Jump to content

Series 40 (240x320 pixels) Εφαρμογές, Παιχνίδια, Θέματα


rostropol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιο παιχνιδακι και το θελω κ ιεγω, οσο για το συνδεσμο με τα εικονιδια προτιμοτερο θα ηταν παιδια να ποσταρουμε θεματα ολοκληρωμενα για το κινητο γιατι δυστυχως στο aivanet υπαρχουν ελαχιστα...

Ολοκληρωμένα θέματα είναι και στα links αλλά πολλά είναι επίσης στο:

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Καλά το aivanet ακόμα υπάρχει:confused: :confused: ,πλάκα κάνω-κάποτε το θεωρούσα πηγή για όλους εμάς τους διψασμένους ανεξάντλητη-αλλά κάτι έγινε,κάποιοι περιορισμοί κάτι από'δω κι'από 'κει.......τέλος είπα στο aivanet.

θέματα επίσης για να ξεψαχνίσετε περί τις 53 σελίδες ξένου forum με διάφορα links κλπ. εδώ:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

;) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 876
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου. Δυστυχως ισχυει οτι στο aivanet εχει περιοριστει αρκετα και δεν υπαρχει πλουτος οπως παλιοτερα....
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχει βρει κανείς File Explorer..

 

Υπάρχει ο Moby.. αλλα suckz!

 

Μήπως έχει βρεθεί τρόπος να απενεργοποιούμε τον ήχο απο την κάμερα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/18112166/WhiteCondensation.nth.html

 

Ενα θέμα απλό,λευκό που εφτιαξα με εικονίδια κινούμενα ala vodafone σε γκρι απόχρωση:) :) ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera eimai kainourgia sto xoro ton nokia pira to 6288 kai thelo na mou peite pos mporo na peraso themes sto kinito , xreiazetai kapoio porgramma i oxi?

Στείλτα μέσω Bluetooth και επιλέγοντας στην Εκθεση το εικονίδιο του ληφθέντος θέματος εγκαθίσταται αυτόματα,κατόπιν το μετακινείς σε φάκελο της επιλογής σου(Εσωτερική μνήμη ή Κάρτα μνήμης);)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ομως, αν βγαλεις την καρτα χανεται το θεμα και πρεπει να το περασεις ξανα

Αν το έχεις αποθηκευμένο κατευθείαν στη μνήμη του κινητού (εκεί δηλ. που πρέπει τα θεματα να αποθηκεύονται) δεν θα χαθεί με κανένα τρόπο..;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για την αγορα του 6300 η του 6233 ξερει καποιος αν θα μπορω να βλεπω αρχεια word ,excel, pdf στα κινητά αυτά.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για την αγορα του 6300 η του 6233 ξερει καποιος αν θα μπορω να βλεπω αρχεια word ,excel, pdf στα κινητά αυτά.

ευχαριστώ.

Όχι φίλε μου, κανένα από τα δύο δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο. Σε Nokia μόνο στα Symbian θα βρεις κάτι τέτοιο. Μεταξύ μας, καλύτερη επιλογή είναι μακράν το 6233. :secret:

 

Αν θέλεις λεπτομέρειες, θα σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου!

Θα μπορούσε να μας πει κανείς εάν και από πού, θα μπορούσαμε να κατεβάσουμε free κανένα Αγγλοελληνικό και Ελληνοαγγλικό λεξικό (2 σε 1 και εννοείται 320χ240) ?????

 

Γειά σας φίλοι μου!

Θα μπορούσε να μας πει κανείς εάν και από πού, θα μπορούσαμε να κατεβάσουμε free κανένα Αγγλοελληνικό και Ελληνοαγγλικό λεξικό (2 σε 1 και εννοείται 320χ240) ?????

 

Γιάτί κάτι ανάλογο είδα στο ρώσικο site (από το οποίο κατεβαζετε παιχνίδια και θέματα)στις προηγούμενες σελίδες.....Και μάλιστα είναι πακέτο,δηλαδή English-Russian&Russian-English!!!

Κάτι ανάλογο για Έλληνες υπάρχει ???

 

Ευχαριστώ.......

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, κανένα από τα δύο δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο. Σε Nokia μόνο στα Symbian θα βρεις κάτι τέτοιο. Μεταξύ μας, καλύτερη επιλογή είναι μακράν το 6233. :secret:

 

Αν θέλεις λεπτομέρειες, θα σου πω :)

se eyxaristw gia tin apantisi.mou les se nokia ,i alli epilogi einai windows mobile?

asfalws to 6233 fainetai pio plires alla kai to design toy6300 einai thelktiko kai an diasfalizei kali antoxi kai aytonomia (opws kai timi )tha einai kali epilogi...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα Nokia 6270 με το γνωστο λειτουργικο S40. Εχω προσβαση στο ιντερνετ μεσω του κινητου, αλλα αντιμετωπίζω το εξής προβλημα: Οταν προσπαθω να χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή Java που απαιτεί προσβαση στο ιντερνετ, οπως για παραδειγμα το MSN Messenger και άλλα παρομοια προγράμματα, δεν μπαινουν. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι θέμα ρυθμίσεων, αλλα δεν μπορώ να βρώ ποιά ακριβώς ρυθμιση φταιει. Ενα συνηθισμένο μήνυμα λάθους που μου δίνει ειναι: Login Error: write και επισης login error: connection-problem write.

Γνωρίζει κανεις τίποτα επι του θέματος?

Πριν απο ενάμισι μήνα φίλος μου είχε εγκαταστήσει μια "σπασμένη" έκδοση του OPERA MINI που είναι εφαρμογή java, και αυτή δουλεύει κανονικά. Ο ίδιος φίλος μου είχε πει ότι οι κοινές εκδοσεις του Opera Mini δεν δουλεύουν σε S40 και τελικά βρήκαμε μια ρωσικη "σπαμένη". Ισχύει? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα Nokia 6270 με το γνωστο λειτουργικο S40. Εχω προσβαση στο ιντερνετ μεσω του κινητου, αλλα αντιμετωπίζω το εξής προβλημα: Οταν προσπαθω να χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή Java που απαιτεί προσβαση στο ιντερνετ, οπως για παραδειγμα το MSN Messenger και άλλα παρομοια προγράμματα, δεν μπαινουν. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι θέμα ρυθμίσεων, αλλα δεν μπορώ να βρώ ποιά ακριβώς ρυθμιση φταιει. Ενα συνηθισμένο μήνυμα λάθους που μου δίνει ειναι: Login Error: write και επισης login error: connection-problem write.

Γνωρίζει κανεις τίποτα επι του θέματος?

Πριν απο ενάμισι μήνα φίλος μου είχε εγκαταστήσει μια "σπασμένη" έκδοση του OPERA MINI που είναι εφαρμογή java, και αυτή δουλεύει κανονικά. Ο ίδιος φίλος μου είχε πει ότι οι κοινές εκδοσεις του Opera Mini δεν δουλεύουν σε S40 και τελικά βρήκαμε μια ρωσικη "σπαμένη". Ισχύει? Ευχαριστώ

Σπασμένη δε χρειάζεται ειδικά στον Opera Mini διότι προσφέρεται δωρεάν και μέσω web αλλά και μέσω wap,οπότε δεν τίθεται θέμα ως προς τις ρυθμίσεις που δεν δουλεύουν,έχε υπόψη σου ότι αυτές οι εφαρμογές χρησιμοποιούν web gateways των δικτύων κινητής με ανάλογες ρυθμίσεις και χρεώσεις(βλ.δίκτυο σου και προσφερόμενες ρυθμίσεις για κατέβασμα μέσω web ως μήνυμα διαμόρφωσης στο κινητό σου με επiλογές Internet)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Συμπληρωνοντας το χτεσινο μηνυμα θελω να προσθεσω οτι εχω ιντερνετ μεσω TIM PLUS. Τις ρυθμισεις μου τις εχει περασει ένας φιλος στο κινητο και επισης μου περασε και τον Opera Mini τον οποιο και ρυθμισε να δουλευει. Στο ιδιο τηλεφωνο κατεβασα και αλλες εφαρμογες Java που θελουν ιντερνετ, αλλα δε συνδεονται. Τι ρυθμισεις χρειάζονται;

 

Θέμα 2ο: Χτες πήρα ένα πιο καινουριο S40 τηλέφωνο το Nokia 6288. Εβαλα τις ρυθμισεις για ιντερνετ μονος μου και δουλευει κανονικα. Κατέβασα και την πιο προσφατη έκδοση του opera mini αλλα δεν συνδεεται. Αντιμετωπίζω δηλαδή το ιδιο προβλημα με το άλλο τηλέφωνο, δεν μπορουν να μπουν ιντερνετ οι εφαρμογες java. Η απαντηση και για τα δυο προβληματα πρεπει μαλλον να ειναι κοινή, αφου προκειται για ιδιο τυπο εφαρμογων (java που θέλουν προσβαση στο ιντερνετ).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Συμπληρωνοντας το χτεσινο μηνυμα θελω να προσθεσω οτι εχω ιντερνετ μεσω TIM PLUS. Τις ρυθμισεις μου τις εχει περασει ένας φιλος στο κινητο και επισης μου περασε και τον Opera Mini τον οποιο και ρυθμισε να δουλευει. Στο ιδιο τηλεφωνο κατεβασα και αλλες εφαρμογες Java που θελουν ιντερνετ, αλλα δε συνδεονται. Τι ρυθμισεις χρειάζονται;

 

Θέμα 2ο: Χτες πήρα ένα πιο καινουριο S40 τηλέφωνο το Nokia 6288. Εβαλα τις ρυθμισεις για ιντερνετ μονος μου και δουλευει κανονικα. Κατέβασα και την πιο προσφατη έκδοση του opera mini αλλα δεν συνδεεται. Αντιμετωπίζω δηλαδή το ιδιο προβλημα με το άλλο τηλέφωνο, δεν μπορουν να μπουν ιντερνετ οι εφαρμογες java. Η απαντηση και για τα δυο προβληματα πρεπει μαλλον να ειναι κοινή, αφου προκειται για ιδιο τυπο εφαρμογων (java που θέλουν προσβαση στο ιντερνετ).

 

Βασικά πρέπει να χρησιμοποιούν ως apn το gint.b-online.gr,στις ρυθμίσεις>Διαμόρφωση>Προεπ. σε όλες τις εφαρμογές>εκει πατάς Ενεργοποίηση και να είναι το ΤΙΜ WEB η προεπιλεγμένη διαμόρφωση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως αυτό το ΑΡΝ δεν ειναι για το επεριοριστο ιντερνετ μεσω ΤΙΜ Plus. Συνηθως μπαινει το gwap.b-online.gr και στον ενσωματωμενο browser δουλευει κανονικα, μονο οι εφαργογες JAVA δεν μπαινουν ιντερνετ. Ειμαι σιγουρος πως προκειται απλα για ρυθμιση του κινητου και οτι για ρυθμιση σε σχεση με τη συνδεση ιντερνετ (ΑΡΝ και ΙΡ). Το θέμα ειναι οτι δεν ξερω ποια ειναι αυτή η ρυθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως αυτό το ΑΡΝ δεν ειναι για το επεριοριστο ιντερνετ μεσω ΤΙΜ Plus. Συνηθως μπαινει το gwap.b-online.gr και στον ενσωματωμενο browser δουλευει κανονικα, μονο οι εφαργογες JAVA δεν μπαινουν ιντερνετ. Ειμαι σιγουρος πως προκειται απλα για ρυθμιση του κινητου και οτι για ρυθμιση σε σχεση με τη συνδεση ιντερνετ (ΑΡΝ και ΙΡ). Το θέμα ειναι οτι δεν ξερω ποια ειναι αυτή η ρυθμιση.

 

Και όμως δυστυχώς αυτό είναι, η ειδοποιός διαφορά των apn gwap.b-online.gr και gint.b-online .gr,το γνωρίζω διότι και εγώ ΤΙΜ έχω και S40(7390) χρησιμοποιώ,δοκιμασμένα πράγματα;) ,αν θες Opera Mini το πληρώνεις με την ογκοχρέωση ή διαλέγεις 10 MB κάπου 15 € κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως, ειναι αναληθες. Διαβασε πιο ροσεκτικα αυτα που γραφω. στο 6270 εχω opera mini v1.2 με ΑΡΝ το gwap.b-online.gr και δουλευει κανονικα. Βεβαια ειπα οτι ειναι μια ρωσικη πατεντα για να μπαινει στο ιντερνετ. Το θέμα ειναι πως αφου μπαινει μια java εφαρμογη, θα πρεπει να μπαινουν και οι άλλες. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ. Ειναι θέμα ρυθμισεων προσβασης για τις JAVA, αλλα δεν ξέρω πως να τις κανω.
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως, ειναι αναληθες. Διαβασε πιο ροσεκτικα αυτα που γραφω. στο 6270 εχω opera mini v1.2 με ΑΡΝ το gwap.b-online.gr και δουλευει κανονικα. Βεβαια ειπα οτι ειναι μια ρωσικη πατεντα για να μπαινει στο ιντερνετ. Το θέμα ειναι πως αφου μπαινει μια java εφαρμογη, θα πρεπει να μπαινουν και οι άλλες. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ. Ειναι θέμα ρυθμισεων προσβασης για τις JAVA, αλλα δεν ξέρω πως να τις κανω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884

 

Εδώ υπάρχει σχετικό θέμα με τον Opera και κατ'επέκταση εφαρμογές java που κάνουν χρήση Internet ειδικά μέσω TIMPlus.Εκ πείρας και μέσα από μια πρόχειρη ανάγνωση πριν καιρό όταν επίσης αγόρασα το 6288 με επιδότηση από ΤΙΜ με την προσφορά των 100 ευρώ δώρεαν ΤΙΜ PLUS κλπ. είδα ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο,ούτως ή άλλως εμπεριείχε 10 MB δωρεάν χρήση για Internet με το gint.b-online.gr οπότε για τρείς μήνες λύθηκε το ζήτημα.Περισσότερα λοιπόν στο σχετικό θέμα διότι ήδη είμαστε σχετικά off topic.

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε πραγματι σχετικα εκτος θεματος, αν και το opera mini ειναι και αυτο μια εφαρμογη java. Αλλωστε εχω δυο τηλεφωνα με το ιδιο λειτουργικο συστημα S40 και στο ενα, με την ειδικη εκδοση του opera mini μπαινω, ενω στο αλλο, που ειπα να τεσταρω την τρεχουσα εκδοση, δεν μπαινω. Και περα απο το opera, τι γινεται με τις υπολοιπες εφαρμογες που θελουν ιντερνετ? Δε γινεται ολος ο κοσμος να μπορει να τις χρησιμοποιήσει, εκτος απο τους χρηστες S40. Ή απλα δεν ξέρουμε, ή ειμαστε βλακες που επιλεγουμε αυτές τις συσκευές. Εγώ πιστεύω το πρώτο. Δε μπορεί μια μεγάλη εταιρία σαν τη ΝΟΚΙΑ να βγάζει συνεχώς νέα μοντέλα με αυτό το λειτουργικό, με ελειψεις όπως οι Java internet εφαρμογές. Προτείνω λοιπόν να αφήσουμε τους μεταξύ μας ασχετους διαξιφισμούς και να αφήσουμε τον λόγο σε κάποιον που ξέρει περισσότερα. Είμαι σίγουρος πως εδώ μέσα υπάρχουν γνώστες, απλά είναι θέμα χρόνου να ανακαλύψουν το θεματάκι μας.
Link to comment
Share on other sites

ειμαστε πραγματι σχετικα εκτος θεματος, αν και το opera mini ειναι και αυτο μια εφαρμογη java. Αλλωστε εχω δυο τηλεφωνα με το ιδιο λειτουργικο συστημα S40 και στο ενα, με την ειδικη εκδοση του opera mini μπαινω, ενω στο αλλο, που ειπα να τεσταρω την τρεχουσα εκδοση, δεν μπαινω. Και περα απο το opera, τι γινεται με τις υπολοιπες εφαρμογες που θελουν ιντερνετ? Δε γινεται ολος ο κοσμος να μπορει να τις χρησιμοποιήσει, εκτος απο τους χρηστες S40. Ή απλα δεν ξέρουμε, ή ειμαστε βλακες που επιλεγουμε αυτές τις συσκευές. Εγώ πιστεύω το πρώτο. Δε μπορεί μια μεγάλη εταιρία σαν τη ΝΟΚΙΑ να βγάζει συνεχώς νέα μοντέλα με αυτό το λειτουργικό, με ελειψεις όπως οι Java internet εφαρμογές. Προτείνω λοιπόν να αφήσουμε τους μεταξύ μας ασχετους διαξιφισμούς και να αφήσουμε τον λόγο σε κάποιον που ξέρει περισσότερα. Είμαι σίγουρος πως εδώ μέσα υπάρχουν γνώστες, απλά είναι θέμα χρόνου να ανακαλύψουν το θεματάκι μας.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου!!!

Και εγώ κατέβασα προσφάτως μια εφαρμογή για S40 και συγκεκριμένα το Wayfinder Earth-που είναι κάτι σαν το Google Earth,αλλά για κινητά-και αφού το εγκατέστησα στο 6233 που έχω δεν μου το ξεκινούσε γιατί ήθελε σύνδεση με το Internet......

Αν θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι να κάνω?

Ευχαριστώ......

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...