Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω???

Το 6230Ι με το 6233 ειναι ιδιο σε μεγεθος???

Μηπως ειναι λιγο μεγαλυτερο το 6233???:worry: :rolleyes:

 

Το 6233 είναι πιο μακρύ, πιο πλατύ και πιο λεπτό.

 

6230i

Dimensions 103 x 44 x 20 mm, 76 cc

Weight 99 g

 

6233

Dimensions 108 x 46 x 18 mm, 81 cc

Weight 110 g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 6233 είναι πιο μακρύ, πιο πλατύ και πιο λεπτό.

 

6230i

Dimensions 103 x 44 x 20 mm, 76 cc

Weight 99 g

 

6233

Dimensions 108 x 46 x 18 mm, 81 cc

Weight 110 g

Ευχαριστω!

Αρα με το που ερθει η επιδοτηση θα γινει δικο μου!:) :D

Link to comment
Share on other sites

telika to kinito exane sinexeia to sima kai pige gia service kai malon tha gini antikatastasi logo oti to parousiase apo tin proti mera etsi mou ipan apo vodafone. mou ipan 10 meres opote den eime kai poly tixeros gia proti fora se kinito nokia (exo alaksi kamia dekaria siskeues nokia kanena provlima).
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

Υπάρχει κάποιος κάτοχος της συσκευής ο οποίος να τη χρησιμοποιεί για gprs και γενικά για κινητό διαδίκτυο να μας πει τις απόψεις του. Ενδιαφέρομαι για τη συσκευή και θέλω να μάθω λεπτομέρειες για τον Browser του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

telika to kinito exane sinexeia to sima kai pige gia service kai malon tha gini antikatastasi logo oti to parousiase apo tin proti mera etsi mou ipan apo vodafone. mou ipan 10 meres opote den eime kai poly tixeros gia proti fora se kinito nokia (exo alaksi kamia dekaria siskeues nokia kanena provlima).

iparxoun arketa 6233 me provlima sto sima. kai to diko mou kaienos filou mou parousiase auto to provlima. fisika egine antikatstasi kai stous 2 mas

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Εχω το 6233 και το καλώδιο USB. Οι drivers του καλωδίου και της nokia και της mobileaction χρειάζονται windows xp η 2000. Επειδή χρησιμοποιώ win98, μήπως κανένας ξέρει κάποιο usb driver η και πρόγραμμα άλλης εταιρείας σε win98;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

iparxoun arketa 6233 me provlima sto sima. kai to diko mou kaienos filou mou parousiase auto to provlima. fisika egine antikatstasi kai stous 2 mas

 

Τελικά υπάρχει όντως πρόβλημα με το σήμα ε; :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπερδευτηκα , το ακουστικο που ακους τον αλλον ,"παιζει" σιγα? ή δυνατα? Χάρη (haki) ειχες προβλημα ? ακουγεται καλα? θελει καμια ειδικη ρυθμηση?

 

Ακούω κι εγώ όλα αυτά και παραξενεύτηκα. Στο ΔΙΚΟ μου τηλέφωνο ακούς το συνομιλητή σου πεντακάθαρα και δυνατά. Το ΜΟΝΟ που έχω κάνει είναι ότι ρύθμισα την ένταση στο 10.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπερδευτηκα , το ακουστικο που ακους τον αλλον ,"παιζει" σιγα? ή δυνατα? Χάρη (haki) ειχες προβλημα ? ακουγεται καλα? θελει καμια ειδικη ρυθμηση?

 

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω... :X

Πάντα εκφράζοντας τη δική μου γνώμη, το κινητό ΔΕΝ έχει δυνατό ακουστικό.

Αυτό όμως δεν σημαίνει ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ οτι έχει κακό ακουστικό!

Απλώς, σε δύσκολες περιπτώσεις -όπου εκεί δείχνει τα δόντια του- όπως π.χ. μεγάλο δρόμο, φασαρία, κόσμος, μουσική, κ.τ.λ. εγώ προσωπικά χώνω το ακουστικό μέσα στο αυτί για να ακούσω τον άλλο καθαρά!

Όλα αυτά εννοείται με τη ρύθμιση έντασης τέρμα.

Το ίδιο πάθαινα και με το 8310 που είχα.

Σε αντίθεση, το 1100 που έχω για F2G, είναι τόσο δυνατό που αναγκάζομαι να το χαμηλώνω γιατί μου "τρυπάει" το αυτί... :wacko:

 

Αξίζει να σημειώσω, ότι είμαι νεαρός και χωρίς προβλήματα ακοής... :cool:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω... :X

Πάντα εκφράζοντας τη δική μου γνώμη, το κινητό ΔΕΝ έχει δυνατό ακουστικό.

Αυτό όμως δεν σημαίνει ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ οτι έχει κακό ακουστικό!

Απλώς, σε δύσκολες περιπτώσεις -όπου εκεί δείχνει τα δόντια του- όπως π.χ. μεγάλο δρόμο, φασαρία, κόσμος, μουσική, κ.τ.λ. εγώ προσωπικά χώνω το ακουστικό μέσα στο αυτί για να ακούσω τον άλλο καθαρά!

Όλα αυτά εννοείται με τη ρύθμιση έντασης τέρμα.

Το ίδιο πάθαινα και με το 8310 που είχα.

Σε αντίθεση, το 1100 που έχω για F2G, είναι τόσο δυνατό που αναγκάζομαι να το χαμηλώνω γιατί μου "τρυπάει" το αυτί... :wacko:

 

Αξίζει να σημειώσω, ότι είμαι νεαρός και χωρίς προβλήματα ακοής... :cool:

na po kai ego oti ola ta parapano isxioun exo to 6234 kai to k800.

to k800 to exo ligo pano apo tin mesi kai akous kampana to nokia sto terma ala distixos o ixos den ine ikanopoiitikos ena mionektima tou 6234 an ke to diko mou exei paei gia service logo tou simatos.na po oti imoun xristis kai alon nokia mporo na po oti eixan kali akoustiki to 6234 malon gia na katevasoun kostos den ksero ti na po to akoustiko den antapokrinete sto sinoliko paketo pou prosferi to sigekrimeno tilefono.

Link to comment
Share on other sites

Tο σημα δεν ειναι μειονεκτημα,ειναι αν πεσεις στην συσκευη(πας για αλλαγη αμεσως)

 

EDIT:Και για να μην δημιουργουνται παρερμηνειες,η ενταση του ακουστικου στο 95% των περιπτωσεων ειναι υπεραρκετη.Απλα σε μερη με ΠΟΛΥ θορυβο,θα πρεπει να πιεσεις το κινητο στο αυτι σου.

Δλδ,για οποιον δεν εχει οποιοδηποτε προβλημα ακοης,δεν νομιζω οτι πρεπει να ειναι αποθαρρυντικος παραγοντας για την αγορα του

Link to comment
Share on other sites

Tο σημα δεν ειναι μειονεκτημα,ειναι αν πεσεις στην συσκευη(πας για αλλαγη αμεσως)

akrivws.........

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Tο σημα δεν ειναι μειονεκτημα,ειναι αν πεσεις στην συσκευη(πας για αλλαγη αμεσως)

 

Κατανοητό, αλλά σε τι περίπου ποσοστό των συσκευών εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα; Αν είναι 1 στις 10 εντάξει πρέπει να είσαι και λίγο γκαντέμης αλλά αν είναι 1 στις 2, υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Εχω το 6233 και το καλώδιο USB. Οι drivers του καλωδίου και της nokia και της mobileaction χρειάζονται windows xp η 2000. Επειδή χρησιμοποιώ win98, μήπως κανένας ξέρει κάποιο usb driver η και πρόγραμμα άλλης εταιρείας σε win98;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό, αλλά σε τι περίπου ποσοστό των συσκευών εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα; Αν είναι 1 στις 10 εντάξει πρέπει να είσαι και λίγο γκαντέμης αλλά αν είναι 1 στις 2, υπάρχει πρόβλημα.

 

Και πιο ειναι το προβλημα σου,αφου ουτως ή αλλως υπαρχει η δυνατοτητα της αμεσης αντικαταστασης;;)

Link to comment
Share on other sites

Και πιο ειναι το προβλημα σου,αφου ουτως ή αλλως υπαρχει η δυνατοτητα της αμεσης αντικαταστασης;;)

 

Ε αυτή τη δουλειά θα κάνουμε τώρα;

Άσε που συγκεκριμένα για μενα ακόμα και αυτό είναι ζόρικο μιας και είμαι από επαρχία και για να πάω σε κάποιο κατάστημα της ΝΟΚΙΑ ή ΤΙΜ ή ό,τι άλλο τελοσπάντων πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι... Γι' αυτό και ανυσηχώ.

Δηλαδή η μόνη λύση για να πετύχω μια μη προβληματική συσκευή είναι τελικά να αρχίσω τις προσευχές πριν πάω να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτή τη δουλειά θα κάνουμε τώρα;

Άσε που συγκεκριμένα για μενα ακόμα και αυτό είναι ζόρικο μιας και είμαι από επαρχία και για να πάω σε κάποιο κατάστημα της ΝΟΚΙΑ ή ΤΙΜ ή ό,τι άλλο τελοσπάντων πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι... Γι' αυτό και ανυσηχώ.

Δηλαδή η μόνη λύση για να πετύχω μια μη προβληματική συσκευή είναι τελικά να αρχίσω τις προσευχές πριν πάω να το πάρω;

 

ego pou pira siskeui kai siskeui den exo!

kai oso gia tin amesi antikatastasi den eine kai toso amesi ego akoma perimeno tis 10 meres pou ipan kai na doume tha ine 10 meres.

agorazis kinito kai kinito den exeis orea kata ta alla sou dinoun ke ena xarti kai sou lene se periptosi pou parousiasi provlima stis 7 meres (vodafon),ginete amesi antikatastasi (10 meres kai na doume auto ine i amesi antikatastasi!)

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι εισήχθη κάποια προβληματική παρτίδα στην Ελλάδα. Το λέω αυτό διότι όντας κάτοχος από την πρώτη μέρα διάθεσής του και με σκληρή χρήση, δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα, εξαιρουμένου βεβαίως του γνωστού bug (Ραδιόφωνο και Προφίλ πτήσης).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...