Jump to content

Πρόβλημα με το check disk!!


anastasios_s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το εξής πρόβλημα με το check disk των windows. Όταν του λέω να κάνει check disk με automatically fix system errors μου γράφει ότι θα το κάνει την επόμενη φορά που θα ξεκινήσει ο υπολογιστής (αφού πρέπει για να συμβεί αυτό να μην είναι ανοιχτό κάποιο πρόγραμμα). Όλα εδω όλα καλά.Το πρόβλημα είναι ότι όταν ανοίγω πάλι τον υπολογιστή μου και πάει να τρέξει το check disk, γράφει ότι δεν μπορεί να ανοίξει το δίσκο. Έτσι όχι μόνο δεν κάνει το check disk, αλλά όταν πάω να κάνω defragment μου γράφει ότι δεν μπορεί να κάνει γιατί έχει προγραμματιστεί check disk και πρέπει να γίνει πρώτα αυτό. 10 μέρες τώρα προσπαθώ να κάνω κάτι αλλά τίποτα. Υπ' όψιν ότι κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστεί προσπαθέι να κάνει check disk αλλά κάθε φορά λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει τον δίσκό. Άν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει ότι διορθώνει τα λάθη στο volume bitmap και από κάτω γράφει ότι τα windows found problems with the file system. run chkdsk with the /f (fix) option to correct these. Το πρόβλημα είναι ότι όταν το κάνω μου γράφει ότι θα το κάνει όταν γίνει επανεκκίνηση, αλλά τότε δεν μπορεί να ανοίξει το volume.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...