Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο αυτό είναι η υπηρεσία του Γερμανού που κάνει αναβαθμίσεις συσκευών (δεν ξέρω αν αφορά μόνο την TIM) και τις στέλνει στο σπίτι με κούριερ. Σήμερα μάλιστα που (τελικά) το παράγγειλα (και με έβαλαν σε "λίστα αναμονής" γιατί δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο) ρώτησα,με πλάγιο τρόπο, πού είναι κατασκευασμένο (ρώτησα αν έχει Ελληνικά γράμματα στα πλήκτρα) και η απάντηση της κοπέλλας ήταν η εξής απίστευτη: "Μισό λεπτό να δω αν φαίνεται κάτι τέτοιο στη φωτογραφία στο PC"!!! Τελικά δεν φαινόταν και δεν μου απάντησε...

 

Εγώ που θέλω να κάνω αναβάθμιση από κατάστημα ΤΙΜ (επειδή έχω κάτι δωροεπιταγές που θέλω να χρησιμοποιήσω) πως γίνεται να μου το στείλουν με courier; Γιατί μόνο από ΓΕΡΜΑΝΟ μου το στέλνανε με courier αλλά τώρα δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω ΓΕΡΜΑΝΟΥ. Το ρωτάω αυτό γιατί όσες φορές το έχω ρωτήσει στην ΤΙΜ μου έχουν πει πως πρέπει να πάω σε κατάστημα, ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο; (είμαι από επαρχία και για να πάω σε κατάστημα ΤΙΜ θέλω ολόκληρο ταξίδι).

Αυτό το τηλέφωνο που έδωσες τι ακριβώς είναι;

Αν ξεφεύγω από το θέμα (που μάλλον ξεφεύγω), όποιος ξέρει ας μου απαντήσει με pm παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα νέο έχουμε για πιθανή αναβάθμηση ή η ΝΟΚΙΑ μας έχει αφήσει στο έλεος του Θεού;
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο έχουμε για πιθανή αναβάθμηση ή η ΝΟΚΙΑ μας έχει αφήσει στο έλεος του Θεού;

giati to kinito einai polistathero mexri tora den m kollise ektos apo mia fora pou anakalipsa to bug

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω απο τις φωτογραφιες που εχουν ποσταριστει στο φορουμ οτι η ποιοτητα τους ειναι πολυ καλη και θα ελεγα οτι αγγιζει λιγο του παλιου καλου Κ750 της ΣΕ.
Link to comment
Share on other sites

BASIKA O TITLOS TA LEEI OLA... EXO TO MA-700 της MOBILE ACTION KAI PROTA EIXA TO 6230i TORA PIRA TO 6233 KAI MIPOS IPARXEI TROPOS GIA NA MIN TELIOSEI ODOKSA I ISTORIA TOY MA-700 NA TO XRISIMOPOIHSO KAI ME TO 6233... AYTO TO MIKRO PROBLIMA EXO....:lol:
KeeP WalkinG :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο flight mode παύει να εκπέμπει και να δέχεται ραδιοφωνικά σήματα, οπότε σταματάει να λειτουργεί και το ραδιόφωνο.

 

Και κάτι άλλο: Έχω κάτι πολυφωνικούς ήχους (αρχεία .mmf) από ένα Samsung που είχα παλιά. Ξέρει κανείς αν τα δέχεται το Nokia 6233;

 

Ευχαριστώ!

Tír gan teanga, tír gan anam.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο flight mode παύει να εκπέμπει και να δέχεται ραδιοφωνικά σήματα, οπότε σταματάει να λειτουργεί και το ραδιόφωνο.

 

ne alla otan dokimaseis na to energopoiiseis tokinito kanei restart anti na s pei oti den einai diathesimo to radio se flight mode

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

giati to kinito einai polistathero mexri tora den m kollise ektos apo mia fora pou anakalipsa to bug

 

Οχι δεν μπορω να πω,ειναι αρκετα σταθερο.Απλα μηπως μπορουν να διορθωθουν καποιες μικροβλακιες του τυπου να παιζει ραδιο με flight mode,καθε φορα που αλλαζουμε θεμα να μην χανει και τους ηχους κλησης και μηπως καλυτερεψει και λιγο η καμερα..Αυτα τα χαζοπροβληματα;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορω να πω,ειναι αρκετα σταθερο.Απλα μηπως μπορουν να διορθωθουν καποιες μικροβλακιες του τυπου να παιζει ραδιο με flight mode,καθε φορα που αλλαζουμε θεμα να μην χανει και τους ηχους κλησης και μηπως καλυτερεψει και λιγο η καμερα..Αυτα τα χαζοπροβληματα;)

Το ότι χάνει τους ήχους κλήσης, δεν είναι πρόβλημα...

Κάθε θέμα έχει τους δικούς του ήχους (όπως είναι και στο pc)

Λογικό είναι όταν ενεργοποιηείς κάποιο άλλο θέμα, να ενεργοποιούνται και οι default ήχοι του...

Link to comment
Share on other sites

To ζεσταμα που οταν μιλαγες πολυ εφυγε η υπαρχει ακομα;
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι το δικό μου δεν παρουσίασε τέτοιο πρόβλημα.

Ουτε και μενα οσο το ειχα αλλα επειδη αναφερθηκε μεσα απο καποιους το λεω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω συνεχώς το πρόβλημα με το μήνυμα ότι η βιντεοκλήση δεν υποστηρίζεται, κάθε φορά που καλώ κάποιον από τους αριθμούς που έχω ορίσει στα πλήκτρα 3-9 :mad: Σημειώνω ότι δεν έχω υπηρεσία 3G ούτε κάρτα SIM 3G, και η επιλογή κλήσεων είναι μόνον GSM.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε USB Bluetooth dongle, για να δουλέψει με τον Η/Υ σου, πρέπει να συνοδεύεται από συγκεκριμένους οδηγούς (drivers). Σε επίπεδο αναγνώρισης της συσκευής και απλής ανταλλαγής δεδομένων δεν θα έχεις πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι η Nokia, έχει "αποφασίσει" να δεχτεί κάποιους συγκεκριμένους drivers που θα υποστηρίζονται από το Nokia PC Suite έτσι ώστε το τελευταίο να συνεργάζεται απρόσκοπτα με το USB dongle.

 

Η λίστα των οδηγών είναι αυτή που σου παρέθεσα πιο πάνω. Δυστυχώς η συσκευή που έχεις, για να αναγνωριστεί από τα Windows, πρέπει να περάσεις τους drivers της Fujitsu-Siemens, οι οποίοι όμως είναι ασύμβατοι με το Nokia PC Suite. Οπότε πρέπει να διαλέξεις έναν αντάπτορα με drivers που να υποστηρίζει το PC Suite. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ όταν είχα αγοράσει έναν BT αντάπτορα της Mobile Action :(

 

Γιουπι, γιουπι, τελικά η ολοκαίνουρια έκδοση του Nokia PC Suite συνεργάζεται ΑΨΟΓΑ με το dongle μου.

Κάτι που οι προηγούμενες δεν κάνανε... :cry:

Όποιος είχε στο παρελθόν πρόβλημα συνδεσιμότητας αξίζει να δοκιμάσει...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Paidia exw na parathesw kati pou prosexa sta nea 6233. I nokia enswmatwse 2 diaforetikes piotites fakwn stis siskeues tis. Diladei iparxoun 2 diaforetika eidi fakwn sta nea nokia 6233. egw exw prosvasi kai stis 2 partides fakwn kai evgala fotografies kai apo tous 2 fakous. oi diafores einai terrasties. o enas fakos einai katapliktikos anwters apo k 750 kai o allos poli katwtweros tou k750.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw na parathesw kati pou prosexa sta nea 6233. I nokia enswmatwse 2 diaforetikes piotites fakwn stis siskeues tis. Diladei iparxoun 2 diaforetika eidi fakwn sta nea nokia 6233. egw exw prosvasi kai stis 2 partides fakwn kai evgala fotografies kai apo tous 2 fakous. oi diafores einai terrasties. o enas fakos einai katapliktikos anwters apo k 750 kai o allos poli katwtweros tou k750.

:X Και από πού μπορείς να καταλάβεις αν έχεις τον "καλό" φακό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...