Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που εχω το 6233 απο που θα τον βλέπω απο την οθόνη?

 

Γι αυτο εχουν ανακαλυψει τους καθρεπτες φιλε μου :lol: Αν θυμαμαι καλα στο 6630 που ειχε αναλογη αναπηρια ειχαν βγαλει ειδικη βαση για βιντεοκλησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν το 6233 κάνει βιντεοκλήση απλά για να σε βλέπει ο συνομιλητής σου πρέπει να έχεις το πρόσωπό σου απο την πίσω πλευρά του τηλ/νου που είναι η κάμερα.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να κρυβομαστε βεβαια οταν κανουμε video κληση μην μας δει κανενας με ενα κινητο στα μουτρα απο την αναποδη!!

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το 6233 κάνει βιντεοκλήση απλά για να σε βλέπει ο συνομιλητής σου πρέπει να έχεις το πρόσωπό σου απο την πίσω πλευρά του τηλ/νου που είναι η κάμερα.

 

Όντως αν το "γυρίσεις" σε UMTS, βγάζει επιλογή "Κλήση βίντεο"!! :D

Όπως είπε όμως κι ο φίλος πιο πάνω, χρειάζεσαι και καθρέφτη! :mad:

 

Είπαμε να μειώσουν το κόστος αλλά όχι αφαιρώντας κάτι τόσο απαραίτητο! Είναι δυνατόν να υπάρχει τηλέφωνο που υποστηρίζει βιντεοκλήση χωρίς δεύτερη κάμερα; Βάλτε μια δεύτερη κάμερα της πλάκας και κοστολογήστε το 20 ευρώ παραπάνω! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε την δυνατοτητα να διαμορφωσουμε την ενεργη αναμονη?Σε ενα 6500 ειδα οτι υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αλλα στο 6233 δεν το βρισκω....

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
θα ηθελα την βοηθεια οποιου ξερει. επειδη το κινητο μου το nokia 6233 εχει ενα προβλημα και δεν φορτιζει, σκεφτηκα να παρω μια βαση εξωτερικου φορτιστη για την μπαταρια. οπως αυτη http://www.1topstore.com/product_inf...oducts_id=1726 . ξερει κανεις πως μπορω να βρω μια τετοια στην ελλαδα. μην πειτε να φτιαξω την συσκευη, γιατι χρειαζεται χρονο κ πολυ κοστος επισκευης που δεν συμφερει. ευχαριστω πολυ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια οποιου ξερει. επειδη το κινητο μου το nokia 6233 εχει ενα προβλημα και δεν φορτιζει, σκεφτηκα να παρω μια βαση εξωτερικου φορτιστη για την μπαταρια. οπως αυτη http://www.1topstore.com/product_inf...oducts_id=1726 . ξερει κανεις πως μπορω να βρω μια τετοια στην ελλαδα. μην πειτε να φτιαξω την συσκευη, γιατι χρειαζεται χρονο κ πολυ κοστος επισκευης που δεν συμφερει. ευχαριστω πολυ!

 

Το link που δίνεις, επιστρέφει το εξής μήνυμα:

 

"Sorry, but the page you are trying to view does not exist."

Link to comment
Share on other sites

Το link που δίνεις, επιστρέφει το εξής μήνυμα:

 

"Sorry, but the page you are trying to view does not exist."

βρηκα ενα φορτιστη στο e-shop μετα απο πολυ ψαξιμο. ολα καλα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα φορτιστη στο e-shop μετα απο πολυ ψαξιμο. ολα καλα!

 

Είναιι original?Αν ναι ποιο είναι το μοντέλο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Είναιι original?Αν ναι ποιο είναι το μοντέλο?

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003904

δεν ξερω αν κανει για τον τυπο της μπαταριας του 6233. θα παρω αυριο τηλεφωνο να ρωτησω για πληροφοριες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003904

δεν ξερω αν κανει για τον τυπο της μπαταριας του 6233. θα παρω αυριο τηλεφωνο να ρωτησω για πληροφοριες

 

Τον κόβω να κάνει κανένα "μπαμ" την ώρα της φόρτισης! :lol:

Προσωπικά δε θα τον εμπιστευόμουν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τον κόβω να κάνει κανένα "μπαμ" την ώρα της φόρτισης! :lol:

Προσωπικά δε θα τον εμπιστευόμουν με τίποτα.

το παρηγγειλα ηδη. ελπιζω να μην σκασει..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.Χαλασε ο διακοπτης ON-OFF του 6233.Τοσο ευαισθητο ειναι?Εχει συμβει σε κανεναν αλλο?

Ποσο παει αραγε η επισκευη?Φοβαμαι να ρωτησω στο γερμανο....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.Χαλασε ο διακοπτης ON-OFF του 6233.Τοσο ευαισθητο ειναι?Εχει συμβει σε κανεναν αλλο?

Ποσο παει αραγε η επισκευη?Φοβαμαι να ρωτησω στο γερμανο....:confused:

 

Καθόλου ευαίσθητο. Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα! Τώρα όσον αφορά την επισκευή, αν χάλασε μόνο το κουμπάκι δε νομίζω να πάρουν παραπάνω από 5-10 ευρώ. Αν και τους έχω ικανούς να αρχίσουν πάλι τα χαζά τους "χάλασε η πλακέτα" και "δεν επισκευάζεται"! Τουλάχιστον από όσα έχω ακούσει μέσα στο forum γενικότερα, στη Nokia Hellas το συνηθίζουν να καλύπτουν την ασχετοσύνη τους με αυτή τη φράση!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου ευαίσθητο. Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα! Τώρα όσον αφορά την επισκευή, αν χάλασε μόνο το κουμπάκι δε νομίζω να πάρουν παραπάνω από 5-10 ευρώ. Αν και τους έχω ικανούς να αρχίσουν πάλι τα χαζά τους "χάλασε η πλακέτα" και "δεν επισκευάζεται"! Τουλάχιστον από όσα έχω ακούσει μέσα στο forum γενικότερα, στη Nokia Hellas το συνηθίζουν να καλύπτουν την ασχετοσύνη τους με αυτή τη φράση!

 

Μάλλον αυτές τις βλακείες θα του πουν, οτι δηλαδή δεν επισκευάζεται,το ίδιο πρόβλημα είχα με ενα 6230ι τkai αφου μου είπαν ίδια πράγματα απο την nokia, και εκει που άλλος θα το πέταγε γιατί δεν φτιάχνεται,βρήκα ενα μαστοράκι και μου το έφτιαξε με 10 ευρώ!Και το τηλέφωνο είναι καλύτερο απο πρίν !!!!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτές τις βλακείες θα του πουν, οτι δηλαδή δεν επισκευάζεται,το ίδιο πρόβλημα είχα με ενα 6230ι τkai αφου μου είπαν ίδια πράγματα απο την nokia, και εκει που άλλος θα το πέταγε γιατί δεν φτιάχνεται,βρήκα ενα μαστοράκι και μου το έφτιαξε με 10 ευρώ!Και το τηλέφωνο είναι καλύτερο απο πρίν !!!!

 

Κοίτα, κάτι τόσο απλό όσο το πρόβλημα του φίλου, μπορεί και μόνος του να το φτιάξει κάποιος αν πιάνουν τα χέρια του! Απλά η Nokia στην Ελλάδα για κάποιο λόγο δεν κάθεται να ασχοληθεί με τέτοια πράγματα! Όπως πολύ σωστά είπες όμως, υπάρχουν κάποιοι μάστορες οι οποίοι ασχολούνται και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία με αυτό που η Nokia ονομάζει level 3 service. Εγώ θα του πρότεινα να κάνει μια βόλτα στη Nokia κι αν του πουν τα γνωστά με τις πλακέτες (έλεος), να βρει κανέναν τέτοιο μάστορα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Ναι αλλα για να να κρινουν οτι φταει η πλακετα και να μου το βγαλουν αχρηστο πρεπει να το κρατησουν 20 μερες στη νοκια,σωστα?

Εχετε καποιον μαστορα γατονι στην Αθηνα να μου συστησετε?

Αμα ασχοληθω εγω που θα βρω ανταλλακτικο αν χρειαστει?Πχ το button στο εσωτερικο του.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Ναι αλλα για να να κρινουν οτι φταει η πλακετα και να μου το βγαλουν αχρηστο πρεπει να το κρατησουν 20 μερες στη νοκια,σωστα?

Εχετε καποιον μαστορα γατονι στην Αθηνα να μου συστησετε?

Αμα ασχοληθω εγω που θα βρω ανταλλακτικο αν χρειαστει?Πχ το button στο εσωτερικο του.

 

Ναι, είναι λίγο.... αργοί εκεί στη Nokia! Για μάστορα στην Αθήνα δε γνωρίζω γιατί μένω... στη Θεσσαλονίκη! Όσο για ανταλλακτικά, ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι λίγο.... αργοί εκεί στη Nokia! Για μάστορα στην Αθήνα δε γνωρίζω γιατί μένω... στη Θεσσαλονίκη! Όσο για ανταλλακτικά, ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Φιλε thanks το λινκ που εδωσες ειναι μαγαζι που κανει και service.Θα παω να ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν μπορεί κάποιος, ας επιβεβαιώσει κάτι.. Η 5.60 είναι ακόμα η τελευταία έκδοση firmware ή έχει βγει και πιο καινούρια; Και κάτι ακόμα... Δώστε μου, αν είναι εύκολο, ένα ξερό product code (χωρίς brand από vodafone κ.λπ.) από ελληνικό 6233 γιατί θέλω να το αναβαθμίσω και δε γουστάρω να μου μπαστακωθεί πάλι το brand της vodafone, θέλω να είναι όπως όλα τα άλλα, απλό και ταπεινό. Αρκεί βέβαια να έχει ελληνική γλώσσα, μη μου δώσετε κανένα αράβικο product code!! :lol:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος, ας επιβεβαιώσει κάτι.. Η 5.60 είναι ακόμα η τελευταία έκδοση firmware ή έχει βγει και πιο καινούρια; Και κάτι ακόμα... Δώστε μου, αν είναι εύκολο, ένα ξερό product code (χωρίς brand από vodafone κ.λπ.) από ελληνικό 6233 γιατί θέλω να το αναβαθμίσω και δε γουστάρω να μου μπαστακωθεί πάλι το brand της vodafone, θέλω να είναι όπως όλα τα άλλα, απλό και ταπεινό. Αρκεί βέβαια να έχει ελληνική γλώσσα, μη μου δώσετε κανένα αράβικο product code!! :lol:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον απαντήσει.

 

Πάρε το δικό μου product code: 0532187

Link to comment
Share on other sites

.. Η 5.60 είναι ακόμα η τελευταία έκδοση firmware ή έχει βγει και πιο καινούρια;

ναι αυτη ειναι η τελευταια :)

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το δικό μου product code: 0532187

 

Σε μια πρόχειρη έρευνα που έκανα, κι εγώ σε αυτό κατέληξα και μάλιστα μόλις το άλλαξα (γρήγορες δουλειές). Σ' ευχαριστώ πολύ! :D

 

 

ναι αυτη ειναι η τελευταια :)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! :D

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα τελικά! Άλλαξα product code με το Nemesis και με τη βοήθεια του Phoenix, πέρασα το firmware 5.60 απροβλημάτιστα. Τα ελληνικά δουλεύουν μια χαρά και το branding της vodafone πήγε περίπατο! Λέω να αντικαταστήσω και τα a cover και camera bezel με κόστος μόλις 22 ευρώ επειδή έχουν μεταξοτυπίες με το λογότυπο της vodafone. Τι λέτε;

 

Υ.Γ.: Πάντως το τηλεφωνάκι "ελάφρυνε" αισθητά. Λόγω της νέας έκδοσης λέτε ή είναι τόσο βαρύ το λογισμικό της vodafone; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα βαλω τις καταλληλες ρυθμισεις για mobile tv?

Eχω παρει κανονικα τις ρυθμισεις και μπαινω ιντερνετ αλλα δεν μπορει να παιξει τηλεοραση.Τι πρεπει να ρυθμισω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...