Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημήτρη ευχαριστώ πολύ.

Για όσουν δεν ξέρουν ο Δημήτρης έμεινε online μαζί μου από τις 10 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί για να λύσουμε το πρόβλημα που είχα με την ROM του Τιτάνα.

Τελικά είσαι πολύ καλός δάσκαλος. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δημήτρη ευχαριστώ πολύ.

Για όσουν δεν ξέρουν ο Δημήτρης έμεινε online μαζί μου από τις 10 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί για να λύσουμε το πρόβλημα που είχα με την ROM του Τιτάνα.

Τελικά είσαι πολύ καλός δάσκαλος. :lol:

 

Ο Δημήτρης απλά δεν παίζεται. Για άλλη μια φορά σε ευχαριστω και εγώ για όλα. :)

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ευχαριστώ πολύ.

Για όσουν δεν ξέρουν ο Δημήτρης έμεινε online μαζί μου από τις 10 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί για να λύσουμε το πρόβλημα που είχα με την ROM του Τιτάνα.

Τελικά είσαι πολύ καλός δάσκαλος. :lol:

 

Ο Δημήτρης απλά δεν παίζεται. Για άλλη μια φορά σε ευχαριστω και εγώ για όλα. :)

 

ειπαμε τα εν οικω μη εν δημω :O:O

 

δεν ειναι αναγκη να γινεται θεμα :O:Oαλλα σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια χάρη. Είδα ότι για να περάσω την αγγλική ROM της ΗΤC με το AKU 3.3 καλό είναι να το κάνω με το HARD SPL. OK το περάσαμε. Και τώρα; Πως περνάω OS και ExtRom?

 

λογικα δεν χρειαζεται SSPL ...την περνας και κατευθειαν .

οσο για τα υπολοιπα,κανεις το τηλ ελληνικο με τα leng :) και δεν παιδευεσαι καθολου;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο bootloader που θα περαστεί δεν είναι και ότι καλύτερο και ως εκ τούτου θα ήθελα να τον αποφύγω προκειμένου να κάνω απρόσκοπτα μελλοντικές αναβαθμίσεις. Βλέπεις εχω Μ3100 και η Orange δεν τον κουνάει για να βγάλει αναβάθμιση οπότε πρέπει να βάλω της HTC. Και ενώ τώρα με τον 1.04 όλα είναι μέλι γάλα, αν περάσω την AKU ver ο νέος bootloader δε θα με αφήνει να περάσω μελλοντικές αναβαθμίσεις...

 

Βέβαια υπάρχει η λύση να περάσω κανονικά την 3.3 και να χρειαστεί να κάνω πατέντα απο την επόμενη αναβάθμιση. Αλλά Hell κάποια στιγμή μοιραία θα πρέπει να μάθω να τις κάνω χειροκίνητα....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/LL_NEO/5373/187775/0/sig80.JPG

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο bootloader που θα περαστεί δεν είναι και ότι καλύτερο και ως εκ τούτου θα ήθελα να τον αποφύγω προκειμένου να κάνω απρόσκοπτα μελλοντικές αναβαθμίσεις. Βλέπεις εχω Μ3100 και η Orange δεν τον κουνάει για να βγάλει αναβάθμιση οπότε πρέπει να βάλω της HTC. Και ενώ τώρα με τον 1.04 όλα είναι μέλι γάλα, αν περάσω την AKU ver ο νέος bootloader δε θα με αφήνει να περάσω μελλοντικές αναβαθμίσεις...

 

Βέβαια υπάρχει η λύση να περάσω κανονικά την 3.3 και να χρειαστεί να κάνω πατέντα απο την επόμενη αναβάθμιση. Αλλά Hell κάποια στιγμή μοιραία θα πρέπει να μάθω να τις κάνω χειροκίνητα....

 

με το sspl περνας οτι ρομ θελεις ;)

 

μιας και κοροιδευει το bl στην νεα ρομ.

 

αλλα δεν ειναι απαραιτητο ουτε και φυσικα αναγκαιο αν δεν θελεις εσυ να κανεις κατι τετοιο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία μικρή βοήθεια..

 

Μου έστειλε ο αδερφός μου από Γερμανία το tytn και όλα είναι στα γερμανικά.

Προτού διαβάσω και τις 80 σελίδες του topic..μπορεί κάποιος να μου πεί πώς αλλάζει η γλώσσα;;;;;;:cry:

Μέχρι στιγμής δέν έχω ξαναδουλέψει windows mobile.:blink:

Ξέρω σχετικά καλά γερμανικά αλλά μία μικρή βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη.:worry:

 

Αλήθεια μπορώ να πάω να μου περάσουν ελληνική έκδοση;:shifty:

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία μικρή βοήθεια..

 

Μου έστειλε ο αδερφός μου από Γερμανία το tytn και όλα είναι στα γερμανικά.

Προτού διαβάσω και τις 80 σελίδες του topic..μπορεί κάποιος να μου πεί πώς αλλάζει η γλώσσα;;;;;;:cry:

Μέχρι στιγμής δέν έχω ξαναδουλέψει windows mobile.:blink:

Ξέρω σχετικά καλά γερμανικά αλλά μία μικρή βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη.:worry:

 

Αλήθεια μπορώ να πάω να μου περάσουν ελληνική έκδοση;:shifty:

 

δοκιμασε να εγκαταστησεις αυτο http://rapidshare.com/files/22514695/Tytn.zip

 

και μετα κανε hard reset..

 

αν δεν βγουν ελληνικα στην συσκευη τοτε pm me;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά περίπτωση να βγει για τον Τιτάνα κάτι αντίστοιχο με την αναβάθμιση για ενεργοποίηση του GPS όπως για το 3600?

Στο xda-developers δεν κατάφερα να βγάλω άκρη :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά περίπτωση να βγει για τον Τιτάνα κάτι αντίστοιχο με την αναβάθμιση για ενεργοποίηση του GPS όπως για το 3600?

Στο xda-developers δεν κατάφερα να βγάλω άκρη :confused:

 

οχι φιλε μου δεν θα βρεις τπτ γιατι δεν δουλευει....

 

ειχαν βγαλει μια δοκιμαστικη ρομ τα παιδια εκει μεσα αλλα δεν καταφερε να κανει τπτ σχετικα με το gps...

 

ας το παρουμε αποφαση...

 

παντως με το εξωτερικο receiver στον τιτανα που χρησιμοποιω,ειμαι πολυ πιο πολυ ευχαριστημενος απο οτι με την ενσωματωμενη κεραια που ειχε το 3300 ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα συνφορουμίτες!

 

Ο Τιτάνας μου έχει φάει μια φλασιά και δεν υπάρχει συγχρονισμός του σημείου που κάνω tap με το σημείο που ουσιαστικά θέλω να επιλέξω. Τι εννοώ; Αν πατήσω το εικονίδιο της μπαταρίας, δεν κάνει τίποτα. αν πατήσω ακριβώς δίπλα (το comm manager), ανοίγουν οι επιλογές της μπαταρίας. Είναι σαν να έχει ματακινηθεί νοητά το σημείο που κάνω tap. Προς τα δεξιά. Αυτό γίνεται σε όλα τα μενού. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. :mad:

 

Καμιά ιδέα το πως μπορώ να το φτιάξω;

 

Thanks

You will respect my authoritah!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα συνφορουμίτες!

 

Ο Τιτάνας μου έχει φάει μια φλασιά και δεν υπάρχει συγχρονισμός του σημείου που κάνω tap με το σημείο που ουσιαστικά θέλω να επιλέξω. Τι εννοώ; Αν πατήσω το εικονίδιο της μπαταρίας, δεν κάνει τίποτα. αν πατήσω ακριβώς δίπλα (το comm manager), ανοίγουν οι επιλογές της μπαταρίας. Είναι σαν να έχει ματακινηθεί νοητά το σημείο που κάνω tap. Προς τα δεξιά. Αυτό γίνεται σε όλα τα μενού. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. :mad:

 

Καμιά ιδέα το πως μπορώ να το φτιάξω;

 

Thanks

 

dokimases na ksanasetaris tin othoni (start - settings - system -screen - align screen)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα συνφορουμίτες!

 

Ο Τιτάνας μου έχει φάει μια φλασιά και δεν υπάρχει συγχρονισμός του σημείου που κάνω tap με το σημείο που ουσιαστικά θέλω να επιλέξω. Τι εννοώ; Αν πατήσω το εικονίδιο της μπαταρίας, δεν κάνει τίποτα. αν πατήσω ακριβώς δίπλα (το comm manager), ανοίγουν οι επιλογές της μπαταρίας. Είναι σαν να έχει ματακινηθεί νοητά το σημείο που κάνω tap. Προς τα δεξιά. Αυτό γίνεται σε όλα τα μενού. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. :mad:

 

Καμιά ιδέα το πως μπορώ να το φτιάξω;

 

Thanks

 

Αν στο κάνει συχνά, τότε είναι το γνωστό πρόβλημα με την ρύθμιση της οθόνης και πας για αλλαγή συσκευής...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κάνει συχνά, τότε είναι το γνωστό πρόβλημα με την ρύθμιση της οθόνης και πας για αλλαγή συσκευής...

 

το προβλημα με την οθονη ηταν στις περισσοτερες συσκευες το ποσο σφιγμενες ηταν οι βιδες στο πισω μερος της συσκευης...

συνηθως με ενα απλο σφιξιμο σε οσες ηταν λιγο πιο πολυ λασκα απο τις αλλες -η και σε ολες- λυνοταν το προβλημα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την οθονη ηταν στις περισσοτερες συσκευες το ποσο σφιγμενες ηταν οι βιδες στο πισω μερος της συσκευης...

συνηθως με ενα απλο σφιξιμο σε οσες ηταν λιγο πιο πολυ λασκα απο τις αλλες -η και σε ολες- λυνοταν το προβλημα ;)

50% σωστά Δημήτρη :) Ξε-σφίξιμο ήθελαν οι βίδες, όχι σφίξιμο, τουλάχιστον στις περιπτώσεις που έφταιγαν οι βίδες.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

50% σωστά Δημήτρη :) Ξε-σφίξιμο ήθελαν οι βίδες, όχι σφίξιμο, τουλάχιστον στις περιπτώσεις που έφταιγαν οι βίδες.

 

nixx

 

 

ελα κολησες και συ σε μια :rolleyes:

 

λεπτομερεια....:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ελα κολησες και συ σε μια :rolleyes:

 

λεπτομερεια....:lol::lol:

 

Που ειναι το TYTN σου? :(

 

Σε εντοπισα στο thread του 3600 εχονταε αποκτησει ενα... :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το TYTN σου? :(

 

Σε εντοπισα στο thread του 3600 εχονταε αποκτησει ενα... :D

 

εδω ειναι ΚΑΙ ο τιτανας αλλα για λιγο καιρο ειναι στο περιθωριο....λογω τραυματισμου στην μαχη με τις ρομ....

 

εκει που περναγε μια ρομ μεσα του....κοπηκε το ρευμα :blink:

περιμενω ανταποκριση απο htc.com για να τον στειλω για εγχειρηση :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι ΚΑΙ ο τιτανας αλλα για λιγο καιρο ειναι στο περιθωριο....λογω τραυματισμου στην μαχη με τις ρομ....

 

εκει που περναγε μια ρομ μεσα του....κοπηκε το ρευμα :blink:

περιμενω ανταποκριση απο htc.com για να τον στειλω για εγχειρηση :lol:

 

 

Περαστικα και γρηγορη αναρρωση!! :)

 

ΤΥΤΝ χωρις zaharakis δεν γινεται....:D :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα και γρηγορη αναρρωση!! :)

 

ΤΥΤΝ χωρις zaharakis δεν γινεται....:D :D

 

ναι γιατι γινεται zaharakis χωρις τιτανα νομιζεις??:lol::lol:

 

τον βλεπω σβηστο να καθεται και να μην μιλαει και με πιανει η καρδια μου :(

 

ειμαστε και σε επικινδυνη ηλικια :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Η μάχη με τις ROM ήταν πολύ δυνατή

Άλλος ένας Τιτάνας τραυματίστηκε.Μπορεί να χάθηκε μια μάχη αλλά όχι ο Πόλεμος.Τώρα είναι πακεταρισμένος στο κουτί του και σκέφτεται τον συμπολεμιστή του Δημήτρη.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μάχη με τις ROM ήταν πολύ δυνατή

Άλλος ένας Τιτάνας τραυματίστηκε.Μπορεί να χάθηκε μια μάχη αλλά όχι ο Πόλεμος.Τώρα είναι πακεταρισμένος στο κουτί του και σκέφτεται τον συμπολεμιστή του Δημήτρη.:lol:

αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι ο τιτανας δεν ειναι και τοσο τιτανας στο θεμα rom update και το λεω με την λιγη πειρα που μου δινουν τα 3 προηγουμενα pda τις HTC (qtek 2020, 2020i, 9000) που ποτε δεν ειχα προβλημα στις αλλαγες τις ROM οτι και να τους εκανα

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...