Jump to content

Redmi Note 13 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Redmi Note 13 Pro


Αυτή πιθανότατα θα είναι και η πιο value for money συσκευή της σειράς Redmi Note 13, καθώς έρχεται με τον πολύ δυνατό Snapdragon 7s Gen 2 στο εσωτερικό, που θα προσφέρει πολύ δυνατές επιδόσεις για την κατηγορία. Μαζί του θα έχουμε εκδόσεις με 8/12/16GB RAM, ενώ ο αποθηκευτικός χώρος θα έχει εκδόσεις 128/256/512GB.

Η οθόνη θα είναι στις 6.67 ίντσες, τεχνολογίας AMOLED, που όμως θα έχει υψηλότερη ανάλυση σε σχέση με το απλό μοντέλο, φτάνοντας τα 1220×2712. Ο σαρωτής δακτυλικών αποτυπωμάτων θα είναι κάτω από την οθόνη.

redmi note 13 Pro

Φωτογραφικά, θα το βρούμε με βασικό αισθητήρα στα 200MP και συγκεκριμένα τον Samsung ISOCELL HP3. Δίπλα του θα έχουμε έναν 8MP υπερευρυγώνιο και μια 2MP macro κάμερα. Στην πρόσοψη έχουμε μια κάμερα 12MP.

Από αυτονομία έχουμε μπαταρία 5100mAh, που φορτίζει στα 67W, πράγμα που σημαίνει πως μια πλήρης φόρτισης χρειάζεται γύρω στα 40 λεπτά.

Redmi-Note-13-Pro-1-640x640.jpg
Redmi-Note-13-Pro-2-640x640.jpg
Redmi-Note-13-Pro-3-640x640.jpg
Redmi-Note-13-Pro-4-640x640.jpg

Χρωματικά θα έχουμε 4 εκδόσεις, τις Midnight dark, Time Blue, Shallow dream και Star Sand White. Τιμολογιακά θα ξεκινάνε από $192, όμως όπως και στο Redmi Note 13, η τιμή θα είναι αρκετά διαφορετική όταν έρθει στην χώρα μας.

Δεν έχουμε ακόμα πληροφορίες για το πότε θα βγουν εκτός Κίνας οι συσκευές, όμως τις περιμένουμε σύντομα.

[Πηγή]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο!

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην xiaomi,εβγαλαν την sony και βάλανε μια χειρότερη κάμερα στο νέο μοντέλο.Κρίμα γιατί φαίνεται καλό.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας ...
Το έχει κάποιος στην κατοχή του για να μας πει εντυπώσεις ?

Πιστεύω στα 320€ το 8GB/256GB είναι μια πολύ καλή επιλογή ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα, απ' όσο έχω στα υπόψιν, με εξαίρεση την κάμερα και τις επιδόσεις, είναι αντίστοιχο του Poco X6 Pro. To Redmi 13 Pro υπερτερεί σε κάμερα και υπολείπεται σε επιδόσεις (διαφορετικός επεξεργαστής στα δύο μοντέλα) συγκριτικά με το Poco και θαρρώ ότι είναι πιο προσεγμένο σε ποιότητα κατασκευής. Και γενικά, θεωρείται ως μια αρκετά VFM πρόταση, χωρίς ουσιαστικές διαφορές με το Redmi 13 Pro Plus, με εξαίρεση τον επεξεργαστή, την flat οθόνη και την πιο αργή φόρτιση.

Αλλά για να έχεις μια εικόνα, ψάξε σχετικά σχόλια για το Poco X6 Pro, αντίστοιχα ισχύουν και για το Redmi 13 Pro. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tsimisde said:

Γενικότερα, απ' όσο έχω στα υπόψιν, με εξαίρεση την κάμερα και τις επιδόσεις, είναι αντίστοιχο του Poco X6 Pro. To Redmi 13 Pro υπερτερεί σε κάμερα και υπολείπεται σε επιδόσεις (διαφορετικός επεξεργαστής στα δύο μοντέλα) συγκριτικά με το Poco και θαρρώ ότι είναι πιο προσεγμένο σε ποιότητα κατασκευής. Και γενικά, θεωρείται ως μια αρκετά VFM πρόταση, χωρίς ουσιαστικές διαφορές με το Redmi 13 Pro Plus, με εξαίρεση τον επεξεργαστή, την flat οθόνη και την πιο αργή φόρτιση.

Αλλά για να έχεις μια εικόνα, ψάξε σχετικά σχόλια για το Poco X6 Pro, αντίστοιχα ισχύουν και για το Redmi 13 Pro. 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 17/2/2024 at 1:45 ΜΜ, tsimisde said:

Γενικότερα, απ' όσο έχω στα υπόψιν, με εξαίρεση την κάμερα και τις επιδόσεις, είναι αντίστοιχο του Poco X6 Pro. To Redmi 13 Pro υπερτερεί σε κάμερα και υπολείπεται σε επιδόσεις (διαφορετικός επεξεργαστής στα δύο μοντέλα) συγκριτικά με το Poco και θαρρώ ότι είναι πιο προσεγμένο σε ποιότητα κατασκευής. Και γενικά, θεωρείται ως μια αρκετά VFM πρόταση, χωρίς ουσιαστικές διαφορές με το Redmi 13 Pro Plus, με εξαίρεση τον επεξεργαστή, την flat οθόνη και την πιο αργή φόρτιση.

Αλλά για να έχεις μια εικόνα, ψάξε σχετικά σχόλια για το Poco X6 Pro, αντίστοιχα ισχύουν και για το Redmi 13 Pro. 

Μηπως γνωριζεται τι γινεται με το ξεκλειδωμα του bootloader??προσπαθω τωρα και 3 ημερες και στην επιλογη κατασταση mi ξεκλειδωματος, οταν προσπαθω να προσθεσω το λογαριασμο mi ,μου βγαζει συνεχως the system is being upgraded.Ψαχνοντας στο telegram ειδα οτι αυτο το μηνυμα το βγαζει απο αρχες Ιανουαριου. Δεν θα μπορεσουμε τελικα να ξεκλειδωσουμε??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα στα 310 έκδοση 12/512 μια χαρά τιμή νομίζω... Πολύ καλό!

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2024 at 5:05 ΜΜ, dimitrisioak said:

Το πήρα στα 310 έκδοση 12/512 μια χαρά τιμή νομίζω... Πολύ καλό!

Καλησπερα!Απο που αν επιτρεπετε?Καλοδουλευτω

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2024 at 10:19 ΜΜ, bagasas said:

Καλησπερα!Απο που αν επιτρεπετε?Καλοδουλευτω

 

Από Justech στην Πατησίων...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα την Δευτέρα, 8/256, είχα πρίν το redmi note 10 pro, είναι πολύ ωραίο τηλέφωνο, ταχύτατο για την χρήση που κάνω, οι κάμερες καλύτερες από το 10pro. Οθόνη άψογη, ήχος πολύ δυνατός. Το φόρτωσα με 50+ εφαρμογές δεν δείχνει κούραση ή κολλήματα. Δεν είναι τεράστιο, στο χέρι κάθεται πολύ καλά, πήρα θήκη που πίσω για τις κάμερες έχει προστασία καλύτερη από αυτή που είχε στο κουτί του. Εάν μου βγάλει τριετία όπως το redmi note 10 pro είναι vfmoney. 

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα στην κόρη μου. Εγω εχω το POCO F3 και το 13 pro μου φαίνεται καλο και γρήγορο ! Ξέρει κανείς αν εχει η πότε θα πάρει την αναβάθμιση hyperos ? η πρέπει να βάλω κάποια άλλη χώρα για να την κατεβάσω ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2024 at 12:44 ΠΜ, mariodj said:

Το πήρα σήμερα στην κόρη μου. Εγω εχω το POCO F3 και το 13 pro μου φαίνεται καλο και γρήγορο ! Ξέρει κανείς αν εχει η πότε θα πάρει την αναβάθμιση hyperos ? η πρέπει να βάλω κάποια άλλη χώρα για να την κατεβάσω ?

Το πήρε προχτές η μάνα μου το κινητό και έκανα εγώ τις ενημερώσεις. Χωρίς να αλλάξω χώρα μου έβγαλε μια απλή ενημέρωση και αμέσως μετά την HyperOs.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που δεν έχει πολύ κίνηση το θέμα. Όλοι πάνε στο Pro+ παρόλο που δεν έχει snapdragon όπως αυτό. Άρα φαντάζομαι δεν τίθεται θέμα επιδόσεων. 

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...