Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ επίσημη εισαγωγή ΝΟΚΙΑ μέσω Alpha Copy, γι' αυτό και επισημαίνω το πληκτρολόγιο.

 

Ναι φιλε μου κανονικα οπως θα το επαιρνες απο Nokia shop:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα σε μια κατάσταση της cosmote (μιλάω για αναβάθμιση

συσκευής) nokia 6233 σε χρώμα Blue,Classic Black,Brown).Εγώ ήξερα οτι το έβγαζε σε μαύρο και ασημί ,τα άλλα χρώματα τι είναι?

 

σε αυτην την κατασταση cosmote που δινουνε οταν θελεις να κανεις αναβαθμιση, τι τιμη το χουνε τωρα; (σκεφτομαι τον αλλο μηνα που εχω αναβαθμιση να παρω ακομα ενα για την αδερφη μου)

Link to comment
Share on other sites

σε αυτην την κατασταση cosmote που δινουνε οταν θελεις να κανεις αναβαθμιση, τι τιμη το χουνε τωρα; (σκεφτομαι τον αλλο μηνα που εχω αναβαθμιση να παρω ακομα ενα για την αδερφη μου)

 

 

194€.

Link to comment
Share on other sites

194€.

 

χμμ μια χαρα ειναι :rolleyes:

 

Παιδιά δε το συζητάμε! Είναι τρελό value for money!! Το συγκεκριμένο κινητό πραγματικά το έχω αγαπήσει παρόλο που είμαι πορωμένος με τα Symbian! Είναι απίστευτο γιατί έχει ακριβώς όσα πρέπει για να μη σου λείψει τίποτα!

 

Υ.Γ.: Και εκείνη η ανάλυση 640x480 στη λήψη βίντεο με έχει αφήσει άφωνο... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε το συζητάμε! Είναι τρελό value for money!!

 

Πραγματικα...Εχω αλλαξει κι εγω τοσες συσκευες και ειναι η μονη (6234) που σκεφτηκα καποια στιγμη ν'αγοραζα αλλη μια να την εχω καβαντζα για το μελλον.

Ενας φιλος μου μαλιστα, ειχε ενα 6234 το οποιο του μπηκε νερο και χρησιμοποιησε την επιδοτηση συσκευης και πηρε παλι το ιδιο! :)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα headset καλυτερο απο αυτο που ερχεται μαζι με το τηλεφωνο (HS-23).

Εχετε κατι να μου προτεινετε ??

Link to comment
Share on other sites

συντομα πλησιαζει η επιδοτηση μου, αλλα να πω την αληθεια δεν εχω βρει τπτ καλυτερο απο το 6233, μεχρι 200 ευρω. Γι αυτο σκεφτομαι να το κρατησω ακομα μια χρονια και με την επιδοτηση + κατι ακομα να παρω κι ενα για την αδερφη μου ;)
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα headset καλυτερο απο αυτο που ερχεται μαζι με το τηλεφωνο (HS-23).

Εχετε κατι να μου προτεινετε ??

 

Τελικα πηρα τα HS-69, αυτα με το display panel. Πολυ καλα φαινονται και με πολλες λειτουργιες στο display.

 

@lionor: Καντο με κλειστα ματια, αληθεια ομως, τα 6233/6234 ειναι διαθεσιμα ακομα ??

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστα προσοψη ειναι στο χρωμα της αμμου [Σαμπανιζε ταίριαζει ποιο πολυ ],και το πισω ειναι καφε αλλα οχι πολυ σκουρο.Ειναι πολυ ομορφο:rolleyes:

Σήμερα παρέλαβα ενα καινούργιο 6233 (αναβάθμιση απο cosmote) σε χρώμα σαμπανιζέ-καφέ.Πραγματικά είναι πολύ όμορφο και ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή σου!Μου έκανε εντύπωση όμως η συσκευασία του.Τον Αύγουστο το ιδιο κινητό (αναβάθμιση απο voda) ήτανε συσκευασμένο σε μεγαλύτερο κουτί με μεγάλο προσπέκτους,καλώδιο μεταφοράς δεδομένων και καλύτερα ακουστικά.Το καινούργιο 6233 ήτανε συσκευασμένο σε ενα μικρό κουτάκι,χωρίς καλώδιο, υποδεέστερα ακουστικά, ενα μικρό ασπρόμαυρο προσπεκτάκι και firmware 5.10.

Αυτά πρός το παρόν........

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι τραβαει βιντεο στα 640Χ480, αλλα στα ποσα καρε; ακομα ηθελα να ρωτησω αν εχει βιντεοκληση.Αν ναι χρειαζεται καποιο ειδος ενεργοποιησησης; (εχω κοσμοτε)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ενα καινούργιο 6233 (αναβάθμιση απο cosmote) σε χρώμα σαμπανιζέ-καφέ.Πραγματικά είναι πολύ όμορφο και ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή σου!Μου έκανε εντύπωση όμως η συσκευασία του.Τον Αύγουστο το ιδιο κινητό (αναβάθμιση απο voda) ήτανε συσκευασμένο σε μεγαλύτερο κουτί με μεγάλο προσπέκτους,καλώδιο μεταφοράς δεδομένων και καλύτερα ακουστικά.Το καινούργιο 6233 ήτανε συσκευασμένο σε ενα μικρό κουτάκι,χωρίς καλώδιο, υποδεέστερα ακουστικά, ενα μικρό ασπρόμαυρο προσπεκτάκι και firmware 5.10.

Αυτά πρός το παρόν........

 

Φιλε μου δυστυχως δεν εδινα ποτε καλωδιο συνδεσης με το 6233

τα ακουστικα που εδινε και δινει ειναι HS-23.

Οσο για το προσπεκτακι που λες μου κανει εντυπωση!!

δεν εχει μεσα το βιβλιαρακι της Νοκια (μικρο ειναι και αυτο αλλα απο την Νοκια). Τωρα βεβαια για τις αλλαγες που κανενα με τα χρωματα μπορει να εχουν αλλαξει και κατι

 

Παντως σκεφτητε ποσο καλο ειναι και ποσο καλο το Θεωρουν μετα απο πανω απο 2 χρονια που υπηρχε το βγαλανε και σε αλλα χρωμματα για να συνεχισει να πουλαει!!!

 

εγω το θεωρω απο τα καλυτερα κινητα της αγορας (βαση τιμης)

εαν και απο 6230 ειμουνα ακομα ποιο πολυ ικανοποιημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

"Παντως σκεφτητε ποσο καλο ειναι και ποσο καλο το Θεωρουν μετα απο πανω απο 2 χρονια που υπηρχε το βγαλανε και σε αλλα χρωμματα για να συνεχισει να πουλαει!!!"

 

Φιλε jtkar εδω θα ηθελα να σε διορθωσω. Το κινητο κυκλοφορισε αρχες Ιουλιου του 2006, πριν εναμισι χρονο περιπου δηλαδη. Τοτε απεκτησα το 1ο απο τα 3 που διαθετω + 1 που πουλησα.

Link to comment
Share on other sites

"Φιλε jtkar εδω θα ηθελα να σε διορθωσω. Το κινητο κυκλοφορισε αρχες Ιουλιου του 2006, πριν εναμισι χρονο περιπου δηλαδη. Τοτε απεκτησα το 1ο απο τα 3 που διαθετω + 1 που πουλησα.

 

Σε αυτο δεν εχεις και αδικο!!!

Στην Ελλαδα κυκλοφορησε το Ιουλιο του 2006 αλλα σαν μοντελο υπηρχε νομιζω απο τα τελη του 2005.

Παντως δεν ειναι και ιδιαιτερο θεμα για συζητηση

Παντως Θα μπορουσε να ειναι ακομα καλυτερο τηλεφωνο με ελαχιστα πραγματα παραπανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο δεν εχεις και αδικο!!!

Στην Ελλαδα κυκλοφορησε το Ιουλιο του 2006 αλλα σαν μοντελο υπηρχε νομιζω απο τα τελη του 2005.

Παντως δεν ειναι και ιδιαιτερο θεμα για συζητηση

Παντως Θα μπορουσε να ειναι ακομα καλυτερο τηλεφωνο με ελαχιστα πραγματα παραπανω!!!

 

Συμφωνω μαζι σου. Σχετικα με τις δυνατοτητες του εμενα προσωπικα με καλυπτει, ειδικα στο θεμα της αυτονομιας της μπαταριας. Το κακο ειναι οτι 2 χρονια μετα την παρουσιαση του και εναμισι μετα την κυκλοφορια του δεν εχει ανακοινωθει απο την ΝΟΚΙΑ καποιος διαδοχος του :( ή εστω μια βελτιωμενη εκδοση του, οπως στα 6230 με 6230i, (ισως αυτο να γινει τον Δεκεμβριο).

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι 2 χρονια μετα την παρουσιαση του και εναμισι μετα την κυκλοφορια του δεν εχει ανακοινωθει απο την ΝΟΚΙΑ καποιος διαδοχος του :( ή εστω μια βελτιωμενη εκδοση του, οπως στα 6230 με 6230i, (ισως αυτο να γινει τον Δεκεμβριο).

 

Η Νοκια προς το παρον εβγαλε την σειρα 6500 για τους διψασμενους 6233ακηδες :) , αλλα στην Nokia World θα ανακοινωσει τον "διαδοχο" του θρυλικου αυτου μοντελου...Θα ειναι ενα candybar-μορφης 6500 slide !

Περιπου αυτες θα ειναι οι δυνατοτητες του ...

Σε 2 εβδομαδες θα ξερουμε στα σιγουρα ;) !

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις για την καινουρια εκδοση απο 5,43 σε 5,60.τι ρολο παιζει ?αξιζει να την κανουμε την αναβαθμηση?

Βγήκε η 5,60 ?Το site της nokia δεν το αναφέρει

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 5,60 ?Το site της nokia δεν το αναφέρει

 

Στο ευρωπαϊκο site της Νοκια υπαρχει διαθεσιμη η νεα αναβαθμιση. http://europe.nokia.com/A4577224. Πριν λιγο την περασα και γω. Δεν παρατηρησα καμια χτυπητη διαφορα. Αν ανακαλυψω κατι, εδω ειμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Στο ευρωπαϊκο site της Νοκια υπαρχει διαθεσιμη η νεα αναβαθμιση. http://europe.nokia.com/appmanager/UnitedStatesEnglishEUROPE_NOKIA_COM_3/Get_support;JSESSIONID_NCOM=F0ldH1QCBNN2YCLp5Z86kZPxZJRdQ1LpnJLDY7Drqp3BKHGyQfWQ!-175902349?_nfpb=true&_windowLabel=T129023962541194421053046&_pageLabel=P915754&wsrp-urlType=blockingAction&wsrp-url=&wsrp-requiresRewrite=&wsrp-navigationalState=&wsrp-interactionState=_action%3D%2Fpageflows%2FSoftwareVersion%2FgetVersion&wsrp-mode=&wsrp-windowState=. Πριν λιγο την περασα και γω. Δεν παρατηρησα καμια χτυπητη διαφορα. Αν ανακαλυψω κατι, εδω ειμαστε..

Eγώ πάντως που δοκίμασα στην διευθυνση που μου εδωσες με το product code δεν μου δίνει καμμία καινούργια αναβάθμιση!Στην δική σου περίπτωση η ελληνική γλώσσα υπάρχει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως που δοκίμασα στην διευθυνση που μου εδωσες με το product code δεν μου δίνει καμμία καινούργια αναβάθμιση!Στην δική σου περίπτωση η ελληνική γλώσσα υπάρχει?

 

Μηπως το τηλεφωνο σου δεν ειναι εισαγωγη της ALPHA C(L)OPY? Το product code που εχω εγω ειναι το 0532187 και μου εμφανιζει κανονικα τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...