Jump to content

Μεταχειρισμένο S22 Ultra ή Vivo X90 Pro


ZAMPON7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλος μου χει αναθέσει να του βρω κινητό να αλλάξει το p20 pro μετά από τόσα χρόνια χρήσης του. Πάρα πολύ ικανοποιημένος από το Huwaei ειδικά από την κάμερα του.
Θέλει κινητό με καλή κάμερα, να μην έχει θέματα στις κλήσεις, καλή μπαταρία και καλό επεξεργαστή, μάλλον όχι Xiaomi.
Νομίζω έχω καταλήξει σε αυτά τα 2. Τα βρίσκω μεταχειρισμένα κάπου στο ίδιο εύρος τιμών, σίγουρα η Samsung θα είναι ένα σκαλί πάνω(εγώ κάτοχος του 21+) αλλά διαβάζω καλά λόγια και για το vivo. Με προβληματίζει λίγο ο επεξεργαστής του γιατί είναι mediatek. Το samsung παρόλο που το έθαβαν θυμάμαι όταν βγήκε μπήκα λίγο στο νήμα του εδώ και μάλλον βελτιώθηκε με τα updates.
Κάμερα πρέπει να είναι top και τα 2 από ότι καταλαβαίνω, μπαταρία δεν ξέρω ποιο υπερτερεί και σε βάθος χρόνου. Γιατί θα το κρατήσει το κινητό τουλάχιστον 4-5 χρόνια πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν γνωρίζω για το περιθώριο αναβαθμίσεων που προσφέρει η Vivo επομένως, αν πρόκειται για κινητό που θα κρατήσει για χρόνια, προτιμότερο να κινηθεί προς Samsung η οποία, φημίζεται ότι προσφέρει αναβαθμίσεις για μεγάλο χρονικό διαστημα. Σε θέμα χαρακτηριστικών μπορεί να είναι παρόμοιες οι συσκευές, σε αυτό το κομμάτι κυρίως παίζεται το παιχνίδι, στη μακροχρόνια αντοχή και υποστήριξη. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...