Jump to content

νέος στην ανάπτυξη εφαρμογών, μερικές ερωτήσεις;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπότε αναρωτιέμαι μερικά πράγματα σχετικά με την ανάπτυξη εφαρμογών. Ποια προγράμματα χρησιμοποιούνται συνήθως κατά την ανάπτυξη εφαρμογών; Και δημιουργούνται πάντα από την αρχή ή υπάρχει κάποιο είδος ενσωματωμένης πλατφόρμας όπου μπορούν να χρησιμοποιηθούν πρότυπα. Παρόμοιο με το wordpress. Επίσης, προσωπικά είμαι πιο εξοικειωμένος με το wordpress, αλλά υπάρχει επίσης τρόπος να μετατρέψω την έκδοση για κινητά σε εφαρμογή ή δεν συνιστάται;

Εκτός από αυτό, υπάρχουν διαθέσιμες λειτουργίες όπως η αυτόματη ενημέρωση όταν είναι σαν να είναι συνδεδεμένο σε κάποιο είδος κώδικα; Για παράδειγμα, αν αναπτύξω μια εφαρμογή για ένα εστιατόριο και το μενού του αλλάζει και άλλα. Τέλος, πώς λειτουργεί όταν θέλετε να γεμίσετε ολόκληρη την οθόνη της συσκευής καθώς ορισμένες έχουν διαφορετικές αναλύσεις/μορφές;

Ελπίζω να μην είμαι παντού και κάποιος θα μπορούσε να με συμπληρώσει σε αυτό. Προσωπικά, προσπαθώ να μπω σε αυτό, αλλά και πρόθυμος να επενδύσω εάν εξοικονομεί περισσότερο χρόνο, αλλά θέλω να έχω κάποια γνώση για το πώς γίνεται, αν αυτό έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...