Jump to content

Ξενοδοχεία στην Αλεξανδρούπολη


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μέσα στον Νοέβριο θα επισκεφθώ την Αλεξανδρούπολη για λίγες μέρες..:love:

θα ήθελα να πείτε αν ξέρετε κάποιο ξενοδοχείο-ούτε κάτι πολύ χλιδάτο αλλα ούτε και στάβλο- :rolleyes:

επίσης κάποιος να με ενημερώσει αν μπορεί και ξέρει για την πόλη..αξιοθέατα,εστιατόρια,κτλ κτλ κτλ ;)

ευχaριστw :D

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ααχχχ Αλεξ/πολη...από εκεί κατάγεται η μητέρα μου , εκεί έχω περάσει ατελείωτα καλοκαίρια, εκεί έκανα φαντάρος,εκεί είναι το δεύτερο σπίτι μου...με μια λέξη...ΥΠΕΡΟΧΗ !!

όσον αφορά τους προβληματισμούς σου θα σου πω γενικά γιατί δεν θυμάμαι ονόματα...

για ξενοδοχείο κοίτα στην παραλιακή οσό καθώς και την πρώτη παράλληλο πάνω από την Λεωφ.Δημοκρατίας

Εστιατόρια έχει αρκετά , καλά και φθηνά...

κατά τα άλλα, όλη η πόλη είναι σούπερ, ειδικά αν πέσεις και σε καλό καιρό...υπόψιν ότι τα βράδια έχει αρκετή ψύχρα..:)

καλά να περάσεις..:)

Link to comment
Share on other sites

euxaristo polu.an kai 8a h8ela an kserei kapoios kapoio sugekrimeno,me onomata ktl ktl

gia estiatoria de me poluendiaferei ka8os eimai bolikh sto faghto :p kai h parea mou to idio ka8os apo to faghto tou stratou siga mhn uparxei xeirotero :P

alla fobamai ligo ta ksenodoxeia..exo mpei se ksenodoxeio koukla apo ekso,troglh apo mesa(sth keffalonia) kai ta psilofobamai..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά παρακάτω:

 

http://alex.eled.duth.gr/Diadromes/hotels/EBROY.htm

 

Εγώ στις εκλογές είχα μείνει στο ΗΡΑ, ούτε κούκλα, ούτε πανούκλα, στο κέντρο της πόλης, αξιοπρεπές, καθαρό και σχετικά οικονομικό. :)

Από φαγητό πάντως θα ευχαριστηθείς ;) ψάρι!

Link to comment
Share on other sites

αλεξανδρουπολη,πολυ ωραια πολη,στο ηρα εχω μεινει κι εγω,εκανα φανταρος εκει 5 μηνες περιπου πριν παρω μεταθεση στη κω,καλο το συγκεκριμενο ξενοδοχειο που εμεινα και καθαρο πανω απ ολα.

οπως ειπε κι ενα παιδι εδω θα ευχαριστηθεις ψαρακι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πωπωωωωωωω τι με θυμισες τωρα...

πολυ ωραια ειναι εκει εγω ειχα κοιμηθει σε ενα ξενοδοχειο παααααααααρα πολυ καλο και νεοκλασικο στυλ ειναι στην πλατεια φυσικα και εχει καφετερεις διπλα

σ'εσωσα τωρα ε??

ρωτα ισως το γνωριζουν εκει οι ντοπιοι.

θα περασεις πολυ ωραια!!

εμενα αξεχαστο ταξιδι μου εμεινε!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ θα μας ερθεις εδω!!!??

Κοιτα ...ξενοδοχεια εχει αρκετα! Στο κεντρο ειναι λιγο ακριβα!

Το ΗΡΑ ειναι καλο μεσα σχεδον στο κεντρο και καθαρο!!!

Οι καφετερειες ειναι πολυ κοντα το ιδιο επισης και τα μαγαζια!

Απο ταβερνες ..... πολλες και καλες!

Σου προτεινω "Λεύκες"-Αψογο φαγητο, "Καντουνϊ"-Το περιβαλλον ειναι απλο αλλα το φαγητο και το κρασι τελειο, "Σπιταμπελο" - Καλο περιβαλον αψογη εξυπηρετηση καθαρο μαγαζι και καλο φαγητο, Δυστηχως δεν προλαβαινεις τις καλοκαιρινες που ειναι φανταστικες και ιδικα στο διπλανο παραλιακο χωριουδακι "Μάκρη" Βεβαια και τωρα μπορεις να πας!! Ταβερνες σε αυτο το χωριο ειναι τωρα τα "Φιλαράκια" "Πλατανος" "Γρι-Γρι".

Αξιοθεατα δεν εχουμε πολλα.

Υπαρχει ο φαρος (συμβολο της πολη, ο πιο παλιος και ψηλος)

Το δελτα του εβρου με σπανια πουλια (χωρις γριπη)

Η σπηλια του κυκλωπα στην μακρη.

Το Σουφλι - κομοπολη βορεια με το μεταξι της και το τσιπουρο

Το δασος της Δαδιας με σπανια πουλια!

Αρχιολογικο μουσειο της μεσημβριας!

 

Επρεπε να ερθεις καλοκαιρι που ειναι πολυ ωραια με πολυ κοσμο! :)

Link to comment
Share on other sites

e ti na kano bre d mitse moy :p

tora mas phrane ekei pano fantarous :)

loipon telika 8a er8o telh tou noembrh,opote exo akoma kairo na sxediaso to taksidi mou,na bro ksenodoxeio,ktl ktl

euxaristo poly ola ta paidia pou edo kai meso pm me boh8hsan

gia oti apories na mh distaso na sas rothso e?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ta psilofobamai ta online...

alla sou deixnoun alla sou kleinoun...

protimo na exo 2-3 ksenodoxeia upopsin mou ..de mporei na einai full ola telh tou noembrh!!

tnx anyway

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αληθεια μια καφετερια που την ελεγαν αργω αν θυμαμαι καλα ειναι ακομα ανοικτη?ηταν πολυ ωραια καφετερια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος έχει κλείσει και αυτή και το Aκρωτήρι, μιας και δεν είχαν άδεια από τον Δήμο...η Αργώ βέβαια πάιζει να ξανάνοιξε ( την έχει ένας μακρινός μου θείος..:O )...

ωραίες καφετέριες έχει και στην Λεωφ.Δημοκρατίας..:)

Link to comment
Share on other sites

΄Οντως η Αλαξανδρούπολη είναι ωραία πόλη!Καλός και φιλόξενος κόμος.Σου συνιστώ ανεπιφήλακτα για φαγητό:Λούκουλος,οστρακάδικο.Η παραλιακή λεωφόρος είναι γεμάτη από ταβέρνες.H top τεβέρνες για μένα είναι το πέτρινο και το νησιώτικο.Επί της λεωφόρου δημοκρατίας βρίσκονται τα καφέ της πόλης όπως επίσης και επί της παραλιακής λεωφόρου.Για καφέ σουσυνιστώ:Centro,Balka

saballa, puzzle, Prezio και κάποιο που λίγο ξεφεύγει από τα συνιθησμένα είναι το Taj mahal.Για After εάν είσαι φάν της Ελληνικής ζωντανής μουσικής (βλέπε μπουζούκια!!!) σου νυνιστώ να επισκεφτείς το pico plus μιας και βρίσκεται μέσα

στο κέντρο της πόλης.Η Πύλη live (τα άλλα μπουζούκια της πόλης) είναι μακριά και χρειάζεται αυοκίνητο.Α! και κάτι που ξέχασα για φάγητό πρέπει να πας είναι στον Γκαναβίδη ή απέναντι στου δαυή για να φάς πεντανόστημα σουβάκια και άλλα πολλά στην λαδόκολα.Είναι πολί ωραία πίστεψε με.Αυτά τα ολίγα λοιπόν και από εμένα και τέλος σου εύχομαι καλή διαμονή στο προπήργιο του Ελληνισμού και της Ευρπαϊκής Ένωσης.

Link to comment
Share on other sites

gia ksnodoxeio mou proteinan kapoia paidia apo thn polh to "alexander"

kapoia plhroforhsh exete gia ayto?

den kanonizete oi aleksadroupolites kana meeting?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ma mou eipan peripou 50e to diklino...

h mou eipan psemata h exoume diaforetika krithria :p

 

edit:

alex legete to ksenodoxeio...la8os to 8umomoun...anyway..kamia plhroforhsh gia ayto?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

allo to Alexander kai allo to Alex. to Alex einai giro sta 50e sto kentro tis polis apenanti sxedon apo to okeanis. kai ta dio kala einai. To Alexander beach einai ektos polis 1xlm peripou kai einai para para poli kalo. einai kai akrivo alla to noemvrio katevazei times mexri kai 60-70e
Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρο θα βρεις αρκετα! Ελα απο εδω και μην ανησυχεις!!!!

το αμορε σου που ειναι? μεσα στην Αλεξανδρουπολη!!!!???

Θα σου βρει μεχρι να ερθεις!!

Θα οδηγησεις μεχρι εδω βρε θηριο :w00t:

Στην εγνατια σιγα σιγα!!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

to nini moy einai ston probatona...kai eipa pos de 8a er8o me to toutou :p

esena 8a se vro ekei na mou deikseis ta katatopia

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

΄Οντως η Αλαξανδρούπολη είναι ωραία πόλη!Καλός και φιλόξενος κόμος.Σου συνιστώ ανεπιφήλακτα για φαγητό:Λούκουλος,οστρακάδικο.Η παραλιακή λεωφόρος είναι γεμάτη από ταβέρνες.H top τεβέρνες για μένα είναι το πέτρινο και το νησιώτικο.Επί της λεωφόρου δημοκρατίας βρίσκονται τα καφέ της πόλης όπως επίσης και επί της παραλιακής λεωφόρου.Για καφέ σουσυνιστώ:Centro,Balka

saballa, puzzle, Prezio και κάποιο που λίγο ξεφεύγει από τα συνιθησμένα είναι το Taj mahal.Για After εάν είσαι φάν της Ελληνικής ζωντανής μουσικής (βλέπε μπουζούκια!!!) σου νυνιστώ να επισκεφτείς το pico plus μιας και βρίσκεται μέσα

στο κέντρο της πόλης.Η Πύλη live (τα άλλα μπουζούκια της πόλης) είναι μακριά και χρειάζεται αυοκίνητο.Α! και κάτι που ξέχασα για φάγητό πρέπει να πας είναι στον Γκαναβίδη ή απέναντι στου δαυή για να φάς πεντανόστημα σουβάκια και άλλα πολλά στην λαδόκολα.Είναι πολί ωραία πίστεψε με.Αυτά τα ολίγα λοιπόν και από εμένα και τέλος σου εύχομαι καλή διαμονή στο προπήργιο του Ελληνισμού και της Ευρπαϊκής Ένωσης.

 

 

 

Σαν πολλοί δε μαζευτήκαμε εδώ μέσα;;;; :rolleyes:

Λοιπόοοον εγώ θα πιάσω το θέμα του φαγητού καθότι χρόοοονια γαστρονόμος και ουχί αστρονόμος.

Όπως προλάλησε ο άνωθι, Λουκουλος στην παραλιακή.Πάρε οπωσδήποτε πήλινο :) Στη Μάκρη αν πάτε μην πας στον πλάτανο καθότι όποτε πήγα εγώ και πολλοί άλλοι η εξυπηρέτηση ήταν χάλι.Στα Φιλαράκια στη Μάκρη οπωσδήποτε σαγανάκι με κους-κους. Στις Λέυκες που μάλλον με ταξί θα τις βρεις εκτός κι αν ρωτήσεις πολύ κόσμο στην πόλη μαζί με ό,τι ψητό πάρεις μην ξεχάσεις να παραγγήλεις πίτες αντί για ψωμάκι ;)Το στενό του Καναβίδη και των υπόλοιπων Λαδόκολλων είναι αρκετά κεντρικά απέναντι από την τράπεζα Eurobank οπότε και θα το βρεις σχετικά εύκολα.Α, στο οστρακάδικο αν πας φόρα φαρδύ παντελόνι για να μπαίνει να πιάνει καλά καλά το χέρι (κοινώς ακριβόν :P)

Καφέ...Καφέ μπορείς να πιείς σε οποιαδήποτε κεντρική όπως Balkan, Pregio, Fuego, Centro etc. Για κάτι πιο ιδιαίτερο περνάς απέναντι το δρόμο και ανεβαίνεις πάνω από το fast food Jimmy's όπου και είναι το Shambala το οποίο έχει ένα ιδιαίτερο χρώμα σε σχέση με τα άλλα.Στον πεζόδρομο επίσης του ταχυδρομείου μπορείς να πιεις καφεδάκι σε πιο χαλαρό στυλάκι.Είναι κι άλλα μέρη αλλά λίγο δύσκολο να τα ξετρυπώσεις με τη μία όλα.Βραδάκι για ήρεμο ποτάκι On the Road.Ρώτα κάπου, είναι πάνω στη λεωφόρο κι αυτό.

Απορίες;

Τάδε έφη mrFrodo
Link to comment
Share on other sites

καλως να μας ερθεις :)

 

δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο για την πολη με προλαβαν οι παραπανω :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω μετα απο χρονια μαζευτηκαν αρκετοι συντοπιτες και στο myphone :D :D :D

 

Πιστευω τα παιδια καλυψαν και με το παραπανω την περιγραφη της πολης και της περιοχης, οποτε δε θα εχεις προβλημα στις βολτες :)

Το σιγουρο ειναι οτι θα περασεις πολυ ωραια και θα το ευχαριστηθεις!! Απλα ακολουθα τις συμβουλες ολων :D :D

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...