Jump to content

Series 40 (240x320 pixels) Εφαρμογές, Παιχνίδια, Θέματα


rostropol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαστε πραγματι σχετικα εκτος θεματος, αν και το opera mini ειναι και αυτο μια εφαρμογη java. Αλλωστε εχω δυο τηλεφωνα με το ιδιο λειτουργικο συστημα S40 και στο ενα, με την ειδικη εκδοση του opera mini μπαινω, ενω στο αλλο, που ειπα να τεσταρω την τρεχουσα εκδοση, δεν μπαινω. Και περα απο το opera, τι γινεται με τις υπολοιπες εφαρμογες που θελουν ιντερνετ? Δε γινεται ολος ο κοσμος να μπορει να τις χρησιμοποιήσει, εκτος απο τους χρηστες S40. Ή απλα δεν ξέρουμε, ή ειμαστε βλακες που επιλεγουμε αυτές τις συσκευές. Εγώ πιστεύω το πρώτο. Δε μπορεί μια μεγάλη εταιρία σαν τη ΝΟΚΙΑ να βγάζει συνεχώς νέα μοντέλα με αυτό το λειτουργικό, με ελειψεις όπως οι Java internet εφαρμογές. Προτείνω λοιπόν να αφήσουμε τους μεταξύ μας ασχετους διαξιφισμούς και να αφήσουμε τον λόγο σε κάποιον που ξέρει περισσότερα. Είμαι σίγουρος πως εδώ μέσα υπάρχουν γνώστες, απλά είναι θέμα χρόνου να ανακαλύψουν το θεματάκι μας.

 

 

Καλά εσύ με ποιόν είχες διαξιφισμό σχετικά με το θέμα αυτό:confused: :confused: ,τα πράγματα είναι ξεκάθαρα ,opera mini 3.0 κατά την εγκατάσταση τεστάρει την συνδρομή δεδομένων στο κινητό για Internet access,βλέπει ότι δεν έχεις συνδρομή με το gint.b-online.gr και πάπαλα,στα SE κινητά όμως επειδή χρησιμοποιούν ενδεχομένως άλλη κωδικοποίηση ή τα εσωτερικά μόντεμ των συσκευών είναι ρυθμισμένα για μετατροπή/ρύθμιση δεδομένων WAP Gateway σε Internet δουλεύει.Γνώστες υπάρχουν εδώ μέσα πολλοί αλλά είναι θέμα δικτύου και παραμέτρων συσκευής καθαρά,τίποτα πέραν αυτού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 876
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΥΤΟ http:// http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884&page=17 το ποστ μου στο τελος της σελιδας δεν το εχει δει κανεις???

Σωστό λινκ για απευθείας στο ποστ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1731949#post1731949 ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ χρησιμα τα links που μας δωσατε, αλλα νομιζω πως παλι δεν καταληξαμε στο ζητουμενο. Το προβλημα δεν ειναι η προσβαση του Opera Mini, αλλα η προσβαση των αλλων εφαρμογων java στο ιντερνετ. Για να γινω πιο συγκεκριμενος και ξεκαθαρος, μπειτε και κατεβαστε απο το GETJAR οποιαδηποτε εφαρμογη που χρειαζεται ιντερνετ, οπως καποιο MSN Client. Εδω ειναι τα περιεργα. Πως το κανεις να συνδεθει? Αν δεν βάλω το Opera mini 3.1 στο κινητο μου, μικρο το κακο, την κάνω τη δουλειά μου και με τη ρωσικη εκδοση 1.2, ομως με τις υπολοιπες εφαρμογες τι γινεται? Παντως το σχολιο με το link πολυ καιρια και χρησιμα και σίγουρα θα πρεπει να σας ευχαριστήσω. Απλα η αρχική μου ερώτηση ήταν για όλες τις άλλες εφαρμογές εκτος του Opera Mini.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το link για το Opera Mini δεν ισχυει πια. Υπαρχει κάποιο εναλλακτικό? Επισης θα ήταν αρκετα χρήσιμο να ξέρουμε και την εκδοση που αναζητούμε γιατί έψαξα στο google και δεν βρήκα τη σωστή εκδοση.

 

"Mε τα τρεχοντα Series 40 η Nokia δινει προσβαση στις εφαρμογες java μονο μεσω gint! Γι'αυτο ειναι τοσο network-friendly και (μαζι με αλλους λογους) εχει το 35% της παγκοσμιας αγορας! "

 

ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΚΑΤΣΑΜΕ ΤΗ ΒΑΡΚΑ! Αυτό ειναι αλητεία!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει αναφερθεί, αλλά ξέρεις κανείς πως γίνεται το fscaller (δηλ. να φαίνεται η φωτογραφία του καλούντος σε ολόκληρη την οθόνη) για το 6270?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει αναφερθεί, αλλά ξέρεις κανείς πως γίνεται το fscaller (δηλ. να φαίνεται η φωτογραφία του καλούντος σε ολόκληρη την οθόνη) για το 6270?

Η εφαρμογή που αναφέρεσαι είναι μόνο για smartphones και δυστυχώς το 6270 δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

ego patnso an katalava katalava kala kai ti lete me to dokimastiko opera apo to site mpeno kanonika mesaaa...

logika den psaxnete afto gia na eiani toso periploko etsi?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα συζηταμε για τις Java εφαρμογες και την προσβαση τους στο ιντερνετ. Το Opera ειναι μια απο αυτές, αλλα στα κινητά με λειτουργικό S40 δεν δουλευει η κανονική εκδοση 3.1 που κυκλοφορει γενικα και υπάρχει μονο μια "πειραγμενη" απο κάποιο Ρώσσο που μπαινει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αλλα τα λινκ που εχετε δωσει για θεματα για Νοκια 6280 δεν ανοιγουν?Μηπως εχετε να προτεινετε κατι?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αλλα τα λινκ που εχετε δωσει για θεματα για Νοκια 6280 δεν ανοιγουν?Μηπως εχετε να προτεινετε κατι?

Σε ποιά links αναφέρεσαι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

re paidia ayto epsaxna pou sas eixa rotisei prin kana 2 mines an 8imate kanenas einai tromero kai anneonete sxedona ka8imerina .....

thanksssssssssssss dimchris

Δηλαδή; :blink: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; :blink: :worry:

 

Μάλλον για το site που ανέφερε ο dimchris πριν λίγα ποστς, αναφέρεται ο φίλος μας.:)

Link to comment
Share on other sites

an koitakseis tis proigoumenes sizitiseis kapou anafero oti exasa ta bookmarks tou mozila kai mesa itan kai mia gamati dief8insi me kinita pou anaenotan sixna e afti pou pare8ese o filos einai :)
Link to comment
Share on other sites

Προγραμμα για κελδιωμα φακελλων νομιζωο τι υπαρχει στο φορουμ του http://www.aivanet.com
Link to comment
Share on other sites

hi ατομα.μολις πηρα το 6131 της αδερφης μου.καλο!Αλλα απο s40 δεν ξερω τιποτα!!enω ekeino to 6600 το ειχα ξεσκισει.Τι apps μου προτ να βαλω??κανενα καλο game??α που θα τα βρω??Thnx guys!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

hi ατομα.μολις πηρα το 6131 της αδερφης μου.καλο!Αλλα απο s40 δεν ξερω τιποτα!!enω ekeino to 6600 το ειχα ξεσκισει.Τι apps μου προτ να βαλω??κανενα καλο game??α που θα τα βρω??Thnx guys!!!!!!!!

Απαιτούμενη τροποποίηση/επαναδιατύπωση/ανασύνταξη του μηνύματος σου για το ενδεχόμενο να σου απαντήσει κάποιος,δεν είμαστε εξωγήινοι,ούτε άτομα,ούτε........:mad: :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα μια εμπνευση σήμερα να ψάξω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για s40 για αρχεία βίντεο mpg και avi. Εγώ άκρη μέχρι τώρα δεν έβγαλα,αλλά ψάχνω από wap από το κινητό. Έχει κανένας κάτι υπόψην του; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το Imttoo converter που κανει για τα περισσοτερα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα καποια παιχνιδια και ειναι ζιπαρισμενα.Τα εχω βαλει σε ενα φακελο στο 7390 ετσι πως ειναι αλλα δεν τα υποστηριζει.Τι πρεπει να κανω? Αν τα ξεζιπαρω δε ξερω ποιο αρχειο ειναι αυτο που πρεπει να μπει στο κινητο απο ολα που υπαρχουν μεσα σε ενα ζιπαρισμενο παιχνιδι.Το κινητο μου ειναι το 7390.Ευχαριστω προκαταβολικα.. :D

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα καποια παιχνιδια και ειναι ζιπαρισμενα.Τα εχω βαλει σε ενα φακελο στο 7390 ετσι πως ειναι αλλα δεν τα υποστηριζει.Τι πρεπει να κανω? Αν τα ξεζιπαρω δε ξερω ποιο αρχειο ειναι αυτο που πρεπει να μπει στο κινητο απο ολα που υπαρχουν μεσα σε ενα ζιπαρισμενο παιχνιδι.Το κινητο μου ειναι το 7390.Ευχαριστω προκαταβολικα.. :D

 

ζιπ ξεζίπ,τα παιχνίδια είναι κατάληξης .jar,αυτά θα στείλεις στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...