Jump to content

Eten G500 PPC PHONE+GPS!!!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δεν υπαρχουν ανταλακτικα!!!προσεχετε μη σας πεσει και σας κατω γιατι παει μετα.τη βαψαμε.και μολις χθες συνειδητοποίησα πως δεν εχει wi-fi.ασυρματη συνδεση δηλαδη.πολυ αρνητικο γιια καποιον που θελει να μπαινει συχνα στο ιντερνετ.πηγα στην κοσμοτε και ζητησα τις ρυθμισεις για το g500!μου τις εδωσαν, εκανα οτι επρεπε και τωρα συδεετε μεν μεσο gprs αλλα δεν ανοιγει καμια σελιδα στο ιντερνετ.μου λεει δεν ειναι δυνατη η ευρεση τις σελιδας.ελεγξτε το ονομα καιδοκιμαστε ξανα.αλλα τα γραφω ολα σωστα.ετσι πιστευω τουλαχιστον!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 644
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

exo provlima me to g 500 mou otan prospatho meso activesync na kano synxronismo.mou grafei apaiteitai prosohi den itan dinatos o entopismos pliroforion tou logariasmou sas.elegxte ta diapisteytiria tou exchange server.kodikos ipostirixis 85002009.den vrisko kapou na ton valo ayto to kodiko.ti na kano???eyxaristo gia ti voitheia sas...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..και μαλιστα που κανει εντυπωση πως δεν εχει αναφερθει κατι σχετικα.

Εγω εχω το mio 701 και ξερω οτι με την 150x sd που εχω ολα πανε καλα (καποτε εβαλα μια 20-40χ ..χαλια)

Ενας φιλος πηρε το G500+ (αληθεια γιατι δεν εχει ελληνικο μενου ?) και ψαχνει τι καρτα να βαλει ? Εσεις ποιες εχετε και αν ειστε ευχαριστημενοι

Το πλαισιο εχει 80x με 80€...πολλα αλλα και γρηγορη καρτα.

Καποια αλλη προταση σε ποιοτικη γρηγορη καρτα ? Το Destinator διψαει για γρηγορες καρτες.

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia kamia voitheia me to provlima pou anefera???trelenomai na min mporo na sygxroniso tis epafes... Θέμα: provlima me syghronismo

 

 

exo provlima me to g 500 mou otan prospatho meso activesync na kano synxronismo.mou grafei apaiteitai prosohi den itan dinatos o entopismos pliroforion tou logariasmou sas.elegxte ta diapisteytiria tou exchange server.kodikos ipostirixis 85002009.den vrisko kapou na ton valo ayto to kodiko.ti na kano???eyxaristo gia ti voitheia sas...

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα για την ελληνικη αναβαθμιση!

 

Εγραψα ενα mail στην ΕΤΕΝ και μου δωσανε το τηλεφωνο του υπευθυνου στο Πλαισιο στην Αθηνα. Μου ειπε οτι πηρε την ελληνικη ROM πριν 3 μερες και οτι απο την Τεταρτη θα βρισκεται σε καθε Πλαισιο για να την περασουμε. Επισης μου ζητησε τη διευθυνση μου για να μου τη στειλει σε ενα CD!!!! (αν το παρω θα την ανεβασω καπου να την παρετε)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όμως ατο Πλαίσιο ζητήσουν κανένα 30ντάρι γιά αναβάθμιση ? λέω μήπως. Πάνως αν κάποιος ενδιαφέρεται δίνω το δικό μου και πάω γιά Χ500.:D
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος dreamer24gr ανέβασε την Ελληνική rom για το g500+

http://rapidshare.com/files/3168622/EUU_ETEN_G500_plus_GRC_R22_103_0080.rar.html

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

τελικα παλι δεν κρατηθηκα και πηρα την αποφαση να πουλησω το G500 για χαρη του Χ500.

να ρωτησω κατι?τα προγραματα που εχω αγορασει για το g500 μπορω να τα βαλω στο Χ500 με το ιδιο serial number?,η πρπει να τα ξανααγορασω?

Link to comment
Share on other sites

paidia kamia voitheia gia to parapano provlima sygxronismou pou eho???esto kapoia idea..........

 

Για δοκίμασε tools->add server source. Εκεί αν έχεις ορίσει server, διάγραψε τον.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, το πρόβλημα είναι ότι δεν επισκευάζονται στην Ελλάδα ακόμα. Πάνε Γερμανία!!!!! Αυτό σημαίνει στην καλύτερη των περιπτώσεων είκοσι μέρες από ότι έμαθα.

παιδια δεν υπαρχουν ανταλακτικα!!!προσεχετε μη σας πεσει και σας κατω γιατι παει μετα.τη βαψαμε.και μολις χθες συνειδητοποίησα πως δεν εχει wi-fi.ασυρματη συνδεση δηλαδη.πολυ αρνητικο γιια καποιον που θελει να μπαινει συχνα στο ιντερνετ.πηγα στην κοσμοτε και ζητησα τις ρυθμισεις για το g500!μου τις εδωσαν, εκανα οτι επρεπε και τωρα συδεετε μεν μεσο gprs αλλα δεν ανοιγει καμια σελιδα στο ιντερνετ.μου λεει δεν ειναι δυνατη η ευρεση τις σελιδας.ελεγξτε το ονομα καιδοκιμαστε ξανα.αλλα τα γραφω ολα σωστα.ετσι πιστευω τουλαχιστον!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απαντώ εγώ στην ερώτησή μου και μετά από ψάξιμο ο λόγος που δεν κάνει συγχρονισμό μέσω bluetooth είναι οι built-in drivers των windows για το bluetooth.

 

Πέρασα τους τελευταίους drivers της Widcomm και όλα λύθηκαν!

Του έχω ανεβάσει εδώ για όποιον ενδιαφέρεται και είναι patched διότι αλλιώς θα ζητούσαν license.

Τους συνιστώ ανεπιφύλακτα. ;)

Φίλε Demon μπορείς να ξανανεβάσεις κάπου τους συγκεκριμένους drivers μήπως μπορέσω να λύσω κι εγώ κάποια προβλήματα συγχρονισμού μέσω Bluetooth;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χτες πηρα στα χερια μου την rom την καινουργια!Υπαρχουν καπου οδηγιες για το πως την βαζω, ή αν μπορει κάποιος να μου δώσει καποιες οδηγείες για το τι πρεπει να προσέξω κτλ. Ευχαριστώ πολύ.

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χτες πηρα στα χερια μου την rom την καινουργια!Υπαρχουν καπου οδηγιες για το πως την βαζω, ή αν μπορει κάποιος να μου δώσει καποιες οδηγείες για το τι πρεπει να προσέξω κτλ. Ευχαριστώ πολύ.

Αφαίρεσε SIM και SD, συχρόνισε και τρέξε το exe. Σου δίνει οδηγίες το πρόγραμα. Είναι απλό, μη το φοβάσαι.:)

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα και γω το ΕΤΕΝ G500+ στην εκδοση 80 προσπαθώντας ταυχτοχρονα να κανω το κολπακι για την αλλαγή γλώσσας σε αγγλικα. Δυστυχως απέτυχε. Δεν μπορεσα να ανταλλαξω το ελληνικο με το αγγλικο αρχειο γιατι ηταν κλειδωμενο και η εγκατασταση συνεχιστηκε κανονικα με τη ελληνικη ROM. Κριμα!
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα και γω το ΕΤΕΝ G500+ στην εκδοση 80 προσπαθώντας ταυχτοχρονα να κανω το κολπακι για την αλλαγή γλώσσας σε αγγλικα. Δυστυχως απέτυχε. Δεν μπορεσα να ανταλλαξω το ελληνικο με το αγγλικο αρχειο γιατι ηταν κλειδωμενο και η εγκατασταση συνεχιστηκε κανονικα με τη ελληνικη ROM. Κριμα!

Το κολπάκι δουλεύει μόνο αν έχεις Αγγλική ROM και θέλεις να το γυρίσεις σε άλλη γλώσσα. Δεν ξέρω όμως αν μετά μπορείς να το επαναφέρεις πάλι σε Αγγλικά.:(

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος dreamer24gr ανέβασε την Ελληνική rom για το g500+

http://rapidshare.com/files/3168622/EUU_ETEN_G500_plus_GRC_R22_103_0080.rar.html

 

Λοιπον βαζει ο φιλος μου τη rom upgrade ...και ... file is incompatible !!!!!

Τι εγινε τωρα ??? εχει το g500+

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το κολπάκι δουλεύει μόνο αν έχεις Αγγλική ROM και θέλεις να το γυρίσεις σε άλλη γλώσσα. Δεν ξέρω όμως αν μετά μπορείς να το επαναφέρεις πάλι σε Αγγλικά.:(

 

Αν δεις στο eten-users.net στο αντιστοιχο post, o τυπος που το δοκιμασε το εκανε απο ιταλικα σε αγγλικα. Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αγγλικη η ROM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...