Jump to content

Vivodi DSL Cube


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίκιο είχες στο e-donkey λειτουργεί είναι πιο εύκολο πρέπει να έκανα forward τις ports (4662 και την 4661) και δουλεύει.

Ελπίζω να βρω κάτι και για το kazaa και το DC ++ ευχαριστώ για την βοήθεια. Για καινούριο router δεν είναι εύκολο γιατί είναι και ακριβούτσικα :D

 

Ίσος να κάνω λάθος ports forwarding για το dc++ ποιες πόρτες χρησιμοποιεί το DC++ 0.68?? ξέρει κανείς η το Κazaa?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kι εγώ μια φορά που προσπάθησα δε μπόρεσα να συνδεθώ στο DC++. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέχρι τώρα μόνο τα torrents και to e-mule δούλεψε το kazaa και το dc++ δεν παίρνουν μπρος απλός στο dc++ συνδέεσαι σe όποιον serer θες αλλά δεν μπορείς να κατεβάσεις τίποτα ενώ στο kazaa δεν συνδέετε καν τώρα δεν ξέρω αν αυτό συμβένει σε όλους όσους έχουν αυτό το modem. Αν βρει κανείς τίποτα για το AD2636 της MICROCOM ας μας τα πει και εμάς τα κόλπα :)
Link to comment
Share on other sites

Mhpws ayth h selida edw voh8aei?:O

H selida anaferei to anoigma ports gia to microcom AD-2651,:wacko:

alla gia na mhn anaferei kanena allo modem,logika 8a einai peripou to idio..

 

Ypopsin kyttame k tis prohgoumenes selides..

Anoigma ports edw ;)

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

gia dokimase ligo me kleisto firewall,norton zonealarm den 3erw ti exeis,

k 8a deis oti 8a synde8eis kanonika.An deis oti eftaige to firewall

phgaine settings k kleise to intrusion detection kai to privacy control ;)

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

kai auto to ekana :P malista ta ekana uninstal ola kai apenergopoiisa to firewall ton windows akoma kai to firewall tou modem :P alal tipota..

 

edited: To Dc++ paizei an to exw se passive mode enw den paizei se active mode ti diafora exoune auta ta 2?

 

btw epitrepnte greeklish?

Link to comment
Share on other sites

diladi paei gia petama to microcom? akoma dn to evala se leitourgia k tha to petakso? ego xrisimopiw poli dc++ .tora ti tha kanw?

re gamoti panakola ti ithela k evala dsl????????????????:confused: :confused: :confused: :blink: :blink: :worry:

Link to comment
Share on other sites

k sy anoi3es ports?k xwris firewall?alh8eia twra?

:X :wacko:

modemaki crypto h netgear allh fora...

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

To limewire file m einai pio teleytaio k anoigei 8yres mono tou,

den 8a xeis kanena provlhma,mono sto diko sou firewall vale kanonismous,

disable intrusion detection opwsdhpote,eilikrina pistevw pws den 8a'xeis

KANENA provlhma.Leme twra an oxi,edw eimaste;)

Kalytera kiolas psaksou edw

www.phazeddl.com

gia Limewire PRO ;)

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Λοιπόν. Είχα αγοράσει το 5αμηνο πακέτο DSLCube 99€ και έστειλα τα χαρτιά μου στις 10/04/06 και σήμερα (03/05/06) μου έδωσαν τηλεφωνικά τους κωδικούς πρόσβασης. Το πρόβλημά μου είναι ότι η DSL γραμμή μου (η οποία παρεπιπτώντος ήταν ενεργή από 28/4 και η βιβο είχε βαθειά μεσάνυχτα!) συγχρονίζει και κλειδώνει στα 384 αντί στα 512 (ADSL Configuration στο Microcom 2636) Πήρα το 121 για βλάβη... Αντε να δούμε τι θα γίνει. Πλήρωσα 512 και θα έχω 384??...
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος θα πρέπει να μιλήσεις με τη βιβόντι γι' αυτό το θέμα..

 

Το 121 μου είπε ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα (λες??) και αποκαταστάθηκε (να τον πιστέψω τον πιτσιρικά??)και μου είπε επίσης ότι το 384 μπορεί να είναι και εικονικό (πράγμα που εγώ δεν πιστεύω με τίποτα..). Η Βιβο δεν ξέρει τι της γίνεται... Τι να πω στο ανύπαρκτο service της... Οτι έχω downstream 384..?? Θα μου πεί πάρε τον ΟΤΕ... Άσε τα έχω περάσει... 24 λεπτά σε αναμονή για έναν κωδικό πρόσβασης με είχαν βάλει...

 

Αντε να δούμε...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το qube 512 εκτός του ότι κάνανε 2 μήνες να ενεργοποιήσουν την γραμμή υπάρχει άλλο ένα προβληματάκι.

Έχω αυτό το απλό ADSL Modem/router της Microcom το AD 2636 και εδω και 1 μέρα ψάχνω πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω ptp προγράμματα όπως το kazaa, DC++…. έχω σβήσει όλα τα firewall ακόμα και αυτό που έχει το modem αλλά τίποτα ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω έχω dynamic ip οπότε η λύση του http://www.portforward.com/ δεν είναι εφικτή. HELP PLZ!!!

Giati den diavazei kaneis ta proigoumena post?????

An paei kapoios sthn 9h selida 8a dei auto to post sto opoio e3hgw arketa analitika (nomizw) to pws na kanete port forwarding sto Microcom 2636 otan 3erete thn porta tou programmatos (eite apo manual, to idio to programma klp eite apo to http://www.portforward.com/ ) me to opoio exete problhma....

 

Gia na pai3oun ta programmata proipo8etoun panta oti den exete kapoio Firewall sto pc sas (Twn Windows h opoiodoipote allo) pou na kovei th sygkekrimenh porta gia to sugkekrimeno programma...

Link to comment
Share on other sites

diladi paei gia petama to microcom? akoma dn to evala se leitourgia k tha to petakso? ego xrisimopiw poli dc++ .tora ti tha kanw?

re gamoti panakola ti ithela k evala dsl????????????????:confused: :confused: :confused: :blink: :blink: :worry:

 

Εγώ με το Microcom που δίνει η Βίβοντι με το Cube (etherner & usb) δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε στο DC++ ούτε με μTorrent.

Έχω ανοίξει τις πόρτες βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Το 121 μου είπε ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα (λες??) και αποκαταστάθηκε (να τον πιστέψω τον πιτσιρικά??)και μου είπε επίσης ότι το 384 μπορεί να είναι και εικονικό (πράγμα που εγώ δεν πιστεύω με τίποτα..). Η Βιβο δεν ξέρει τι της γίνεται... Τι να πω στο ανύπαρκτο service της... Οτι έχω downstream 384..?? Θα μου πεί πάρε τον ΟΤΕ... Άσε τα έχω περάσει... 24 λεπτά σε αναμονή για έναν κωδικό πρόσβασης με είχαν βάλει...

 

Αντε να δούμε...

 

Up and running από προχθές και η γραμμή τελικά έγινε 512/128! Από ftp.ntua.gr σταθερά 56,3 Kbps. Με το azureus έχω προβληματάκια καθώς το download rate παίζει σύνεχεια από 15 έως 55 και αντίστροφα. Υπάρχει κανένας τρόπος να το σταθεροποιήσω αυτό? Έχω ανοίξει και τις πόρτες (αλήθεια για ΙP address βάζω την IP του Router ή του PC μου);

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε πότε είχε αρχίσει η προσφορά των πρώτων Cube ?

Ηταν Δεκέμβρης αν θυμάμαι καλα...

Άρα το 5μηνο της προσφοράς που έχει προπληρωθεί λήγει για πολλούς...

 

Θα είχε ενδιαφέρον, να μαζεύαμε απόψεις για το πόσοι θα συνεχίσουν και με ποιο τρόπο (αορίστου ή προπληρωμένη) και ποσοι θα διακόψουν...

 

Τον επόμενο μήνα λήγει και το δικό μου 5μηνο και σκέφτομαι να το ανανεώσω όχι όμως με αορίστου συμβόλαιο που βγαίνει στα 37,84 το μήνα, αλλά με προπληρωμή 6 μηνων στα 117,81 (το οπόιο διά 6 κανει 19,635 το μήνα) .

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Όντως το εξάμηνο συμφέρει πολύ περισσότερο.

Όμως και ετήσιο 1024 βγαίνει στα 24€ το μήνα (αν είσαι με πρόσβαση shared LLU).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Egw p pira to paketo ena mhna prin ginei o xamos,

logw eortwn den vrhka xrono na ananewsw th syndesh

h na proplhrwsw kapoia kainourgia syndromh,kai twra mou hr8e gia ton prohgoumeno

mhna,logariasmos:

Syndromh Prosvashs Diadiktyou - Vivodi DSLnet : 41.03

Me fpa paei 48.83 :w00t:

 

Prolavete na ananewsete th syndesh,yparxoun kapoia kala

proplhrwmena paketa..

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Microcom που δίνει η Βίβοντι με το Cube (etherner & usb) δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε στο DC++ ούτε με μTorrent.

Έχω ανοίξει τις πόρτες βέβαια..

 

Pws tha anoixw tis portes?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Όντως το εξάμηνο συμφέρει πολύ περισσότερο.

Όμως και ετήσιο 1024 βγαίνει στα 24€ το μήνα (αν είσαι με πρόσβαση shared LLU).

Εμένα λήγει στις 10/6 και λέω να πάω για το 6μηνο, είμαι με pstn μέσω Ποτε, ισχύει και για μένα τα 24ευρώ για 1024 γιατί είναι πρόκληση...?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λήγει στις 10/6 και λέω να πάω για το 6μηνο, είμαι με pstn μέσω Ποτε, ισχύει και για μένα τα 24ευρώ για 1024 γιατί είναι πρόκληση...?

Αν είσαι μέσω ΟΤΕ, τότε οι τιμές που έχει το site είναι 117€ στα 512 και 225€ στα 1024.

Οι τιμές που λέει η ανακοίνωση δε συμβαδίζουν απόλυτα με αυτές, οπότε περίμενε να δούμε αν από Δευτέρα θα αλλάξει και ο τιμοκατάλογος στο site.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που ξεφεύγω, αλλά τι γνώμη έχετε για τις γραμμές τις Βίβο?

Εγώ στο Ηράκλειο/Κρήτης με Shared LLU (Cube) έχω στα downloads (torrents κυριως) μια ταχύτητα γύρω στα 45-55, αλλά στο surfing έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλα.

Επίσης στο MSN με πετάει συχνά και χωρίς λόγο έξω, την ίδια στιγμή που στο γραφείο με Φορθνετ 512 δεν έχω κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...