Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους...

Δυο ερωτησεις μια που βρισκομαστε στην αναμονη του Τιτανα...

1) Στο 900 και στο 910, μπορουσες να κανεις personalise τους ηχους κλησεις για καθε μια επαφη. πχ στον εναν να χτυπαει με Χ ring tone, και σε καποια επαφη να το εχεις στο silent. στο tytn υπαρχει καποια αντιστοιχη δυνατοτητα?

Επισης στο μυνημα υπαρχει περιπτωση να μη σε ειδοποιει και να το τσεκαρεις αργοτερα?

 

2) Εχει δοκιμασει κανεις το ΒΤ ακουστικο της SE?? λειτουργει? η παμε και εκει για αλλαγη?

 

Ευχαριστω Προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα την Παρασκευή απο το Πλαίσιο. Πολύ καλό. Το S/N αρχίζει απο ΗΤ638! Να δούμε αν καταφέρει να αντικαταστήσει επάξια το JasJar.

 

 

Ποιό Πλαίσιο (που;;;;). Είσαι σίγουρος για το HTC638 ? ή μήπως HTC628? (άντε μάλλον ήρθε η ώρα να πάω να το πάρω!!!!!!!!!)

 

Πες μου amoust

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι δυσκολίες του να είσαι φοιτητής! Έχω φρικααααρει!

Θέλω να πάρω τον τιτάνα…αλλά λεφτά γιοκ!! Πρέπει να πουλήσουμε το παλιό για να πάρουμε καινούριο!!! Και τα άτιμα έχουν μια μεταπώληση!!!! Αχχχχ!!!

 

HTC638 ? ή μήπως HTC628? Είναι 2 οι εκδόσεις??

mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

:p Στην θέση σου θα αγόραζα με 20 Euro έναν BLUETOOTH USB ADAPTER κ θα έκανα σύνδεση(όπως κ κάνω με το pocket μου) μέσω Bluetooth!:D Είναι σαν να έχεις wireless όπως ανέφερα κ παραπάνω…απλά είναι λίγο πιο αργό σε ταχύτητα! Το θέμα είναι ότι, όπου και να βρίσκεσαι μέσα στο σπίτι, αυτόματα το συνδέεις και αρχίζεις να chatάρεις, να κάνεις κλήσεις μέσω skype , να ακούσεις internet radio η να surfάρεις στο internet χωρίς να κουνηθείς!! :D Πίστεψε με….θα σου λύσει τα χεριά κ θα σου δώσει μεγάλη χαρά που θα μπορείς να κάνεις τα πάντα από το κρεβάτι σου η θα μιλάς κ θα κάνεις βόλτες μέσα στο σπίτι!!:lol:

 

 

Αν κατά κάποιο τρόπο σε ¨έπεισα¨ πάρεις κάποιον BLUETOOTH USB ADAPTER κοίτα να έχει κ μεγάλη εμβέλεια!:!:

mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι δυσκολίες του να είσαι φοιτητής! Έχω φρικααααρει!

Θέλω να πάρω τον τιτάνα…αλλά λεφτά γιοκ!! Πρέπει να πουλήσουμε το παλιό για να πάρουμε καινούριο!!! Και τα άτιμα έχουν μια μεταπώληση!!!! Αχχχχ!!!

 

HTC638 ? ή μήπως HTC628? Είναι 2 οι εκδόσεις??

 

Το ΗΤ628 και ΗΤ638 είναι serial numbers. Ανέφερα τον αριθμό γιατί όπως είχε γραφτεί εδώ η 628 είχε κάποια προβλήματα που θα λύνονταν μετά την 633.

Link to comment
Share on other sites

Το serial number αναγράφεται και στη συσκευασία ; Δηλαδή αν κάποιος είναι ολίγον τι παρανοϊκός :p (ίσως όχι άδικα !) μπορεί να το ελέγξει πριν το αγοράσει, ή μόνο αφού ανοίξει τη συσκευασία (και ίσως και το καπάκι της συσκευής) ;

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Δυο ερωτησεις μια που βρισκομαστε στην αναμονη του Τιτανα...

1) Στο 900 και στο 910, μπορουσες να κανεις personalise τους ηχους κλησεις για καθε μια επαφη. πχ στον εναν να χτυπαει με Χ ring tone, και σε καποια επαφη να το εχεις στο silent. στο tytn υπαρχει καποια αντιστοιχη δυνατοτητα?

Επισης στο μυνημα υπαρχει περιπτωση να μη σε ειδοποιει και να το τσεκαρεις αργοτερα?

 

2) Εχει δοκιμασει κανεις το ΒΤ ακουστικο της SE?? λειτουργει? η παμε και εκει για αλλαγη?

 

Ευχαριστω Προκαταβολικα

 

δυστυχως αυτο στα wm ...δν γινεται....οχι οτι δεν υπαρχει η δυνατοτητα καθε αλλο....το προβλημα ειναι αλλου....εχουν μια ηλιθια λογικη να αντιγραφουν αυτοματα καθε ηχο κλησης η επαφης που θελεις να ορισεις ....στην μνημη του τηλεφωνου!!!!!!δεν διαβαζουν τον ηχο κλησης απο την καρτα μνημης (που λογικα θα ειναι οι ηχοι)αλλα τον αντιγραφουν στην μνημη του τηλεφωνου:mad:

 

αν δλδ ηθελα να φερω και το HTC στην κατασταση που ειχα το p910i(δλδ πανω απο 20 επαφες με διαφορετικο mp3 για ηχο κλησης.....τοτε δεν μου φταναν 100μβ μνημη τηλ στον τιτανα....:mad:

 

ενα απο τα μεγαλα(για μενα παντα)αρνητικα των wm μαζι με το ξυπνητηρι οπου και εκει χρησιμοποιεις μονο τους προεπιλεγμενους ηχους του τηλ.......αν δεν θελεις να φορτωσεις την μνημη του τηλεφωνου σου...

 

για το ξυπνητηρι υπαρχουν προγραμματα που διαβαζουν αρχεια μουσικης απο την καρτα μνημης αλλα οσα εχω δοκιμασει μονο σταθερα δεν ηταν στην λειτουργια τους....κοληματα και το soft reset η μονη λυση...συνεχιζω να ψαχνομαι για αυτο το θεμα του ξυπνητηριου γιατι ειναι κατι που το ειχα ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΜΕ ΟΛΑ τα αλλα τηλ που ειχα στο παρελθον.....

 

εχει κανεις καμια λυση??

:O:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το serial number αναγράφεται και στη συσκευασία ; Δηλαδή αν κάποιος είναι ολίγον τι παρανοϊκός :p (ίσως όχι άδικα !) μπορεί να το ελέγξει πριν το αγοράσει, ή μόνο αφού ανοίξει τη συσκευασία (και ίσως και το καπάκι της συσκευής) ;

 

nixx

 

στο πισω μερος του τηλ κατω απο την μπαταρια;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το serial number αναγράφεται και στη συσκευασία ; Δηλαδή αν κάποιος είναι ολίγον τι παρανοϊκός :p (ίσως όχι άδικα !) μπορεί να το ελέγξει πριν το αγοράσει, ή μόνο αφού ανοίξει τη συσκευασία (και ίσως και το καπάκι της συσκευής) ;

 

nixx

 

ΚΑΙ στο κουτι της συσκευασίας, και εσωτερικά κάτω από τη μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ στο κουτι της συσκευασίας, και εσωτερικά κάτω από τη μπαταρία....

 

σωστος :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Δυο ερωτησεις μια που βρισκομαστε στην αναμονη του Τιτανα...

1) Στο 900 και στο 910, μπορουσες να κανεις personalise τους ηχους κλησεις για καθε μια επαφη. πχ στον εναν να χτυπαει με Χ ring tone, και σε καποια επαφη να το εχεις στο silent. στο tytn υπαρχει καποια αντιστοιχη δυνατοτητα?

Επισης στο μυνημα υπαρχει περιπτωση να μη σε ειδοποιει και να το τσεκαρεις αργοτερα?

 

2) Εχει δοκιμασει κανεις το ΒΤ ακουστικο της SE?? λειτουργει? η παμε και εκει για αλλαγη?

 

Ευχαριστω Προκαταβολικα

 

 

Μπορεις να κανεις οτι θες.Υπαρχουν αρκετα προγραμματα που κανεις οτι θες με τους ηχους.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις οτι θες.Υπαρχουν αρκετα προγραμματα που κανεις οτι θες με τους ηχους.

 

ποια???δωσε τα φωτα σου στον λαο!!!:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις οτι θες.Υπαρχουν αρκετα προγραμματα που κανεις οτι θες με τους ηχους.

 

 

Τhnks......Μήπως μπορείς να μου πεις και κανένα για να το ψάχνω σιγά σιγά?????;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να κατεβάσεις κ το Pocket Controller-Professional v.5.05 και να ¨κοντρολάρεις¨ το pocket σου από το pc ασύρματα με Bluetooth! Αν τώρα δεν έχεις ούτε wireless, ούτε Bluetooth Κάνε τις συνδέσεις σου με USB !!

 

παλι καλα εχω bleutooth.και σε 2εβδομαδες και wifi :) παντως με wifi ειναι αλλη φαση οπως ειπε ο φιλος ποιο πανω.αυτο το προγραμμα που θα το βρω???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ στο κουτι της συσκευασίας, και εσωτερικά κάτω από τη μπαταρία....

Thanks παίδες ! (για πίσω από τη μπαταρία το φαντάστηκα, αυτό εννοούσα λέγοντας "καπάκι" :))

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Τhnks......Μήπως μπορείς να μου πεις και κανένα για να το ψάχνω σιγά σιγά?????;)

 

 

Ringo mobile ;)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

ποια???δωσε τα φωτα σου στον λαο!!!:D

 

Καλημέρα.

Δεν ξέρω τρι ακριβώς εννοεί ο φίλος, αλλά έχω βρει κι εγώ κάποιες πολύ καλές και πρακτικές λύσεις.

 

Θέλει λίγο φαντασία βέβαια.

Λοιπόν, βάζεις στο πισί σου ότι είδος μουσικής θέλεις. Όσα τραγούδια θέλεις, ότι ηχογραφήσεις έχεις κάνει και θέλεις να χρησιμοποιήσεις στον Τιτάνα.

 

Πάρτε πρώτα ως δεδομένο, ότι κανένας ήχος κλήσης δεν αντέχει χρονικά να εξαντλήσει ολόκληρο το τραγούδι - κανένας δεν περιμένει δύο και τρία λεπτά να απαντήσεις, άλλωστε και η γραμμή σε κόβει μετά από μερικά χτυπήματα.

 

Χρειάζεσαι λοιπόν, το/τα αγαπημένο/α τραγούδι/ια, σε ΜΙΚΡΟ μέγεθος!

Πως;

Με ένα πρόγραμμα μοντάζ. Π.χ. CoolEdit 2000, Audition κτλ που κατεβαίνουν από το δίκτυο και ως δοκιμαστικά προγράμματα. Αν δυσκολεύεσαι, μπορείς να κάνεις δουλειά ακόμη και το win movie maker, που πρέπει να το έχετε όλοι...

 

Φορτώνετε το τραγουδάκι, διαλέγετε το ρεφρέν και το σημείο που θέλετε να χρησιμοποιήτε και το υπόλοιπο τραγούδι το πετάτε... Σώζετε π.χ. τον ύμνο της ΑΕΚ, ως "AEKringtone1" και με τον ίδιο τρόπο κόβετε άλλο σημείο του τραγουδιού και το ορίζετε ως άλλο ρινγκτοουν... Συνολικά διάρκεια ήχου έως 30 δεύτερα είναι υπερ - αρκετή! :D

 

Ίδια διαδικασία με τα υπόλοιπα τραγούδια.

 

Προσοχή! Το κολπάκι, δεν δουλεύει με ύμνους Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού! :lol: :lol: :lol:

 

Με τον τρόπο αυτό, κάθε ήχος είναι πια μερικά κιλομπάιτ...

 

Στα παιδιά που έρχονται από τα Ρχχχ να τους πω ότι είμαστε πολλοί εδώ μέσα που κάναμε ακριβώς το ίδιο! Συμβουλή, να αφιερώσουν λίγο χρόνο να διαβάσουν τις προηγούμενες σελίδες, όπου θα βρουν ΠΟΛΛΕΣ πληροφορίες και εντυπώσεις, καθώς και κάποια "ψευτο-ριβιού" που είναι ακριβώς στα μέτρα τους! :rolleyes:

 

Υ.Γ. Αγόρασα καινούριο μπλου-τουθ της ΝΟΚΙΑ το οποίο σε δοκιμή στο Γερμανό δούλευε τζάμι... Ελπίζω μόλις φορτίσει να έχω ξεφορτωθεί την απαίσια ηχώ στους συνομιλητές μου... Θα σας πω... ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Φορτώνετε το τραγουδάκι, διαλέγετε το ρεφρέν και το σημείο που θέλετε να χρησιμοποιήτε και το υπόλοιπο τραγούδι το πετάτε... Σώζετε π.χ. τον ύμνο της ΑΕΚ, ως "AEKringtone1" και με τον ίδιο τρόπο κόβετε άλλο σημείο του τραγουδιού και το ορίζετε ως άλλο ρινγκτοουν... Συνολικά διάρκεια ήχου έως 30 δεύτερα είναι υπερ - αρκετή! :D

 

Ίδια διαδικασία με τα υπόλοιπα τραγούδια.

 

Προσοχή! Το κολπάκι, δεν δουλεύει με ύμνους Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού! :lol: :lol: :lol:

 

Με τον τρόπο αυτό, κάθε ήχος είναι πια μερικά κιλομπάιτ...

 

 

λογικο να μην δουλεύει στον ύμνο του Παναθηναικού τουλάχιστον .. Εκει που θα ακούγετε το "και 2000 φίλοι, ολοι στο τριφύλλι" το htc πιθανά να σταματα και να ζητά input ονόματα και διευθθνσεις ... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σώζετε π.χ. τον ύμνο της ΑΕΚ, ως "AEKringtone1"

Ίδια διαδικασία με τα υπόλοιπα τραγούδια.

 

Προσοχή! Το κολπάκι, δεν δουλεύει με ύμνους Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού! :lol:

 

 

:yahoo::yahoo::respect:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να βαλω mp3[203kb] ως ηχο sms και το εχω μετατρεξει σε wav[165kb]αλλα δεν το εμφανιζει για ηχο μονο για ηχο κλησης.τι φταιει???και για το s/n που λετε εχω το ht627 ελπιζω να μην μου βγαλει κανενα προβλημα ως τωρα μια χαρα.:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα εχω bleutooth.και σε 2εβδομαδες και wifi :) παντως με wifi ειναι αλλη φαση οπως ειπε ο φιλος ποιο πανω.αυτο το προγραμμα που θα το βρω???

 

Δώσε mail να σου το στείλω!:)

mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Το ΗΤ628 και ΗΤ638 είναι serial numbers. Ανέφερα τον αριθμό γιατί όπως είχε γραφτεί εδώ η 628 είχε κάποια προβλήματα που θα λύνονταν μετά την 633.

 

Τα προβλήματα αυτά, είναι στην συσκευή, η στο firmware??

αν κάνεις update στο firmware δεν λύνονται???:confused: :what:

Και κάτι άλλο…η i-Μate σαν εταιρία, κυκλοφορεί το jasjam…και μάλλον εκείνο θα επιλέξω…(κ για το χρώμα κ σαν όνομα κατασκευαστή γιατί έχω i-Mate και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα):happy:

Η συσκευή κ λειτουργικό είναι τα ιδία κ απλά αλλάζει το όνομα του κατασκευαστή η υπάρχουν κ άλλες διαφορές?? Τι προτείνετε? :worry:

mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το κινητο και το sn ειναι ΗΤ628 και το πληκτρολογιο δεν μπορο να πω οτι ειναι τελειως σταθερω, δηλαδη οταν ειναι κλειστο ψιλο παιζει και ανοιγει "σχετικα" ευκολα...

αυτο σημαινει οτι ειναι απο την ελατωματικη σοδεια που εχει αναφερθει ή ετσι ειναι η κατασκευη του ??

please help!!

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το κινητο και το sn ειναι ΗΤ628 και το πληκτρολογιο δεν μπορο να πω οτι ειναι τελειως σταθερω, δηλαδη οταν ειναι κλειστο ψιλο παιζει και ανοιγει "σχετικα" ευκολα...

αυτο σημαινει οτι ειναι απο την ελατωματικη σοδεια που εχει αναφερθει ή ετσι ειναι η κατασκευη του ??

please help!!

 

Νομίζω πως η ελατωματική σοδειά στην οποία αναφέρεσαι, δεν έχει να κάνει με το πόσο "παίζει" το κινητό σε τζόγο, αλλά κυρίως με προβλήματα στην στοίχηση της οθόνης. Οπότε μην ανησυχείς, το δικό μου ΗΤΑΝ στην σοδειά αυτή και μέσα σε 3 ώρες, μου έβαλαν καινούρια οθόνη και είναι ΤΖΑΜΙ!

 

Ο τζόγος τώρα, είναι αλήθεια πως είναι "λίγο" ενοχλητικός. 'Οσο το συνηθίζεις πάντως γίνεται όλο και λιγότερο σπαστικό. Απλά του φέρεσαι σαν πριγκίπισα... Απαλά το πιάνεις, απαλά το ανοίγεις κτλ :O

 

Εγώ να καταλάβεις, πήρα και άλλη θήκη, για να μην το "σπρώχνω" από κάτω και ανοίγω το πληκτρολόγιο άθελά μου. Μην ανησυχείς πάντως. Είναι μπόμπα η συσκευή! :D

 

Απλά μόλις το ανοίξεις, δούλεψέ το λίγο με το πενάκι για να βεβαιωθείς ότι η οθόνη είναι ΟΚ και δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι... :cool:

 

Επίσης, βάλε ένα φίλο να σου στείλει sms για να δεις αν σου δείχνει τον αριθμό του αποστολέα. Αρχικές εκδόσεις είχαν ένα bag και δεν σου έδειχνε ποιος έστειλε το μήνυμα. Αν πάρεις το μήνυμα και δεις τον αριθμό αυτού που το έστειλε είσαι ΟΚ. ;)

 

Μια απορία: Ρε παιδιά, δοκίμασα να περάσω μέσα κάποια προγραμματάκια που τροποποιούσαν την αρχική οθόνη του σήμερα με διάφορους τρόπους, κάτι άλλα με διάφορα "θέματα" κ.ο.κ. Μήπως είμαι ανώμαλος που δεν μου άρεσαν και τα πέταξα όλα; :confused:

 

Υ.Γ. Το νέο BT δουλεύει ρολόι. Δεν υπάρχει πια echo και δουλεύει και η φωνητική κλήση άριστα... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...