Jump to content

Καθημερινές ελληνικές σειρές


Dem
 Κοινοποίηση

Ποια σειρά προτιμάτε;  

74 members have voted

  1. 1. Ποια σειρά προτιμάτε;

    • Βέρα στο δεξί
      51
    • Έρωτας
      14
    • Καλημέρα ζωή
      2
    • Απαγορευμένη Αγάπη
      1
    • Φιλοδοξίες
      0
    • Η λίμνη των στεναγμών
      6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι διαφορετικη σειρα απο οσες καθημερινες εχουμε δει!Σε εξωτερικους χωρους τα γυρισματα γνωστοι και καταξιωμενοι ηθοποιοι συντελουν το καστ και για αυτο εχει κλεψει τις εντυπωσεις και εκανε το Φωσκολο που ειχε το μονοπώλειο σε ελληνικες σαπουνοπερες να σταματησει τη Λαμψη!Καλο μας εκανε βεβαια γιατι ηταν απαραδεκτη σαν σειρα σε ολα!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Το κοινό που παρακολουθεί περισσότερο τη Βέρα είναι γυναίκες 15-45 ετών...

Den apoteleitai mono apo gynaikes to thleoptiko koino toy Bera sto Deksi.

Gia paradeigma eimai syxnos thletheaths ths seiras :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έβλεπα πέρσι.... ;)

Φέτος όμως βλέπω κάτι άλλο,αλλά δν νομίζω να έχει γίνει σαν τη Λάμψη.... :wacko:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει φωσκολιασει...καταρχην οι ρυθμοι της βερας στο δεξι ειναι ταχυτατοι,ενω στη λαμψη εβλεπες σε 439 επεισοδια το ιδιο πραγμα...με τη γνωστη τακτικη του φωσκολου ''πες μου τι εγινε'',''οχι,δε μπορω να σου πω'',''μα πες μου τι εγινε'',''οχι δε σου λεω''...επι μιση ωρα τετοιοι διαλογοι :p

οσον αφορα στη ρεαλιστικοτητα των σειρων,προς το παρον η βερα στο δεξι δεν εχει ξεπερασει τη λαμψη σε υπερβολη,με εξαιρεση το δηθεν θανατο του αγγελου...εκει και ο φωσκολος θα σηκωνε τα χερια ψηλα.. :O

Link to comment
Share on other sites

Den apoteleitai mono apo gynaikes to thleoptiko koino toy Bera sto Deksi.

Gia paradeigma eimai syxnos thletheaths ths seiras :rolleyes: .

Είπα "Το κοινό που παρακολουθεί περισσότερο τη Βέρα είναι γυναίκες 15-45 ετών..." Κι εγώ άλλωστε συχνός τηλεθεατής είμαι. :cool:

οσον αφορα στη ρεαλιστικοτητα των σειρων,προς το παρον η βερα στο δεξι δεν εχει ξεπερασει τη λαμψη σε υπερβολη,με εξαιρεση το δηθεν θανατο του αγγελου...εκει και ο φωσκολος θα σηκωνε τα χερια ψηλα..

Ναι σε αυτό έχεις κάποιο δίκιο αλλά τουλάχιστον το εξήγησαν καλά, δεν το άφησαν έτσι μετέωρο. Έδειξαν ακριβώς τι συνέβη και τελικά δεν πέθανε. Πάντως επί 2-3 μήνες πέρυσι μας έλεγαν και μας ξαναέλεγαν ότι θα γίνει η μεγάλη αποκάλυψη, ε τουλάχιστον έγινε μία ανατροπή αντάξια των προσδοκιών μας. Θα ήταν ξενέρα να μέναμε μόνο στο ποιος είναι ο πατέρας του Στράτου.

Link to comment
Share on other sites

το εξηγησαν αλλα και παλι τραβηγμενη απο τα μαλλια ηταν η εξηγηση...τωρα ειναι λογικο να εβαλε αλλο πτωμα στη θεση του?μα ειμαστε σοβαροι?και πως ηταν τοσο σιγουρος ο αγγελος οτι καποια θα τον πυροβολησει?νομιζω ολη αυτη η υποθεση ειναι ακυρη :!:
Link to comment
Share on other sites

BENETTON said:
το εξηγησαν αλλα και παλι τραβηγμενη απο τα μαλλια ηταν η εξηγηση...τωρα ειναι λογικο να εβαλε αλλο πτωμα στη θεση του?μα ειμαστε σοβαροι?και πως ηταν τοσο σιγουρος ο αγγελος οτι καποια θα τον πυροβολησει?νομιζω ολη αυτη η υποθεση ειναι ακυρη :!:

Nomizo pos o idios eixe topothethsei to pistoli sto domatio.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

 

Επεισόδιο 45o

Ο ΑΝΤΡΕΑΣ και η ΕΛΣΑ μαθαίνουν ότι η ΜΑΙΡΗ ευθύνεται για την φωτογραφία τους στα πρωτοσέλιδα. Ο ΣΤΡΑΤΟΣ προειδοποιεί την ΡΕΓΓΙΝΑ ότι θα της πάρει το παιδί μόλις γεννήσει. Ο ΘΕΟΦΙΛΟΣ μαθαίνει ότι θα αποφυλακιστεί ενώ η ΚΛΑΙΡΗ αποφασίζει να χωρίσει με τον ΑΓΓΕΛΟ. Την στιγμή που κάνουν για τελευταία φορά έρωτα του πιάνει ο ΑΡΗΣ.

Επεισόδιο 46o

Ο Aρης εγκαταλείπει την Κλαίρη, χωρίς να της δώσει κανένα περιθώριο για εξηγήσεις και την αφήνει σε πλήρη απόγνωση. Η Ρεγγίνα έχει μια περιπέτεια με την εγκυμοσύνη της κι ο γιατρός της συστήνει ακινησία. Ο Στράτος το μαθαίνει και την απειλεί σε περίπτωση που κάτι πάθει το παιδί..Η Έλσα με την Ρεγγίνα παρηγορούν την Κλαίρη που είναι διαλυμένη, ενώ η Δώρα αποφασίζει να κάνει μια καινούρια αρχή στη ζωή της, και επισκέπτονται με τον Στράτο τον γυναικολόγο της!

 

Επεισόδιο 47o

Ο Αντώνης είναι αποφασισμένος όταν βγει, να ψάξει ποιοι και γιατί τον έμπλεξαν με τους φόνους. Η Ράνια προσπαθεί να πείσει τον Στράτο να μη μιλήσει στον Αμιρά. Εκείνος την τρομοκρατεί περισσότερο. Η Μαίρη επισκέπτεται την Έλσα και της ζητάει να φύγει απ τη ζωή του Αντρέα. Ο Aρης μαζεύει τα πράγματά του και φεύγει οριστικά απ το σπίτι. Ο Αμιράς λέει στον Στράτο ότι αγόρασαν μετοχές από τις επιχειρήσεις του Aγγελου στην Αμερική. Τον έχουν πλέον στο χέρι. Ο Aγγελος το μαθαίνει και γίνεται έξαλλος. Ο Αντώνης βγαίνει με εγγύηση από τη φυλακή.

 

Επεισόδιο 48o

Ο Αντώνης βγαίνοντας απ’ τις φυλακές είναι ένας άλλος άνθρωπος. Σκοπός πια της ζωής του είναι να αποκαλύψει τους πραγματικούς ενόχους.. Ο Αμιράς περιέργος θα πάρει θέση υπέρ του δεσμού της Έλσας.. με την σύσταση να είναι πια πιο προσεκτική.. ενώ η Ράνια ζει μέσα στον τρόμο.. περιμένοντας την στιγμή που ο Στράτος θα τα αποκαλύψει όλα Η Κλαίρη βρίσκεται σε κατάρρευση και η Ρεγγίνα καταστρώνει ένα σχέδιο για να συναντηθεί με τον Aρη... μήπως και βρεθεί μια λύση.. Και ο Aγγελος θα φτάσει στο σημείο να εξομολογηθεί στον Στράτο τον έρωτά του γαι την Ρεγγίνα..

Επεισόδιο 49o

Ο Αντώνης αμέσως αρχίζει να ψάχνει για να ανακαλύψει ποιος τον έμπλεξε σ αυτή την ιστορία.. Ο Στράτος ξεκαθαρίζει στην Ρεγγίνα ότι μόλις γεννήσει θα της πάρει το παιδί.. Απ την άλλη οA’γγελος εξομολογείται τον έρωτά του για την Ρεγγίνα και ότι είναι διατεθειμένος να μεγαλώσει το παιδί της.. Η Ρεγγίνα θα πάει στο σπίτι του Στράτου και θα βρεθεί σε ακόμα χειρότερη θέση απ ότι είναι.

Επεισόδιο 50o

Η Δώρα μαθαίνει για τον δεσμό της Κλαίρης με τον Aγγελο και πέφτει απ΄τα σύννεφα. Η Κλαίρη κάνει μια προσπάθεια να μιλήσει με τον Aρη, αλλά αποβαίνει άκαρπη. Ο Αντώνης ψάχνει να βρει αυτούς που τον έμπλεξαν, κι ο Στράτος με την Ρεγγίνα ανταλλάσσουν πυρά. Η Ράνια απειλεί εμμέσως την Δώρα, κι ο όταν το μαθαίνει ο Στράτος, γίνεται θηρίο!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tον τελευταίο καιρό στη Βέρα στο Δεξί γίνεται το έλα να δεις, το σενάριο προχωράει πολύ γρήγορα, οι ηθοποιοί έχουν δέσει απόλυτα μεταξύ τους, γενικότερα εδώ και 2 εβδομάδες περίπου βλέπω σαφή βελτίωση της σειράς, η οποία μετά την εντυπωσιακή έναρξη του 2ου κύκλου είχε κάνει μία μικρή κοιλιά. Τα πράγματα όμως ξαναήρθαν στα γνωστά καλά επίπεδα, κάτι που φαίνεται και στην τηλεθέαση (τα οποία ούτως ή άλλως ήταν από πριν καλή).

 

Δευτέρα 28/11

 

ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ 28% (#6 στο ημερίσιο Top 10)

ΕΡΩΤΑΣ 23% (#10 στο Top 10)

Tρίτη 29/11

 

ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ 29,5% (#3 στο ημερήσιο Top 10)

ΕΡΩΤΑΣ 24,5 % (#7)

 

Tετάρη 30/11

 

ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ 31,7% ( στο Top 10!)

ΕΡΩΤΑΣ 22% (9ος στο Top 10...)

Link to comment
Share on other sites

είναι καλό που υπάρχει μια ροή, δεν το βαριέσαι και ούτε σκέφτεσαι " και να μην το δω κανα χρόνο...ε πάλι στην ίδια σκηνή θα είναι :w00t: " ( βλέπε λάμψη :p )
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω φανατικά βέρα στο δεξί αλλά απορώ με τη Ρεγγίνα καλά δεν φοβάται από τις απειλές του Στράτου πως θα της πάρει το μωρό της; Μόνο να μην το μάθει η Δώρα φοβάται;

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω φανατικά βέρα στο δεξί αλλά απορώ με τη Ρεγγίνα καλά δεν φοβάται από τις απειλές του Στράτου πως θα της πάρει το μωρό της; Μόνο να μην το μάθει η Δώρα φοβάται;

Gia na ths parei to moro,o Stratos,prepei na kinhthei dikastika enantion ths.

Isos h Reggina einai vevaih pos to dikasthrio tha thn dikaiosei sth sygkekrimenh ypothesh...

Link to comment
Share on other sites

Gia na ths parei to moro,o Stratos,prepei na kinhthei dikastika enantion ths.

Isos h Reggina einai vevaih pos to dikasthrio tha thn dikaiosei sth sygkekrimenh ypothesh...

Ο Στράτος δεν συνηθήζει να κινείται δικαστικά αλλά παράνομα (βλέπε τι έγινε με το μωρό της Έλσας) Βέβαια δεν νομίζω να ακολουθήσει την ίδια μέθοδο αλλά σίγουρα δεν θα το βάλει κάτω τόσο εύκολα.

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για το ποιός είναι ο δολοφόνος που φόρτωσε τους φόνους στον Αντώνη;

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eίδατε το χθεσινό επεισόδιο; Αποκαλύφθηκε ποιος έκανε τους φόνους... :w00t:

 

 

Η Ρανια ηταν τελικα πισω απο τους φονους...Τον Μελετοπουλο τον σκοτωσε με ενεση κι αφου πρωτα ειχε βαλει φωτια σ'εναν καδο για αντιπερισπασμο στους μπατσους...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την αίσθηση ότι ο Στράτος και η Ρεγγίνα να καταλήξουν μαζί και η Δώρα θα μείνει μπουκάλα; Πάντως μεταξύ μας μακάρι να γίνει έτσι.

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την αίσθηση ότι ο Στράτος και η Ρεγγίνα να καταλήξουν μαζί και η Δώρα θα μείνει μπουκάλα; Πάντως μεταξύ μας μακάρι να γίνει έτσι.
συμφωνώ και επαυξάνω :D αλλά πιστεύω πως και η δώρα θα τα ξαναβρεί με τον άντρα της :p
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα πάντως θα τα μάθει όλα και θα γίνει της ιερόδουλης... Είδατε χτες που παραλίγο να τους τσακώσει;:p Πάντως δεν ξέρω ποιος θα της το πει... Η Ρεγγίνα, ο Στράτος, ο Άγγελος ή θα καταλάβει ότι όλα αυτά (αν είδατε το σημερινό επεισόδιο) δεν είναι απλές συμπτώσεις; Μετά τις γιορτές έπεται χαμός.:D
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την αίσθηση ότι ο Στράτος και η Ρεγγίνα να καταλήξουν μαζί και η Δώρα θα μείνει μπουκάλα; Πάντως μεταξύ μας μακάρι να γίνει έτσι.
Σε όποιον αρέσουν οι αιφνιδιασμοί καλύτερα να μην το διαβάσει :p Εγώ θα βάλω και το spoilerακι βεβαίως βεβαίως.Λοιπόν τι θα λέγατε αν μαθαίνατε πως μέσα στο 2006

η Ρεγγίνα θα παντρευτεί τον Άγγελο;

:X

Link to comment
Share on other sites

Από ότι δίαβασα σε μια συνέντευξη της Έλενας Ακρίτα στο TV Έθνος θα έχουμε πολλές εξελίξεις στο επεισόδιο του ρεβεγιόν της Πρωτοχρονίας. Τώρα όσων αφορά τις εξελίξεις μου μας είπε η Valeria μέσω spoiler τι να πω, αρκετά κουφό αλλά σείριαλ είναι αυτό ποτέ δεν ξέρεις...:)

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι δίαβασα σε μια συνέντευξη της Έλενας Ακρίτα στο TV Έθνος θα έχουμε πολλές εξελίξεις στο επεισόδιο του ρεβεγιόν της Πρωτοχρονίας. Τώρα όσων αφορά τις εξελίξεις μου μας είπε η Valeria μέσω spoiler τι να πω, αρκετά κουφό αλλά σείριαλ είναι αυτό ποτέ δεν ξέρεις...:)
Έχεις δίκιο,έχω διαβάσει κι εγώ ότι θα γίνει ψιλοπανικός πχ

θα σπάσουν τα νερά της Ρεγγίνας

,όσον αφορά αυτό που είπα από πάνω,99,9% θα γίνει αφού το διάβασα σε εβδομαδιαίο περιοδικό που γράφει τις εξελίξεις της Βέρας και όσα έχει γράψει έχουν γίνει!Αφήνω την μηδαμινή πιθανότητα να πρόκειται για τυπογραφικό λάθος και να εννοούν τον αυτονόητο:p

Link to comment
Share on other sites

Στο επεισόδιο της Παρασκευής 30/12

Την Ρεγγίνα την πιάνουν οι πόνοι της γέννας και ο Στράτος την τρέχει στο νοσοκομείο.

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...