Jump to content

Vivodi DSL Cube


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βέβαι μόλις σύνδεσα το μοντεμ και είδα τα φωτάκια πήρα τηλ στο 13888 (που νόμιζα πως ήταν της Βιβο αλλά τελικά βγήκα στις βλάβες) και μου είπαν απο πΟΤΕ ότι δεν 'βλέπουν' τίποτα για ADSL στο νούμερο μου..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βέβαι μόλις σύνδεσα το μοντεμ και είδα τα φωτάκια πήρα τηλ στο 13888 (που νόμιζα πως ήταν της Βιβο αλλά τελικά βγήκα στις βλάβες) και μου είπαν απο πΟΤΕ ότι δεν 'βλέπουν' τίποτα για ADSL στο νούμερο μου..

ζητα ενα demo, μην παει χαμενη ολοκληρη γραμμη dsl :D

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρα και Βίβο και μου λέει πως δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα αφού η αίτηση είναι ακόμα στον ΟΤΕ..

Δεν τη βλέπω να είναι ενεργοποιημένη...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρα και Βίβο και μου λέει πως δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα αφού η αίτηση είναι ακόμα στον ΟΤΕ..

Δεν τη βλέπω να είναι ενεργοποιημένη...

H grammh einai energopoihmenh.....Pare Vivo h Forthnet na sou dwsoun Demo User/pass....Tsampa einai....

Argei h Vivo na parei to ok apo ton OTE.An den parei to ok sou lene oti perimenoume ton OTE na energopoihsei th grammh....

 

Synenohsh mpouzouki pou leme...:p

Link to comment
Share on other sites

kserw tha mou peite peta to ....logiko then antilegw...to exw 4 meres kai exei faei toulaxiston 15 kollimata kai mono me epanekinisi linetai to problima..exw akousei genika oti ta usb modem trwne kollimata alla se sixnotita ena stis 15 - 20 meres apo filous mou ...alla oxi kai etsi mono to fortwnw ligo amesws mpoukwnei..pira tin vivodi kai mou eipe na to steilw stin infoquest.eixe kaneis allos to idio problima ?to esteile kaneis stin infoquest na mas pei an to diorthwnei to problima ?iparxnei periptwsei me drivers allous firmware i kati allo telospantwn na diorthwnetai to problima..?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ενεργοποιηθηκε σημερα ο "κυβος" μου αλλα εχω ενα προβληματακι.Η συσκευασια ως γνωστον δινει μονο splitter μαζι.Ενω ειμαι online αν σηκωσω το τηλεφωνο πεφτει η γραμμη του net.Μηπως πρεπει να βαλω ενα φιλτρο αναμεσα στη γραμμη που ερχεται απο το τηλεφωνο και στο splitter?Καμια βοηθεια?:)

 

 

ΥΓ)Εχω pstn γραμμη και χρησιμοποιω το splitter που εχει στην μια πλευρα τις εισοδους phone και modem και στην αλλη την εισοδο line.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε oteshοp και πηρα ενα καλο splitter κι ενα φιλτρο και τελειωσε το παραμυθι!:lol:

 

 

Γιατί δεν χρεισιμοποίησες το splitter, που είχε η συσκευασία;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ενεργοποιηθηκε σημερα ο "κυβος" μου αλλα εχω ενα προβληματακι.Η συσκευασια ως γνωστον δινει μονο splitter μαζι.Ενω ειμαι online αν σηκωσω το τηλεφωνο πεφτει η γραμμη του net.Μηπως πρεπει να βαλω ενα φιλτρο αναμεσα στη γραμμη που ερχεται απο το τηλεφωνο και στο splitter?Καμια βοηθεια?:)

 

 

ΥΓ)Εχω pstn γραμμη και χρησιμοποιω το splitter που εχει στην μια πλευρα τις εισοδους phone και modem και στην αλλη την εισοδο line.

 

 

Αυτό το splitter που λές είναι για isdn γραμμές γι αυτό σου έπεφτε η γραμμή, ενώ αν έβαζες το pots splitter δεν πέφτει αλλά έχεις θόρυβο(πάντα μαζί με φιλτρα).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το splitter που λές είναι για isdn γραμμές γι αυτό σου έπεφτε η γραμμή, ενώ αν έβαζες το pots splitter δεν πέφτει αλλά έχεις θόρυβο(πάντα μαζί με φιλτρα).

 

 

Όταν λές θόρυβο εννοείς ότι όταν μιλάς το τηλέφωνο ακούς παράσιτα;

Μπορεί να διορθοθεί με κάποιο τρόπο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Όταν λές θόρυβο εννοείς ότι όταν μιλάς το τηλέφωνο ακούς παράσιτα;

Μπορεί να διορθοθεί με κάποιο τρόπο;

Ναι αυτό εννοώ, δεν ξέρω αν βάλεις κάποιο άλλο splitter ή άλλο φίλτρο τότε μπορεί να φύγει ο θόρυβος...

Δεν το δοκιμάζεις να μου πείς και μένα(μην αγοράζω άλλο splitter or filter χωρίς αποτέλεσμα...:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το splitter που λές είναι για isdn γραμμές γι αυτό σου έπεφτε η γραμμή, ενώ αν έβαζες το pots splitter δεν πέφτει αλλά έχεις θόρυβο(πάντα μαζί με φιλτρα).

 

 

Λες φιλε μου?Εγω αυτο που εβαλα υποτιθεται οτι ηταν για pstn.Αν εξαιρεσεις το πεσιμο της γραμμης και παλι ειχε παρασιτα οποτε πηρα splitter-φιλτρο και ολα μια χαρα τωρα.:)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Exo parei to cube edo kai ena mhna kai kapou kapou(tora teleytaia pio syxna) eno eimai kanonika syndedemenos o browser (firefox) den antapokrinetai ka8olou opos kai to msn kai sto mirc mou bgazei unable to connect to server.Ayto to kanei gia arketes ores.Merika programmata opos to limewire douleyoun kanonika.Sto msn mou bgazei problima me to dns kai tis basikes 8yres.Os dia mageias omos kapoia stigmi mpaino pantou kanonika.Kserei kaneis ti ftaiei?
Link to comment
Share on other sites

Στο msn μου το κανει και μενα σπανια και κανω το εξης:Οποτε στο κανει αυτο θα πατας στο παραθυρο που σου βγαζει "Αντιμετωπιση προβληματος" και μετα σ'αυτο που σου ανοιγει, "επιδιορθωση" και θα στα φτιαχνει.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Και ομως δεν το φτιαχνει.Παραμενει το προβλημα.Μαζι και ολα τα υπολοιπα βεβαια.Σκεφτηκα οτι ισως να μη φταιει τοσο η συνδεση αλλα καποιος ιος που μπορει να μη με αφηνει να συνδεθω.Αν ξερει κανεις ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς γίνεται να βάλω στην μπάρα εργασιών, κάτω δεξιά το εικονίδιο με τους υπολογιστές που δείχνει ότι είναι συνδεμένο και λέει την ταχύτητα; Εννοώ σαν αυτό που εμφανίζεται στην απλή σύνδεση..
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά σήμερα απο 512 βρέθηκα στα 384 !!!

Αγνωστο πως, τι και γιατί...

13880 δέν απαντά, συνέχεια αναμονή...

Εστειλα email και αναμένω απάντηση...

Και νόμιζα πώς ήμουν τυχερός διότι απο τον Γενάρη δέν είχα κανένα πρόβλημα με την σύνδεσή μου...

Να φταίει ΟΤΕ ή Vivodi ?

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Το router κλειδώνει στα 384 ή κατεβάζεις με ταχύτητα αντίστοιχη της 384;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κλειδώσει στα 384, αφού το ψιλιάστικα απο την ταχύτητα, είδα απο τις ρυθμίσεις του royter οτι ειναι 384 down / 128 up αντί για 512/128 όπως ήταν σχεδόν 3 μήνες τώρα.

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με ΑΡΥΣ (μέσω ΟΤΕ) φταίει ο ΟΤΕ. Κάλεσε 13880 ή 121.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Λες να σκέφτονται "Ας δοκιμάσουμε να υποβιβάσουμε και όποιος το καταλάβει"; Εμένα πάλι κλειδώνει στα 512 και κατεβάζει με 18-25KB/s.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...