Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ. Μια ακομα παρακληση. Εχω τελικα την εκδοση 3.70, πως θα κανω αναβαθμιση και αν υπαρχει αναλογο θεμα για τα series40 γιατι δεν βρηκα κατι αναλογο εδω μεσα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη ΝΟΚΙΑ ή με υπομονή και γρήγορη γραμμή, από το site της...

 

Καλού κακού, κράτα αντίγραφα από όσα έχεις αποθηκεύσει στο τηλέφωνο πριν την κάνεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Χμ...δεν ξερω αν ειναι της 5.10 "specific" αλλα πολλες φορες η "Ναρκη", το μαυρισμα της οθονης δηλ. για εξοικονομηση της μπαταριας, δεν "παιρνει μπροστα"...Κανεις reboot το τηλ. και απο εκει και μετα δουλευει σωστα.

Το εχει και αλλος αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

Χμ...δεν ξερω αν ειναι της 5.10 "specific" αλλα πολλες φορες η "Ναρκη", το μαυρισμα της οθονης δηλ. για εξοικονομηση της μπαταριας, δεν "παιρνει μπροστα"...Κανεις reboot το τηλ. και απο εκει και μετα δουλευει σωστα.

Το εχει και αλλος αυτο ??

 

Τωρα που το λες , και στην 3.70 που εχω μεινει , μου το εκανε πρωτη φορα

εχθες και αφου εκανα reboot μου εβγαλε το μαυρισμα αλλα με ενδειξεις ωρας,

ημερομηνιας, και αναπαντητων κλησεων!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το λες , και στην 3.70 που εχω μεινει , μου το εκανε πρωτη φορα

εχθες και αφου εκανα reboot μου εβγαλε το μαυρισμα αλλα με ενδειξεις ωρας,

ημερομηνιας, και αναπαντητων κλησεων!

 

Η λειτουργία νάρκης, εμφανίζεται χρονικά μετά από την κατάσταση που περιγράφεις (με ημερομηνία, ώρα κ.λπ.).

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία νάρκης, εμφανίζεται χρονικά μετά από την κατάσταση που περιγράφεις (με ημερομηνία, ώρα κ.λπ.).

 

To "προβλημα" εγκειται στο οτι αρχισε να σταματαει να το κανει αυτο καποιες φορες και να θελει restart για να δουλευει οπως πρεπει...

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι την βοηθεια σας .

Καθως εκανα συγρονισμο το κινητο με το Οutlook μου εμφανιζει το ονομα για επωνυμο και το αντιστροφο

και κατι ακομα κανοντα εγγραφη σε οποιοδηποτε ονομα κανει μονο του δημιουργια φρασης .αυτο δεν γινεται να το βγαλουμε???

Θα κανει δηλαδη φωνητικη κληση με αυτη την φραση?

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι την βοηθεια σας .

Καθως εκανα συγρονισμο το κινητο με το Οutlook μου εμφανιζει το ονομα για επωνυμο και το αντιστροφο

και κατι ακομα κανοντα εγγραφη σε οποιοδηποτε ονομα κανει μονο του δημιουργια φρασης .αυτο δεν γινεται να το βγαλουμε???

Θα κανει δηλαδη φωνητικη κληση με αυτη την φραση?

,

 

οσο αφορα το πρωτο κομματι τις ερωτησης το ελυσα μονος κανοντας μεταφορα το αντιγραφο ασφαλείας απο το 6230 που ειχα!!!και τα πηρε ολα κανονικα επιλεγοντας μονο επαφες και ημερολογιο

 

Αυτο με την φωνητικη κληση μου την σπαει πολυ.Δεν ειναι δυνατον αυτο να μην μπορει να βγει!!!

Υ.Γ εαν δεν βγαινει ετοιμαζομαι να το δωσω και να βγαλω απο το συρταρι το 6230 που Τελικα ηταν κορυφαιο

Link to comment
Share on other sites

,

 

οσο αφορα το πρωτο κομματι τις ερωτησης το ελυσα μονος κανοντας μεταφορα το αντιγραφο ασφαλείας απο το 6230 που ειχα!!!και τα πηρε ολα κανονικα επιλεγοντας μονο επαφες και ημερολογιο

 

Αυτο με την φωνητικη κληση μου την σπαει πολυ.Δεν ειναι δυνατον αυτο να μην μπορει να βγει!!!

Υ.Γ εαν δεν βγαινει ετοιμαζομαι να το δωσω και να βγαλω απο το συρταρι το 6230 που Τελικα ηταν κορυφαιο

 

Φίλε μου, αυτό που παρουσιάζεις σα πρόβλημα είναι για καλό κι όχι για κακό! Εκεί που παλιά έπρεπε να ηχογραφούμε μόνοι μας τις φράσεις, τώρα είναι έτοιμες μέσω μιας μηχανής σκαναρίσματος φωνής και απλά το μόνο που απομένει είναι να το δουλέψεις 1-2 βδομάδες για να "μάθει" τη φωνή σου! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μερικούς τους χαλάει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αυτό που παρουσιάζεις σα πρόβλημα είναι για καλό κι όχι για κακό! Εκεί που παλιά έπρεπε να ηχογραφούμε μόνοι μας τις φράσεις, τώρα είναι έτοιμες μέσω μιας μηχανής σκαναρίσματος φωνής και απλά το μόνο που απομένει είναι να το δουλέψεις 1-2 βδομάδες για να "μάθει" τη φωνή σου! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μερικούς τους χαλάει!

 

 

φιλε μου εαν οδηγας και χρησιμοποιης hands free ή σου πέφτει το hands free απο εδω και εκει και παιρνει απο μονο του τηλεφωνο θα καταλαβεις,

εγω το θεωρω πολυ μεγαλη πατατα!!!

Θα προτιμουσα να υπάρχει τουλάχιστον δυνατότητα απενεργοποιησης

και η βλακεια ειναι οτι εαν αρχιζει και να παιρνει τηλ κοσμο που εχεις να δει πολυ καιρο που εχεις κρατημενο απλα το τηλεφωνο τους αντε να τους εξηγεις τι εγινε και πως τους θυμηθηκε το τηλ απο μονο του!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν οδηγας και χρησιμοποιης hands free ή σου πέφτει το hands free απο εδω και εκει και παιρνει απο μονο του τηλεφωνο θα καταλαβεις,

εγω το θεωρω πολυ μεγαλη πατατα!!!

Θα προτιμουσα να υπάρχει τουλάχιστον δυνατότητα απενεργοποιησης

και η βλακεια ειναι οτι εαν αρχιζει και να παιρνει τηλ κοσμο που εχεις να δει πολυ καιρο που εχεις κρατημενο απλα το τηλεφωνο τους αντε να τους εξηγεις τι εγινε και πως τους θυμηθηκε το τηλ απο μονο του!!!

 

χεχεχε...να δεις που ενω εκανα ποδηλατο και πηρα απο το ΒΤ ακουστικο...Ηθελα τον πατερα μου και μου βγηκε το συνεργειο που πηγαινω το αυτοκινητο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν τηλέφωνο από την ΝΟΚΙΑ να το πάω πίσω την Δευτέρα και να μου δώσουν ένα καινούριο ! 'Αντε να δούμε.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί όταν στέλνω ένα μήνυμα Sms, στην αναφορά παραδόσεων η ώρα παράδοσης είναι μία ώρα πίσω απο αύτήν που στάλθηκε και παραδόθηκε το μήνυμα???? Το δίκτυο μου είναι vodafone,έπαιξα και με την αυτόματη ενημέρωση ώρας και ημερομηνίας αλλά τίποτε... Το τηλέφωνο κέντρου μηνυμάτων είναι σωστό, είναι το +306942190000. Καμμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

χεχεχε...να δεις που ενω εκανα ποδηλατο και πηρα απο το ΒΤ ακουστικο...Ηθελα τον πατερα μου και μου βγηκε το συνεργειο που πηγαινω το αυτοκινητο...

 

παλι τυχερος εισαι!!!Αφου δεν σου βγηκε καμια πρωην που ειχες να την παρεις τηλ κανενα χρονο και την απευφευγεις και να νομιζει και οτι την ξαναγουσταρεις!!!

λολ:D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

παλι τυχερος εισαι!!!Αφου δεν σου βγηκε καμια πρωην που ειχες να την παρεις τηλ κανενα χρονο και την απευφευγεις και να νομιζει και οτι την ξαναγουσταρεις!!!

λολ:D :D :D :D :D :D :D

 

Κι οχι τιποτα αλλο αλλα ειμαι και παντρεμενος πλεον...:D

Εγω στο συγεκριμενο παντως δεν εχω καμμια εμπιστοσυνη, ισως βεβαια και να θελει να "μαθει" τη φωνη σου και δεν του εχω δωσει χρονο να το κανει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί όταν στέλνω ένα μήνυμα Sms, στην αναφορά παραδόσεων η ώρα παράδοσης είναι μία ώρα πίσω απο αύτήν που στάλθηκε και παραδόθηκε το μήνυμα???? Το δίκτυο μου είναι vodafone,έπαιξα και με την αυτόματη ενημέρωση ώρας και ημερομηνίας αλλά τίποτε... Το τηλέφωνο κέντρου μηνυμάτων είναι σωστό, είναι το +306942190000. Καμμιά ιδέα??

 

Κανονικά στην αυτόματη ενημέρωση θα έπρεπε να λειτουργεί σωστά... Δοκίμασε να βάλεις μη αυτόματη ενημέρωση και τσέκαρε αν η ζώνη ώρας είναι στο +2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί όταν στέλνω ένα μήνυμα Sms, στην αναφορά παραδόσεων η ώρα παράδοσης είναι μία ώρα πίσω απο αύτήν που στάλθηκε και παραδόθηκε το μήνυμα???? Το δίκτυο μου είναι vodafone,έπαιξα και με την αυτόματη ενημέρωση ώρας και ημερομηνίας αλλά τίποτε... Το τηλέφωνο κέντρου μηνυμάτων είναι σωστό, είναι το +306942190000. Καμμιά ιδέα??

 

Το ιδιο κανει και σε μενα που εχω ΤΙΜ . Στα παλια νοκια δεν εγβαζε ποτε τι ωρα παραδοθηκε αλλα τι ωρα σταλθηκε .Ισως ειναι προβλημα τις συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά στην αυτόματη ενημέρωση θα έπρεπε να λειτουργεί σωστά... Δοκίμασε να βάλεις μη αυτόματη ενημέρωση και τσέκαρε αν η ζώνη ώρας είναι στο +2.

 

Το έκανα φίλε stefidis αλλα δεν άλλαξε κάτι.. Επειδή βλέπω ότι είσαι σε δίκτυο cosmote, αν έχεις μια sim vodafone βαλτην και δες πως συμπεριφέρεται η δική σου συσκευή.... Γιατί με την ίδια συσκευή ήμουν πριν κάτι μήνες στην cosmote και δεν είχα αυτό το πρόβλημα στην ένδειξη ώρας αναφορών παράδοσης μηνυμάτων..

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φίλε stefidis αλλα δεν άλλαξε κάτι.. Επειδή βλέπω ότι είσαι σε δίκτυο cosmote, αν έχεις μια sim vodafone βαλτην και δες πως συμπεριφέρεται η δική σου συσκευή.... Γιατί με την ίδια συσκευή ήμουν πριν κάτι μήνες στην cosmote και δεν είχα αυτό το πρόβλημα στην ένδειξη ώρας αναφορών παράδοσης μηνυμάτων..

 

Ναι όντως σε cosmote είμαι αλλά τη συγκεκριμένη συσκευή τη δουλεύω με sim της vodafone (είναι vodafone live και έχω μέσα μια sim vodafone CU). Μόλις έστειλα sms για να τσεκάρω αυτό που λες και... όντως η αναφορά είναι ακριβώς 1 ώρα πριν!! :wacko: :wacko:

 

Δε μπορεί όλων μας οι συσκευές να έχουν πρόβλημα! Κάτι συμβαίνει με τη vodafone... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι θα ασχολιόμουνα, απλά πήγα να αποδείξω κάτι σε έναν φίλο μου για την ώρα που είχα στείλει το μήνυμα και αυτό με διέψευσε κατά μία ώρα:mad: Για αυτό κάνω και τον ντόρο αυτόν.... Ας μας πουν και οι υπόλοιποι φίλοι μας στις δικές τους 6233 συσκευές τι ώρα τους δίνει στην παράδοση μηνύματος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως σε cosmote είμαι αλλά τη συγκεκριμένη Δε μπορεί όλων μας οι συσκευές να έχουν πρόβλημα! Κάτι συμβαίνει με τη vodafone... :mad:

 

KAI ομως μπορει!!!

Εγω έχω ΤΙΜ οπως ειπα ποιο πανω και μου κανει τα ιδια κολπα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το νοκια 6233 και θελω ενα οσο καλο γινεται (να ακουγεται καλα και να εφαρμοζει ευκολα στο αυτι) bluetooth ακουστικο. Η αγορα θα γινει μαλλον απο eshop ή απο plaisio.Εχετε να μου προτεινεται κανενα; (μεχρι 50 ευρω το πολυ...)
Link to comment
Share on other sites

Εχω το νοκια 6233 και θελω ενα οσο καλο γινεται (να ακουγεται καλα και να εφαρμοζει ευκολα στο αυτι) bluetooth ακουστικο. Η αγορα θα γινει μαλλον απο eshop ή απο plaisio.Εχετε να μου προτεινεται κανενα; (μεχρι 50 ευρω το πολυ...)

 

Αν και όλα είναι συμβατά με όλες τις μάρκες, δε θα σου συνιστούσα να πάρεις κάτι άλλο εκτός από NOKIA. Το παρακάτω νομίζω πως είναι ότι πρέπει:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003225

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...