Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα νομιζω οτι το καλωδιο δεδομενων παιδια υπαρχει στην συσκευασια ετσι δεν ειναι ? Μην χρειαστει να αγορασουμε κι αλλο.

OXIIIIIIIIIIIIIIIIII:(

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Καλα νομιζω οτι το καλωδιο δεδομενων παιδια υπαρχει στην συσκευασια ετσι δεν ειναι ? Μην χρειαστει να αγορασουμε κι αλλο.

 

Δυστυχώς θα χρειαστεί να ξοδέψεις τουλάχιστον αλλά 20 ευρώ αν θέλεις να έχεις καλώδιο σύνδεσης. Εναλλακτικά πάρε ένα card reader.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

 

 

Δυστυχώς θα χρειαστεί να ξοδέψεις τουλάχιστον αλλά 20 ευρώ αν θέλεις να έχεις καλώδιο σύνδεσης. Εναλλακτικά πάρε ένα card reader.

 

Το περίεργο είναι ότι όσα αρχεία βάζω εγώ στην κάρτα με τον card reader, όταν πάω να τα ανοίξω με το τηλέφωνο μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "το αρχείο δεν υποστηρίζεται", ακόμα και για jpg!!! Βλέπει μόνο ότι βάλω μέσω της σουϊτας :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Κρατά γερά το Νόκια 6233 όταν πέφτει; Το Νόκια 6125 μου, μου έπεσε παραπάνω απο 10 φορές αλλά ευτυχώς ΑΚΟΜΑ δεν έπαθε τίποτε. Όταν πέφτει χαμέ θα 'χει εσωτερικό πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 5 μέρες ειμαι κατοχος του 6234... και προς το παρον ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!!Ειδικα με τη μπαταρία του ακουαω πανω απο 5 ωρες καθε μερα ραδιο και όμως δεν καταλαβαινει τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Κρατά γερά το Νόκια 6233 όταν πέφτει; Το Νόκια 6125 μου, μου έπεσε παραπάνω απο 10 φορές αλλά ευτυχώς ΑΚΟΜΑ δεν έπαθε τίποτε. Όταν πέφτει χαμέ θα 'χει εσωτερικό πρόβλημα;

 

Εξαρταται απο την πτωση..

 

Άσε που μπορεί να σου πέσει 100 φορές, να φάει χοντρό χτύπημα και με μια απειροελάχιστη πτώση να σου μείνει στο χέρι. (μιλάω γενικά, όχι μόνο για το 6233) Όλα αυτά είναι απρόβλεπτα, οπότε...προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

οι καρτες της Trascent Μini SD ειναι συμβατες με το κινητο αξίζει να δωσεις λεφτα για μια απο αυτες?

 

Ναι, αλλά υπάρχουν άλλες στη μισή ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ τιμή. Εγώ πήρα SanDisk 1G από το SuperMarkt και τέσσερεις εβδομάδες τώρα λειτουργεί άψογα (και γρήγορα).

 

Ναι, αλλά υπάρχουν άλλες στη μισή ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ τιμή. Εγώ πήρα SanDisk 1G από το SuperMarkt και τέσσερεις εβδομάδες τώρα λειτουργεί άψογα (και γρήγορα).

 

Συγνώμη, από το Media Markt ήθελα να πω :lol:

Link to comment
Share on other sites

οι καρτες της Trascent Μini SD ειναι συμβατες με το κινητο αξίζει να δωσεις λεφτα για μια απο αυτες?

 

Αν εννοείς microSD ναι, γιατί το 6233 είναι συμβατό με κάρτες microSD και όχι miniSD. Προσοχή λοιπόν στον τύπο της κάρτας :)

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ αίτηση και το περιμένω το κινητό! Στην τιμ μου είπαν πως.. δεν βγαίνει σε ασημί :confused: :wacko: (Καλύτερα, γιατί το μαύρο ήθελα, αλλα... πόσο τρόμπες; με τίποτα δεν άκουγε ο πωλητής)

 

Έχει κανείς δοκιμάσει να βάλει κάποιο navigator σε αυτό το κινητό; Αν ναι ποιό; Δούλεψε καλά; Εμπειρίες; Χωρίς gps λειτούργησε; (όχι βέβαια σαν navigator αλλα σαν χάρτης απλός)

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis pos mporo na kano egrafh onomatos gia na pragmatopoio meta fonhtikh klhsh sto 6233?

 

Gia thn ora kanei profora ton epafon enas aglofonos typas kai otan kano fonhtikh klhsh pernei oti nane.

 

pos kano dikes moy egrafes gia fonhtikh klhsh?

Link to comment
Share on other sites

Δέχετε microSD 1GB; Επίσης, η μπαταρία πόσο διαρκεί εάν κάνεις αυτά τα πράγματα

κανά 10λέπτο bluetooth

45-60 λεπτά ομιλίας

Κανά 15λέπτο να ακούς mp3

Και σχετικά μια πλοήγηση στο μενού κανά 25λέπτο

Αυτά καθημερίνα. Πόσες ημέρες διαρκέι η μπατάρια με αυτές τις χρήσεις απάνω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δέχετε microSD 1GB; Επίσης, η μπαταρία πόσο διαρκεί εάν κάνεις αυτά τα πράγματα

κανά 10λέπτο bluetooth

45-60 λεπτά ομιλίας

Κανά 15λέπτο να ακούς mp3

Και σχετικά μια πλοήγηση στο μενού κανά 25λέπτο

Αυτά καθημερίνα. Πόσες ημέρες διαρκέι η μπατάρια με αυτές τις χρήσεις απάνω;

Ευχαριστώ

Δεν έχει πρόβλημα με αυτή τη χωρητικότητα. Όσο για την αυτονομία, με τη χρήση που αναφέρεις, σίγουρα θα σου κρατήσει 2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες που παρουσιάστηκαν τελευταία...

 

-Εντάξει κάναμε τη σύνδεση με τον υπολογιστή και το PC Suite βρήκαμε και το αντίγραφο ασφαλείας (δημιουργημένο από ένα 6230) και πάμε να κάνουμε επαναφορά στο 6233-6234. Επαναφέρεται όλος ο τηλεφωνικός κατάλογος χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά όταν πάμε να κάνουμε πλήρη επαναφορά (εικόνες ηχογραφήσεις μηνύματα κτλ...), βγάζει μήνυμα 'οτι η μνήμη δεν επαρκεί και τα αρχεία που προανέφερα δεν αποθηκεύονται.

 

-Η κάρτα SIM του 6230 που ανέφερα πριν μπαίνει στο 6233 -6234 αλλά ενώ τα τηλέφωνα εμφανίζονται, όλα τα μηνύματα που είναι αποθηκευμένα σ'αυτήν, απλά δεν υπάρχουν! Σημείωση ότι τα μηνύματα είναι όλα παλιά -εννοώ από 99 και 2000 π.χ.)

 

:worry:

 

Κάποια εξήγηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Ας μου δώσει κάποιος τα φώτα του please!

΄Εχω ένα ασύρματο τηλέφωνο σπιτιού με Blue Tooth. ΄Οταν του δίνω αναζήτηση για να βρει το κινητό, το βρίσκει αλλά μου ζητάει το "PIN Blue Tooth", προκειμένου να το θεωρήσει "αξιόπιστη συσκευή" :confused: ΄Εχει κανείς ιδέα πού ή πώς βρίσκω αυτό το PIN; (Δεν είναι βέβαια το PIN της SIM)

Link to comment
Share on other sites

Ας μου δώσει κάποιος τα φώτα του please!

΄Εχω ένα ασύρματο τηλέφωνο σπιτιού με Blue Tooth. ΄Οταν του δίνω αναζήτηση για να βρει το κινητό, το βρίσκει αλλά μου ζητάει το "PIN Blue Tooth", προκειμένου να το θεωρήσει "αξιόπιστη συσκευή" :confused: ΄Εχει κανείς ιδέα πού ή πώς βρίσκω αυτό το PIN; (Δεν είναι βέβαια το PIN της SIM)

Βάζεις δικό σου pin όποιο pin θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις δικό σου pin όποιο pin θέλεις...

 

Δεν το δέχεται :( Δοκίμασα ακόμα να βάλω και στις δύο συσκευές τον ίδιο αριθμό αλλά και πάλι δεν το δέχεται :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δέχεται :( Δοκίμασα ακόμα να βάλω και στις δύο συσκευές τον ίδιο αριθμό αλλά και πάλι δεν το δέχεται :cry:

 

Βαζεις τεσσερα μηδενικα 0000 και τελειωσες...;)

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις τεσσερα μηδενικα 0000 και τελειωσες...;)

 

Με τα τέσσερα μηδενικά "αναγνωρίζει" και τα δύο κινητά μου, αλλά όταν ξεκινήσει η αποστολή (αρχεία midi και εικόνες bmp που δέχεται το τηλέφωνο) μετά από λίγο βγάζει μήνυμα "η αποστολή απέτυχε" :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...