει άμεση σχέση με την αυτοπεποίθηση του κάθε ατόμου. Αν νιώθεις σίγουρος για τον εαυτό σου, δεν φοβάσαι μήπως χάσεις τον άνθρωπό σου. Εννοείται ότι πρώτα έχει αποκτηθεί η εμπιστοσύνη του συντρόφου σου.
Link to comment
Share on other sites

Άποψη σου....

Καταρχήν ξέρεις ότι με προσβάλλεις με αυτό που λές?

Ηρέμησε :lol:

 

και αν έβλεπα ότι η ευτυχία του δεν είναι πια μαζί μου αλλά εκεί τότε ναί,όσο και να πόναγα θα τον άφηνα ήρεμο και ευτυχισμένο..Πού την βλέπεις την υποκρισία σε όλο αυτό??

Δεν το βλέπω εγώ. Όλοι αυτό λέμε, αλλά στην πράξη, μόλις τον βλέπουμε με άλλον/άλλη να περνάει ωραία, βράζουμε μέσα μας.

Εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω κανέναν που να το έχει τηρήσει αυτό. Και καλά κάνουν βέβαια, γιατί για να λέμε την αλήθεια μου φαίνεται ηλίθιο να τον αγαπάς ακόμα και να θες να περνάει καλά σε άλλα χέρια.

Στα λόγια όλοι καλοί είναι, όταν έρθει η ώρα να γίνουν πράξη αλλάζει το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη σέβομαι. Απαγορεύεται να διαφωνούμε δηλαδή; Ηρέμησε και μην αρπάζεσαι με το παραμικρό...

Δε μπορώ να καταλάβω που είδες το πρόβλημα. Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, τόση ώρα δε μιλάω ειδικά για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα έλα... ένας «έρωτας» γεννιέται ανάμεσα στον gkr41 και τη Stalitsa... Τόσο μίσος και ένταση, μόνο πάθος μπoρεί να κρύβει... ;)

 

Άντε... σήμερα είναι η μέρα περίεργη και βγαίνω off topic :p Make love, not flamessss ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη σέβομαι. Απαγορεύεται να διαφωνούμε δηλαδή; Ηρέμησε και μην αρπάζεσαι με το παραμικρό...

Δε μπορώ να καταλάβω που είδες το πρόβλημα. Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, τόση ώρα δε μιλάω ειδικά για σένα.

 

Δεν έχω πρόβλημα να έχεις διαφορετική άποψη..Αυτό που με πειράζει είναι να αμφισβητείς τον άλλον και να ειρωνεύεσαι...Και δεν μιλάω μόνο για μένα...:)

Link to comment
Share on other sites

Έλα έλα... ένας «έρωτας» γεννιέται ανάμεσα στον gkr41 και τη Stalitsa... Τόσο μίσος και ένταση, μόνο πάθος μπoρεί να κρύβει... ;)

 

 

Μη διαβάζω χαζομάρες....:mad: :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα να έχεις διαφορετική άποψη..Αυτό που με πειράζει είναι να αμφισβητείς τον άλλον και να ειρωνεύεσαι...Και δεν μιλάω μόνο για μένα...:)

Μα δε σε ειρωνεύτηκα :confused:

 

εεεεδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγαααάλος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ὁ φθόνος εἶναι πατέρας ὄχι τοῦ μίσους μόνο ἀλλά καί τοῦ φόνου, τόν ὁποῖο ἐπέφερε σ᾽ ἐμᾶς ἀναμιγνύοντάς τον μέ δόλο ὁ δολερός καί ἀληθινά μισάνθρωπος ὄφις.

The effort to understand the universe is one of the very few things that lifts human life a little above the level of farce, and gives it some of the grace of tragedy.

Steven Weinberg (1933 - )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/32eppforum.gif

Link to comment
Share on other sites

Ὁ φθόνος εἶναι πατέρας ὄχι τοῦ μίσους μόνο ἀλλά καί τοῦ φόνου, τόν ὁποῖο ἐπέφερε σ᾽ ἐμᾶς ἀναμιγνύοντάς τον μέ δόλο ὁ δολερός καί ἀληθινά μισάνθρωπος ὄφις.

 

Και για να ελαφρύνω την ατμόσφαιρα:

 

ζηλεύω, ζηλεύω

εσένα π’ αγαπάω

και λατρεύω, ζηλεύω

μου λείπεις και τα σπάω

και χορεύω, ζηλεύω

γιατί ακόμα θέλω να αγαπώ

 

ζηλεύω, ζηλεύω

εσένα π’ αγαπάω

και λατρεύω, ζηλεύω

μου λείπεις και τα σπάω

και χορεύω, ζηλεύω

γιατί κοντά σου έτσι μόνο ζω

The effort to understand the universe is one of the very few things that lifts human life a little above the level of farce, and gives it some of the grace of tragedy.

Steven Weinberg (1933 - )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/32eppforum.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να πω οτι δεν ζηλευω,και να μην θελω να κανω κατι τετοιο ειναι κατι που μου ερχεται απο μονο του.

αυτο που μου χει τυχει παντως σε ολες μου σχεδον τις σχεσεις μου ειναι να με ζηλευουν υπερβολικα,οχι επειδη ειμαι ομορφος,αλλα ουτε κι εγω δεν ξερω γιατι.που και που βεβαια καταντουσε εκνευρηστικο αλλα τι να κανουμε.εχει και τη φαση του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

H (παθολογική) ζήλεια έχει άμεση σχέση με την αυτοπεποίθηση του κάθε ατόμου. Αν νιώθεις σίγουρος για τον εαυτό σου, δεν φοβάσαι μήπως χάσεις τον άνθρωπό σου. Εννοείται ότι πρώτα έχει αποκτηθεί η εμπιστοσύνη του συντρόφου σου.

Σωστός, μα παααρα πολύ σωστός.;)

Οσο χαμηλότερη αυτοπεποίθηση έχεις, τόσο εντονότερα ζηλεύεις.

Αυτά για τα αλάτια και τα πιπέρια τάχα της σχέσης με τη ζήλεια, είναι απλά γελοιότητες. ΄Η λοιπον η αυτοπεποιθηση σου είναι, άστα να πάνε και η αυτοεκτιμηση σου μια απο τα ίδια, ή ο άλλος σού έχει δώσει δικαίωμα, άρα η αυτοπεποιθηση είναι μια χαρά αλλά η σχέση, είναι για τα μπάζα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ..Δεν είναι αποκλειστικά και μόνο θέμα αυτοπεποίθησης ΑΛΛΑ και εμπιστοσύνης στο ταίρι σου και τι άνθρωπος είναι...Και όπως πολύ σωστά μου είχε πεί ένα πολύαγαπημένο μου άτομο πόσες όμορφες κοπέλες ή άντρες έχουν φάει το κέρατο της ζωής τους?????
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ..Δεν είναι αποκλειστικά και μόνο θέμα αυτοπεποίθησης ΑΛΛΑ και εμπιστοσύνης στο ταίρι σου και τι άνθρωπος είναι...Και όπως πολύ σωστά μου είχε πεί ένα πολύαγαπημένο μου άτομο πόσες όμορφες κοπέλες ή άντρες έχουν φάει το κέρατο της ζωής τους?????

Βρε Σταλίτσα δεν είπα(με) ότι όποιος έχει αυτοπεποίθηση ΑΡΑ δε ζηλεύει ΑΡΑ δε τρώει κέρατο. Απλά με υψηλή αυτοπεποίθηση η ζήλεια είναι μικρότερη (δεν είναι παθολογική).

 

Το κέρατο δεν έχει καμιά σχέση ούτε με τη ζήλεια ούτε με την αυτοπεποίθηση. Αν είναι να «σου την κάνει» θα στην κάνει. Δε θα λογαριάσει τίποτα. Από κει βέβαια κρίνουμε και τον αντίστοιχο άνθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ..Δεν είναι αποκλειστικά και μόνο θέμα αυτοπεποίθησης ΑΛΛΑ και εμπιστοσύνης στο ταίρι σου και τι άνθρωπος είναι...Και όπως πολύ σωστά μου είχε πεί ένα πολύαγαπημένο μου άτομο πόσες όμορφες κοπέλες ή άντρες έχουν φάει το κέρατο της ζωής τους?????

Εν πρώτοις η αυτοπεποίθηση δεν εχει να κάνει σε τίποτα με την όμορφιά.;)

Μπορεί κάποιος να είναι τέρας ασχήμιας και να εχει μια εξαιρετικά έντονη αυτοπεποίθηση (και πολύ καλά κάνει) και αντίστοιχα μια κουκλάρα να πιστεύει πως δεν αξίζει μια (και πολύ κακά κάνει).

Κι έπειτα εδώ λέμε, για παθολογική ζήλεια. Οχι για τις ζηλίτσες τύπου νιαου-νιάου και "γιατιιιι την κοίταξεεες αυτήηηη? εεε??? να κι εγώ κάνω μουτρα!!!".

Μιλάμε για τη ζήλεια που σε κανει να υποφέρεις και που σου καθορίζει τη ζωή.

Τώρα, έγινα κατανοητή?

Link to comment
Share on other sites

Άκρως κατανοητοί και οι δύο....:O

Τί μπορεί να θεωρηθεί παθολογική ζήλεια????

Για παράδειγμα εγώ θεωρώ παθολογική ζήλεια...

1)Να μη σε αφήνει ο άλλος να ξεμυτίζεις απο το σπίτι.

2)Να χαζέυεις και ο άλλος να σου κάνει ολόκληρο σκηνικό ότι κοίταζες κάποιον...κλπ κλπ

 

Τώρα του τύπου "Γιατί την κοιτας αυτή ε??????" ή "Γιατί δεν σήκωνες το τηλ??Πού είσαι τί έκανες???"Πιστέυω ότι όλοι θα το έκαναν..ε???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα του τύπου "Γιατί την κοιτας αυτή ε??????" ή "Γιατί δεν σήκωνες το τηλ??Πού είσαι τί έκανες???"Πιστέυω ότι όλοι θα το έκαναν..ε???
guess what σταλίτσα... κ αυτά παθολογική ζήλεια είναι.
Link to comment
Share on other sites

Tώρα του τύπου "Γιατί την κοιτας αυτή ε??????" ή "Γιατί δεν σήκωνες το τηλ??Πού είσαι τί έκανες???"Πιστέυω ότι όλοι θα το έκαναν..ε???:confused:

 

Mπα....δεν θα το ελεγα...;)

Αντε να της ελεγα γιατι δεν το σηκωνε ενω χρτυπουσε ολη μερα και μου ειχε παει η καρδια στην κουλουρη ειχζε παιξει ηλεκτρονικα και εχιε ξαναγυρισει απο την αγωνια για το αν ειναι καλα.

"Που ησουν", "τι εκανες", "με ποιον ησουν και γιατι"...δεν νομιζω.:)

Προσωπικα μιλωντας παντα, μιας και για μεμενα η ζηλια ειναι δηλητηριο.

Τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο.

Βασικα στοιχει σε μια σχεση ειναι τα 2 "Ε".

Ε.Ε.(Οχι Ευρωππαικη Ενωση) αλλα επικοινωνια και εμπιστοσυνη.

Και η ζηλια υποδηλωνη την ελλειψη σιγουρα του 2ου αλλα και του πρωτου υπο προυποθεσεις.:)

Το οτι ενδιαφερεσαι για καποιον μπορεις να του το διεξεις με 100000 τροπους και οχι με την ζηλια.

Link to comment
Share on other sites

Άκρως κατανοητοί και οι δύο....:O

Τί μπορεί να θεωρηθεί παθολογική ζήλεια????

Για παράδειγμα εγώ θεωρώ παθολογική ζήλεια...

1)Να μη σε αφήνει ο άλλος να ξεμυτίζεις απο το σπίτι.

2)Να χαζέυεις και ο άλλος να σου κάνει ολόκληρο σκηνικό ότι κοίταζες κάποιον...κλπ κλπ

 

Τώρα του τύπου "Γιατί την κοιτας αυτή ε??????" ή "Γιατί δεν σήκωνες το τηλ??Πού είσαι τί έκανες???"Πιστέυω ότι όλοι θα το έκαναν..ε???:confused:

 

Τρομερά εκνευριστικό όταν γίνεται αυτό σε μια σχέση. :mad:

 

Έμμεση ζήλεια είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παθολογική ζήλεια Stalitsa είναι αυτή που (όπως είπα παραπάνω) σου καθορίζει τη ζωή και σε κάνει να υποφέρεις. Που σε σιγοτρώει και δε σ' αφήνει να χαρείς, που σε κάνει να υποψιάζεσαι σε μόνιμη βάση τον σύντροφο σου.

Τώρα, αυτά που αναφέρεις είναι απλές εκδηλώσεις που δεν έχουν και τόση σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά...Θα πάρετε τηλ το ταίρι σας και δεν θα το σηκώνει και δεν θα πείτε τίποτα????Δεν θα ανησυχήσετε??Δεν θα θέλετε να ξέρετε πού είναι και αν είναι καλά...????

Επίσης...Θα είστε μαζί και μπορεί να κοιτάξει μια άλλη/ον και δεν θα πείτε τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...