Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την καρτα μονο καποιος που το εχει ηδη ισως θα μπορουσε να μας πει. αν αναφερει κατι το manual δηλαδη γιατι δεν μπορω να φανταστω που αλλου θα υπαρχει τετοια πληροφορια. επι της ουσιας δεν νομιζω οτι θα υπαρχει καμια σημαντικη διαφορα...

 

για τα screen protectors ηθελα και εγω να ρωτησω γιατι και εγω το παραγγειλα απο expansys. :)

 

δεν παραγγειλα screen protectors απο εκει. εχω την εντυπωση οτι αυτα τα βρισκεις ευκολα σε Πλαισιο κλπ. σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Loipon oson afora tis erwtiseis sas:

 

1)screen protectors einai ta idia me tou s100 kathws exoun tis idies diastaseis othonis, kathws episis kai polla apo ta aksesouar opws to cradle, battery klp einai ta idia me tou s100

2)gia to memory pou rwtas distixws parolo pou exw to manual den mporw na vrw mia tetoia pliroforia.

3)oson afora ta screen protectors egw pira afta kai pragmatika einai poli kala

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=117526&asource=130529

ligo akriva alla aksizoun ton kopo .

Link to comment
Share on other sites

lucifer_gr το πηρες τελικα?

 

εμενα μου ηρθε πριν απο λιγο αλλα δεν εχω προλαβει να κανω κατι. απλα το φορτιζω και το βραδυ θα το ζωντανεψω:p :p :p

 

ωραιο φαινεται παντως! το βασικό αυτη τη στιγμη ειναι να περασω τα τηλεφωνα απο το Razr στο Jamin. ελπιζω να αποφυγω να περναω ενα- ενα με bluetooth τα τηλεφωνα... any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πήρα σήμερα το πρωί.

 

Το πρώτο ξενέρωμα--> 1 καμένο Pixel :mad: :mad: :mad:

 

Κατά τα άλλα:

 

Ταχύτητα:

-Κάλη σε γενικές γραμμές, αν οχι πιο γρήγορο απο το S100 περίπου το ίδιο σε περιβάλλον windows.

-Σε program load καλουτσικο και εκει, η κάμερα ανοιγει γρήγορα αν και σε ανάλυση 2M ta frame δεν ειναι ικανοποιητικά (θα το δοκιμάσω περαιτέρω)

-Δίνει την αίσθηση πως αργεί όταν ανοίξει ένα πρόγραμμα αλλά μόλις περάσουν 1-2 sec πάει μια χαρά

-Γενικά έχει τις "ασθένειες" του S100 δηλαδή όταν φορτώσουν πολλα στο background "μπουκωνει" αλλά αυτό διορθώνεται ευκολα με το ανάλογο προγραμματάκι :happy:

 

Ποιότητα Κατασκευής:

-Με 2 λόγια, ελάχιστα κατώτερη του S100, τα πλήκτρα πάντως έχουν πολύ καλή αίσθηση

 

Επίσης:

-Το ηχειάκι έχει καλή ακουστική, αλλά δεν είναι και πολύ δυνατό

 

-Το σήμα στα ίδια επίπεδα του S100, κορυφαίο δηλαδή

 

-Η κάμερα είναι καταπληκτική σε συνθήκες ημερας, όχι όμως και σε χαμηλό φωτισμό

 

-Οθόνη ίδια με του S100

 

 

 

αυτά μέχρι στιγμής (καλά ε έχω ξενερώσει απίστευτα με το καμένο pixel :( )

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

κριμα για το καμμενο pixel... πως ειναι αυτο δυνατο σε καινουργια συσκευη?:wacko: σε ποιο σημειο ειναι?

 

εμενα η πρωτη εντυπωση που μου δινει ειναι πολυ θετικη. επειδη ομως δεν ειχα pda phone πριν δεν μπορω να το συγκρινω με καποιο αλλο και ειδικα το s100.

 

και γενικα δεν μπορω να πω πολλα για performance τοσο γιατι δεν το εχω γεμισει ακομα, οσο και γιατι δεν ειμαι και ο πιο experienced user... οποτε σιγα σιγα:O

 

πρωτες προτεραιοτητες ειναι screen protectors και μια αλλη θηκη γιατι η υπαρχουσα εχει αυτη τη μ@λ*** για την ζωνη και αυξανει τον ογκο. θελω μια λεπτη χωρις εξογκωματα για να το βαζω στην τσεπη

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλ. στην Expansys και δεν μου το αλλάζουν οι μ........ς

 

Μου λένε ότι το 1 καμένο πιξελ δεν το υποστηρίζει η εγγύηση και κάτι @@ες

 

Έχω τρελαθεί το μόνο που έχω να πω ειναι ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ EXPANSYS

 

Αν είναι δυνατόν τους έστειλα και email, επόμενη κίνηση μου είναι το ινστιτούτο καταναλωτών και νομικές διαδικασίες εναντίον τους.

Βάση νόμου ΕΧΩ το δικαίωμα να το γυρίσω πίσω σε 10 ημέρες αν είναι σε καλή κατασταση. Αφού πρόκειται για eshop με υποκατάστημα στην ελλάδα ΠΡΕΠΕΙ να υπόκειται στην ελληνική νομοθεσία το ρώτησα. Επίσης ενημερώθηκα απο το ΙΝΚΑ και μου είπαν πως μπορώ να προσφύγω εναντίον τους διότι στέκουν αυτά τα οποία ζητάω.

 

Θα γελάσουμε

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Emplekses, h sumboulh mou einai na tous steileis AMESA ena email zhtintas thn antikatastash tou efoson eisai entos 10 hmeron. Etsi, tha to exeis grapta oti to aiththikes kai sou eipan oxi, alios, den tha mporeis na apodhkseis oti tous eixes parei thl entos ton 10 hmeron....

 

Kalh tuxh

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλ. στην Expansys και δεν μου το αλλάζουν οι μ........ς

 

Μου λένε ότι το 1 καμένο πιξελ δεν το υποστηρίζει η εγγύηση και κάτι @@ες

 

Έχω τρελαθεί το μόνο που έχω να πω ειναι ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ EXPANSYS

 

Αν είναι δυνατόν τους έστειλα και email, επόμενη κίνηση μου είναι το ινστιτούτο καταναλωτών και νομικές διαδικασίες εναντίον τους.

Βάση νόμου ΕΧΩ το δικαίωμα να το γυρίσω πίσω σε 10 ημέρες αν είναι σε καλή κατασταση. Αφού πρόκειται για eshop με υποκατάστημα στην ελλάδα ΠΡΕΠΕΙ να υπόκειται στην ελληνική νομοθεσία το ρώτησα. Επίσης ενημερώθηκα απο το ΙΝΚΑ και μου είπαν πως μπορώ να προσφύγω εναντίον τους διότι στέκουν αυτά τα οποία ζητάω.

 

Θα γελάσουμε

 

Me prosfiges kai tetoia den prokeite na bgei yipota file mou, einai politiki olon ton etairon 3 pixel kai pano na allazoune tis siskeyes. To mono pou mporeis na kaneis einai na to steileis piso to sintomotero sinato gia epistrofi ton xrimaton tou ( entos 21 imeron). Se periptosi pou anoikses to cdaki pou to sinodeyei tha sou kratisoun 25%. Distixos ta kamena pixelakia kantantisan pleon sixno fenomaino

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρεξήγησαν αυτά που τους είπες στο INKA. Τα καμμένα πίξελ είναι μία "παρενέργεια" των TFT panels. Υπάρχουν διάφορες ρυθμίσεις που καθορίζουν τον μέγιστο αριθμό καμμένων που μπορεί να έχει κάποιο panel χωρίς να θεωρείται ελλατωματικό (έχει νομίζω να κάνει με την πιστοποίηση ISO που διαθέτει η οθόνη...). Οπότε αν ο αριθμός των καμμένων πίξελ που παρουσιάζει η συσκευή σου είναι μικρότερος από τον προβλεπόμενο, τότε δεν μπορείς να ζητήσεις αλλαγή.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ειστε καλα ενημερωμένοι. Ο Έλληνας απλά δεν ξερει τα δικαιώματα του. Χωρίς να βγάζω τον εαυτό μου απέξω.

 

1.Μπορώ να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω

 

2.Το CDaki περιλαμβάνεται στην συσκευασία, δεν έχει καμια σχεση με το προιόν. το προιόν είναι το Jamin και τα καλωδια (φορτιστής, USB καλωδιάκι κτλ.). Μου το διευκρίνησε νομικός αυτό συγκεκριμένα.

 

Πρέπει επιτέλους ο καταναλωτής να μάθει τα δικαιώματα του. Η παραπληροφόρηση είναι αφθονη (και εδώ μεσα στο Myphone).

Δεν υπάρχει "πολιτική των εταιριών", η εκάστοτε νομοθεσία της κάθε χώρας καθορίζει την εγγύηση των προιόντων. Πάρτε ενα τηλ στον ΙΝΚΑ να σας απαντήσουν σε κάθε απορία.

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ειστε καλα ενημερωμένοι. Ο Έλληνας απλά δεν ξερει τα δικαιώματα του. Χωρίς να βγάζω τον εαυτό μου απέξω.

 

1.Μπορώ να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω

 

2.Το CDaki περιλαμβάνεται στην συσκευασία, δεν έχει καμια σχεση με το προιόν. το προιόν είναι το Jamin και τα καλωδια (φορτιστής, USB καλωδιάκι κτλ.). Μου το διευκρίνησε νομικός αυτό συγκεκριμένα.

 

Πρέπει επιτέλους ο καταναλωτής να μάθει τα δικαιώματα του. Η παραπληροφόρηση είναι αφθονη (και εδώ μεσα στο Myphone).

Δεν υπάρχει "πολιτική των εταιριών", η εκάστοτε νομοθεσία της κάθε χώρας καθορίζει την εγγύηση των προιόντων. Πάρτε ενα τηλ στον ΙΝΚΑ να σας απαντήσουν σε κάθε απορία.

loipon epeidi exw epistrepsei kamia 10aria siskeves logw kammenwn pixels:

Ellatwmatiki thewreitai mia tft othoni me analysi apo 240x320 ews 1024x768 an exei 3 kammena pixels. (einai directiva tis evrwpaikis enwsis). Zero pixel guarantee dinei mono i LG gia tis othones tis, kaneis allos den tolma!!!

Kai sygekrimena sto expansys pou ekanes tin agora isxyei to idio. Ara to proion den mporei na thewrithei elatwmatiko. Mporeis omws na to epistrepseis pisw san unwanted item, ka na apozimivtheis plirws ta lefta sou, plin twn metaforikwn giati einai unwanted kai oxi defective.

Twra se periptwsi pou exeis anoiksei software cd sou parakratoun to 25% tis aksias tou proiontos, kai den mporeis na kaneis tipota giati to anaferoun kai pisw sta terms & conditions me ta opoia symfwneis otan agorazeis to proion, alla kai sti selida agoras tou sygekrimenou proiontos. Afto to prosthesane giati tous eixa kanei egw ena houneri megalo, giati den to diefkrinizan otan eixa kai egw paromoia periptwsi, kai eixa rwtisei dikigoro. Apo ti stigmi pou to anaferoun stous orous pwlisis tous opoious apodexesai, den mporeis na kaneis tipota allo. Tha pareis pisw loipon tin akisa tou proiontos dixws ta metaforika kai an exei anoixtei software cd tha pareis ta 3/4 tis aksias distixws

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλ. στην Expansys και δεν μου το αλλάζουν οι μ........ς

 

Μου λένε ότι το 1 καμένο πιξελ δεν το υποστηρίζει η εγγύηση και κάτι @@ες

 

Έχω τρελαθεί το μόνο που έχω να πω ειναι ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ EXPANSYS

 

Αν είναι δυνατόν τους έστειλα και email, επόμενη κίνηση μου είναι το ινστιτούτο καταναλωτών και νομικές διαδικασίες εναντίον τους.

Βάση νόμου ΕΧΩ το δικαίωμα να το γυρίσω πίσω σε 10 ημέρες αν είναι σε καλή κατασταση. Αφού πρόκειται για eshop με υποκατάστημα στην ελλάδα ΠΡΕΠΕΙ να υπόκειται στην ελληνική νομοθεσία το ρώτησα. Επίσης ενημερώθηκα απο το ΙΝΚΑ και μου είπαν πως μπορώ να προσφύγω εναντίον τους διότι στέκουν αυτά τα οποία ζητάω.

 

Θα γελάσουμε

 

φίλε, η imate έχει μια x εγγύηση και η expansys έχει μια y εγγύηση. Όταν αγοράζεις κάτι, αποδέχεσαι τους όρους της εγγύησης... Και νομικά να το πάς το θέμα, εσύ θα χάσεις λόγω του κόστους του δικηγόρου κλπ χωρίς να αποζημιωθείς αφού το 1 καμένο pixel δεν καλύπτεται από την εγγύηση της imate. Επίσης, αντί για 10 μέρες έχεις 21 μέρες για να το στείλεις πίσω και να σου επιστραφούν στο 100% τα χρήματα που πλήρωσες (εκτός των μεταφορικών) αν δεν άνοιξες το CD του activesync etc.

Οπότε ηρέμησε και... σκέψου πώς θα κάψεις αρκετά pixels στην οθόνη του για να το καλύπτει η εγγύηση :p [joking]

 

loipon epeidi exw epistrepsei kamia 10aria siskeves logw kammenwn pixels:

Ellatwmatiki thewreitai mia tft othoni me analysi apo 240x320 ews 1024x768 an exei 3 kammena pixels. (einai directiva tis evrwpaikis enwsis). Zero pixel guarantee dinei mono i LG gia tis othones tis, kaneis allos den tolma!!!

 

Νομίζω πως και η eizo έχει 0 pixel guarantee. Για αναλύσεις 1600χ1200 πόσα pixels και πάνω καλύπτονται από την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως και η eizo έχει 0 pixel guarantee. Για αναλύσεις 1600χ1200 πόσα pixels και πάνω καλύπτονται από την εγγύηση;

mporei na isxyei kai gia tin eizo, den to kserw. to rezoume einai pws genikws den tolma kaneis na dwsei zero pixel guarantee. Afto gia tis othones kai ta pixels mou to eixan steilei apo to handit.de se pdf alla den to vriskw pouthena. Den thimamai posa dikaiologei gia tin analisi pou les

Link to comment
Share on other sites

2.Το CDaki περιλαμβάνεται στην συσκευασία, δεν έχει καμια σχεση με το προιόν. το προιόν είναι το Jamin και τα καλωδια (φορτιστής, USB καλωδιάκι κτλ.). Μου το διευκρίνησε νομικός αυτό συγκεκριμένα.

 

Το CDάκι περιλαμβάνει το ACtivesynch μαζί με το Microsoft Outlook. Ανοίγοντας την θήκη, αποδέχεσαι το license agreement της Microsoft για το software αυτό, και κατά συνέπεια δεν μπορείς να το επιστρέψεις...Μάλιστα το διευκρυνίζει η expansys αυτό στο site (ότι σε περίπτωση επιστροφής του προϊόντος με ανοιχτό το cd πέρνεις πίσω το 75% των χρημάτων).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο ελληνικό πληκτρολόγιο που να παίζει μιά χαρά με το JAMin και τα WM5; Ότι δοκίμασα μέχρι στιγμής δεν παίζει καλα... :-/
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο ελληνικό πληκτρολόγιο που να παίζει μιά χαρά με το JAMin και τα WM5; Ότι δοκίμασα μέχρι στιγμής δεν παίζει καλα... :-/

μονο μια μεθοδο χρησιμοποιοντας το SPB fullscreen keyboard ειχα διαβασει εδω

 

δεν το εχω δοκιμασει ακομα. εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το SPB full keyboard, έβαλα και το Ελληνικό Skin ολα μιά χαρά, μέχρι που έκανα restart.... μετά τζίφος....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σχετικα με τα καμμενα πιξελ που λετε παραπανω εμενα το πλαισιο σε ενα s100 και ενα Ρ910 που ειχαν απο 1 μου αλλαξαν τις συσκευες αμεσως χωρις δευτερη κουβεντα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το SPB full keyboard, έβαλα και το Ελληνικό Skin ολα μιά χαρά, μέχρι που έκανα restart.... μετά τζίφος....

 

 

παντως το SPB ολοι το λενε ως το καλυτερο για αυτη τη δουλεια...

το trial εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το resco pro λειτουργεί κανονικά με τα Ελληνικά, και έχω βάλει και το αρχειάκι για τα Ελληνικά sms με 160 χαρακτήρες.

Αν κάποιος θέλει κάτι περισσότερο pm :)

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα καμμενα πιξελ που λετε παραπανω εμενα το πλαισιο σε ενα s100 και ενα Ρ910 που ειχαν απο 1 μου αλλαξαν τις συσκευες αμεσως χωρις δευτερη κουβεντα

 

 

Αυτό είναι στην ευχέρια του καταστήματος. Αν θέλουν στο αλλάζουν, αλλά δικαιωματικά μπορούν να το αρνηθούν.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστο,αλλα και η ace με ολα τα στραβα που εχει σου αλλαζει την συσκευη εντος 10 ημερων,για αυτο πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι απο που αγοραζουμε γιατι παντα υπαρχει πιθανοτητα να ....κατσει η στραβη και ειναι πολλα τα λεφτα αρη!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος για το προγραμματάκι πού μπαίνει

στην today screen και μπορείς να διαχειριστείς το bluetooth , φωτισμό

οθόνης και τέτοια, πως λέγεται...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...