Jump to content

[Επίσημο] Motorola SLVR L7


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 446
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παλι δεν δουλευει το λινκ

Αν πατάς στο παραπάνω Link που είναι στο quote ,φυσικό είναι να μη δουλεύει...To νέο Link είναι αυτό...

http://b0mb3r21.googlepages.com/odhgosSLVRL7PCP2KToolsbyaqtivator.doc

 

Τέλος πάντων,ο aqtivator αρχικά το έγραψε για το Myphone.Θα το βρεις εδώ

 

Οδηγός: Σύνδεση SLVR L7 με Η/Υ μέσω P2KTools - aqtivator

Link to comment
Share on other sites

restart στο κινητο πως κανω?

Aπό το pc εννοείς;Τα p2k προγράμματα έχουν συνήθως ένα ''button'' που γράφει restart.

Link to comment
Share on other sites

To mdf einai kati san to ISO(image type diladi).Den prepei na to anoikseis alla na to grapseis se cd kai meta to egkathistas.Programma pou na ypostirizei sigoura mdf images einai to alcohol 120.

 

πως θα το γραψω σε cd? ειναι 721 μβ ενω το cd χωραει 700 μβ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου στείλει το vodafon skin - asap

έχω huge πρόβλημα με το debrug

αν πατήσω το κουμπί για να μπω στο μενού κολάει όλο το κινήτο και μετά από 1 λεπτό άλλες φορές σβίνει και άλλες πρέπει να βγάλω μπαταρία

 

thanks

 

--------

never mind

τα κατάφερα, πέταξα το firm της voda

http://www.danasoft.com/sig/loser36.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκτος του Motorola Phone Tools μπορώ να συγχρονίσω τις επαφες μου και το ημερολόγιο με Outlook 2003 και με άλλο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο τυχερός (?) κάτοχος του L7 από την Cosmote. Η οποία μεσα στην εξυπνάδα τής έχει απενεργοποιήσει (!) τις επιλογές για το USB στο Menu->Settings->Connectivity. Συγκεκριμένα, το Connectivity δεν υπάρχει καθόλου μέσα στα Settings! Καλό?

 

Καμιά ιδέα για το πως θα μπορέσω να ενεργοποιήσω το USB μια και όπως είναι τώρα τα πράματα δεν έχω ούτε USB charging ούτε file transfer ούτε modding ούτε...

 

Έχω βρεί τους διάφορους drivers για τα windows αλλά δεν δούλεύουν, πιστεύω επειδή το πρόβλημα βρίσκεται στο πανέμορφο, υπέροχο, λοβοτομημένο-από-την-Cosmote κινητό μου και όχι στο PC.

maybe you should try this

offset 83 - bit 7: USB Settings (1 on, 0 off)

and then edit the mma_ucp if the item its not there

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αλλα δεν ειναι αυτος? εισαι σιγουρος?

Όχι,δεν είμαι σίγουρος.Συνήθως έτσι είναι στα Moto.

Πρόσεξε μην το κάνεις πολλές φορές λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός ασφαλείας είναι συνήθως 6 μηδενικά.

Εναλλακτικά, με το P2K advanced Editor

Σύνδεσε το κινητό, πάτα connect in P2K mode. Μετά phone services, Passwords, read from phone και άλλαξέ τους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

piga na kano alagi sto fiirmware kai tin ora pou telione kopike to revma stin perioxi mou (i gkantemia me oli tin enia tis leksis). to kinito anavei .. vazo to pass , mporo naparo till na me paroun ,, to mono kakao einai oti den exei katholou skin :/ oti kano to kano epidi thimamai to meno apekso !

epidi den mporo na vro sto conectivity to usb conection na to giriso se fax-modem gia na ksanaperaso to firmeare , yparxei kapoios alos tropos na peraso firmware ...?

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο το τηλεφωνο πατα #,* και το power button ταυτόχρονα.Ετσι μπαινει σε ασφαλη λειτουργια και μπορεις να κανεις την αναβαθμιση.
Μη δείχνεις ποτέ αυτά που έχεις. Θα φανούν όσα σου λείπουν!
Link to comment
Share on other sites

Και μια γραμματοσειρα για το L7.Ειναι Georgia-πλαγια γραφη και ειναι περιπου οπως η εικονα

 

Οταν το περναγα μου εβγαλε fail αλλα μετα απο λιγο εκανε restar το κινητο και ειχε μπει η γραμματοσειρα κανονικα.

Την κατεβαζετε απο το http://rapidshare.com/files/3121889/R4513_G_08.B7.DAR_RB_Lang0031_reflash_MOTOX.rar

Μη δείχνεις ποτέ αυτά που έχεις. Θα φανούν όσα σου λείπουν!
Link to comment
Share on other sites

Και μια γραμματοσειρα για το L7.Ειναι Georgia-πλαγια γραφη και ειναι περιπου οπως η εικονα

 

Οταν το περναγα μου εβγαλε fail αλλα μετα απο λιγο εκανε restar το κινητο και ειχε μπει η γραμματοσειρα κανονικα.

Την κατεβαζετε απο το http://rapidshare.com/files/3121889/R4513_G_08.B7.DAR_RB_Lang0031_reflash_MOTOX.rar

Ωραία γραμματοσειρά! ;)

 

Στην εικόνα είναι η Technical όμως.

 

Αν θες,μπορείς με το πρόγραμμα Msnap να βγάλεις screenshot από το κινητό σου να δούμε ακριβώς πώς είναι. ;)

Link to comment
Share on other sites

οοοπςςς,καλα λες :O .Γι'αυτο αναρωτιομουν τι δεν παει καλα?Τελος,η φωτο ανεβηκε ξανα με το προγραμμα που μου ειπες.
Μη δείχνεις ποτέ αυτά που έχεις. Θα φανούν όσα σου λείπουν!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Είχα κατεβάσει πριν κανένα χρόνο το Motorola phone tools PC220. Είναι το ίδιο με αυτό που προτείνεται για το L7 ή πιο παλιό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αγορασα κ εγω το κινητακι (πολυ ομορφο).Πρωτη μερα του κανω αναβαθμιση με το (R4513_G_08.B7.

DAR_RB_PDS015_LP0039_DRM0101_JPJAVA

_G_08_L7_06_00_03R_SE5548AXXF510E_1FF_MOTOX).

Ολα καλα μεχρι εδω.

Την επομενη κατεωβαζω το (R4517_G_08.C4.25R_GSTROYBCIN01NA1A8.shx) απο το site ModMyMoto, προσπαθω να κανω την αναβαθμιση με το Rsd lite 2.4. και μου βγαζει faild στο τελος.Απο τοτε το κινητο δεν ανοιγει. Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω πριν το παω στην Motorola; Ευχαριστω πρπκαταβολικα.

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αγορασα κ εγω το κινητακι (πολυ ομορφο).Πρωτη μερα του κανω αναβαθμιση με το (R4513_G_08.B7.

DAR_RB_PDS015_LP0039_DRM0101_JPJAVA

_G_08_L7_06_00_03R_SE5548AXXF510E_1FF_MOTOX).

Ολα καλα μεχρι εδω.

Την επομενη κατεωβαζω το (R4517_G_08.C4.25R_GSTROYBCIN01NA1A8.shx) απο το site ModMyMoto, προσπαθω να κανω την αναβαθμιση με το Rsd lite 2.4. και μου βγαζει faild στο τελος.Απο τοτε το κινητο δεν ανοιγει. Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω πριν το παω στην Motorola; Ευχαριστω πρπκαταβολικα.

όπως βλέπεις,στην αρχη του πέρασες αρχείο που ξεκινάει από R4513 γι αυτό και πήγαν όλα καλά...Μετά έβαλες το R4517... :(

 

Προσπάθησε ενώ έχεις άνοιχτο το RSD Lite και συνδεδεμένο το κινητό με βγαλμένη την μπαταρία,να πατήσεις τα κουμπιά * και # και ΝΟ ενώ βάζεις την μπαταρία.Μήπως και το αναγνωρίσει το RSD Lite...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...