Jump to content

ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ IMAGES ΣΤΟΝ INTERNET EXPLORER


dar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας :O

 

Τις τελευταιες μερες οταν surfαρω στο ιντερνετ ολες οι φωτογραφιες καθως και ολα τα thumbnails φαινονται με λιγοτερα χρωματα και pixelιαζουνε.

 

Πχ. το thumnail του λογοτυπου στο πανω αριστερο μερος της σελιδας τoυ myphone φαινεται καπως αχνο. Πατωντας στις ιδιοτητες του βλεπω οτι εχει μεγεθος 2510bytes ενω κανονικα εχει μεγεθος 3415bytes οταν μπαινω απο ενα αλλο υγιες pc.!!! :!: :!:

 

Μηπως υπαρχει καποια επιλογη συμπιεσεως των εικονων ετσι ώστε να κατεβαινουν οι σελιδες πιο γρηγορα? :X

 

(η κάρτα γραφικων μου δουλευει μαλλον μια χαρα αφου οι φωτογραφιες υψηλης αναλυσης απο την καμερα ειναι οκ οπως επισης και στα παιχνιδια λειτουργει μια χαρα)

 

Το pc που εχει το προβλημα ειναι laptop xin xp.Εγκατεστησα τον firefox και οι εικονες εμφανιζονται παλι σαν να ειναι συμπιεσμενες

 

Δειτε τι εννοω απο δυο thumbnail απο το flash. (Την σωστη απεικονιση επρεπε να βλεπω.Ο explorer μου δειχνει την λαθος)

 

Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι ειναι αρκετα σπαστικο να surfαρεις και οι φωτογραφιες να φαινονται χαλια... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον και το δευτερο pc Που λες υγιές, έχει πρόβλημα.

Το logo του site σε μένα έχει μέγεθος 6.5 KB (6660 bytes)!!!!

 

Κανα internet security μήπως; Καποια ρυθμιση στη κάρτα γραφικών;

Link to comment
Share on other sites

Κανα internet security μήπως; Καποια ρυθμιση στη κάρτα γραφικών;

 

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Δεν εχω internet security παρα μονο εναν norton 2005, και δεν νομιζω να κανει αυτος καποιο conflict επειδη τον απενεργοποιω και παλι οι εικονες φαινονται ξεθοριασμενες... :cry:

 

Καμμια αλλη ιδεα ρε παιδια? Κανενας μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον χουρχουλιτσο που μου εδωσε την ιδεα!

 

Στην εγκατασταση του προγραμματος της vodafone mobile connect ειχε μια επιλογη internet optimasation. Που να μου παει το μυαλο!

 

:) Thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...