Jump to content

AMD η INTEL


aijivl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι στιγμης AMD αλλα με βλεπω να αλλαζω....:) :) :) Κλασικα φυσικα Ανωτεροι αλλα oi intel ειναι πολυ ποιο σταθεροι
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι στιγμης AMD αλλα με βλεπω να αλλαζω....:) :) :) Κλασικα φυσικα Ανωτεροι αλλα oi intel ειναι πολυ ποιο σταθεροι

Μεχρι να βγουν οι core 2 :devil:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης AMD αλλα με βλεπω να αλλαζω....:) :) :) Κλασικα φυσικα Ανωτεροι αλλα oi intel ειναι πολυ ποιο σταθεροι

Γιατί το λες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα την απόφαση να αγοράσω τον πρώτο μου AMD δεν ξανά σκέφτηκα να επιστρέψω στην Intel.

 

+1 λοιπόν στους AMD κι από μένα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Paidia...min to psaxnetai...eimoun 100000% opados tis Intel...prin kanena mina pou piga na kanw sunthesi gia to neo mou pc...kai eipa ston upalilo thelw piraulo...me ebale AMD 64 DC 2200+ (4400+)...kai tou lew na min baloume PENTIUM?? kai me apantise... Den to suzitw...oi AMD einai oi kaluteroi gia Desktop...oxi omws gia Laptop...an thes omws ston bazw...kai telika emina me ton AMD...Palia ontws eixan problima...megalo...enas filos mou pou eixe AMD...ebgaze ta kapakia apo to CPU...anoige...tis portes gia na kanei reuma..gia na min kolaei!!!:lol: Egw...den exw kanena problima...AMD RULEZ...

 

PS: Enas gnwstos mou...me eipe pws kata ton Augousto tha antepitethei h Intel..me neous epeksergastes...gia na doume.,...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

PS: Enas gnwstos mou...me eipe pws kata ton Augousto tha antepitethei h Intel..me neous epeksergastes...gia na doume.,...

Απλά κάνε μια αναζήτηση στον google με τη λέξη conroe ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό;

 

 

εχω εναν στα amd 3000+ 64bit και intel 3.2ghz....Με τα ιδια χαρακτιριστικα πανω κατω ο καθε ενας....Παρατηρω οτι ποιο καλα ανταποκρινεται ο intel σε σχεση με τον amd σε πολλες εφαρμογες

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εχω εναν στα amd 3000+ 64bit και intel 3.2ghz....Με τα ιδια χαρακτιριστικα πανω κατω ο καθε ενας....Παρατηρω οτι ποιο καλα ανταποκρινεται ο intel σε σχεση με τον amd σε πολλες εφαρμογες

Φίλε μου σε αυτό εξαρτάται τι γενιάς επεξεργαστής είναι ο καθένας...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε αυτό εξαρτάται τι γενιάς επεξεργαστής είναι ο καθένας...

 

 

Τον amd τον εχω 1 χρονο περιπου και τον intel 4 μηνες...Γενικα αυτο που σου λεω το παρατηρω και σε αλλα pc με intell..Συμπεριφερονται καλυτερα σε εφαρμογες και το ποιο συμαντικο εχουν σταθεροτητα...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι λάθος να συγκίνεις διαφορετική γενιάς επεξεργαστές. Είναι σαν να μου συγκρίνεις έναν Athlon XP 3200+ Barton Core με έναν Athlon 64 3200+ Venice Core... Ή ακόμα χειρότερα έναν Athlon 1700+ Thoroughbred A με έναν Intel Pentium M 1,7GHz. Άμα συγκρίνεις ίδιας γενιάς επεξεργαστές μπορείς να δεις διαφορά.

 

Όσον αφορά την σταθερότητα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς... Έχεις συστήματα AMD που σου κολλάνε; Μπορεί να είναι άλλο το πρόβλημα και όχι ο επεξεργαστής. Εγώ έχω εδώ και 4 χρόνια AMD και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ή παράπονο! (Αν και με την καινούρια γενιά με βλέπω να πηγαίνω προς Intel μεριά...)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι λάθος να συγκίνεις διαφορετική γενιάς επεξεργαστές. Είναι σαν να μου συγκρίνεις έναν Athlon XP 3200+ Barton Core με έναν Athlon 64 3200+ Venice Core... Ή ακόμα χειρότερα έναν Athlon 1700+ Thoroughbred A με έναν Intel Pentium M 1,7GHz. Άμα συγκρίνεις ίδιας γενιάς επεξεργαστές μπορείς να δεις διαφορά.

 

Όσον αφορά την σταθερότητα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς... Έχεις συστήματα AMD που σου κολλάνε; Μπορεί να είναι άλλο το πρόβλημα και όχι ο επεξεργαστής. Εγώ έχω εδώ και 4 χρόνια AMD και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ή παράπονο! (Αν και με την καινούρια γενιά με βλέπω να πηγαίνω προς Intel μεριά...)

 

 

Και εγω πριν απο αυτον ειχα 2600+ για 3 χρονια...Ημουν υπερευχαριστιμενος..Αλλα επιμενω πως και εσυ θα καταλαβενεις....ΠΟιο πολυ στυαθεροτητα οι intel

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πριν απο αυτον ειχα 2600+ για 3 χρονια...Ημουν υπερευχαριστιμενος..Αλλα επιμενω πως και εσυ θα καταλαβενεις....ΠΟιο πολυ στυαθεροτητα οι intel

Φίλε μου σε αυτό δεν συμφωνώ. Εγώ λέω ότι η κάθε εταιρεία έχει βγάλει κατά καιρούς κορυφαίους επεξεργαστές (η AMD τους Barton, η Intel τους Northwood), και έτσι ο αγορστής ανάλογα την περίοδο επιλέγει τι θα αγοράσει. Παράδειγμα τώρα στην γενιά επεξεργαστών που αναμένουμε, τον πόλεμο φαίνεται να τον κερδίζει η intel...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος εκαψε κατι πραγματα στο pc και παμε για αγορες.Για overclocking Ιntel η AMD?

Εχω βρει εναν AMD και θελω να βαλω MSI board(τοσα χρονια δουλευω ετσι απροβληματιστα),αλλα το μονο που εχω βρει ειναι αυτο αλλα και μου φαινεται μουφιτσα...2 SATA θυρες μονο...Στειλτε καμια ιδεα as soon as possible γιατι θα παω σημερα για αγορα.:)

 

ΥΓ)Ειχε Intel το παιδι και του λεω να βαλει AMD εγω μιας και δεν εχω κανενα προβλημα τοσα χρονια

ΥΓ2)Ο αντιστοιχος Intel που σκεφτομαστε ειναι αυτος ο οποιος ειναι και δοκιμασμενη λυση μιας και τρεχει σε φιλο μας με MSI 945 board.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...