Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Τι σημαινει οταν λεει οτι η καρτα sim απορριφθηκε?Μου το χει βγαλει 2 φορες σε ανυποπτη στιγμη αυτο το μηνυμα σε διαστημα 1 μηνος.Την ωρα που υπαρχει αυτο το μηνυμα στην οθονη δεν εχει σημα και γενικα το κινητο ειναι σαν μπλοκαρισμενο.Μετα απο επανεκκινηση ολα καλα.Το προβλημα ειναι στην sim στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει "φαει" τις τουμπες του :) ?

 

Εμενα το εκανα παλιοτερα καποια αλλο κινητο

και ηταν απο την επαφη που εχει η sim με το κινητο,

δεν ακουμπουσε καλα ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Τι σημαινει οταν λεει οτι η καρτα sim απορριφθηκε?Μου το χει βγαλει 2 φορες σε ανυποπτη στιγμη αυτο το μηνυμα σε διαστημα 1 μηνος.Την ωρα που υπαρχει αυτο το μηνυμα στην οθονη δεν εχει σημα και γενικα το κινητο ειναι σαν μπλοκαρισμενο.Μετα απο επανεκκινηση ολα καλα.Το προβλημα ειναι στην sim στο κινητο?

για βγαλε και ξανατοποθετησε την καρτα sim στο κινητο σου...Μπορει να μην εχει μπει καλα στην θεση της και γι'αυτο να σου δημιουργει προβλημα !!!

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει φαει καμια τουμπα.Το προσεχω πολυ.Δεν πρεπει να ειναι θεμα χτυπηματος.Μηπως πρεπει να φαει καμια τουμπα μπας και συνελθει?:lol:

Η καρτα ειναι καλά κουμπωμενη ηταν το πρωτο που κοιταξα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι σωστα στην θεση της και δεν κουνιεται

πιθανον να υπαρχει προβλημα στην sim ...

 

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο :O !

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν γινεται να μεταφερω επαφες απο nokia 6233 σε nokia 6600 ??? γιατι δεν υποστηριζονται απο το pc suite. HELP!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν γινεται να μεταφερω επαφες απο nokia 6233 σε nokia 6600 ??? γιατι δεν υποστηριζονται απο το pc suite. HELP!!!

 

Κάνε search για ένα πρόγραμμα PbkTrans_200.sis πιστεύω θα σε καλύψει....

 

Γεια σας.Τι σημαινει οταν λεει οτι η καρτα sim απορριφθηκε?Μου το χει βγαλει 2 φορες σε ανυποπτη στιγμη αυτο το μηνυμα σε διαστημα 1 μηνος.Την ωρα που υπαρχει αυτο το μηνυμα στην οθονη δεν εχει σημα και γενικα το κινητο ειναι σαν μπλοκαρισμενο.Μετα απο επανεκκινηση ολα καλα.Το προβλημα ειναι στην sim στο κινητο?

 

Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να έιναι ψυχρές κολλήσεις αλλά και μία ακόμη να είναι θέμα αναβάθμισης. Στο κάνει μήπως σε συγκερκιμένο σημείο (όπως π.χ. πηγαίνοντας κάπου ή περνώντας από κάπου)? Μήπως έαν το "στρίψεις" το κινητό με τα χέρια σου σε αντίθετες πορείες (δηλαδή μικρό στράβωμα της πλακέτας) το ξανακάνει? Ρίξτο από πολύ μικρή απόσταση στο τραπέζι σου (δηλαδή από απόσταση 20 εκατοστά) και πες αν γίνεται τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε πως μπορουμε να κανουμε το 6233 να διαβαζει αρχεια doc?

 

Δεν γινεται να διαβασει αρχεια DOC. αυτο που μπορει να διαβασει ειναι αρχεια .txt και τα οποια τα αποθηκευει στις σημειωσεις.

Μια αλλη λυση ειναι να τα μετατρεψεις το arxeio doc με το " eBook to Images " και να το κανεις πολλες πολλες εικονες. Για μενα εαν ειναι αναγκη να exeis στο κινητο καποια αρχεια περνατα στο wordpad (txt) αλλιως πουλα το 6233 και παρε καμια αλλη συσκευη πχ σειρα s60 ή pda !

 

 

:):lol::p:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλη χρονια σε ολους,εχω ενα προβλημα αν μπορει καποιος να βοηθησει, πηγα να κανω αναβαθμιση στο 6233 ,με το καλωδιο και την διαδικασια οπως πρεπει,κατα λαθος ομως το προφιλ το ειχα στο αθορυβο,ενω αναφερει ,οτι πρεπει να το ειναι στο γενικο , με αποτελεσμα να ξεκινησει ηα ναβαθμιση και στο 20 % της φορτωσης το τηλ εσβησε και απο τοτε δεν ξανανοιγει,[γεματη μπαταρια]το προσπαθησα μερικες φορες κλειστο να συνεχισει αλλα ενω δειχνει οτι προχωρα,βγαζει σφαλμα στην usb,με ερωτηματικο,

το καλωδιο ειναι το σωστο γιατι ειναι η τριτη φορα που του περναω αναβαθμιση,

ρωταω , εχω ελπιδα απο εδω να κανω κατι,η τωρα σειρα εχει το σερβις της νοκια στην αθηνα,και αξιζει ?η θα ειναι ακριβη η επισκευη ,οποτε να κοιταξω να το παρατησω, αμεσα βεβαια αγορασα το Ν73,και κανω την δουλεια μου αλλα και αυτο ειναι φοβερο εργαλειο,για να μεινει στην ακρη,

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους,εχω ενα προβλημα αν μπορει καποιος να βοηθησει, πηγα να κανω αναβαθμιση στο 6233 ,με το καλωδιο και την διαδικασια οπως πρεπει,κατα λαθος ομως το προφιλ το ειχα στο αθορυβο,ενω αναφερει ,οτι πρεπει να το ειναι στο γενικο , με αποτελεσμα να ξεκινησει ηα ναβαθμιση και στο 20 % της φορτωσης το τηλ εσβησε και απο τοτε δεν ξανανοιγει,[γεματη μπαταρια]το προσπαθησα μερικες φορες κλειστο να συνεχισει αλλα ενω δειχνει οτι προχωρα,βγαζει σφαλμα στην usb,με ερωτηματικο,

το καλωδιο ειναι το σωστο γιατι ειναι η τριτη φορα που του περναω αναβαθμιση,

ρωταω , εχω ελπιδα απο εδω να κανω κατι,η τωρα σειρα εχει το σερβις της νοκια στην αθηνα,και αξιζει ?η θα ειναι ακριβη η επισκευη ,οποτε να κοιταξω να το παρατησω, αμεσα βεβαια αγορασα το Ν73,και κανω την δουλεια μου αλλα και αυτο ειναι φοβερο εργαλειο,για να μεινει στην ακρη,

Το ιδιο ειχα παθει και γω με το 5300 και εμεινε στο ραφι.Αν εισαι ομως εντος εγγυησης ισως να σε καληψη.Κανε μια προσπαθεια:O

παναθηναικος! ! !4ever:happy:
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera kai sorry gia ta greeklish alla to pc mou den exei elliniko locale oute ellinika grammata estw kai an menw ellada. :)

 

Prin apo ligo enw evlepa video sto 6233 mou , afto esvise (den einai h prwth fora) kai apla den anave. Oses fores to anapsw , mou zitaei to pin kai meta afto einai. Mia lefki othoni, to sima tis mpatarias kai meta apo ligo kleinei. Exw dokimasei ta panta, evgala tin Micro Sd, evala allo SIM, to afisa kleisto me kai xwris bataria, alla tipota. Prepei na ginei flash kai an nai mporw na to kanw apo to spiti?

 

To thema einai oti to kinito einai dwro (Ioulios 2007) alla den exw tin apodeiksh kai den kserw an kalyptomai etsi apo tin engyish.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα παθει και γω με το 5300 και εμεινε στο ραφι.Αν εισαι ομως εντος εγγυησης ισως να σε καληψη.Κανε μια προσπαθεια:O

 

 

καλη χρονια φιλε μου, σχεδον χρονο το εχω ,και εκτος αυτου δεν νομιζω να το καλυπτει η εγγυηση απο την στιγμη που το προβλημα ειναι απο κακη χρηση οπως το λενε αυτοι συνηθως και οχι απο ελλατωματικη συσκευη,τεσπα, δεν με βιαζει αφου κανω την δουλεια μου με το ν73,καποια στιγμη θα τους το παω και οτι γινει αν ειναι ακριβη η επισκευη θα το βαλω και εγω στο ραφι

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια φιλε μου, σχεδον χρονο το εχω ,και εκτος αυτου δεν νομιζω να το καλυπτει η εγγυηση απο την στιγμη που το προβλημα ειναι απο κακη χρηση οπως το λενε αυτοι συνηθως και οχι απο ελλατωματικη συσκευη,τεσπα, δεν με βιαζει αφου κανω την δουλεια μου με το ν73,καποια στιγμη θα τους το παω και οτι γινει αν ειναι ακριβη η επισκευη θα το βαλω και εγω στο ραφι

 

Οκ καλη χρονια και σε σενα:rolleyes:

παναθηναικος! ! !4ever:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μαγαζάκια ούτε τίποτα. Υπάρχει free λύση και λέγεται Phoenix αρκεί να έχεις λίγο χρόνο και άφθονο μεράκι. Αν κάνεις μια αναζήτηση στο τοπικ του 6280 θα βρεις πλήρες tutorial (το μόνο που διαφέρει είναι οτι θα κατεβάσεις άλλο αρχείο firmware απο το γνωστό πλεον μαγαζάκι). Το έχουν κάνει αρκετοί εδω μέσα και μεταξύ αυτών και ο υποφαινόμενος.. :ninja:

 

Υ.Γ.: Αν συναντήσεις κάποιο πρόβλημα εδώ είμαστε (αν και το tutorial είναι υπερπλήρες και κατανοητό απο ενα μέσο χρήστη)

Link to comment
Share on other sites

γίνετε να κάνω το 6234 6233?

 

Αλλαξε το product code :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μετα αν θέλω μπορώ να το ξανα κάνω 6234?και μπορεις να μου πεις το porduct code και αν αξίζει να το κάνω!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια!Επιλεγω στο προφιλ κανονικο εναν ηχο αλλα οταν <αλλαζω θεμα> το κινητο επιλεγει εναν δικο του ηχο κλησης και συγκεκριμενα τον nokia tune.Ειναι καποια ρυθμιση που επιτρεπει να διατηρεις σταθερο ηχο ασχετως του θεματος?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει γιατι ο δημιουργος του θεματος εχει βαλει εναν default ηχο (nokia tune) ,

οποτε καθε φορα που αλλαζεις θεμα , αυτοματα, μπαινει και ο ηχος του θεματος ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια σημερα μου βγηκε το κοθμπι του push to talk απο το κινητο. κ φαινεται απο μεσα η συσκευη (τσιπακια-πλακετες) κτλ. τι να κανω??? παιζει να χαλασει??? HELP
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα μου βγηκε το κοθμπι του push to talk απο το κινητο. κ φαινεται απο μεσα η συσκευη (τσιπακια-πλακετες) κτλ. τι να κανω??? παιζει να χαλασει??? HELP

Όχι δεν παίζει να χαλάσει, απλά θα είναι πιο ευπαθές σε υγρασία και λοιπά... Καλό θα ήταν να πας να το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πάει το τηλέφωνο μου, και θα μου πείτε αν έχει συμβεί και σε κανένα άλλον αυτό το πρόβλημα, να μην αναγνωρίζει κανένα φορτιστή με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το λειτουργήσω. Η οθόνη γράφει <<μη συμβατός φορτιστής>>.
M. K.
Link to comment
Share on other sites

Πάει το τηλέφωνο μου, και θα μου πείτε αν έχει συμβεί και σε κανένα άλλον αυτό το πρόβλημα, να μην αναγνωρίζει κανένα φορτιστή με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το λειτουργήσω. Η οθόνη γράφει <<μη συμβατός φορτιστής>>.

 

Μπορεί να έσπασε καμιά επαφή στην υποδοχή του τηλεφώνου ρε κόκκαλη! Όχι και "πάει το τηλέφωνό μου"! Δε θέλω ηττοπάθειες! Πήγαινε το στο service να το κοιτάξουν (λέμε τώρα - τι να κοιτάξουν κι αυτοί)!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...