Jump to content

Motorola G82


hoannis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να χρησιμοποιώ το hotspot για να μοιράζω τα wifi data μου;

Κάνω την διαδικασία που έκανα στο παλιό μου τηλέφωνο αλλά όταν ανοίγω το hotspot από μόνο του κλείνει το wifi

και ενώ συνδέονται άλλες συσκευές δεν έχουν internet.

Φυσικά με ανοιχτά τα cellular data παίζει κανονικά.

 

Ενώ το τηλέφωνο είναι 5G και είναι ρυθμισμένο να έχει προτιμώμενο 5G/4G κτλ πιάνει έως 4G

Βέβαια δεν ξέρω αν είναι η περιοχή που το δοκίμασα αλλά το έχει δει και κάποιος άλλος;

 

 

 

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, hoannis said:

Μπορώ να χρησιμοποιώ το hotspot για να μοιράζω τα wifi data μου;

Κάνω την διαδικασία που έκανα στο παλιό μου τηλέφωνο αλλά όταν ανοίγω το hotspot από μόνο του κλείνει το wifi

και ενώ συνδέονται άλλες συσκευές δεν έχουν internet.

Φυσικά με ανοιχτά τα cellular data παίζει κανονικά.

 

Ενώ το τηλέφωνο είναι 5G και είναι ρυθμισμένο να έχει προτιμώμενο 5G/4G κτλ πιάνει έως 4G

Βέβαια δεν ξέρω αν είναι η περιοχή που το δοκίμασα αλλά το έχει δει και κάποιος άλλος;

 

 

 

Δυστυχώς έχουν, γενικά, θέμα κάποιες Motorola συσκευές σε αυτό το κομμάτι...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, atillas24 said:

Δυστυχώς έχουν, γενικά, θέμα κάποιες Motorola συσκευές σε αυτό το κομμάτι...

Σε ποιο κομμάτι αναφέρεσαι:

Στο hotspot ή στο ότι δεν πιάνει 5G;

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, hoannis said:

Σε ποιο κομμάτι αναφέρεσαι:

Στο hotspot ή στο ότι δεν πιάνει 5G;

Στο hotspot 

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να κλείνει το wifi όταν ενεργοποιεις το hotspot, αφού το hotspot δουλεύει μόνο με cellular data.

Τώρα το ότι συνδέονται οι συσκευές αλλά δεν έχουν internet είναι ένα πρόβλημα που έχουν κάποια motorola. Παρόλα αυτά δοκιμάσει να κάνεις reset τα apn settings στις ρυθμίσεις του κινητού και reset στο "wifi, mobile, bluetooth" επίσης στις ρυθμίσεις του κινητού 

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bep1995 said:

Λογικό είναι να κλείνει το wifi όταν ενεργοποιεις το hotspot, αφού το hotspot δουλεύει μόνο με cellular data.

Τώρα το ότι συνδέονται οι συσκευές αλλά δεν έχουν internet είναι ένα πρόβλημα που έχουν κάποια motorola. Παρόλα αυτά δοκιμάσει να κάνεις reset τα apn settings στις ρυθμίσεις του κινητού και reset στο "wifi, mobile, bluetooth" επίσης στις ρυθμίσεις του κινητού 

Στο Poco F1 που έχω μοιράζω το WiFi.

Το hotspot δεν δουλεύει μόνο με cellular.

Αν δεν το κάνει η Motorola για μένα είναι πρόβλημα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, hoannis said:

Στο Poco F1 που έχω μοιράζω το WiFi.

Το hotspot δεν δουλεύει μόνο με cellular.

Αν δεν το κάνει η Motorola για μένα είναι πρόβλημα.

Το υπέθεσα διότι και στο xiaomi mi a2 που έχω έτσι γίνεται. Το οποίο έχει και αυτό όπως και το motorola καθαρό android. 

Άρα μήπως φταίει το καθαρό android ;; Μήπως η δυνατότητα να διαμοιραζεις wifi είναι μια δυνατότητα που την βάζει όποιος κατασκευής θέλει στις συσκευές του ;; Δεν ξέρω....

Έκανες reset αυτά που σε είπα ώστε μήπως και φτιάξει το hotspot έστω και με cellular μόνο ;;

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, bep1995 said:

Το υπέθεσα διότι και στο xiaomi mi a2 που έχω έτσι γίνεται. Το οποίο έχει και αυτό όπως και το motorola καθαρό android. 

Άρα μήπως φταίει το καθαρό android ;; Μήπως η δυνατότητα να διαμοιραζεις wifi είναι μια δυνατότητα που την βάζει όποιος κατασκευής θέλει στις συσκευές του ;; Δεν ξέρω....

Έκανες reset αυτά που σε είπα ώστε μήπως και φτιάξει το hotspot έστω και με cellular μόνο ;;

Με cellular δουλεύει κανονικά.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση για το 5G 

Τελικά δουλεύει κανονικά.

Το πρόβλημα ήταν με το δίκτυο στην περιοχή που το δοκίμαζα αρχικά.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, hoannis said:

Ενημέρωση για το 5G 

Τελικά δουλεύει κανονικά.

Το πρόβλημα ήταν με το δίκτυο στην περιοχή που το δοκίμαζα αρχικά.

Με ποιο δίκτυο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2024 at 2:51 ΜΜ, p_k said:

Με ποιο δίκτυο;

Vodafone.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...