Jump to content

Prince of Persia: The two thrones


clarco5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Official Site

Trailer

 

Release Dates :

 

UK: 2nd Dec 2005 (PS2), 9th Dec 2005 (Xbox, GC, PC)

US: 1st Dec 2005 (all platforms)

 

Ekei koda pisteyw tha erthei kai se mas edw! :D

 

PS. An kai kapou eida na kykloforei "eleytherh" h ekdosh gia PS2 :p

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Στο Prince of Persia: The two thrones, τα sand credits τα παίρνουμε από συγκεκριμένες τοποθεσίες ή και από τα διάφορα αντικείμενα που σπάμε; Και με ποιο τρόπο;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

To είπες και μόνος σου... ΣΠΑΣ διάφορα αντικείμενα. :P Είναι πηθάρια, καλάθια κτλ, θα τα βρεις γιατί φαίνονται. Ο άλλος τρόπος για να παίρνεις sand credits είναι από τους εχθρούς όταν τους σκοτώνεις (αν όχι από όλους, έστω από κάποιους παίρνεις).
Link to comment
Share on other sites

πάρολο που έχω σπάσει πολλά αντικείμενα (κεραμεικά, ξύλινα κτλ.) , όταν πατάω παύση , στο sand credits μου δείχνει μηδέν... Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο καθώς τα σπάω;

ΥΓ.: Πάλι θα τα σπάσω ΟΛΑ..!

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το παιχνίδι πάντως μαμεί...δύσκλολο σε σχέση με δύο τα προηγούμενα (όσο πιο δύσκολο τόσο πιο καλά :p) αλλα δυστυχώς δεν ασχολήθηκα όσο ήθελα και ακόμα δεν το έχω τερματίσει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λέτε δυσκολο-εύκολο η τριλογία είναι πιστεύω απο τις καλύτερες όλων των παιχνιδιών.Το 1ο "επισόδιο" κιόλας ήταν όλα τα λεφτά! :w00t: Ειδικά στο τέλος που γυνάει το χρόνο πίσω όταν φιλάει την άλλη και του τη λέει άσχημα.Αλλα ρε παιδιά δύο παράπονα έχω. 1.Τι σενάριο και αυτό? :X Στο 1ο επεισόδιο τρέχουμε για να σταματήσει ο πόλεμος. :chair: Στο 2ο πάμε στο διάολο για να γυρίσουμε στο χρόνο :protest: και μόλις πάμε πίσω... στο 3ο επισόδιο πρέπει πάλι να συγυρίσουμε όλο το κάστρο που το ξανακατέστρεψαν οι άλλοι και εμείς που σπάμε όλα τα βάζα! :rocket: Ε Λ Ε Ο Σ ! και 2. Γιατί δεν έχουμε και εμείς κανένα naga ή sand tanks?Απλά φανταστείτε το! Θα πηγαίναμε τον χρόνο πίσω σε κάθε δύσκολη κατάσταση! Βλέπε... χιλόπιτες , τράκες , αποτυχία εξετάσεων!Δίκιο δεν έχω? :what:

 

Αδελφέ εμένα ολα τα sand credits μου τα βγάζει.Αν έχεις σπάσει και τα μπαούλα όπου σου δίνουν 100 και 200 sand credits :hunter: δες μήπως έχει καμία προεπιλογή στην αρχή του παιχνιδιού... αν και δεν νομίζω!Εγώ στο τέλος είδα οτι υπάρχουν και αυτά!Εντελώς τυχαία! :)

Link to comment
Share on other sites

τελίκα λύθηκε το πρόβλημα..! πρέπει να είναι ένα από τα τρία καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία πέντε χρόνια! φοβερό gameplay και δράση που σε κρατάει στο παιχνίδι.. Mόλις το τελειώσω , θα ψάξω και τα άλλα δύο (αν και με περιμένει ένα Ninja Gaiden Black)!
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

τελίκα λύθηκε το πρόβλημα..! πρέπει να είναι ένα από τα τρία καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία πέντε χρόνια! φοβερό gameplay και δράση που σε κρατάει στο παιχνίδι.. Mόλις το τελειώσω , θα ψάξω και τα άλλα δύο (αν και με περιμένει ένα Ninja Gaiden Black)!

Τι ήταν τελικά?Αν έπαιξες απευθείας το "The two Thrones" έχεις χάσει πολλά.Απο την αρχή έπρεπε να πάρεις την τριλογία :confused:

Link to comment
Share on other sites

τελικά μάλλον φταίει που ήμουν στην αρχή του παιχνιδιού.. Αργότερα, έπαιρνα κανονικά τα sand cradits. Έπαιξα κατευθείαν το "the two thrones" επειδή αυτό βρήκα μόνο σε torrent. Tα άλλα ελπίζω να τα βρω σε κανένα βίντεο κλαμπ. Είναι τόσο καλά όσο το τρίτο;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

τελικά μάλλον φταίει που ήμουν στην αρχή του παιχνιδιού.. Αργότερα, έπαιρνα κανονικά τα sand cradits. Έπαιξα κατευθείαν το "the two thrones" επειδή αυτό βρήκα μόνο σε torrent. Tα άλλα ελπίζω να τα βρω σε κανένα βίντεο κλαμπ. Είναι τόσο καλά όσο το τρίτο;

Απο ότι κατάλαβα το παίζεις σε υπολογιστή?Εγώ το έπαιξα σε ps2.Όχι οτι έχει διαφορά!Θα σου πρότεινα μια και το άρχησες τώρα σταμάτα το και πάρε το Ι(Sands of time) και το ΙΙ(warrior within).Τώρα αν απο το ΙΙΙ πας στο Ι θα χαλαστείς λίγο για τα λίγο χαμηλής πιότητας γραφικά σε σύγκρυση με το ΙΙΙ, και το κυριότερο...πώς να το κάνουνε?τριλογία είναι!αν δεν πάρεις απο την αρχή το σενάριο δεν το καταλαβαίνεις.:rtfm: Εγώ τα έπαιξα με τη σειρά.Δέν άφησα μέρα να κυλήσει!Άσε που στο Ι βλέπεις φοβερή θέα(παλάτι, κήποι, κατακόμβες,...) :confused: πράγματα που δεν τα βλέπεις ούτε στο ΙΙ ούτε στο ΙΙΙ.Άσε που στο τέλος του Ι είπα απλά respect!:respect: έχει φοβερό τέλος.Το ΙΙ και το ΙΙΙ μπορεί μόνο να σε κουράσει ότι ο prince αλλάζει μορφές, το οποίο για μένα είναι λίγο κουραστικό.Ξεκίνα απο το Ι και θα με θυμηθείς.Πέξε το εώς το 30% και αν δεν σου αρέσει πες το μου!:yahoo: Θα φύγω απο το site...:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κοίτα, το έχω σε Xbox και το έχω φτάσει στο 67% , οπότε μάλλον θα το τελειώσω πρώτα αυτό... Μετά, θα πρέπει να βρω τα άλλα δύο. Δυστυχώς, έρχεται και η εξεταστική και το βλέπω από Οκτώβρη να πηγαίνει το θέμα :(
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
re paidia exo kolisi se dio arxigous pou o enas exei ena tsekouri kai ena spathi ti prepei na kano gia na tous peraso?????please apantiste:D

Θα επικεντρωθείς στον ένα. Όταν ο άλλος σου επιτίθεται (σαν σε slow motion , αν θυμάμαι καλά) , προσπάθησε να αποφύγεις την επίθεσή του και όσο είναι το τσεκούρι του σφηνωμένο στο έδαφος, χτύπα τον, αποφεύγοντας παράλληλα τις επιθέσεις του πρώτου... Αυτό θα χρειαστεί να το επαναλάβεις 3-4 φορές. Good luck!!

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Θα επικεντρωθείς στον ένα. Όταν ο άλλος σου επιτίθεται (σαν σε slow motion , αν θυμάμαι καλά) , προσπάθησε να αποφύγεις την επίθεσή του και όσο είναι το τσεκούρι του σφηνωμένο στο έδαφος, χτύπα τον, αποφεύγοντας παράλληλα τις επιθέσεις του πρώτου... Αυτό θα χρειαστεί να το επαναλάβεις 3-4 φορές. Good luck!!

 

se euxaristo re poli :D eixa kolisei kai den iksera ti na kano

 

 

 

plaka mou kaneis den mporo na ton kano fou kai mou les na epikentrotho autoi me kinigane pes mou analitika re si

hacker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...