Jump to content

[Επίσημο] Motorola SLVR L7


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 446
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

eisai sigoyros oti den iparxi alli lisi gia na vgeni i karta mnimis??oxi kati idietero.exis vri kanena wraio 8ema gia to slvr??mono to techno einai ligo kalo.ta alla asta..

:!:

 

Re paidia i karta bgainei poly eykola. apla tin sproxnis mesa kai ayti petagetai exo.

Link to comment
Share on other sites

re paidia ti ginetai me tin anafora sta minimata?? yparxei kapoios tropos na yparxei monima xwris na tin ry8mizw ka8e fora poy 8elw na steilw mnm???

Μόνιμη αναφορά δεν υπάρχει στα motorola, δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά! Λοιπόν, έχω μια απορία...Ανάμεσα από ένα σύνολο με MonsterPacks,πώς μπορώ να καταλάβω πιό είναι το πιο καινούριο?Για παράδειγμα,από τα MonsterPacks του motox:

 

R4513_G_08.B7.DAR_RB_PDS015_LP0039_DRM0101_JPJAVA_ G_08_L7_06_00_03R_SE4639AB1F110C_1FF.sbf

 

R4513_G_08.B7.DCR_RB_PDS015_LP002E_DRM0101_JPJAVA_ G_08_L7_06_00_01R_SE5743AXXU1118_1FF.sbf

 

R4513_G_08.B7.DAR_RB_PDS015_LP0039_DRM0101_JPJAVA_ G_08_L7_06_00_03R_SE5548AXXF510E_1FF.sbf

Unlocked

 

R4513_G_08.B7.DAR_RB_PDS015_LP0039_DRM0101_JPJAVA_ G_08_L7_06_00_03R_SE5548AXXF510E_1FF_MOTOX.shx

Unlocked

 

πιό είναι το πιό πρόσφατο? Πώς μπορώ δηλαδή,διαβάζοντας το όνομα του Monsterpack να καταλαβάνω πιό έχει το πιό πρόσφατο flash και flex? Κι επίσης, τι διαφορά έχει η κατάληξη .shx από την .sbf?

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

Kalispera :) egina kai ego katoxos tou l7 prin merikes meres!!pistos stin motorola synexizo metapo 2 xronia me syskeves autis tis eterias!:!: !:!: !

 

Na rotiso kati ti einai i efermogi "safe" kai pos xrisomopoieitai mou zitaei ena kodiko....:O

Mporo na kleidono arxeia me auti??:ninja:

 

Euxaristo!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες,πήρε ένας φίλος το l7 απο tim με δώρο bluetooth handsfree και φορτιστή αυτοκινήτου.το θέμα και ερώτημα είναι το εξής : πριν ειχε ενα κ700 ερικσον,περναει μέσω bluetooth ήχους και βίντεο αλλά όταν πάει να περάσει φωτογραφίες κολλάει και δεν μπορεί να τις περάσει στο l7!με άλλο έρικσον τα ίδια.ενώ με το δικό μου νοκια 6600 του πέρναγα άνετα φώτος..ειναι πρόβλημα συμβατότητας μεταξύ έρικσον και μότο??και αν ναί γιατί μπορεί να περάσει ήχους και βίντεο και όχι φώτος?περίεργο δεν είναι?υπάρχει λύση?μήπως να το πάει σέρβις?? :rolleyes:
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί φίλε να έχει πρόβλημα. Εγώ είχα ένα Sharp GX15, πριν πάρω το L7. Φωτογραφίες δεν μπορούσα να στείλω. Και από τις επαφές μου, μπορούσα να στείλω μόνο αυτές που δεν είχαν φωτογραφία. Έτσι τα έστειλα όλα στης αδερφής μου του K750i και μετά από εκεί στο L7.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ένα μικρό προβληματάκι...

 

Όταν γράφω SMS με Ελληνικό iTap στο SLVR μου, το κάθε μύνημα είναι 70 χαρακτήρων και όχι 160 χαρακτήρων. Δηλαδή, αν θέλω να στείλω SMS με παραπάνω από 70 χαρακτήρες, πρέπει να στείλω πάνω από ένα μηνύματα και αυτό με ψιλοχαλάει. Υπάρχει κάποιος τρόπος με seem edit ή κάπως αλλιώς ώστε να γράφω μηνήματα 160 χαρακτήρων το ένα?

 

Ευχαριστώ!

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΕΝΙΕ ...

 

Απο τα στοιχεία που παραθέτεις βλέπω ότι έχεις άλλη έκδοση λογισμικού από εμένα... είναι πιο καινούργιο? Αν ναι δώσε ΄ςνα λινκ να το κατεβάσω !!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΕΝΙΕ ...

 

Απο τα στοιχεία που παραθέτεις βλέπω ότι έχεις άλλη έκδοση λογισμικού από εμένα... είναι πιο καινούργιο? Αν ναι δώσε ΄ςνα λινκ να το κατεβάσω !!!

 

 

Ρε συ agstamy,την ίδια απορία έχω εκφράσει κι εγώ λίγο πιο πάνω,πώς δηλαδή ξεχωρίζεις από το όνομα του λογισμικού πιο είναι πιο καινούριο.Επομένως,δεν ξέρω αν είναι πιο καινούριο από το δικό σου...

 

Σχετικά με το μέγεθος των SMS που ρωτάω,μπορεί να με βοηθήσει κανείς?

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το iTAP χρησιμοποιεί γραμματοσειρά unicode, στην οποία οι ελληνικοί χαρακτήρες κωδικοποιούνται σαν σύμβολα και "πιάνουν" τριπλάσιο σχεδόν χώρο. Με seem editing κάτι μπορεί να γίνει αλλά θέλει πολλή προσοχή.

Ψάξε στο thread του V3. Εγώ εκεί είχα βρει πως γίνεται και το εφάρμοσα σε Ε398. Για το L7 όμως δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να πετύχει.

Περίμενε μήπως απαντήσει κάποιος σχετικότερος με το θέμα και ρωτα και στο V3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ agstamy,την ίδια απορία έχω εκφράσει κι εγώ λίγο πιο πάνω,πώς δηλαδή ξεχωρίζεις από το όνομα του λογισμικού πιο είναι πιο καινούριο.Επομένως,δεν ξέρω αν είναι πιο καινούριο από το δικό σου...

Σου εχω απαντησει σε αυτο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1361865#post1361865

Link to comment
Share on other sites

Sorry...δεν το είχα δει, ευχαριστώ!

 

Αλλά και πάλι,δεν σε πιάνω ακριβώς: το Α είναι μικρότερο από το C στον δεκαεξαδικό κώδικα,δεν είναι μετά από αυτό:

 

(Α)hex = (10)dec

©hex = (12)dec

 

άρα και το DCR πρέπει να είναι πιο καινούριο από το DAR,ε?

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατεχω τελειως το θεμα αλλα πχ στις εκδοσεις sw του RAZR το 40.9AR βγηκε μετα απο το 40.9CR!

 

Αλλα οπως ειπα,δεν το κατεχω το θεμα οποτε θα επαιρνες ακριβεστερη απαντηση αν ρωτουσες στο MotoX.Αλλα κατι με τη hex list παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Από το Hands free ο ήχος δεν ακούγεται καθαρά. Θέλω να πω ότι ακούγεται χωρίς πρίμα. Γιατί έτσι; Μήπως υπάρχει καμιά ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το iTAP χρησιμοποιεί γραμματοσειρά unicode, στην οποία οι ελληνικοί χαρακτήρες κωδικοποιούνται σαν σύμβολα και "πιάνουν" τριπλάσιο σχεδόν χώρο. Με seem editing κάτι μπορεί να γίνει αλλά θέλει πολλή προσοχή.

Ψάξε στο thread του V3. Εγώ εκεί είχα βρει πως γίνεται και το εφάρμοσα σε Ε398. Για το L7 όμως δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να πετύχει.

Περίμενε μήπως απαντήσει κάποιος σχετικότερος με το θέμα και ρωτα και στο V3.

 

Βασικά και χωρίς iTap να γράψω μήνυμα, πάλι το ίδιο γίνεται...άρα δεν παίζει ρόλο το iTap αλλά οι ελληνικοί χαρακτήρες. Εξ'άλλου, έχω αναφέρει ότι πριν κάνω reflash δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Με το καινούριο λογισμικό μου προέκυψε! Ίσως αξίζει να αναφέρω και κάτι άλλο εδώ: πρόσεξα ότι πρίν μου εμφανιστεί το πρόβλημα, όταν έγραφα ένα μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες με πεζά γράμματα τότε αυτό στελνόταν με κεφαλαία. Είτε δηλαδή το έστελνα με πεζά είτε με κεφαλαία στελνόταν με κεφαλαία. Τώρα αν το γράψω με πεζά,το στέλνει με πεζά.

 

Να ψάξω στο thread του V3???? Δεν νομίζω ότι είναι και η πιο εύκολη λύση γιατί έχει πάνω από 100 σελίδες! Από πού να αρχίσω και πού να τελειώσω? Εσύ τι ακριβώς έκανες με το Ε398? Δεν μπορείς να με βοηθήσεις λιγάκι?

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και χωρίς iTap να γράψω μήνυμα, πάλι το ίδιο γίνεται...άρα δεν παίζει ρόλο το iTap αλλά οι ελληνικοί χαρακτήρες. Εξ'άλλου, έχω αναφέρει ότι πριν κάνω reflash δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Με το καινούριο λογισμικό μου προέκυψε! Ίσως αξίζει να αναφέρω και κάτι άλλο εδώ: πρόσεξα ότι πρίν μου εμφανιστεί το πρόβλημα, όταν έγραφα ένα μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες με πεζά γράμματα τότε αυτό στελνόταν με κεφαλαία. Είτε δηλαδή το έστελνα με πεζά είτε με κεφαλαία στελνόταν με κεφαλαία. Τώρα αν το γράψω με πεζά,το στέλνει με πεζά.

 

Να ψάξω στο thread του V3???? Δεν νομίζω ότι είναι και η πιο εύκολη λύση γιατί έχει πάνω από 100 σελίδες! Από πού να αρχίσω και πού να τελειώσω? Εσύ τι ακριβώς έκανες με το Ε398? Δεν μπορείς να με βοηθήσεις λιγάκι?

Να υποθέσω ότι το reflash το έκανες μόνος σου και όχι σε service της Motorola.

Λοιπόν με το 398 δεν ξέρω ακριβώς τι έκανα, υποθέτω ότι φόρτωσα το ίδιο λογισμικό με διαφορετικές ρυθμίσεις.

Για τις γραμματοσειρές, τώρα, υπάρχουν για τα κινητά δύο βασικές. Κάπου μέσα στο forum υπάρχουν λεπτομέρειες από περισσότερο σχετικούς.

Τα ελληνικά υποστηρίζονται από την πρώτη μόνο σε κεφαλαία γράμματα και σου δίνει 160 χαρακτήρες. Γι' αυτό και σου μετέτρεπε τα μικρά σε κεφαλαία.

Στη δεύτερη περίπτωση (unicode) υποστηρίζονται και μικρά με τόνους και σημεία στίξης όπως, τόνοι κτλ, αλλά τα ελληνικά αναγνωρίζονται ως σύμβολα και γι' αυτό καταλαμβάνουν τριπλάσιο χώρο. Και έχεις μόνο 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Το seem editing εγίνεται ως εξής

SEEM 0032_0001 offset 3F -bit 4

 

Είναι το bit που ορίζει το SMS Unicode: 1 on, 0 off

Δηλαδή ξετικάρεις το bit 4.

Στο 398 λειτούργησε για το L7 δεν ξέρω.

Ότι κάνεις κάνε το με πολλή προσοχή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή επιτυχία!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τα iTunes ακολούθησες ακριβώς τις οδηγίες και τον flashguide που έχει στο http://www.themotoguide.com/index.php?PID=ab36344d8f&PGID=iuNtvuSPOc ? Μετά την εγκατάσταση με το MotoMidMan πρέπει να σιγουρευτείς ότι αν διπλοκλικάρεις τα iTunes στο MotoMidMan πρέπει να είναι τσεκαρισμένο μόνο το κουτάκι που γράφει corelet και μόνο αυτό. Αφού κάνεις restart, όσων αφορά τις συντομεύσεις, δεν έχει σχέση ποιές θα είναι. Δηλαδή σε μένα η συντόμευση 5 ήταν Games & Apps. Αφού κάνεις τις συντομεύσεις να σιγουρευτείς ότι αυτές έχουν δημιουργηθεί έτσι όπως επιθυμείς. Στο κινητό πάνε Menu->Tools->Shortcuts και τσέκαρε. Αν είναι όλα όπως πρέπει, κάνε upload το αλλαγμένο seem και μετά από restart θα πρέπει να δουλεύει.

 

Βασικά συμβουλή μου είναι να απεγκαταστήσεις την εγκατάσταση που έκανες και δεν δουλεύει και να ξανακάνεις την εγκατάσταση ακολουθώντας βήμα προς βήμα τις οδηγίες του flashguide της σελίδας που έδωσα παραπάνω. Με μένα δούλεψε.

 

Καλή επιτυχία και περιμένω να μου πείς τι έγινε!

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

Gia sas paidia. Ime xronia xristis SE alla skeftomai na paro to L7. 1)EXI iTunes? 2)Kapoia simantiki diafora ton motorola apo SE? 3)Iste ikanopiimenoi genika? afta, efrxaristo poli.:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...