Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως το τηλεφωνο σου δεν ειναι εισαγωγη της ALPHA C(L)OPY? Το product code που εχω εγω ειναι το 0532187 και μου εμφανιζει κανονικα τα ελληνικα.

To δικό μου είναι 0538659

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα ενα σοβαρο θεμα που με απασχολει πολυ! Χθες μου ηρθε μηνυμα υπηρεσιας που διαφημιζε μια κληρωση απο την wind για δωρα και ανοιξα το μηνυμα, οποτε μπηκε μαλλον στο wind plus. Ειδα την προσφορα και ηταν οντως απο την wind αλλα μετα δεν ασχοληθηκα γιατι δεν με ενδιαφερε.

Ελα που ομως με χρεωσε με 42 λεπτα δηλαδη εισητηριο εισοδου για να δω τις μαμακιες τους. Πηρα στην εξυπηρετηση πελατων μιλησα με μια κοπελλα που κρατησα το ονομα της και η ιδια δεν ηθελα να πιστεψει οτι εγινε χρεωση εκτος αν ημουν γραμμενος σε καποια υπηρεσια. Γιατι να πληρωσω για κατι που ευθυνονται οι ιδιοι? Οταν ερχονται απλα γραπτα για προσφορες η χρονο ομιλιας ΠΟΤΕ δεν χρεωνομαι. Το κινητο μου ειναι ΝΟΚΙΑ 6233, πως βλεπω τα Μηνυματα υπηρεσιας παιδια γιατι εψαξα αλλα τζιφος. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Aμα αλλάξει κάποιος το product code της συσκευής μπορεί να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα στο τηλ χάνει και την εγγυησή του?Αν θελήσουμε να το επαναφέρουμε (μέσω του nemesis πάλι) στον αρχικό κωδικό γίνετε ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα παραξενο προβλημα με το 6233.Μπαινω με το αριστερο πληκτρο επιλογης στην μεταβαση και απο κει θελω να παω στο μενου bluetooth, το οποιο το βρισκω αλλα ειναι σκιασμενο δηλαδη σαν να μην μπορω να μπω.Μπαινει ομως κανονικα χωρις προβλημα.Αλλα για ποιον λογο ειναι σαν αποκομενο?Εχει παρουσιαστει σε κανεναν αυτο?

 

Υ.Γ οταν βρισκω το bluetooth απο ρυθμισεις > συνδεσιμοτητα > bluetooth εκει το δειχνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω το 6233 με επιδότηση συσκευής, θα ήθελα να μου πείτε αν:

1) Στα τελευταία μοντέλα έχουν παρουσιαστεί ιδιαίτερα προβλήματα

2) Τι δυνατότητες έχει ο τηλεφωνικός του κατάλογος ανά επαφή και αν είναι όλα εντάξει με την αναζήτηση ονομάτων.

Ευχαριστώ, προκαταβολικά.:)

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου το πηρα πριν 7μιση μηνες οποτε δεν μπορω να σου πω για τα τελευταια μοντελα :O ...

 

Ειναι ολα ενταξει με την αναζητηση ονοματων και ο καταλαγος εχει τις εξης δυνατοτητες ανα επαφη :

 

Δυνατοτητα προσθηκης πολλων στοιχειων σε μια επαφη

(αριθμος, διευθυνση ΡΤΤ,διευθυνση e-mail,Βιντεο,ηχο,Διευθυνση ιστου,

εταιρεια,θεση εργασιας,επισημο ονομα,ψευδωνυμο,

ταχυδρομικη διευθυνση,αναγνωρισ.χρηστη,γενεθλια,

σημειωση και φυσικα εικονα) ...

 

Επλιζω να σε καλυψα :) ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακληση για μια απαντηση στο παραπανω ερωτημα μου αν καποιος το εχει ψαξει καλα και γνωριζει που αποθηκευονται τα μηνυματα υπηρεσιας. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακληση για μια απαντηση στο παραπανω ερωτημα μου αν καποιος το εχει ψαξει καλα και γνωριζει που αποθηκευονται τα μηνυματα υπηρεσιας. Ευχαριστω.

εμφανιζονται στο ιστος/ εισερχομενες υπηρεσιες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε με έσωσες! Οντως εκει εμφανίζονται τα μηνύματα υπηρεσίας και απαιτεί απο οτι βλεπω ληψη με GPRS. Αρα τωρα θα ξερω τι θα κανω ωστε να προβω σε καταγγελια για τον διαγωνισμο wind που τους πληρωνω ακομα και τα μηνυματα τους...ΝΤΡΟΠΗ τους...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ενα καινούργιο 6233 (αναβάθμιση απο cosmote) σε χρώμα σαμπανιζέ-καφέ.Πραγματικά είναι πολύ όμορφο και ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή σου!Μου έκανε εντύπωση όμως η συσκευασία του.Τον Αύγουστο το ιδιο κινητό (αναβάθμιση απο voda) ήτανε συσκευασμένο σε μεγαλύτερο κουτί με μεγάλο προσπέκτους,καλώδιο μεταφοράς δεδομένων και καλύτερα ακουστικά.Το καινούργιο 6233 ήτανε συσκευασμένο σε ενα μικρό κουτάκι,χωρίς καλώδιο, υποδεέστερα ακουστικά, ενα μικρό ασπρόμαυρο προσπεκτάκι και firmware 5.10.

Αυτά πρός το παρόν........

 

Kαι εγώ το ίδιο. Έχουν αλλάξει την συσκευασία. Πάντως το καλό είναι ότι το καινουργιο που πήρα έχει μπαταρία 1100mah

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το ίδιο. Έχουν αλλάξει την συσκευασία. Πάντως το καλό είναι ότι το καινουργιο που πήρα έχει μπαταρία 1100mah

 

Μπαταρία 1100mah τι εννοείς απο που το κατάλαβες? Οι αλλες μπαταρίες ΒΡ-6Μ που φορούσαν τα 6233 δεν ήταν 1100mah?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία 1100mah τι εννοείς απο που το κατάλαβες? Οι αλλες μπαταρίες ΒΡ-6Μ που φορούσαν τα 6233 δεν ήταν 1100mah?

 

 

Έδώ και αρκετό καιρό η ΝΟΚΙΑ αναφέρει επάνω στις μπαταρίες της και τη χωρητικότητα σε mAh.

Η ΒΡ-6Μ στις αρχικές της εκδόσεις ήταν 970mAh και στην πορεία τη βελτίωσαν στα 1100mAh, όπως έγινε και σε άλλες μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Η ΒΡ-6Μ στις αρχικές της εκδόσεις ήταν 970mAh και στην πορεία τη βελτίωσαν στα 1100mAh, όπως έγινε και σε άλλες μπαταρίες.

 

Απολυτα σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Έδώ και αρκετό καιρό η ΝΟΚΙΑ αναφέρει επάνω στις μπαταρίες της και τη χωρητικότητα σε mAh.

Η ΒΡ-6Μ στις αρχικές της εκδόσεις ήταν 970mAh και στην πορεία τη βελτίωσαν στα 1100mAh, όπως έγινε και σε άλλες μπαταρίες.

 

Και που το βλέπουμε αυτό ρε παιδιά; Η δικιά μου (όπως και όλες οι nokia εδώ και αρκετά χρόνια) δεν αναγράφει πάνω της πόσα μιλιαμπερώρια είναι! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και που το βλέπουμε αυτό ρε παιδιά; Η δικιά μου (όπως και όλες οι nokia εδώ και αρκετά χρόνια) δεν αναγράφει πάνω της πόσα μιλιαμπερώρια είναι! :rolleyes:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6233-1387.php

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι βρε καλό μου παλλικάρι αλλά... άλλο εννοούσα! Ρώτησα πως καταλαβαίνουμε αν το δικό μας ανήκει σε αυτά με τις παλιές μπαταρίες ή σε αυτά με τις βελτιωμένες απο τη στιγμή που ούτε στη μπαταρία, ούτε στο manual, ούτε πουθενά δεν αναφέρονται τα μιλιαμπερώρια... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε καλό μου παλλικάρι αλλά... άλλο εννοούσα! Ρώτησα πως καταλαβαίνουμε αν το δικό μας ανήκει σε αυτά με τις παλιές μπαταρίες ή σε αυτά με τις βελτιωμένες απο τη στιγμή που ούτε στη μπαταρία, ούτε στο manual, ούτε πουθενά δεν αναφέρονται τα μιλιαμπερώρια... :confused:

 

Οι καινούργιες μπαταρίες το γράφουν στο πίσω μέρος, κάτω από το ΝΟΚΙΑ, δηλ. ΒΡ-6Μ 1100mAh 3.7V.

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούργιες μπαταρίες το γράφουν στο πίσω μέρος, κάτω από το ΝΟΚΙΑ, δηλ. ΒΡ-6Μ 1100mAh 3.7V.

 

Ναι... όντως. Τώρα το πρόσεξα! Κι η δικιά μου μπαταρία 1100 μιλιαμπερώρια είναι και τη συσκευή την αγόρασα το Μάιο του 2007. Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση, δε θα το πρόσεχα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει προσέξει κανείς οτι το τηλέφωνο σβήνει μόνο του μετά απο κάποιο συγκεκριμένο χρονικό όριο αν δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου; Το πρόσεξα χθές που πήγα στο θέατρο! Μέσα στην αίθουσα δεν είχε καθόλου σήμα και κάποια στιγμή που πάτησα το κόκκινο πλήκτρο για να δω την ώρα διαπίστωσα οτι... το τηλέφωνο ήταν κλειστό! Το δοκίμασα άλλες 2-3 φορές και όντως έτσι είναι! Μόλις βγήκα απο την αίθουσα και "βρήκε" δίκτυο δεν έσβησε ποτέ ξανά!! Ας δοκιμάσει κάποιος σε μέρος χωρίς καθόλου σήμα για επιβεβαίωση.

 

Υ.Γ.: Δε μέτρησα το χρονικό όριο αλλά πρέπει να είναι περίπου απο τριάντα λεπτά έως μια ώρα. Την Επιλογή φορέα την έχω στο "Αυτόματη".

 

EDIT: Τελικά ρε παιδιά να το κάνω το βήμα προς 5.43 ή όχι; Πολλά έχουν ακουστεί σ' αυτό το τοπικ και διστάζω λίγο!

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Τελικά ρε παιδιά να το κάνω το βήμα προς 5.43 ή όχι; Πολλά έχουν ακουστεί σ' αυτό το τοπικ και διστάζω λίγο!

 

Τωρα που βγηκε η 5,60 δεν ειναι καλυτερα να βαλεις αυτην

συμφωνα με το παρακατω λινκ

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=6233

το θεμα ειναι γνωριζει καποιος εαν εντος βελτιωνη κατι η τσαμπα κανουμε αναβαθμιση !!!

Link to comment
Share on other sites

εχω κοσμοτε συνδεση και δεν μπορω να το φτιαξω να λαμβανω email στο κινητο ,ξερει κανεις τι γινετε πως θα το ρυθμησω, εχω email στην οτενετ , gmail, pathfinder. δωστε ενα χερι βοηθειας ,γιατι στην κοσμοτε μου ειπαν πως πρεπει να γραφτω σε πακετο δεδομενων ,με αντιτιμο φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...