Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγγυηση και service απο handit, αν αγοραστει απο εκει( το στελνεις σε αυτους αν συμβει κατι).

H ACE Hellas καλυπτει στην Ελλαδα αυτα που η ιδια εισαγει.

 

Αν αγοράσεις από εισαγωγή της ACE στην ελλάδα αλλά βάλεις μόνος σου αγγλική ROM? τότε?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν αγοράσεις από εισαγωγή της ACE στην ελλάδα αλλά βάλεις μόνος σου αγγλική ROM? τότε?

 

Τοτε θεωρητικα χανεις την εγγυηση. Πρακτικα, φλασαρεις τη ROM της ACE αν χρειαστεις το service και εισαι οκ( η ιδια η εταιρια φαινεται πως γενικα "ανεχεται" κατι τετοιο, δε σου δινω εγω καποιο tip για να τους "κοροϊδεψεις").

Φυσικα μπορεις απο το μενου εναλλαγης γλωσσας που εχει η ROM της ACE να το γυρισεις σε αγγλικα ουτως η αλλως...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θεωρητικα χανεις την εγγυηση. Πρακτικα, φλασαρεις τη ROM της ACE αν χρειαστεις το service και εισαι οκ( η ιδια η εταιρια φαινεται πως γενικα "ανεχεται" κατι τετοιο, δε σου δινω εγω καποιο tip για να τους "κοροϊδεψεις").

Φυσικα μπορεις απο το μενου εναλλαγης γλωσσας που εχει η ROM της ACE να το γυρισεις σε αγγλικα ουτως η αλλως...

 

Εαν μπορώ να αλλάζω την γλώσσα σε ROM της ACE τότε είμαι καλυμένος.

Προτιμώ τα αγγλικά σε menu κλπ. για πολλούς λόγους

 

Thanks.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση και service απο handit, αν αγοραστει απο εκει( το στελνεις σε αυτους αν συμβει κατι).

H ACE Hellas καλυπτει στην Ελλαδα αυτα που η ιδια εισαγει.

δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο..

πλέον με την αλλαγή τις πολιτικής και τα τηλεφωνα να είναι HTC υποχρεούται η ace hellas να καλύψει ολα τα HTC μοντέλα αγορασμένα μέσα στην ΕΕ κανονικά σαν να το είχες πάρει από αυτούς

είμαι σχεδόν σίγουρος για αυτό

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο..

πλέον με την αλλαγή τις πολιτικής και τα τηλεφωνα να είναι HTC υποχρεούται η ace hellas να καλύψει ολα τα HTC μοντέλα αγορασμένα μέσα στην ΕΕ κανονικά σαν να το είχες πάρει από αυτούς

είμαι σχεδόν σίγουρος για αυτό

 

Tηλεφωνησε στην ACE Hellas και ρωτησε τους.

Μεχρι πολυ προσφατα δεν καλυπταν μοντελα απο Ευρωπη( ουτε καν με brand Qtek)...

Link to comment
Share on other sites

Tηλεφωνησε στην ACE Hellas και ρωτησε τους.

Μεχρι πολυ προσφατα δεν καλυπταν μοντελα απο εξωτερικο...

αυτοί μπορεί έτσι να λένε αλλα νομικά έχω την εντύπωση ότι ΠΡEΠΕΙ να σε καλύψουν...

υπάρχει ευρωπαϊκός νομος στον οποιο έχει συμφωνήσει και η Ελλάδα.

Είναι σαν να λέμε ότι αν πάρω εγώ υπολογιστή Dell από το εξωτερικό και το φέρω εδώ στην ελλάδα δεν θα με καλύπτει η αντιπροσωπεία τις Dell στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

...Τι γίνεται με αυτο το τιτάνιο τηλεφωνο??? μόνο ενα μαγαζί το έχει φέρει μεχρι σήμερα??? (Βλέπε Πλ...ιο...βγαζω εκτός τα ον λαιν στορς). Οι 3 παροχοι ποιουν την νήσσαν ή προσποιουνται τον κινεζο??? Χριστουγεννα θα το φερουν για προγραμματα και αναβαθμισεις??? Μα καλα ολοι εχουν παει για υποβρυχιο ψαρεμα σε αυτη τη χωρα που λιωνει???:heat: :this: :cool: :tease:
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

αυτοί μπορεί έτσι να λένε αλλα νομικά έχω την εντύπωση ότι ΠΡEΠΕΙ να σε καλύψουν...

υπάρχει ευρωπαϊκός νομος στον οποιο έχει συμφωνήσει και η Ελλάδα.

Είναι σαν να λέμε ότι αν πάρω εγώ υπολογιστή Dell από το εξωτερικό και το φέρω εδώ στην ελλάδα δεν θα με καλύπτει η αντιπροσωπεία τις Dell στην Ελλάδα

 

Εχει ξαναγινει κουβεντα στο παρελθον για αυτο το θεμα.

Υπαρχουν εγγυησεις περιορισμενης γεωγραφικης καλυψης κ.α

παραμετροι, με τις οποιες μια εταιρια μπορει να "προσπερασει" το σκοπελο της ευρωπαϊκης οδηγιας.

Δεν ξερω αν αλλαξε σταση η ACE πανω στο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξαναγινει κουβεντα στο παρελθον για αυτο το θεμα.

Υπαρχουν εγγυησεις περιορισμενης γεωγραφικης καλυψης κ.α

παραμετροι, με τις οποιες μια εταιρια μπορει να "προσπερασει" το σκοπελο της ευρωπαϊκης οδηγιας.

Δεν ξερω αν αλλαξε σταση η ACE πανω στο θεμα...

και ερωτηση που εκανα στο forum της qtek η επισημη απαντηση που πηρα ηταν οτι ΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ (για το htc παντα) στο hardware επιπεδο. Φυσικα για ελληνικο firmware κτλ δεν υπαρχει καλυψη

Link to comment
Share on other sites

και ερωτηση που εκανα στο forum της qtek η επισημη απαντηση που πηρα ηταν οτι ΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ (για το htc παντα) στο hardware επιπεδο. Φυσικα για ελληνικο firmware κτλ δεν υπαρχει καλυψη

 

Προφανως αποφασισαν να κανουν το αυτονοητο πλεον( λογω HTC brand, εχουν αλλαξει πολλα σε διαφορους τομεις). Καλο αυτο( κι ενας λογος παραπανω να...ταραξουμε τα ξενα e-shops).

Link to comment
Share on other sites

http://www.htcwiki.com

 

Πρόκειται για wiki της htc για τα κινητά της. Είναι στην ουσία μια εγκυκλοπαίδια όπου ποστάρουν διάφοροι χρήστες ακόμα και υπάλληλοι της htc.

 

Πηγή : http://msmobiles.com/news.php/5500.html

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες καταρχην καλησπερα. ποιος απο εσας τα μιλαει τα γερμανικα ρε παιδια?βασικα 8ελω να 3ερω αν το htc hermes το οποιο δινει η tmobile ειναι 3εκλειδωτο, απο handit μιλαμε παντα.. και μετα πως μπορω να βαλω αγγλικη rom απανω... (α ναι και οδηγιες να το παραγγειλω απο εκει..) :)

Επειδη τα χριστουγεννα 8α πας αγγλια α3ιζει να περιμενω και να το παρω απο ενα καταστημα της tmobile στην αγγλια?8α το βρω χωρις συμβολαιο?με αγγλικη rom παντα .

ευχαριστω εκ των προτερων παιδες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.

Παρακολουθώ καιρό το forum και οφείλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια σε όλους σας για την αξιόλογη αυτή προσπάθεια.

Με βοηθήσατε πάρα πολύ στην επιλογή του κανούριου μου τηλεφώνου (HTC)

και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε 2 πράγματα:

 

1. Στα μηνύματα που λαμβάνω (sms), δεν μου γράφει πουθενά τον αποστολέα παρα μονο "Ειδοποίηση κλήσεων". Παρόλο το ψάξιμο που έκανα και στο μενού του τηλεφώνου αλλα και στο manual δεν μπόρεσα να βρω κάτι.... Μήπως ξέρει κανείς?

 

2. Δυστυχώς εχθές "ο σίφουνας" το μικρό μου ξαδερφάκι κατάφερε να το ρίξει κάτω από το γραφείο μου όπου και το είχα, όχι μέσα στη θήκη του. Το τηλέφωνο επιβίωσε, όμως σε 2-3 σημεία γύρω απο την οθόνη (επάνω στο πλαστικό) έχω χαρακιές. Ψάχνω κάποια πληροφορία αν αλλάζει μόνο το πλαστικό περίβλυμα του κινητού ή πρέπει να αλλαχθεί όλο μαζί με την οθόνη? :cry: (δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι το τελευταίο). Από το service της ACE τί εμπειρίες έχετε?

 

Συγνώμη αν σας κούρασα. Εαν μπορώ και εγώ με τη σειρά μου να λύσω κάποιες απορίες πάνω σε αυτή τη συσκευή θα το κάνω με μεγάλη ευχαρίστηση.

 

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.

Παρακολουθώ καιρό το forum και οφείλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια σε όλους σας για την αξιόλογη αυτή προσπάθεια.

Με βοηθήσατε πάρα πολύ στην επιλογή του κανούριου μου τηλεφώνου (HTC)

και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε 2 πράγματα:

 

1. Στα μηνύματα που λαμβάνω (sms), δεν μου γράφει πουθενά τον αποστολέα παρα μονο "Ειδοποίηση κλήσεων". Παρόλο το ψάξιμο που έκανα και στο μενού του τηλεφώνου αλλα και στο manual δεν μπόρεσα να βρω κάτι.... Μήπως ξέρει κανείς?

 

2. Δυστυχώς εχθές "ο σίφουνας" το μικρό μου ξαδερφάκι κατάφερε να το ρίξει κάτω από το γραφείο μου όπου και το είχα, όχι μέσα στη θήκη του. Το τηλέφωνο επιβίωσε, όμως σε 2-3 σημεία γύρω απο την οθόνη (επάνω στο πλαστικό) έχω χαρακιές. Ψάχνω κάποια πληροφορία αν αλλάζει μόνο το πλαστικό περίβλυμα του κινητού ή πρέπει να αλλαχθεί όλο μαζί με την οθόνη? :cry: (δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι το τελευταίο). Από το service της ACE τί εμπειρίες έχετε?

 

Συγνώμη αν σας κούρασα. Εαν μπορώ και εγώ με τη σειρά μου να λύσω κάποιες απορίες πάνω σε αυτή τη συσκευή θα το κάνω με μεγάλη ευχαρίστηση.

 

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σταύρος

 

 

1) Ειναι γνωστο bug. Μπες στο http://www.qtek.gr/forum στο thread του Tytn και κατεβασε ενα patch που λυνει το προβλημα.

2) Ναι, αλλαζουν τα πλαστικα.

Παρε ενα τηλ την ACE Hellas να σε ενημερωσουν για το κοστος και για το αν υπαρχουν διαθεσιμα αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες καταρχην καλησπερα. ποιος απο εσας τα μιλαει τα γερμανικα ρε παιδια?βασικα 8ελω να 3ερω αν το htc hermes το οποιο δινει η tmobile ειναι 3εκλειδωτο, απο handit μιλαμε παντα.. και μετα πως μπορω να βαλω αγγλικη rom απανω... (α ναι και οδηγιες να το παραγγειλω απο εκει..) :)

Επειδη τα χριστουγεννα 8α πας αγγλια α3ιζει να περιμενω και να το παρω απο ενα καταστημα της tmobile στην αγγλια?8α το βρω χωρις συμβολαιο?με αγγλικη rom παντα .

ευχαριστω εκ των προτερων παιδες...

 

εγώ πάντως από αγγλία έχω βρει από το ebay μονο το ΤyTN αλλα σε orange Μ3100 που είναι απλά μέσο τις orange και μάλιστα σε τιμές πολύ χαμηλές και το σκέφτομαι σοβαρά αλλα φοβάμαι ότι θα έχω πρόβλημα σε περίπτωση service μιας και δεν είναι καθαρά HTC αλλα κάτι σαν να το δίνει η vodafone ας πούμε.

 

Όσο για αυτό που ρωτάς το handit το δίνει ξεκλείδωτο το HTC και επίσης και εγώ θέλω να μάθω οδηγίες για το πως το παραγγέλνεις με αγγλική rom πάνω όπως έκανε ένας φίλος

Link to comment
Share on other sites

το Μ3100 της ORANGE

- ποσο το εχεις βρει στο ebay?

- ειναι ξεκλειδωτο?

-απο ebay store ή απο ιδιωτη?

 

-ξεκιναει απο μικρα ποσα αλλα το εχω δεε τελικα να πουλιετε 300-400 λιρες

-μερικα ναι αλλα οχι , αλλα αν θες σου λενε με 20λιρες παραπανω στο δινει ξεκλειδωτο

- και απο τα δυο

Link to comment
Share on other sites

1) Ειναι γνωστο bug. Μπες στο http://www.qtek.gr/forum στο thread του Tytn και κατεβασε ενα patch που λυνει το προβλημα.

2) Ναι, αλλαζουν τα πλαστικα.

Παρε ενα τηλ την ACE Hellas να σε ενημερωσουν για το κοστος και για το αν υπαρχουν διαθεσιμα αυτη τη στιγμη.

 

Ok φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

-ξεκιναει απο μικρα ποσα αλλα το εχω δεε τελικα να πουλιετε 300-400 λιρες

-μερικα ναι αλλα οχι , αλλα αν θες σου λενε με 20λιρες παραπανω στο δινει ξεκλειδωτο

- και απο τα δυο

 

Αγγλικη rom δεν φοραει το Μ3100 ??

Link to comment
Share on other sites

re mages kserei kaneis ti pezei me tis kartes tis mini sd???????

i megaliteri pou exo vrei einai 1 gb.exei kanenas kapoia pliroforia parapano?

 

Μάλλον micro-Sd θέλεις να πεις, που παίρνει το TyTN.

 

Εχουν βγει και 2BG καρτες.

 

 

Π.χ. μια που βρήκα :

http://www.mobymemory.com/SanDisk_Kingmax_512MB_1GB_microSD_micro_SD_Tflash_Transflash_Memory_Cards.asp

 

Είναι 60 λίρες περίπου 88 ευρώ

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

uparxei to kinito poleitai sta katastimata kai go pou exo anavathmisi meso tou germanou den mporo na to paro giati leei den to exoun akomi stis dikes tous apothikes.den einai ligo adiko????????????:worry: :O :( :confused: :wacko: :O
GREEN PLANET
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...