Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ φοβάμαι οτι είναι ακριβώς αυτό...υγρασία!! Ακριβώς πριν χαλάσει, καθάρισα την οθόνη με υγρό μαντηλάκι:fool: (αν και όχι για πρώτη φορά:X)!!

τέλοσπάντων να την αλλάξω δε με συμφέρει με την τιμή που έχει πλέον το κινητό:confused:.

Απλά προσοχή στους υπόλοιπους κατόχους μην πάθετε το ίδιο...:dash::O

Ευχαριστώ όσους απάντησαν!!

 

δυστυχως φιλε.εγω ειχα αναγκαστει αν την αλλαξω τοτε αφου το π910 το ειχα 6 μερες και κοστιζε 50+....ειδες οτι υπαρχουν και χειροτερα??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κούλο πρόβλημα με το M600. Μετά από 6-10 ώρες λειτουργίας χάνεται το GPRS σήμα!! και χρειάζεται restart ή flight mode on-off για να το ξαναβρεί. Τώρα φταίει η Cosmote φταίει το M600 θα σας γελάσω...:confused:

Κι εγω εχω Cosmote, κι εμενα μου χανεται το GPRS!

Να, τωρα που γραφω αυτο το μηνυμα, παλι δεν εχω!

 

Φιλε αμα βρεις λυση με το Internet μεσω BT πες μου και μενα που το παλευω 1 χρονο.

 

Πριν λιγες μερες το καταφερα!

Να'ναι καλα η μεταφραση απο το google. Αυτο το μηνυμα, το γραφω απο το κινητο.

Εχει λιγο μπελα η ρυθμιση αλλα αξιζει τον κοπο.

Δεν ξερω αν εχει δημοσιευθει καπου εδω, παντως λεω να κανω post καπου τις οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

 

η τελευταία έκδοση είναι η R9ea001; Το πρόβλημα με τα sms έχει λυθεί με την R9ea001;'Εχει βγεί νεότερη;

 

Ευχαριστώ.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εκανα update πριν κανα 6-8 μηνο απο οτι ειδα εχω περασμενη την R9F011...

Με τα ελληνικα το προβλημα λυθηκε αλλα πρεπει να γραφεις ολα κεφαλαια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχω στο Μ600 το wind plus αλλά πολλές σελίδες δεν μου τις ανοίγει ενω άλλες μου τις βγάζει με @#$%*&@%#$. Διορθώνεται αυτό; Τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ.

 

Τελικά η λύση ήταν το Opera mini, όπως διάβασα σε post εδω μέσα. Ευχαριστώ και sorry....;)

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ενω εγκαθιστώ κανονικά το slovoed, πρόγραμμα-λεξικό, δεν το βρίσκω πουθενά....! Δεν υπάρχει στη λίστα των προγραμμάτων όπου υπάρχουν και τα άλλα προγράμματα., δηλαδή στα εργαλεία. Γνωρίζει κάποιος που πρέπει να το ψάξω...; Η εγκατάσταση έγινε στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Ευχαριστώ.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ενω εγκαθιστώ κανονικά το slovoed, πρόγραμμα-λεξικό, δεν το βρίσκω πουθενά....! Δεν υπάρχει στη λίστα των προγραμμάτων όπου υπάρχουν και τα άλλα προγράμματα., δηλαδή στα εργαλεία. Γνωρίζει κάποιος που πρέπει να το ψάξω...; Η εγκατάσταση έγινε στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Ευχαριστώ.

 

το προγραμμα το εγκατεστησες μηπως εβαλες μονο το λεξικο και δεν μπορει να το δει.στην απεγκατασταση το βλεπεις?ψαξε και στο γραφειο ψαξε εκει που το ειχες βαλει την πρωτη φορα που το εγκαταστησες

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα το εγκατεστησες μηπως εβαλες μονο το λεξικο και δεν μπορει να το δει.στην απεγκατασταση το βλεπεις?ψαξε και στο γραφειο ψαξε εκει που το ειχες βαλει την πρωτη φορα που το εγκαταστησες

 

Είχες δίκιο than_007! Δεν είχα εγκαταστήσει το πρόγραμμα αλλά μόνο το λεξικό! Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση και βοήθεια.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα με το bluetooth. Πολλές φορές κολάει και για να το απενεργοποιήσω πρέπει να κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή. Ενω δηλαδή το ξετσεκάρω απο ενεργό αυτό παραμένει ενεργό... Επίσης δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία απο το pc στο κινητό. Ενω αναγνωρίζει τη συσκευή και δείχνει την μπάρα μεταφοράς, στο τέλος αναφέρει αποτυχία σύνδεσης... Το ίδιο συμβαίνει και στην επικοινωνία με άλλα κινητά. Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση αλλά έχω την τελευταία περασμένη!
Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πολύ φοβάμαι οτι είναι ακριβώς αυτό...υγρασία!! Ακριβώς πριν χαλάσει, καθάρισα την οθόνη με υγρό μαντηλάκι:fool: (αν και όχι για πρώτη φορά:X)!!

τέλοσπάντων να την αλλάξω δε με συμφέρει με την τιμή που έχει πλέον το κινητό:confused:.

Απλά προσοχή στους υπόλοιπους κατόχους μην πάθετε το ίδιο...:dash::O

Ευχαριστώ όσους απάντησαν!!

90eur μου χρέωσαν την αλλαγή οθόνης στο 9volto. Καθάρισα τις γωνίες με την ακίδα και ... προφανώς έβαλα παραπάνω πίεση από όσο έπρεπε. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

paides espase h screen tou m600 k den mporw na to balw na parw tis epafes m

ti kanw to bazw me to sony ericson pc suite alla tpt

yparxei kana programma g na blepw thn o8onh t kinitou m meso usb?

sto pc

 

*help plz

*sorry g to greek lish

*8elw tis epafes m :(

 

 

:!: Επισήμανση modetator :!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, [highlight]δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish»[/highlight]. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

paides espase h screen tou m600 k den mporw na to balw na parw tis epafes m

ti kanw to bazw me to sony ericson pc suite alla tpt

yparxei kana programma g na blepw thn o8onh t kinitou m meso usb?

sto pc

 

*help plz

*sorry g to greek lish

*8elw tis epafes m :(

Το κινητό δουλεύει δηλαδή; Το pc suite γιατί δεν στο αναγνωρίζει; Δοκίμασε και το MyPhoneExplorer.

Προγράμματα για να βλέπεις την οθόνη του κινητού στο pc υπάρχουν αλλά πρέπει να εγκαταστήσεις την

αντίστοιχη εφαρμογή στο κινητό και να πατήσεις connect ας το πούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Aντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το Μ600. Για να λάβω μηνύματα πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω. Για παράδειγμα αν μοθ στείλουν 10 sms σήμερα δε θα λάβω κανένα μέχρι να κλείσω και να ξανανοίξω το κινητό. Αν πάω σε flight mode και μετά σε λειτουργεία τηλεφώνου δεν έχει κάποιο αποτέλεσμα.. μόνο με το ανοιγόκλειμα της συσκευής έρχονται. Αυτό είναι αρκετά εκνευριστικό... ειδικά αφού η συσκευή κάνει κάτι αιώνες να ανοίξει. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ευχαριστώ για την απάντηση... αλλά μάλλον δε με βλέπω να κάνω format γιατί τα προγράμματα που έχω μέσα αμφιβάλλω αν θα τα ξαναβρώ και ειδικά τους κωδικούς τους κτλ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα παιδια!

Εχω ενα σοβαρο προβλημα.Μολις πηρα ενα m600i στα χερια μου κ προσπαθησα να το κανω αναβαθμιση με το SEUS.Ξεκινησε κανονικα την αναβαθμιση αλλα επεσε το ρευμα στο σπιτι ενω την εκανε κ τωρα το κινητο δεν ανοιγει.Η οθονη ειναι μαυρη κ αναβουν μονο τα λαμπακια του πληκτρολογιου.Το SEUS δεν το αναγνωριζει πλεον...Υπαρχει κατι που μπορω να κανω η πεθανε το κινητακι??

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας παιδιά,

 

Ξέρει κανείς το M600i τί ταχύτητες πιάνει στο δίκτυο της Cosmote για κατέβασμα δεδομένων; Δηλαδή ποιο προτόκολο υποστηρίζει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια ψαχνω κινητο για στρατο χωρις καμερα και σε αναζητησεις επεσα πανω σε αυτο. Λιγο που το εψαξα ειδα οτι εχει ενα μεγαλο + και ενα -. Δηλαδη εχει symbian που θα μου επιτρεψει να περασω αρκετα παιχνιδια για τις δυσκολες ωρες του στρατου αλλα δεν εχει ραδιοφωνο. Αυτο που ηθελα να μαθω ειναι:

1) το εχω βρει καπου στα 60 ευρω σε καλη κατασταση καλα ειναι;

2) απο οσο ειδα στο internet γινεται να γινει w950i και να εχω τις δυνατοτητες του walkman, μεσα σε αυτα θα εχω και ραδιο; Γιατι το w950 εχει.

3) απο συμβατοτητα το symbian πως παει; Παιρνει ολες τις εφαρμογες s60 των nokiaq

4) Απο ενα παλιο κινητο εχω μια καρτα m2 8gb, θα ειναι συμβατη με το m600;

5) Η μπαταρια ποσο σας κραταει; Επειδη λογικα η μεταχειρισμενη μπαταρια δεν θα αντεχει πολυ ποσο κοστιζει μια καινουρια;

 

Ευχαριστω και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!

Edited by snik
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay καινούριο έχει 70€, ίσως θα μπορούσε να είναι λίγο πιο φτηνό (δεν ξέρω). Ραδιόφωνο δεν έχει και εννοείται δεν μπορεί να μπει (μόνο μέσω internet μπορείς να ακούς ορισμένους σταθμούς). Η μετατροπή σε w950 μόνο σε φασαρία θα σε βάλει.. θα πρέπει να ψάξεις, να βρεις το κατάλληλο πειραγμένο firmware, να ρισκάρεις με τα flashαρίσματα κτλ Αντί για το walkman, μπορείς να κατεβάσεις κάποιον εναλλακτικό music player στο m600. Από εφαρμογές και παιχνίδια υποστηρίζει μόνο όσα είναι για UIQ3. Συνολικά οι εφαρμογές είναι περίπου 160 και τα παιχνίδια 170 (είτε free είτε 'ραγισμένα') και φυσικά τα java είναι άπειρα και συνεχίζουν ακόμα να βγαίνουν συμβατές, touchscreen ή μη, εκδόσεις για uiq3. Για την μπαταρία δεν ξέρω πόσο κρατάει αλλά λένε για 5 μέρες με λίγη χρήση. O κωδικός της είναι BST-33 (χρησιμοποιείται σε 10αδες μοντέλα της se) και γνήσια έχει περίπου 30€. 'Μαϊμού' βρίσκεις και με 3€ στο ebay ή και στο skroutz. Η κάρτα μνήμης θα λειτουργεί μια χαρά πιστεύω. Edited by verikets
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
παιζει να βρεθει το πακετο της Ελληνικης γλωσσας??? οσο και να ψαξα τιποτα :( θα του ημουν ευγνομων οποιος μου το βρει...
Link to comment
Share on other sites

παιζει να βρεθει το πακετο της Ελληνικης γλωσσας??? οσο και να ψαξα τιποτα :( θα του ημουν ευγνομων οποιος μου το βρει...

????????

που το θυμηθηκες?

πρεπει να το εχω σπιτι το πακετο αυτο!!!

θα το ψαξω σημερα και θα σου απαντησω το απογευμα!

τι μου θυμησες τωρα.....:)

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν το ανεβασεις ή μου το στειλεις θα σου ημουν ευγνωμων και εγω ! Με επιασε μια νοσταλγια γι αυτο το κινητο και ειπα να το κανω φορματ και να το χρησιμοποιησω σαν 2η συσκευη.

Αλλα χαθηκαν τα ελληνικα !

Επισης πια εχει σταματησει η υποστηριξη απο την σονυ και δεν υπαρχει καν σαν συσκευη στις υποστηριζομενες, οποτε οτι firmware εχω ειναι και το τελευταιο ! Ουτε καν μπορω να δω τιποτα ποια.

Επισης δεν μπορω να θυμηθω καμια χρησιμη εφαρμογη γι αυτο το κινητο.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...