Jump to content

Vivodi DSL Cube


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα τη προσφορα dsl cube στα 512 με τους 5 μηνες και λιγες μερες πριν ληξει στα μεσα Ιουλιου(πριν γινει αοριστου χρονου δηλαδη),πηρα τηλ.και αγορασα(καταθετοντας στη τραπεζα 117 ευρω) ενα προπληρωμενο πακετο 6 μηνων και εδω και λιγες μερες χωρις καν να ενοχλησω εγινε αναβαθμιση στα 1024.Ολα καλα!

Ορίστε.

Αναβαθμίσεις κανονικότατα. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ αυτή είχα πάρει μάλλον, 117 ευρώ όμως!

 

Δικιο εχεις!Απ'οτι ειδα κι απο τον φιλο silvertaur το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι αναμονη...:)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα τη προσφορα dsl cube στα 512 με τους 5 μηνες και λιγες μερες πριν ληξει στα μεσα Ιουλιου(πριν γινει αοριστου χρονου δηλαδη),πηρα τηλ.και αγορασα(καταθετοντας στη τραπεζα 117 ευρω) ενα προπληρωμενο πακετο 6 μηνων και εδω και λιγες μερες χωρις καν να ενοχλησω εγινε αναβαθμιση στα 1024.Ολα καλα!

 

Σίγουρα είχες πληρώσει 117 ευρώ; Λίγα μου φαίνονται!

 

Ορίστε.

Αναβαθμίσεις κανονικότατα. :)

 

Λίγο άσχετο, αλλα δεν έχω καταλάβει κάτι ως αναφορά τις αναβαθμήσεις.

Όταν ο ΟΤΕ λέει ότι κάνει αναβάθμιση, κάνει αναβάθμηση στην γραμμή. Δηλαδή δίνει την δυνατότητα, πχ αντί για ταχύτητα 512, να μπορείς να έχεις 1024. Και απο την άλλη η γραμμή είναι ανεξάρτητη απο την σύνδεση/ISP. Καλά μέχρι εδώ;;

Οπότε με την αναβάθμιση, γιατί είναι υποχρεωμένος ο ISP να μου δώσει μεγαλύτερη ταχύτητα αφού εγώ δεν την έχω πληρώσει;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είχες πληρώσει 117 ευρώ; Λίγα μου φαίνονται!
Τα 117€ σωστά είναι, τα 21,5€/μήνα που φαίνονται πλασματικά.

Λίγο άσχετο, αλλα δεν έχω καταλάβει κάτι ως αναφορά τις αναβαθμήσεις.

Όταν ο ΟΤΕ λέει ότι κάνει αναβάθμιση, κάνει αναβάθμηση στην γραμμή. Δηλαδή δίνει την δυνατότητα, πχ αντί για ταχύτητα 512, να μπορείς να έχεις 1024. Και απο την άλλη η γραμμή είναι ανεξάρτητη απο την σύνδεση/ISP. Καλά μέχρι εδώ;;

Οπότε με την αναβάθμιση, γιατί είναι υποχρεωμένος ο ISP να μου δώσει μεγαλύτερη ταχύτητα αφού εγώ δεν την έχω πληρώσει;

Γιατί αν δεν το κάνει θα πας σε άλλον μετά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sυγνωμη ρε παιδια αλλα μπερδευτηκα με τα παραπανω και ας μου εξηγησει καποιος:

-Με dsl cube 512 που αγορασα 99ευρο για 5 μηνες , θα αναβαθμιστω στα 1024?

-η vivodi στο home της λεει ΟΧΙ .......βλεπε "συνδρομητές ειδικών προσφορών εξαιρούνται της αναβάθμισης"

ποιες ειναι αυτες?

παραθετω να δειτε στο http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=421

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές ειδικών προσφορών εξαιρούνται της αναβάθμισης (Προσφορά DSLcube Ιουλίου 2006 όπου οι ταχύτητες αναβαθμίστηκαν ήδη στα 1024/256)
Link to comment
Share on other sites

Θα αναβαθμιστείς κανονικά.

Ευχομαι ναναι ετσι οπως τα λες, μιας και περιμενω να παρω γραμμη το επομενο 15νθημερο.

ευχαριστω

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί αν δεν το κάνει θα πας σε άλλον μετά.

 

 

Με αυτή την λογική δεν είναι απάτη αυτό που κάνει τώρα η vivodi; Πιο συγκεκριμένη μετά την λήξη του DSLcube, σου δίνει την δυνατότητα να ανανεώσεις, προπληρώνοντας μόνο για 1024 και όχι για 512. Δηλαδή της πληρώνεις για 1024, που στην ουσία θα είναι η αναβαθμισμένη 512...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την λογική δεν είναι απάτη αυτό που κάνει τώρα η vivodi; Πιο συγκεκριμένη μετά την λήξη του DSLcube, σου δίνει την δυνατότητα να ανανεώσεις, προπληρώνοντας μόνο για 1024 και όχι για 512. Δηλαδή της πληρώνεις για 1024, που στην ουσία θα είναι η αναβαθμισμένη 512...

Aφού θα την κάνουν 2048, όχι δεν είναι απάτη.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aφού θα την κάνουν 2048, όχι δεν είναι απάτη.

 

 

Ναι, έ; Για να δούμε...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έ; Για να δούμε...

Έτσι κατάλαβα από την ανακοίνωση.

Όπως είπες και εσύ, για να δούμε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 5 ΜΕΡΕΣ !!!απο τοτε που ταχυδρομησα το φακελο στη ΒΙΒΟΝΤΙ μου ηρθε χθες η ΟΤΕ-ενεργοποιηση της dsl γραμμης.

Τυχαια συνδεσα το modem και ειδα 1024!!! για 512 cube me 99euro 5μηνο.

ΑΡΑ Ο ΚΥΒΟΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΕ

 

υ.γ. βεβαια, δεν μου στειλαν ακομα κωδικους και μπαινω με παλια νετκευ

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 5 ΜΕΡΕΣ !!!απο τοτε που ταχυδρομησα το φακελο στη ΒΙΒΟΝΤΙ μου ηρθε χθες η ΟΤΕ-ενεργοποιηση της dsl γραμμης.

Τυχαια συνδεσα το modem και ειδα 1024!!! για 512 cube me 99euro 5μηνο.

ΑΡΑ Ο ΚΥΒΟΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΕ

 

υ.γ. βεβαια, δεν μου στειλαν ακομα κωδικους και μπαινω με παλια νετκευ

Aυτό που λες δε σημαίνει ο κύβος αναβαθμίστηκε.

Η γράμμη σου έχει αναβαθμιστεί σίγουρα, αλλά η Vivodi δεν ξέρεις, ακόμη, αν σε αναβάθμισε.;)

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που λες δε σημαίνει ο κύβος αναβαθμίστηκε.

Η γράμμη σου έχει αναβαθμιστεί σίγουρα, αλλά η Vivodi δεν ξέρεις, ακόμη, αν σε αναβάθμισε.;)

μπαινω με netkey που ειναι για ταχυτητα adsl 256k .

στο systtray γραφει 1ΜΒit , στο ctrl panel του modem γραφει 1024/256 και δοκιμαστικά στο emule επιασα 63(που αντιστοιχει σε ~512)

Λογικα και με τους κωδικους της vivo θα εχω 1024

Θα δουμε

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

μπαινω με netkey που ειναι για ταχυτητα adsl 256k .

στο systtray γραφει 1ΜΒit , στο ctrl panel του modem γραφει 1024/256 και δοκιμαστικά στο emule επιασα 63(που αντιστοιχει σε ~512)

Λογικα και με τους κωδικους της vivo θα εχω 1024

Θα δουμε

 

Δεν πάει έτσι.

Η Vivo σου βάζει κόφτη όπου θέλει. Μπορεί η γραμμή σου να είναι 10mbit, αλλά η vivodi να σου δίνει μόνο 0.5.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει έτσι.

Η Vivo σου βάζει κόφτη όπου θέλει. Μπορεί η γραμμή σου να είναι 10mbit, αλλά η vivodi να σου δίνει μόνο 0.5.

Αρα με βαση οσα λες το cube θα παραμείνει στα 512?

Πρεπει να πληρώσουμε extra για 1024?

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε? Κανονικά θα αναβαθμιστούμε

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αρα με βαση οσα λες το cube θα παραμείνει στα 512?

Πρεπει να πληρώσουμε extra για 1024?

 

Όχι, εμένα για παράδειγμα με έχει αναβαθμίσει ο ΟΤΕ και είμαι στα 1024, αλλά η Vivodi ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα για παράδειγμα με έχει αναβαθμίσει ο ΟΤΕ και είμαι στα 1024, αλλά η Vivodi ακόμη...

 

Εμενα παλι που μ' εχει αναβαθμισει και ο ΟΤΕ και η Vivodi στο 1Mbit, εχω ταχυτητα 411 kbps...Που και να με υποβαθμιζαν κιολας! :rolleyes:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι που μ' εχει αναβαθμισει και ο ΟΤΕ και η Vivodi στο 1Mbit, εχω ταχυτητα 411 kbps...Που και να με υποβαθμιζαν κιολας! :rolleyes:

Και οι δικές μου ταχύτητες κάπου εκεί είναι. Μπορώ να χαίρομαι οτι αναβαθμίστηκα δηλαδή!:D

Link to comment
Share on other sites

Και οι δικές μου ταχύτητες κάπου εκεί είναι. Μπορώ να χαίρομαι οτι αναβαθμίστηκα δηλαδή!:D

 

Ε βεβαια! :p Αν κιολας οχι μονο δεν επεσε η ταχυτητα σου, αλλα διατηρηθηκε και σταθερη (στα 450- 500Kbps πχ ) τοτε παρε τους και τηλ να τους ευχαριστησεις...:mad: :lol:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το dsl cube 512 3μηνο,δεν εχει ληξει ακομα αλλα σκεφτομαι να παρω ενα 6μηνο προπληρωμενο στα 1024.

Στους καταλογους της vivodi ποιο ποσο κοιταω του shared llu,full llu ή ΑΡΥΣ ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το dsl cube 512 3μηνο,δεν εχει ληξει ακομα αλλα σκεφτομαι να παρω ενα 6μηνο προπληρωμενο στα 1024.

Στους καταλογους της vivodi ποιο ποσο κοιταω του shared llu,full llu ή ΑΡΥΣ ?

Shared LLU ή ΑΡΥΣ, ανάλογα με το τι από τα 2 έχεις.

Σίγουρα όχι full.

Για να βρεις εύκολα τι έχεις, δες τι username έχεις βάλει για τη σύνδεση. Αν είναι user@dsl_service.vivodi, τότε είσαι ΑΡΥΣ, αν είναι user σκέτο τότε είσαι shared LLU.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...