Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα!έχω ενα προβλημα με το outlook...στον υπολογιστή μου έχω περασμενα αγγλικά παράθυρα(windows xαχαχα)...όλοες τις επαφές στον τινανα είναι στα ελληνικά με αποτέλεσμα το outlook να μην διαβάζει τα ονόματα (τα ονόματα από τις επαφές εμφανίζονται σαν $%#$%@$#^@)..ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το outlook να τις διαβάσει?ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα Τιτάνες! Εδώ και λίγες μέρες είμαι περήφανος κάτοχος του Τιτάνα.Πρώτη φορά που παιρνω ppc. Και έχω καταχαρεί. Φτού, φτού! :-) Εχω μια απορία και δύο προβλήματα. Η απορία: πως θα μπώ σε σελίδες wap; πρέπει να βάλω κάποιον brower;Πρόβλημα 1: Ο τιτάνας μου δεν δέχεται τίποτα μέσω bluetooth. & πρόβλημα 2: όταν κάνω βιντεοκλήση, ναι μεν εγω βλέπω τον αλλον μια χαρά, ο αλλος δεν βλέπει τίποτα.Μαύρη μαυρίλα πιο συγκεκριμένα. Τι μπορεί να είναι: να το πάω στην Ace;

 

Ευχαριστώ,

You will respect my authoritah!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας σχετικα με το sbs back up.θα το κοιταξω εκενεστερα να δω που εκανα λαθος.καλημερα.

επισης ευτυχως εχω την 647 (οπως πιστευω και οι περισσοτεροι απο εδω)για την οποια δεν εχουν προς στιγμην αναφερθει προβληματα(παντα απο xda developers μερια).σημερα μολις το ανακαλυψα αφου διαβασα τα post σας.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

zaharakis ξέχασες να ευχαριστίσεις τον σκύλο σου που υπέμενε υπομονετικά δίπλα στο πιάτο του φαγητού μέχρι να τελειώσεις τις αναζητήσεις σου στον τινάνα .......... :)

 

 

 

απ'ότι θυμάμαι το μαγνητάκι μπέρδευε τον αισθητήρα εάν είναι ανοιχτό ή κλειστό το πλητρολόγιο και γυρνούσε την οθόνη σε landscape

παντως υπηρχαν φορες που ταν το εβγαλα απο τη θηκη ηταν σε landscape η οθονη.ηταν λιγες.οταν ομως το βαζω απο την αλλη μερια δεν μπορω να χρησιμοποιησω τα handsfree(δεν εχω αξιοθει ακομα να παρω ακουστικα με μπλεδοντι)....και δυστυχως χρησιμοποιω κατα κορον τα ακουστικα.λετε να ηρθε ο καιρος να παρω κ γω bluetooth handsfree?by the way βρηκα σε vodaphone shop ενα μπλεδοντι ακουστικο με 19 ε.περα απο την τιμη μου αρεσει γιατι δεν ειναιοπως τα κλασσικα ακουστικα που σε κανουν πιλοτο :)

αλλα εχει ακουστικο οπως τα απλα handsfree και καταληγει σε ενα πιαστρακι που εκε ειναι τοποθετημενο το μπλεδοντι.ετσι κατα τη γνωμη μου ειναι πιο διακριτικο.βεβαια δεν ειναι αναγνωρισμενη μαρκα.αν το παρω θα συνεργαστει ο τιτανας μου?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...κάτω που έχει μια μπάρα στο today screen και δείχνει την μπαταρία και το comm manager icon, μπορώ να προσθέσω και εκεί το bluetooth icon ώστε να το πατάω και να ανοίγει/κλείνει ??

 

έχω βρει registry tweaks ώστε να τα αφαιρώ τελείως αυτά αλλα να προσθέσω το bluetooth δεν έχω βρει...

 

γίνετε κάπως ???

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...κάτω που έχει μια μπάρα στο today screen και δείχνει την μπαταρία και το comm manager icon, μπορώ να προσθέσω και εκεί το bluetooth icon ώστε να το πατάω και να ανοίγει/κλείνει ??

 

έχω βρει registry tweaks ώστε να τα αφαιρώ τελείως αυτά αλλα να προσθέσω το bluetooth δεν έχω βρει...

 

γίνετε κάπως ???

 

με το ilauncher μπορεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

με το ilauncher μπορεις ;)

 

το φανταστικα ότι θα γίνετε με το ilauncher απλά θα προτιμούσα να μην βάλω κάποιο επιπλέον software και μήπως γινότανε πιο εύκολα...

thanks!

Link to comment
Share on other sites

το φανταστικα ότι θα γίνετε με το ilauncher απλά θα προτιμούσα να μην βάλω κάποιο επιπλέον software και μήπως γινότανε πιο εύκολα...

thanks!

 

http://www.vijay555.com/?Releases:VJTrayLaunch :D

Link to comment
Share on other sites

 

πολύ καλο !!!

το έχεις δοκιμάσει όμως με τον TyTN ???

λέει initial release του προγράμματος το 2005 και σκέφτομαι μήπως είναι αρκετά προβληματικό

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλο !!!

το έχεις δοκιμάσει όμως με τον TyTN ???

λέει initial release του προγράμματος το 2005 και σκέφτομαι μήπως είναι αρκετά προβληματικό

Στο Χ500 πάει μιά χαρά, πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα, δεν κάτι τίποτα τρομερό, κάτι συντομέυσεις κάνει μόνο. ;)

Link to comment
Share on other sites

με το ilauncher μπορεις ;)

 

ωραιο το φοντο σου.ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ!!!!!Μας ναυλωσες μεσημεριατικα!!!!οχι τιποτα αλλο αλλα ειμαι εφημερια σημερα κ αντε τωρα να εξετασω ασθενη!!!!!! :lol:

να σου πω φιλε ζαχαρακη,το opacity του φοντου πως το ρυθμιζεις?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να ρωτήσω κάτι...κάτω που έχει μια μπάρα στο today screen και δείχνει την μπαταρία και το comm manager icon, μπορώ να προσθέσω και εκεί το bluetooth icon ώστε να το πατάω και να ανοίγει/κλείνει ??

 

έχω βρει registry tweaks ώστε να τα αφαιρώ τελείως αυτά αλλα να προσθέσω το bluetooth δεν έχω βρει...

 

γίνετε κάπως ???

δωσε μου mail να σου στειλω ενα μικρο cab να κανεις την δουλεια σου;)
Link to comment
Share on other sites

δωσε μου mail να σου στειλω ενα μικρο cab να κανεις την δουλεια σου;)

 

Σε ευχαριστώ πολυ αλλα την βρηκα την λυση με αυτο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=258342

 

οτι θες βάζεις στο tray...

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το φοντο σου.ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ!!!!!Μας ναυλωσες μεσημεριατικα!!!!οχι τιποτα αλλο αλλα ειμαι εφημερια σημερα κ αντε τωρα να εξετασω ασθενη!!!!!! :lol:

να σου πω φιλε ζαχαρακη,το opacity του φοντου πως το ρυθμιζεις?

 

εχω ξαναδωσει την πηγη γιατρε μου:D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1769744#post1769744;)

 

η ρυθμιση του opacity εμφανιζεται οταν πας σε μια εικονα και επιλεξεις να ειναι ως φοντο στην today screen;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια μια απορια!!η καρτα sim που εχω στον τιτανα ειναι απλη,ειδα οτι κανει βιντεοκλησεις κανονικα,αν την αλλαξω σε 3G ποιο ειναι το κερδος;τι θα μπορω να κανω παραπανω απο τωρα;ξερω ειμαι απαραδεκτος που ρωταω βλακειες αλλα πρωτη φορα εχω 3g συσκευη:O :O
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια!!η καρτα sim που εχω στον τιτανα ειναι απλη,ειδα οτι κανει βιντεοκλησεις κανονικα,αν την αλλαξω σε 3G ποιο ειναι το κερδος;τι θα μπορω να κανω παραπανω απο τωρα;ξερω ειμαι απαραδεκτος που ρωταω βλακειες αλλα πρωτη φορα εχω 3g συσκευη:O :O

Αν μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις κανονικά (και υποθέτω έχεις και την ένδειξη "U" στην επάνω μπάρα του Today), τότε αποκλείεται να έχεις απλή sim, έχεις 3G. Μήπως σου την άλλαξαν όταν πήρες τη συσκευή ; Από κατάστημα εταιρίας κινητής το πήρες (Vodafone, TIM, κλπ) ή από αλλού ;

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λες;βασικα δεν τους ειχα πει για 3g καρτα,και η πλακα ειναι οτι και ο γιος μου μπορει να κανει βιντεοκλησεις με μια cu που εχει σε ενα νοκια Ν70!!!ναι εχω την ενδειξη U στην οθονη εκει που ειναι το G,οχι δεν την αλλαξα,ειναι η καρτα που ειχα στο s100 μου
Link to comment
Share on other sites

λες;βασικα δεν τους ειχα πει για 3g καρτα,και η πλακα ειναι οτι και ο γιος μου μπορει να κανει βιντεοκλησεις με μια cu που εχει σε ενα νοκια Ν70!!!ναι εχω την ενδειξη U στην οθονη εκει που ειναι το G,οχι δεν την αλλαξα,ειναι η καρτα που ειχα στο s100 μου

 

το περίεργο θα είναι αν έχεις Cosmote. Μονο η Cosmote ζει στον κόσμο της και θέλει να αλλάξεις sim για να έχεις 3G

οποτε έτσι και έχεις άλλη εταιρεία μην σου κάνει εντύπωση...με την παλιά sim μπορείς να έχεις κανονικά 3G χωρις να αλλαξεις καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το περίεργο θα είναι αν έχεις Cosmote. Μονο η Cosmote ζει στον κόσμο της και θέλει να αλλάξεις sim για να έχεις 3G

οποτε έτσι και έχεις άλλη εταιρεία μην σου κάνει εντύπωση...με την παλιά sim μπορείς να έχεις κανονικά 3G χωρις να αλλαξεις καρτα.

οχι vodafone εχω,οποτε δεν κανω καμμια ενεργεια για αλλαγη sim ε;κανω κανονικα βιντεοκλησεις και βλεπω και το U:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν χρειάζεται καμιά άλλη ενέργεια. Προφανώς η κάρτα σου δεν είναι και πολύ παλιά, και υποστήριζε 3G εξ'αρχής. Το ίδιο και του υιού !

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φημες ακουγονται αλλα τιποτα ακομα σιγουρο,παντως σε 1 μηνα θα κυκλοφορηση σιγουρα επισημη αναβαθμιση το οποιο συμφωνα με τα λεγομενα τους θα εχει πολλα συν
Link to comment
Share on other sites

φημες ακουγονται αλλα τιποτα ακομα σιγουρο,παντως σε 1 μηνα θα κυκλοφορηση σιγουρα επισημη αναβαθμιση το οποιο συμφωνα με τα λεγομενα τους θα εχει πολα συν

 

κοιτα να δεις που θα με κανουνε να παω να τον ξαναπαρω τον τιτανα:O:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφώνησα καποια στιγμή με την την λειτουργικότητα αυτού του tweak

με μέλη του εν λόγω φόρουμ τα οποία δεν αρνήθηκαν την καταληκτική γνώμη μου..

 

Ναι μέν μέσω AT Commands μπορεί να ενεργοποιηθεί το GPS και να έχεις NMEA output

ΑΛΛΑ στο TyTN η κεραία του GPS είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ το οποίο και πρακτικά

σημαίνει ΕΝΑ, το TyTN δεν θα μπορέσει ποτέ να δώσει στίγμα,

ούτε να κατεβάσει και να μπορέσει να ενημερώσει το almanac του

αλλά ούτε και να παρακολουθήσει δορυφόρους....

 

όσοι δε φοβάστε ανοίξτε κάποιο GPS enabled κινητό και θα καταλάβετε

(ή ψάξτε για φωτό στον γούγλη)

όσοι έχετε GPS BT Modules ξεβιδώστε και δείτε την γομαρίσια κεραία που φοράνε.... Go Figure .... :p

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...