Jump to content

[Help] Σφάλμα εγγραφής στο Nero 7


sxetikos_asxetos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθώς πάω να γράψω ένα iSO σε ένα άδειο δισκάκι (CD) μου βγάζει τα παρακάτω σφάλματα:

 

http://img488.imageshack.us/img488/133/nero5rg.png

 

Ξέρει κανείς τι φταίει? Οι υποψίες μου λένε το δισκάκι? Είναι TDK.

 

Υ.Γ. Πρώτα προσπάθησα να το γράψω στο Alcohol αλλά εκεί δεν βγάζει σφάλμα, freezάρει ολόκληρο το PC

 

Help γιατί είναι ένα SpongeBob παιχνιδάκι για τα ξαδερφάκια μου:p

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει πρόβλημα το drive σου γενικώς τότε πολύ φοβάμαι το iso αρχείο που έχεις είναι κατεστραμενο.δοκιμασε να κάνεις εγκατασταση το παιχνιδι απο το iso με το alcohol ή με daemon tools για να μην καις τζάμπα δισκάκια.Aν βγαλει προβλημα και στο ιnstall με τον τροπο που σου είπα τότε παπαλα το παιχνίδι shift+del το iso και γεια σας :(

Δοκιμασε και σε χαμηλότερη ταχύτητα εγγραφης .

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καθώς πάω να γράψω ένα iSO σε ένα άδειο δισκάκι (CD) μου βγάζει τα παρακάτω σφάλματα:

 

http://img488.imageshack.us/img488/133/nero5rg.png

 

Ξέρει κανείς τι φταίει? Οι υποψίες μου λένε το δισκάκι? Είναι TDK.

 

Υ.Γ. Πρώτα προσπάθησα να το γράψω στο Alcohol αλλά εκεί δεν βγάζει σφάλμα, freezάρει ολόκληρο το PC

 

Help γιατί είναι ένα SpongeBob παιχνιδάκι για τα ξαδερφάκια μου:p

 

Βαλε στο pc το Iso recorder , βρες το απο αυτο το link

http://www.petri.co.il/how_to_write_iso_files_to_cd.htm

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

exw kai egw to idio problhma to diskaki den ftaiei exw dokimasei kai me alla diskakia ta opoia se allo ypologisth graftikan kanonika.

egw antigrafw foto apo ton sklhro sto cd kai mou bgazei ta idia.

to mialo mou paei sto drive mallon exei provlima!!!!!!!

exw dokimasei na to kapsw kai me to programa ton xp, kai me to NTI CD & DVD MAKER 7 kai pali ta idia den grafete.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το πράγμα μου το κάνει με συγκεκριμένα δισκάκια και πλέον με σιγουριά σε οτιδήποτε πάω να γράψω...

 

Τι μπορεί να φταίει? Να δοκιμάσω να κάνω downgrade το firmware γιατί το είχα κάνει update πρόσφατα...

Link to comment
Share on other sites

kati allo pou prose3a se mena einai oti ta dvd ta grafei kanonka sto cd mou bgazei auto to problhma kai exw dokimasei kai me diafores markes apo cd kai se diafores taxythtes alla tipota.

ayrio 8a parw stin acer (laptop 5024) thl. na dw ti 8a mou pun kai autoi, eythxws exw egghish.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη ότι το Nero 7 έχει πολλά προβλήματα. Χρησιμοποιήστε την πιο πρόσφατη έκδοση του 6.6 καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

+1 από εμένα. Μια βδομάδα κράτησε το... τιμημένο και έφαγε σούτ. Ιδίως στα AudioCD είχε τρελά προβλήματα. Nero 6 και πάλι 6.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω, εσεις λέτε οτι φταιει το Nero 7????

εγω ειχα το Nero 6.6 και ειχα το ιδιο προβλημα.

οπως και με τα αλλα προγραμματα παλι δεν γραφει cd.

μου βγαζει το ιδιο μηνυμα!!!!!

στην αντι/πεια μου ειπαν για τουσ drivers εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση παλι το ιδιο προβλημα.:mad: :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω, εσεις λέτε οτι φταιει το Nero 7????
Δεν λέμε ότι απαραίτητα φταίει το Nero 7 για το πρόβλημα σου, λέμε ότι το συγκεκριμένο software έχει ταλαιπωρήσει με προβλήματα πολλούς χρήστες.
στην αντι/πεια μου ειπαν για τουσ drivers εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση παλι το ιδιο προβλημα.:mad: :mad:
Drivers για cdr/dvdr έχει το ίδιο το λειτουργικό. Αν η συσκευή δεν δουλεύει με αυτούς, άστο καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέμε ότι απαραίτητα φταίει το Nero 7 για το πρόβλημα σου, λέμε ότι το συγκεκριμένο software έχει ταλαιπωρήσει με προβλήματα πολλούς χρήστες.
Έτσι ακριβώς. Αν σου κάνει τα ίδια Ζάχο με το Nero 6, μάλλον κοντέυει να τα «φτύσει» το drive, αν δεν τα έχει φτύσει ήδη. Αν έχεις την ευχέρεια, δοκίμασε να βάλεις το drive σε άλλο υπολογιστή, μήπως κάτι τρέχει με την εγκατάσταση των Windows σου (γιατί όντως θέμα drivers δεν τίθεται, καθώς είναι ενσωματωμένοι στο λειτουργικό). Ή αν έχεις όρεξη βρες κανένα live CD με linux και δοκίμασε να γράψεις κάτι.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

το drive δεν μπορώ να το δοκιμάσω αλλού καθώτι laptop.

και μενα το μυαλό μου πηγε στο drive αλλα δεν μου καθετε καλα, γιατί τα dvd να τα γραφει κανονικά και τα cd οχι??!!!!!!!! δεν ειναι λιγο τρελό.

εκτός αυτού το laptop το εχω 3μήνες και απο cd δεν εχω γράψει και πολλά. (το πολυ 5 cd). οπότε ουτε ταλαιπωριμένο ειναι............

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παρεπιμπτόντως πάνω κάτι σε αυτό: Τα laser DVD και CD δεν έχουν διαφορετικό μήκος κύματος; Χρησιμοποιείται ο ίδιος μηχανισμός;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Pedia min palevete me to nero megaliteri moufa:protest: apo to 7 den iparxi. katevasa ke tin eksosi 7.0.1.4b ke pali ta idia.

dokimaste to Roxio easy media creator 8 poli kalitero ke stathero

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω απο τοτε που εβαλα το 7 ολο προβληματα ειμαι μια καλουσε το γραψιμο στο 33%,μια εβγαζε σφαλματα στο DVD, εγραφα εργα και μουσικη και κολουσαν και νομιζα οτι χαλασε το recorder ξαναεβαλα το 6 και ησυχασα.
Link to comment
Share on other sites

το drive δεν μπορώ να το δοκιμάσω αλλού καθώτι laptop.

και μενα το μυαλό μου πηγε στο drive αλλα δεν μου καθετε καλα, γιατί τα dvd να τα γραφει κανονικά και τα cd οχι??!!!!!!!! δεν ειναι λιγο τρελό.

εκτός αυτού το laptop το εχω 3μήνες και απο cd δεν εχω γράψει και πολλά. (το πολυ 5 cd). οπότε ουτε ταλαιπωριμένο ειναι............

Να ρωτήσω παρεπιμπτόντως πάνω κάτι σε αυτό: Τα laser DVD και CD δεν έχουν διαφορετικό μήκος κύματος; Χρησιμοποιείται ο ίδιος μηχανισμός;

γνωρίζει καποιος να απαντησει πάνω σε αυτά!!!!

 

υ.γ: μήπως πρεπει να ανοιχτει θεμα στο hardware γι'αυτο???:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

+1 από εμένα. Μια βδομάδα κράτησε το... τιμημένο και έφαγε σούτ. Ιδίως στα AudioCD είχε τρελά προβλήματα. Nero 6 και πάλι 6.

Εγώ με αυτή την έκδοση δεν μπορούσα να γράψω αρχεία video για να παίζουν σε όλα τα dvd. Έλεγε κάτι για plugins κ.λ.π. Αν υπάρχει λύση ώστε με το συγκεκριμένο να κάνω την δουλειά μου (δηλαδή να φτιάχνω dvd με μενού κ.λ.π. , όπως και στο Nero 7 με το πρόγραμμα NeroVision) ευχαρίστως να το δοκιμάσω!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...