Jump to content

Βιντζι Δασκαλειου Χάνεται το 4g ανά τακτά χρονικά διαστήματα


JOHNMEGARYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ανοίγω αυτήν την ομάδα διότι στην περιοχή μου Βιντζι Δασκαλειου το συνεχόμενο πρόβλημα με την Vodafone και το 4g από τον Μάιο που κατάργησαν το 3g είναι ανά τακτά χρονικά διαστήματα μεγάλο  πρόβλημα. 

Αυτήν την στιγμή πιάνω μια γραμμή σήμα με band 800 ενώ στο ίδιο μέρος έπιανα 2600 band με 3 γραμμές σήμα και άλλες φορές από την 1800 την πιο συχνή band. Ως cu liquid δεν μπορώ να μπω στο Vodafone app να δηλώσω το πρόβλημα κάλυψης και το κάνω στο 13840. Μου έδωσαν δωρεάν 12 ευρώ χρόνο ομιλίας για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω συχνά.  

Ο σταθμός βάσης της κακησ θάλασσας που εξυπηρετεί και το αυλάκι πέφτει το βλέπω στο netmonster . Μόλις τώρα γύρισε σε edge σε 2g και χάθηκε εντελώς το 4g. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2/1/2024 at 7:49 ΠΜ, doganos said:

Άλλαξε εταιρεία

το να αλλαξω εταιρεια δεν θελω να το κανω. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα έτσι προβληματικό είναι το σήμα εκεί;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ναι,  κάποιες φορές μέσα στον μήνα μειώνεται το σήμα 4g . Παρόλο που πιάνει και 2600 band.  Τώρα τελευταία βγάζει 1800 band από Αυλακι με ταχύτητα 50 !. Έχω κουραστεί να το δηλώνω βλάβη. Η απάντηση είναι ότι μπουκώνει η κεραία και κανονικά χρειάζεται και άλλη κεραία η περιοχή. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

Ναι,  κάποιες φορές μέσα στον μήνα μειώνεται το σήμα 4g . Παρόλο που πιάνει και 2600 band.  Τώρα τελευταία βγάζει 1800 band από Αυλακι με ταχύτητα 50 !. Έχω κουραστεί να το δηλώνω βλάβη. Η απάντηση είναι ότι μπουκώνει η κεραία και κανονικά χρειάζεται και άλλη κεραία η περιοχή. 

Για να σου απάντησαν ότι μπουκώνει η κεραία (το cell συγκεκριμένα λογικά που σε εξυπηρετεί, γιατί μάλλον βλέπει προς οικισμό) τότε σημαίνει ότι το έψαξαν με το τεχνικό τμήμα κατά πάσα πιθανότητα (η εξυπηρέτηση να δώσει μόνη της τέτοια απάντηση δύσκολο) και άρα περιμένεις άμα αποφασίσουν να αυξήσουν χωρητικότητα... 😏 Δηλαδή όσα παράπονα και να στείλεις, αυτοί έχουν πλάνο πότε θα το κάνουν, οπότε... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...