Jump to content

Επιλογή συσκευής από public αποκλειστικά


devilgene
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κουπόνι 240 ευρώ από public.  Μου φαίνονται λίγο ακριβά για αυτά που προσφέρουν σε σχέση με το value που είχαν οι μεσαίας κατηγορίας συσκευές παλιότερα. Θα μπορούσα να πάρω το απλό Note 13 με συν 60 ευρώ από μέρους μου. Η το Note 13 pro με συν 190 ευρώ. Πιστεύετε αξίζει η διαφορά; ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Επίσης αυτά αφορούν συσκευές 5g. Αξίζει ή μπορώ να κοιτάξω και τις 4g εκδόσεις; 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

Μέχρι 150 με 200 ευρώ( συν 240 το κουπόνι) 

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. 

Αδιάφορο

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Μόνο public 

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Οπωσδήποτε 

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Μόνο Nfc απαραίτητο 

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Ναι. Δε θα αλλαχτεί η rom

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) 

Amoled

😎 Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Αυτονομία,ταχύτητα, κάμερα, gaming 

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

Redmi note 7 

Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εάν επιμένεις σε Xiaomi σίγουρα το Note 13 Pro δες όμως και το Samsung A54 και το Oppo Reno10 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κράτησες μέχρι τώρα το Note 7, υποθέτω ότι κρατάς για αρκετό καιρό τη συσκευή σου συνεπώς, καλύτερα να κοιτάξεις για τη 5G έκδοση, για να μπορέσεις να είσαι σίγουρος ότι θα λειτουργεί για καιρό. Στο δίλημμα σου τώρα, σε αυτά τα χρήματα, πιστεύω ότι αξίζει το Pro αν και, είχες το απλό Note 7 συνεπώς, ίσως δεν σε ενδιαφέρουν και τόσο οι επιδόσεις. Επίσης, δεν ξέρω αν τα πουλάει το Public αλλά, μπορείς να δεις και τα Poco, πιο συγκεκριμένα, το Redmi Note 13 Pro, είναι το ξαδερφάκι του Poco X6 Pro. 

Από κει και έπειτα, καλή περίπτωση είναι και το Samsung, πιστεύω σε ταχύτητα, αυτονομία και κάμερα, είτε σε Redmi είτε σε Galaxy, θα είσαι ικανοποιημένος. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...